Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

FBI ostrzega przed hakerami włamującymi się do inteligentnych telewizorów.

 

Doświadczeni klienci wiedzą, że Czarny Piątek prezentuje jedne z najlepszych ofert roku na drogie urządzenia elektroniczne, takie jak telewizory .

Nowi właściciele inteligentnych telewizorów podłączonych do Internetu mogą nie być tak dobrzy w wykrywaniu hakerów, jak w wykrywaniu okazji. Biuro FBI w Portland w stanie Oregon podzieliło się w tym tygodniu kilkoma wskazówkami dla każdego, kto musi zabezpieczyć inteligentny telewizor.

Niektóre modele inteligentnych telewizorów mają wbudowane kamery. Można ich używać do rozmów wideo z przyjaciółmi i rodziną, a niektórzy mogą pozwolić telewizorowi rozpoznać, kto ogląda, i zasugerować programowanie na podstawie ich wcześniejszych preferencji.

Ale hakerzy mogą mieć dostęp do tych telewizorów przez Internet, pozwalając im szpiegować kamerę i mikrofon lub zmieniać kanały, regulować głośność i odtwarzać „nieodpowiednie filmy” – ostrzega FBI.

Jeśli mogą szpiegować kamerę, to oznacza, że będą słyszeć i widzieć to co się dzieje w domu….

 

Hakerzy mogą nawet potencjalnie wykorzystywać niezabezpieczony telewizor jako backdoor do routera, potencjalnie umożliwiając im dostęp do komputera lub innego urządzenia podłączonego do Wi-Fi, zgodnie z FBI.

Oto, co FBI zaleca, aby powstrzymać hakerów przed inteligentnymi telewizorami:

  • Ponieważ każdy inteligentny telewizor jest inny, właściciele powinni szukać w Internecie dokładnego numeru modelu i słów takich jak „mikrofon”, „kamera” i „prywatność”, aby dowiedzieć się, jak kontrolować te funkcje.
  • Nie zostawiaj ustawień bezpieczeństwa domyślnej opcji i, jeśli to możliwe, przypadkowych haseł. Warto również sprawdzić, jak wyłączyć mikrofony, kamery i gromadzenie danych osobowych przed dokonaniem zakupu, i rozważyć inny model, jeśli nie można ich wyłączyć.
  • Kawałek czarnej taśmy może pomóc, gdy aparatu nie można wyłączyć.
  • Sprawdź, czy producent może i czy aktualizuje urządzenie za pomocą poprawek bezpieczeństwa.
  • Sprawdź także politykę prywatności producenta i wszelkich usług przesyłania strumieniowego, w tym jakie dane gromadzą, jak je przechowują i co z nimi robią.

 

Jednak według mojej oceny, takie zalecenia mogą tylko ograniczyć włamania ale nie są w stanie zabezpieczyć całkowicie. Dlatego uważam, że inteligentne telewizory to nie potrzebny zbytek.

Już sam fakt, że szpiegują nas smartphony powinien nas zmusić do myślenia, ale w wygodzie zawsze będzie ten podstęp, ta pokusa, która przeważa nad rozsądkiem….

Ludzie w z własnej woli organizują sobie Big Brothera….

 

 

Updated: 29 listopada 2019 — 21:10
Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: