Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

O blogu

Blog prowadzę od 2012 roku.

Mam 46 lat i od nastolatka nurtowały mnie kwestie wiary jak i wszelkie polityczno-społeczne tematy.  Zajmowałem się także amatorsko dziennikarstwem. Około 15 lat temu wydawałem małą gazetkę regionalną opisującą problemy lokalne, a także prowadziłem portal kielecki.

 

Zawsze gdzieś poszukiwałem prawdy, pomimo błądzenia w gąszczu informacji i zwiedzenia tego świata przeciwnego Bogu Ostatecznie tę prawdę znalazłem w Biblii i w kontekście Pisma pisuję teksty na blogu, który odwiedziliście.

 

Blog ma charakter uświadamiający biblijnie, a podtytuł „Chrześcijanie bez Religii”, oznacza to, że osoby skupione wokół bloga bardziej przestrzegają zasad biblijnych, aniżeli doktryn religijnych. Samo słowo kościół jest stosunkowo młode. Etymologię „kościoła” opisałem tutaj:

 

Czym jest Kościół? Prawdziwe znaczenie.

W myśl znaczenia słowa „eklezja” Jezusa , wszyscy pełniący wolę Ojca są moimi braćmi i siostrami:

 

Podjąłem decyzję: wchodzę w ekumenię.

 

Staram się tropić prawdę w kontekście Słowa Bożego.

„Tylko prawda nas wyzwoli”.

 

Tą prawdą jest Jezus.

Przez ostatnie dwa tysiące lat żyliśmy w kłamstwie. Wiele dobrych osób wierzyło w coś, co  kłamcy podawali  nam na tacy. Innej alternatywy nie było. Dziś, póki jest jeszcze względnie wolny internet, korzystajmy z tego, bo jak zapowiadał Bóg:

 

MT 10.26  „Przeto nie bójcie się ich: albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano”.

 

W związku z tym, że Ziemia obecnie nie jest Królestwem Boga, ale jego przeciwnika,  pisuję o wszelkich sprawach dotyczących życia na Ziemi:  Watykanie, kościele Rzymskim, o odstępczych religiach, zagrożeniu duchowym, syjonizmie, Illuminati, ekumenizmie itp.

Nie jest to blog stricte religijny i dotyczący tylko lub  wyłącznie o Biblii. Jest to blog, który pomaga zrozumieć wiele aspektów naszego życia: odżywiania, leczenia, finansów, polityki. Wszystko to, na co ma wpływ książę tego świata oferujący Jezusowi  WSZYSTKIE KROLESTWA NA ZIEMI.

 

Mój stosunek do religii:

Do roku 2012 byłem teoretycznie katolikiem lub katolikiem teoretycznym :-).

Nie chcąc być obłudny, ze względu na mój stosunek do kościoła rzymskiego dokonałem apostazji. Wtedy dopiero moja wiara nabrała sensu.
Nie jestem i nie będę już w żadnej religii. Większość religii jest wypaczona i kontrolowana przez szatana (Mormoni, ŚJ..). Kościół rzymski jest  siedliskiem demonów i czarów, a jego owoce są widoczne i niepodważalne. W niektórych odłamach protestantyzmu  pastorzy udzielają już homoseksualistom ślubów. Świadkowie Jehowy nie mogą się modlić do Jezusa Chrystusa.

Nie oznacza to, że wszystkie zbory są satanistyczne, a wierni czczą szatana. To oznacza, że im wyżej w hierarchii i im większa jest denominacja, tym większe prawdopodobieństwo poddania się religii Watykanowi.

 

 

Co do zborów protestanckich, tutaj również należy być ostrożnym w ocenie, ponieważ każdy zbór jest inny i przez inną osobę zarządzany. Zawsze należy patrzeć na owoce pastora i starszych.
Niektórzy nazywają taką wiarę w Boga jaką ja i czytelnicy prezentują, pierwotnym chrześcijaństwem, czy takie zgromadzenia  Chrześcijanami Biblijnymi na wzór apostołów i pierwszych chrześcijan. Sam siebie określam jako naśladowcę Jezusa Chrystusa. Staram się czynić to, co nakazywał nasz Ojciec Niebieski i Jezus Chrystus.

To, co jest dla mnie ważne to: Biblia, Jezus Chrystus, modlitwa i czyny. Samo czytanie Biblii nic nie daje, tak jak nic nie daje sama wiara w Jezusa. Jezus Chrystus mówił:

„Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego”.

 

Co do czynów, to  dobrze nam to przedstawia przypowieść o siewcy.

Czekam na przyjście Jezusa Chrystusa, bo tylko on może uratować ludzi „dobrej woli”. Nie wiem czy będzie to za naszych czasów, ale wystarczy mi wiara, że kiedyś będzie ten lepszy świat bez lichwy, szatana, wyzysku, zazdrości, mściwości, kłótni i wojen i chorób.

 

 

_________________________

Witryny czasem piszące prawdę, ale dla swych celów.

 

w przygotowaniu

 

——————————————————————–

Zasady na blogu:

Komentarze mające charakter zaczepny, personalny, prześmiewczy nie będę publikował, a autora będę blokował. Nie mam czasu na spory. Od tego są fora.

Jeśli uważasz ten blog za nieciekawy lub  negujesz autora, to proszę Cię bądź uczciwy wobec siebie i nie czytaj tego czego nie lubisz!!! 🙂
Blog jest popularny  w związku z publikowaną w nim prawdą. Jeśli uważasz, że piszę nieprawdę, to proszę Cię napisz do mnie mail wykazując mi tę nieprawdę w oparciu o Słowo Boże.
Staram się pisać językiem prostym, gdyż Jezus Chrystus takim mówił do ludzi. Wszelkie zawiłości i intelektualny bełkot „pachną” szatanem.

Nie podając prawdziwego emaila w komentarzu nie będę w stanie ustosunkować sie do powodu nie opublikowania komentarza.

 

__________________________________

——————————————————————-

 

Jeśli masz jakieś wątpliwości odnośnie wiary, pisz na mail:

 

admin @ detektywprawdy .pl

Bez spacji

postaram się w miarę pilnie odpowiedzieć.

 

 

Piotr

99 komentarze

Dodaj komentarz
   1. Znalazłam info, iż ta osoba to Henry Kubik. Podaje jeden ciekawy link http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Zbawienie.com co sądzi Pan o tej osobie?

    1. hmm stosując klasyfikację relacji międzyludzkich, HK jest niejako moim znajomym.
     Mógłbym także rzec „nie sądźcie bo będziecie osądzeni”.
     Jeszcze inaczej powiem, że nie ma mistrzów duchowych na tym świecie. Jedynym mistrzem jest Jezus Chrystus.
     Z innej perspektywy patrząc, każdy ma swoje słabe strony. Nawet HK.

     HK strona zbawienie.com stale to powtarzam wniosła bardzo wiele w otworzenie ludziom oczu i pomogła na nowo się narodzić. Co do innych kwestii jest to dyskusyjne i myślę, że każdy powinien sam wybierac to co dobre.

     W skrócie na koniec: nie ze wszystkim się zgadzam co jest na stronie zbawienie.com

     1. racja ale można ocenić kogoś zachowanie i nie zgadzać się z nim. Dla mnie tego pana budzi wątpliwości, podważa n.p ap Pawła, nienawidzi KK. Na jego stronie nie można być osobą samo myślącą, mieć własne zdanie. Używa 7 pseudonimów: Mr Bean, thewordwatcher, fakowski, Gosia, foxmail, Orion, fword. Manipuluje, tworzy kult idola. Nie jest twoim znajomym? ”Ja pisałem o tym czym się różnię od H.K chcąc zerwać z wizerunkiem jako jego znajomego popierającego jego teorie. Zbyt wiele osób mnie prowakowało zapewne nie chcący na blogu w komentarzach pisząc często o H.K.”

 1. Ulica prosta jest wporzo, bardz odobra apologetyka, a forum nie wiem, tylk oczytałem.

 2. Pewnie ta strona jest nie w smak wielu ludziom i ich „opiekunom”.

 3. Mam podobną historię mojego nawrócenia i również nie należę do żadnych zborów, ale nie winę nikogo jeśli inni należą. Ja po prostu już nie ufam ludzkim organizacjom. Ale ufam słowu Bożemu. Nie będę też obchodzić pogańskich świąt. A prawie wszystkie takie są. Pragnę odwrócić się od grzechu. Pragnę też aby Duch Święty prowadził mnie przez życie. Modlę się o wytrwałość w postanowieniach. Aby nic już nas nie zwiodło

  1. Agatko,ja też mam podobnie i jest mi miło.że mogłam przeczytać Twoje słowa-gorąco Cię pozdrawiam-lidia

  2. ja podobnie jak AGATA, nie ufam organizacjom religijnym, ale podoba mi się bardzo że napisała że ufa BOŻEMU SŁOWU TO NAJWAŻNIEJSZE.

 4. Łaska Wam i pokój od Boga Ojca, Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego.
  Mam podobną historię nawrócenia jak autor bloga i Agata.
  Nie należę do żadnych zborów. Całkiem pierwotne chrześcijaństwo to Żydzi, którzy uwierzyli w Pana Naszego Jezusa, Syna Bożego, ( Jehoszuah HaMaszijah). Polecam
  kazania dostępne w sieci, braci : Paul Washer, Dave Hunt, Zac Poonen, Walter Veith ( 36 wykładów z Apokalipsy) i inne.
  Niech Wam Bóg Błogosławi
  -Ayala63

 5. Agatko …specjalnie dla Ciebie, POLECAM również wszystkim..

  https://www.youtube.com/watch?v=4vZ2Div_vAU&list=PL5B1003D2F1A8F7F6&index=30

  Agatko… dużo rozjaśni Ci „Prawdziwe przesłanie ewangelii” Dlaczego TA Ewangeia skruszy Twoje serce na 1000 kwałków i mocno umiłujesz Pana, a On dokończy dzieła, które rozpoczął w Tobie.
  -Ayala63

  1. Ayla63 : Dziękuję,za dodanie linku do tego filmu, też skorzystałam, bardzo mnie poruszył.

 6. Pewnie prowadzenie tego bloga jest wyczerpujące. Musisz użerać się z różnymi typkami. Oby Bóg dodawał ci sił i błogosławił tobie. Niech Jezus cie prowadzi ku światłości

 7. Piotrze jak wytrzymujesz tą nawałę wydarzeń oraz komentarzy przychylnych i nie?

  1. spoko, norma.
   Podobnie było z ISON. Wzrost czytelników, ale kiedy się okazało, że nic się nie dzieje ludzie wrócili do zycia, jak to z pannami głupimi. Jak jutro się nic nie wydarzy, to masa ludzi wróci do świata zapominając całkowicie o kataklizmach ostatnich miesięcy i zalewie uchodźców.

   Jak wspomniałem w tym tekście:

   http://detektywprawdy.pl/2015/09/08/kiedy-bedzie-porwanie-kosciola-boga/

   Napisałem tam wyraźnie, aby nie nastawiac się na porwanie.

   a o 23.09 pisałem, że najprawdopodobniej będzie to związane z wizytą papieża w USA. Sam fakt jest bezprecedensowy i historyczny.

 8. Wydawało mi się że wcześniej na blogu widziałem chat? Usunięty został ?

 9. Piotr, czy czytają ten blog zborowy jacyś goście zza granicy?

  1. Piotr, masz nerwy ze stali. Żeby rozmawiać z prowokatorami trzeba je mieć. Bóg z Tobą.

    1. Miecz Ducha jest zazdrosnym człowiekiem i do tego obludnym.
     Jest jednym z tych, którzy stale odwiedzają bloga a neguja autora i czekają na tzw haki.
     W tym wpisie skonstruował zestaw niby takich właśnie haków.
     Jest on pełnym nienawiści człowiekiem sypiącym jak faryzeusze niczym z rekawa cytatami biblijnymi.
     Nie napisałbym tego, gdyby nie fakt, że stale się mnie czepia.
     Może poświecę jego stronie konkretny wpis, jak to można zbłądzić we własnej chwale.
     A dba on o własna chwałę niesamowicie. Pod każdym filmem YT spamuje do swego bloga. Typu: „poszukaj w google -temat”
     Ciekawe dlaczego o Szczytńskim nei napisze lub Obserwatorze.
     Sam sobie odpowiedź dałeś detmold.

     No cóż może pisać gdzie chce.

     Co do ulicaprosta. Napewno ejst tam wielu oddanych Bogu ludzi. Jednakże wypowiedzi w ty wątku wskazują na wielką pychę. Niekoniecznie w stosunku do mnie: „Póki co Miecza nie możemy traktować jak brata, gdyż głosi to co głosi na temat Ducha Świętego – wybacz Mieczu szczerość.”. No tak są równi i rowniejsi. Nie wiem czy powininem czytac Słowo Boże bo chyba przy takiej elicie nie wypada.

     Porażka. Tylko wejść na to elitarne forum 33 stopnia.
     Postawa tej elity i ich chłód względem działania Ducha nie tylko napawa mnie niechęcią, ale zaczynam nabierac podejrzeń, bo przypomina mi to kastę Luteran na fejsie.

     Jednak skoro jest problemem wklejanie przez moichg czytelników linków do ulicaprosta, to będe banował od tej chwili wszelkie materiały do tej strony i forum

     Co za człowiek z tego mieczaducha. Powybieral sobie osmieszajace wypowiedzi czyytelnikow i moje, ale nei widzi mojej pracy, z ktprej notabene korzysta, nie widzi swiadectw ludzi , modlitw za potrzebujących.
     Najgorsze slowa mi sie cisną na niego i z ledwościa sie powstrzymuje.
     Malo tego zna moją sytuacje prywatną i tak mi dokopuje mieczducha. Miecz diabła a nie miecz ducha.

     1. Plusem Twego bloga jest w miarę swobodna dyskusja usankcjonowana Biblijnie. Z Bogiem.

      1. I jeszcze to, iż jest taki wieloaspektowy, a nie tylko ściśle apolegetyczny. Ułatwia to początkującym uczniom/uczennicom Chrystusa odrzucanie bzdur ( kłamstw ) tego świata i wzrastanie ewangeliczne.

       1. Ta ulicaprosta to niezła „elyta”. Dobrze, że nigdy nie trafiłem do grona takich zarozumialców, bo jeszcze bym tym przesiąkł. A ktoś raczkujący jeszcze by się zniechęcił. Zdecydowanie popieram bezwzględne banowanie wszelkich odnośników do ulicaprosta.

     2. Dziękuję Piotrze w imieniu swoim i braci siostrzanej za to, że można swobodnie czytać i komentować artykuły na Twym blogu. Z Bogiem. Ps. Więcej mocy ewangelicznej życzę.

     3. To są właśnie ludzie pokroju Miecz …i inni YTubowi pseudo-wierzący…metody działania pasują do nich idealnie
      http://niepoprawni.pl/blog/spiritolibero/uwaga-agent

 10. Kilka razy wszedłem na forum ulicaprosta i czytałem co tam piszą aż trafiłem na ten wpis miecza ducha trochę byłem zaniepokojony jego wypowiedzią szczególnie że osoby tu komentujące to trynitarianie. Co on miała na myśli przez to? Nie wiem ale jakby mnie trochę zniechęcił wtenczas swoją wypowiedzią do tego bloga aż musiałem zastopować i pomyśleć.

 11. Tak to jest jak się umieszcza na blogu mydło i powidło.No i jeszcze dowolnie interpretuje się Biblię -to potem wychodzą chocki klocki.?
  Miecz ducha przejął się sytuacją braci i sióstr komentujących -a Ty focha strzelasz.?
  A tak na poważnie to pozostaje modlić się nam za tego całego miecza i dziękować Bogu za to,że podążamy we właściwym kierunku.
  Jak to u mnie mówią Relax Take It easy.
  Trzymaj się cieplutko braciszku i niech Bóg Cię błogosławi

 12. Stary system komentarzy wrócił. Mam nadzieję, iż to dobra i przemyślana decyzja, żeby potem małoekranowcy nie jęczeli.

  1. Ja się cieszę , że powrócił stary system 🙂

   1. Mi odpowiadał ten nowy wygląd ale jak wrócił ten to się będzie trzeba przyzwyczaić.

 13. Adminie, zrobiłeś mi prezent roku.
  Dziękuję za powrót do starej formuły.?

 14. Apologetyka i ukazywanie struktury podstaw zła tego upadłego świata ( globalnego babilonu ) oraz wspólne modlitwy w zupełności wystarczą.

 15. Piotrze, skąd jest tyle w Tobie odwagi do głoszenia tak niewygodnych dla tego upadłego świata rzeczy?

  1. I mnie zdarzało się zadawać sobie to pytanie. Piotrze, imponujesz odwagą i determinacją w tropieniu fałszu i wskazywaniu prawdy. Ile to razy z Kosik zastanawialiśmy się pod jak wielkim obstrzałem jesteś… Bardzo niewdzięczna to rola. Ale jak piękna. Nie chcę oczywiście za ciebie odpowiadać, ale czuję, że odpowiedź na pytanie Detmolda brzmi: Duch Święty…

   1. Zgadzam się z przedmówcami! Skąd w Tobie tyle odwagi by pokazywać obrzydliwości świata. Można powiedzieć że jesteś takim oddanym Bogu człowiekiem 🙂

     1. Kiedy Bóg wybiera człowieka do określonego zadania to daje mu też odpowiednie „wyposażenie”. 🙂

     2. Dokładnie Magdalena 🙂 myślę że bez admina ta społeczność nie była by taka jaka jest 🙂

      1. No raczej w ogóle wówczas nie byłoby tej społeczności
       🙂

     3. W sumie tak bez Ducha Świętego 🙂 uczę się 🙂

 16. Od tropiciela nieistotnych spisków do autentycznego Bożego prawdziciela. Z Bogiem Piotrze.

 17. Piotr, nie obraziłeś się czasem na mnie?

 18. Bracia i Siostry w Panu Jezusie, ten Blog jest bardzo interesujacy. Napewno bede czesciej tu przychodzil. Jestem ewangelikiem augsburskiego wyznania ale po konwersji z KRK. To mialo miejsce w 1998 roku. W moim ciaglym rozwoju duchowym mimo iz prawdziwie poznalem Pana Jezusa na TE w Dziegielowie w 2009 roku mialo miejsce wiele wzlotow i upadkow. Przeczytalem cala Biblie i do dzis czytajac odkrywam zamysl Boga i jego dzialanie oraz to czym kieruje sie szatan aby zwiesc nawet i wybranych. Dobrze jest znac bron przeciwnika! Majac na uwadze dzialanosc Kosciola Katolickiego oraz tych ktorzy zostali zabici lub wykleci za proby gloszenia Biblii np. John Wycliffe, William Tyndale czy pozniej Jan Hus i Marcin Luter widze ze dzisiejsza dzialanosc szatana jest jeszcze silniejsza, tak ze powoduje wsrod wielu chrzescijan szukania swojej prawdy o Bogu i odchodzeniu od kosciola. Sam tego doswiadczam ale nie odwracam sie od mojego Kosciola, bowiem to Bog jest sedzia On zna i widzi nasze serca. Nie mnie dane jest oskarzac Pastorow czy Ksiezy bo sam jestem grzesznikiem. Bez wspolnoty chrzescijanskiej trudno nam bedzie zyc po chrzescijansku. Jednak Bog ma dla kazdego z nas swoja droge poznania. Ale przejde do sedna sprawy. Ostatnio zastanawialem sie w jakim miejscu dzisiaj znajduje sie swiat? I znalazlem odpowiedz w Objawieniu sw. Jana w rozdzialach 12 i 13. Takie zdarzenie jak zrzucenie szatana na ziemie nie moglo zostac niezauwazalne…. W 1908 roku wydarzyla sie katastrofa Tunguska ktorej wstrzas byl odczuwalny we wszystkich sejsmografach na ziemi. Do dzis nie znaleziono zadnych sladow meteoru a zeznania niewielu swiadkow potwierdzaja jakby dwa swiatla walczyly ze soba w powietrzu i jedno spadlo na ziemie a drugie odlecialo w przestrzen. Towarzyszyl temu niewyobrazalny huk i splonelo w jednej chwili miliony drzew Tajgi Syberyjskiej. To bylo zrzucenie szatana na ziemie! Nie mam watpliwosci bo od tego roku caly swiat zaczal gwaltownie przyspieszac, wybuchly rewolucje i wojny jakich wczesniej swiat nie ogladal. I zaraz jak szatan zostal zrzucony zaatakowal kosciol i wiernych poprzez teorie marksizmu, teorie ewolujcji ale ze nie zdolal pokonac wyruszyl aby walczyc z reszta wiernych Panu Jezusowi ( I wojna swiatowa, Rewolucja Pazdziernikowa w Rosji 1917, Komsomolec czyli indoktrynacja dzieci i mlodziezy przez wladze Leninowskie, Hiter i II wojna swiatowa, Holokaust Zydow ( Narod Wybrany prze Boga ), egzekucje chrzecijan przez NKWD ( Katyn 1940 ) powstanie panstw komunistycznych i socjalistycznych)Wizja 2 zwierzat to falszywa nauka i teorie i media ktore poprzez indoktrynacje na globalna skale niszcza w ludziach milosc i deprawuja ludzkosc ucza falszywych nauk o powstaniu swiata i czlowieka neguja Boga i Pana Jezusa. Demony przejely kontrole nad muzyka i sportem nad wszystkim czym mozna zmanipulowac czlowiekiem aby nie czytal Biblii. Drugie zwierze to falszywy kosciol ktory jest w zmowie z szatanem i technologia wraz z tym swiatem i politykami masoneria aby ludzie w swoim oglupieniu i fascynacji oddali poklon diablu. Do tego szalejace zywioly… czy demony nie maja mocy wyrywac drzew i powodowac wielkich powodzi i trzensien ziemi? A jakze! To diabel teraz rzadzi ziemia a my widzimy wszystkie jego podle dzialania. Nastepuje rozbicie rodzin zdrady w imie pieniadza i wladzy klotnie i nienawisc w domach poroznienie wszystkich szyderstwa i kpiny z tych ktorzy mowia o Panu Jezusie i o milosci. To sa moi drodzy w Panu Jezusie znaki ktore dzieja sie jednoczesnie i to jest wlasnie odpowiedz ze zyjemy tak blisko ponownego przyjscia Pana Jezusa i sadu ostatecznego ze powinnismy zrezygnowac i ogladania wiadomosci w miare mozliwosci zrezygnowac ze wszystkiego co moze nas oddalic od Boga.( Mat 6;22-23 ) Wiem jakie to szalenie trudne ze ludzie beda nas lzyc i kpic i wysmiewac sie. Spojrzmy jednak do Biblii. W Ew. Mateusza 5;43-48 jest napisane: ….A Ja wam powiadam: Milujcie nieprzyjaciol waszych i modlcie sie tych, ktorzy was przesladuja…… Zaufajcie Bogu! Ja jestem swiadectwem Jego milosci. Pan Jezus wyrwal mnie z wielu niebezpieczenstw i smierci i przeprowadzil przez wzburzone morze zycia, nalogi, szalenstwa, wzloty i upadki abym wzmocnil sie w duchu i w wierze. Pan Jezus tak nas prosil w Ew Jana 15;17-18: To przykazuje wam abyscie sie wzajemnie milowali. Jesli swiat was nienawidzi, wiedzcie, ze mnie wpierw niz was znienawidzil. Bo milosc jest najwiekszym darem i bez niej nie mozna wejsc do Krolestwa Niebieskiego. I Kor. 13;1-13 Milosc jest kluczem ktory otwiera Brame do Krolestwa Bozego. Ta milosc powinna byc nieobludna i plynac jak krystaliczny strumien prosto z naszych serc. Do Boga i blizniego. Amen

  1. interesujący wpis.
   Prezbadam temat, ale różne sa hipotezy co do zrzucenia szatana. Jedni mówią, że tuz przezd Adamem był zrzucony. Inni że w czasach konca podczas Wielkiegon Ucisku.
   Fakt faktem XX wiek pochłonął miliony ofiar.
   To ma sens.

  2. TO WSPASNIAŁE ŚWIADECTWO. JA TEŻ NA TE W DZIĘGIELOWIE,ale czytając SŁOWO DOSZEDŁEM DO PRZEKONANIA ŻE MÓJ CHRZEST W DZIECIŃSTWIE PRZEZ POLANIE WODĄ JEST NIEBIBLIJNY WIĘC ZDECYDOWAŁEM NAŚLADOWAĆ PANA JEZUSA TAKZE W TYM ASPEKCIE ABY PÓJŚĆ DO WODY I DAĆ SIĘ ZANURZYĆ ZGODNIE ZE SŁOWEM BOŻYM. TO JEST BIBLIJNY CHRZEST WIARY. POZDRAWIAM

  3. Szanowny Ewangeliku. Ks. Dr. marcin Luter nie zostal zabity, lecz zmarl smiercia naturalna podobnie jak Kalwin. Radze sie douczyc , anie przynowsic wstyd KEA w Polsce

 19. Ijob. 1:6
  6. I stało się niektórego dnia, gdy przyszli synowie Boży, aby stanęli przed Panem, że też przyszedł i szatan między nich.
  Ijob. 1:7
  7. Tedy rzekł Pan do szatana: Skąd idziesz? I odpowiedział szatan Panu, i rzekł: Okrążałem ziemię, i przechadzałem się po niej.

  Między nich więc nie oskarżał Hioba z ziemi

  Za 3:1
  1. Potem Pan ukazał mi arcykapłana Jozuego, który stał przed aniołem Pańskim, a po jego prawicy stał szatan oskarżając go.

  Stał szatan stał…

  Obj. 2:13
  13. Znam uczynki twoje i gdzie mieszkasz, to jest, gdzie jest stolica szatańska, a iż trzymasz imię moje i nie zaprzałeś się wiary mojej, i w one dni, w które Antypas, świadek mój wierny, zabity jest u was, gdzie szatan mieszka.
  (BG)
  Stolica szatana tam miał swoją siedzibę w tamtych czasach…. czy do dzisiaj?…siedziba sama nazwa wskazuje miejsce siedzenia . Zazwyczaj stolicą wybiera się miejsce z którego mamy dobry punkt obronny i jest to najlepsze miejsce wypadowe na wszystkie strony… a tam bywał Jezus…

  Łuk. 10:18
  18. Tedy im rzekł: Widziałem szatana, jako błyskawicę z nieba spadającego.

  Wtedy miał szatan dostęp do nieba

  Ap 12:7
  7. I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,

  Ap 12:8
  8. ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.

  I tu już miejsca dla niego nie było

  Trzeba by zagłębić się z Duchem Świętym w księgę Daniela.
  Przychylam się do toku myślenia Ewangelika

 20. Treści na tym blogu są mocne, pobudzające jak dobra, zwykła kawa zalewana. Niestety zdecydowana większość woli szatańskie wynalazki…

 21. Postronni ludzie patrząc na nasze wzajemne wyklinanie się od rozmaitych heretyków na różnych witrynach, myślą sobie „co to za oszołomy ?” i śmiejąc się, wpadają wprost w objęcia diabła… Starajmy się przeto, spierać się RZECZOWO, o rzeczy ważne duchowo, bez megalomani czy wywyższania się.

  1. Strzeżmy się różnopostaciowego faryzeizmu. Trudne, ale wykonalne.

 22. Piotr, prowadzisz bloga dla Polski czy świata?

   1. Jak miło że odciażyłaś Piotra od ,,programu” miliard w rozumie ☺

 23. Celem takich witryn jak Ta/Henryka Kubika/-II-, powinno być prowadzenie do Boga, a nie dogadzanie jestestwu komukolwiek. Niestety często ważniejsze są spory doktrynalno/personalne ( moja racja jest racja najmojsza ) miast samo Zbawienie…

 24. Ludziom się nie podoba ta strona krytykują ją bez względu.

 25. Piotr, dużo dostajesz „wyrazów miłości i pomyślności”?

 26. matiks348 (ciasteczkowy potwór)

  Adminie
  Rozważam na swoim blogu opcje własny serwer i własną domenę i pytanie jest takie bo wiem że masz własną domenę i na serwerze ten blog. To czy jest dużo pracy przy tym by utrzymać blog przed spamem przed atakami do tego aktualizacje własne dostosowanie bloga pod siebie. Trochę o tym czytałem i jak dla mnie lepsza opcja niż teraz jak mam bo za dużo ograniczeń jest 🙂

  1. jest dodatek antyspamowy więc nie ma problemu

 27. Piotr, ile % komentarzy odrzucasz bo robią dym/są poniżej przyzwoitości?

  1. Muszę Ci podziękować Piotrze za to, iż Twój blog ma otwarty charakter, chociaż szkoda mnie Twojego zdrowia psutego przez przeróżne niecnoty 😉 . Oby tobie Jezus Chrystus błogosławił. Z Bogiem.

 28. Piotr, mamy dużo pracy do zrobienia w tym ciemiężonym przez babilońskie Krk kraju. Walka z tym monopolem na prawdę wymaga sporo poświęceń. Jest to często niestety starcie z naszymi bliższymi i dalszymi rodzinami… Bracia i siostry w Chrystusie trzymajcie się. Z Bogiem.

 29. Sz. P. Piotrze. Czy zdarzają się jakieś „dziwne” ( poza techniczne ) zakłócenia w działaniu tej witryny? Jakby atakowały ją jakieś złe byty duchowe? Ps. Jeszcze raz dziękuję za wyrozumiałość względem mojej nie frasobliwej osoby 😉 . Z Bogiem.

 30. Nasz zbór Chrystusowych dzieci stworzył nową jakość na ugorze polskiego życia duchowego wyjałowionym przez Krk. Oby tak dalej Piotrze Zimbarderze. Błogosław mu Jezu Chryste. Z Bogiem.

 31. Najpierw metafora.
  „Po miesiącach przygotowań i sporządzeniu podręcznej mapki regionu w końcu doczekałem się długo wyczekiwanego dnia. Dnia rozpoczęcia wycieczki mojego życia. Udałem się w długą podróż po bezkresnych równinach i piaskowych wzgórzach pustyni. Miałem ze sobą zaledwie kilka najpotrzebniejszych rzeczy wśród nich te najważniejsze, kompas i bukłaki z wodą przytwierdzone do kilku dzielnych i wytrwałych wielbłądów. Czekała mnie długa wyprawa od miasta początkowego do miasta docelowego które sobie obrałem. A pomiędzy nimi ocean piasku, bezkres horyzontu, światło słońca, blask księżyca i piękno niewzruszonych gwiazd. Stanęliśmy ze sobą twarzą w twarz, tylko ja i nieskończony majestat natury. Na początku droga wydawała się łatwa, cień kapelusza chronił ciało przez przegrzaniem, wieczorny wietrzyk oplatał mnie dodając nadziei i napawając optymizmem przed każdym kolejnym dniem. Trudności zaczęły się pojawiać po dłuższym czasie, skwar słońca dotkliwie poparzył mi skórę, pojawiły się pierwsze bąble i przebarwienia skóry, niezmienność krajobrazu powodowała że coraz częściej zerkałem na kompas. Nawet wielbłądy straciły swoją rześkość i wigor. Chłód nocnych dni stawał się coraz trudniejszy do wytrzymania i do zniesienia. Przerwy i przystanki w drodze stawały się coraz dłuższe z powodu poparzonych od gorąca stóp. Zapasy wody i żywności nieubłaganie stawały się coraz mniejsze i mniejsze. Czy zdołam dojść do celu podróży pomimo wszechogarniającego zmęczenia, znużenia i wyczerpania. Czy dzielne wielbłądy nie położą się na stałe odmawiając posłuszeństwa. Z każdym dniem sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna i niebezpieczna. Żywność skończyła się kilka dni wcześniej a wody starczało zaledwie na otarcie twarzy i nawilżenie ust spękanych od ekstremalnej temperatury i od gorączki. Wielbłądy słaniały się już na nogach idąc bardziej siłą rozpędu niż siłą własnych mięśni. Ja również opadłem już z sił, przebierałem nogami chyba bardziej siłą woli, bo zaczęły się skurcze i odwodnienie organizmu. Lecz nie poddawałem, dzikie złowrogie pomruki dochodzące z głębi pustyni dodawały mi ostatnich sił i mobilizowały do walki. Nie poddam się pomyślałem, bo wiem że na końcu drogi czeka mnie nagroda za mój trud, wysiłek i wiarę w zwycięstwo. Niestety brak żywności, wody i totalne zmęczenie były silniejsze, pojawiła się chęć snu i już miałem zamiar poddać się, usnąć i pozostać na tej pustyni po wieczność. Gdy wtem na horyzoncie resztką działających zmysłów usłyszałem śpiew ptaków. To niemożliwe pomyślałem. To chyba tylko zmęczone zmysły oszukują mnie ukazując rzeczy których nie ma. A jednak nie, po chwili zobaczyłem te ptaki, zobaczyłem fantastyczną niewielką oazę z jeziorkiem słodkiej wody, schowaną jakby od słońca w cieniu kilku rozłożystych palm. Jednak przeżyłem i wygrałem, jestem zwycięzcą, pomyślałem. Czym prędzej napoiłem zwierzęta, napełniłem bukłaki wodą, zmyłem z siebie wszystkie trudy podróży i po krótkiej drzemce sprawdziłem kompas. Już wiedziałem że dojdę do celu podróży, już wiedziałem że jestem zwycięzcą. Wygrałem tą walkę i zapamiętam ją do końca moich dni”.
  Podsumowanie:
  Każdy z nas jest takim zagubionym podróżnikiem w świecie pogrążonym w złym. Jedyna nadzieja jest w modlitwach do zbawiciela Pana Jezusa Chrystusa, o siłę, o wiarę, o wytrwałość, o pomoc.
  Musiałem to wszystko opisać i zobrazować aby ukazać że taką oazą ze słodką wodą jest dla wielu z nas – podróżników życiowych- blog: detektywprawdy.pl

  1. Komentarz był refleksją która wyłoniła się częściowo na podstawie filmu opartego na faktach:
   https://www.youtube.com/watch?v=9gv90MoxNWc

 32. Pozdrawiam.Przez przypadek zapoznałem się ze stroną i informacjami na tym portalu,który nie jest już blogiem,tylko dobrą witryną internetową.Przy okazji polecam,dołączyć shop lub sprawdzone programy partnerskie aby strona zarabiała.Podziwima autora za odwagę cywilną.Zwłaszcza w tak trudnych czasach potrzebujemy prawdy ale i modlitwy w której dziękujemy za zdrowie i jedzenie,które jeszcze posiadamy.W EU rozpoczęła się wojna z chrześcijanami i gloryfikacja islamu,małżeństw dzieci.Jeszcze powrócę do Pana strony.

  1. Dziękuję.
   Zdecydowanie wolałbym życ z programów partnerskich, aniżeli darowizn, ale:

   1. Programy partnerskie narzucają reklamy, które nie wpisywałyby sie w profil tego bloga. Załóżmy, że Nestle sie reklamuje a ja pisałem kiedyś o monopolu Nestle na wodę. Straciłbym na wiarygodności
   2. Próbowałem z reklamami google, co prawda była nieco mniejsza oglądalność, ale kilków byłoby jak obliczyłem na ok 100zł/mc.
   3. Nie wiem jak długo pozwola na takie blogi….
   4. Nie wiem sam jak długo pociągne, bo ludzie są strasznie nie wdzięczni a i oczerniają mnie co jakiś czas.

   Tak czy owak myślę nad rozwiązaniem bo obecne mi nie pasuje.

   1. „4. Nie wiem sam jak długo pociągne, bo ludzie są strasznie nie wdzięczni a i oczerniają mnie co jakiś czas.”

    Pomyśl o tych, którzy są wdzięczni 😉 Gdzie ja znajdę drugą taką stronę?

    1. Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami 😉
     Nie ma to tamto, Twój blog musi istnieć jak najdłużej! 🙂
     Co my byśmy maluczkie bez niego zrobiły.

   2. Jakby moja wdzięczność mogła się przełożyć na finanse, to żyłbyś jak szejk arabski 🙂

    1. Nie chodzi o to. Tylko o to że są tacy co czytają nienawidzą

     1. Artur S. (detmold)

      Ta strona pozwala wielu naszym zdezorientowanym bliznim ( swoim i obcym np. ten Christian z Niemiec, ktory ci dziekowal za twoja dzialalnosc ) w znalezieniu posrod tego zalewu klamstw i polprawd serwowanych przez babilon ( krk, ale nie tylko ) drogi do Boga. Az nie wszyscy nam zycza dobrze? Trudno, ich strata. Oby Jezus Chrystus ci blogoslawil.

     2. Jak to mawiała Bożena Dykiel, w filmie Wyjście awaryjne: „Podłość ludzka nie zna granic…”

      http://demotywatory.pl/2578794/Podlosc-ludzka-nie-zna-granic

     3. Piotrze, diabeł będzie atakował ze wszystkich stron. On chce, byś skasował bloga. Wtedy odniesie jakiś tam mały sukces. A może nawet i większy, bo iluż to osobom tenże blog pomaga? Przypomnij sobie ostatni zjazd..

      1. cóż… nei wiem, bo ten blog wiecej przynosi mi krzywdy niż radości.
       Piszę bo chce sie dzielic wiedzą, ale coraz mniejsze motywacje mam.

       Bardzo a bardzo rozumiem Pana Jezusa jak musiał cierpieć kiedy czynil dobrze a nienawidzono Go, ale chyba nigdy nie poznam jak wielką jest milościa wobec ludzi, którzy go ukrzyżowali, czyli nas wszystkich.

       1. Zapewniam Cię, że są tacy którzy zmagają się z prawdziwymi siłami ciemności każdego dnia i nie tracą nadziei.

 33. Urszula Gorczycka

  Świadkowie Jehowy modlą się wyłącznie do Boga Jehowy ale Jezus jest pośrednikiem między nami a Bogiem.

  1. Własnie dziś byli umnie ŚJ , dwóch młodych , bardzo sympatyczni. Tojuż chyba 3 rozmowa z nimi właśnie na temat JEZUSA, kim jest dla nas i czy mamy modlić się do NIEGO. Temat bardzo ważny ale dla ich kontrowersyjny, ale wydałem świadectwo konkretne i stwierdzili ze musza ten temat przemysleć i spotkamy się żeby go kontynuować . Oni nie rozumieja roli Pośrednika do OJCA . Warto z nimi rozmawiać jesli wykazują chęć uczenia się. Wykazałem im wyższość SYNA BOŻEGO nad aniołami i wszelkimi stworzeniami i zgodzili się z tym. WSKAZAŁEM NA 1 LIST JANA ŻE MAMY MIEĆ SPOŁECZNOSĆ Z OJCEM I SYNEM i na to że kto nie oddaje czci Synowi , nie czci OJCA. Szczepan w obliczu śmierci modlił się do JEZUSA, A Paweł dziekował JEZUSOWI ŻE GO WZMOCNIŁ, koRYNTIANIE wzywali imienia JEZUSA NA KAŻDYM MIEJSCU. W Obj . 5r. wsze;kie stworzenie na niebie i na ziemi oddawało cześć BOGU OJCU i BARANKOWI. Zanim przy sli prosiłem Pana aby ich dotykał swoim DUCHEM i uważnie słuchali. Chciałbym aby uznali JEZUSA jako swego zbawiciela i PANA. Nie było żadnych niesmacznych sporów jak czasami bywa. Uznaliśmy że ta sprawa jest kluczowa odnośnie róznicy zdań i jeśli tu dojdę z nimi do porozumienia to wtedy warto dalej wspólnie rozwaźać. NIECH SŁOWO ZASIANE W ICH SERCA PRZYNIESIE OWOC….

 34. Ten blog to wietna robota. Artykuły zwracają często uwagę na rzeczy, które mi umknęły. Pozdrawiam autora i życzę wytrwania w dziele!

 35. Nie wiem gdzie mam napisać ten komentarz, więc piszę go tu. Mam nadzieję, że mogę. W sprawie tych subskrypcji: do 16 listopada przychodziły do mnie powiadomienia o nowym wpisie od dnia następnego tj.17.11 zaczęły do mnie na moją pocztę przychodzić wiadomości tylko z nowymi komentarzami. Z związku z tym, że nie zawsze mam dostęp do internetu często korzystałam z tej opcji, że wiadomości o nowych wpisach bezpośrednio przychodziły na mojego mejla. Dzięki temu byłam na bieżąco nawet jeśli nie wchodziłam na internet przez kilka dni czy więcej. Teraz to trochę się gubię, mogę pominąć wiele ważnych wpisów, jeśli nie będę przez dłuższy czas w internecie. Mam nadzieję, że wszystko jasne jak na razie bo się bardzo rozpisałam. Moje pytania: czy istnieje możliwość abym miała tą opcję na mejla (powiadomienie o nowych wisach)? Czy może ja coś zrobiłam nie tak, że to się usunęło? Czy sam coś zlikwidowałeś? Jeśli ja mogę to sama ustawić to w jaki sposób mam to zrobić (niestety ale nie znam się zbytnio informatycznie a w tym wordpressie bardzo się gubię 🙁 )
  Pozdrawiam serdecznie w imieniu Jezusa Chrystusa

   1. Rozmumiem, dziękuję za odpowiedź, już wszystko wiem, ale szkoda bo to ułatwiało mi śledzenie bloga, jednak to Twój blog.
    🙂

 36. Amen. Jak ktos nice rozumie to jestem chrzescijanka bezpartyjna. Albo bez denominacji.

 37. Fajnie, że są na świecie ludzie mający potrzeby duchowe, mam nadzieję, że każdy z nich wejdzie do Królestwa Boga.

  Powodzenia.

 38. Nie rozumiem czemu powinno się modlić do Jezusa. Do kogo modlił się on sam, gdy był na ziemi? Powiedział też przecież wprost w kazaniu na górze, żeby modlić się do naszego Ojca.

 39. Witam Cie drogi bracie, czytam czesto twojego bloga i bardzo Cie szanuje za to co robisz. Mam wielka prosbe do Ciebie, zebys zajzal na te strone. Pozdrawiam Cie serdecznie w imieniu naszego cudownego wybawiciela. Agata

 40. witam, jaki jest Twoj email na ktory mozna napisac Ci informacje?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish