Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kiedy będzie porwanie kościoła Boga?

Temat wałkowany wiele razy. Dziś jednak chciałbym kilka rzeczy Wam, a może niektórym, uświadomić.

Po pierwsze, kłótnie na temat porwania nie mają żadnego sensu, a tylko dzielą.

Po drugie, na porwanie powinniśmy być zawsze gotowi. Tak więc nie wolno się nastawiać na żadną datę.

Po trzecie, jaką masz gwarancję, że zostaniesz porwany/a? Znam wiele osób uważających się za wierzących, ale swoim życiem pokazują jedną wielką destrukcję.

Po czwarte, jest część osób spośród analityków porwania, która popiera teorię zakładającą pochwycenie po Wielkim Ucisku. Opieracie się o 1-2 wersety, głównie Pawła świadczące że będzie to właśnie po.

Chciałbym przy tej okazji powiedzieć, że jest coś takiego jak prawda objawiona. Na czym to polega? Zanim wyjaśnię opisze na swoim przykładzie jak kiedys rozumiałem a raczej nie rozumiałem Biblii. Otóż z 20 lat temu próbowałem czytać apokalipsę. Było to dla mnie dramatyczne przeżycie, ponieważ nic z tego nie rozumiałem, czułem się bardzo źle, tak jakbym był gorszy, nie rozumiał czytanego tekstu. W pewnym momencie aby zredukować ten dysonans uznałem, że jest to daleko posunięta wyobraźnia autora czyli człowieka  o imieniu Jan. Wyobraźnia niczym halucynacje co niektórych malarzy. Po latach wiem, że ja wcale nie chciałem poznac prawdy, tylko z ciekawości sięgnąłem po apokalipse, ponieważ na jednej z płyt Metalliki była mowa o 4 jeźdźcach. Bodajże “And justic  for all”. Po latach także wiem, że to Duch Święty wprowadza w poznanie i prawdę i tu wszyscy się ze mną zgodzą.

Powstaje teraz pytanie, kto ma tego Ducha Świętego w kwestii porwania? ciężko wyrokować, ale ja kiedy wybieram materiały do opracowania lub umieszczam filmy, oceniam osobę, czy Duch Święty może nią kiierować

 

 

Co to jest w takim razie prawda objawiona?

 

Jana 16

(13) A kiedy On, Duch prawdy przyjdzie, będzie waszym przewodnikiem w drodze do pełnej prawdy. Nie będzie bowiem mówił od siebie, ale powie, co usłyszy, i oznajmi wam to, co ma nastąpić.

 

Jana 43

 

(43) Dlaczego nie przyjmujecie mojej mowy? Bo nie potraficie słuchać mojego słowa

 

Kluczowymi wersetami są te:

Jana 14

(16) A Ja poproszę Ojca, a da wam innego obrońcę, aby był z wami na zawsze. (17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi ani nie zna. A wy Go znacie, bo mieszka i jest w was. (18) Nie zostawię was sierotami. Powrócę do was.

 

 

Nie każdy rozumie dobrze Biblię. To jest dar jak wskazuje powyższy werset. Mało tego, nawet jak ktoś ma prawde objawioną przez Ducha Świętego, to nie we wszystkich wersetach.

O porwaniu przed Wielkim Uciskiem nie ma bezpośrednio mowy w Biblii, ale właśnie prawda objawiona pokornym sługom bożym na to wskazuje…

Zwróćcie uwagę, że autorzy filmików  porwania po WU nie mają oglądalności w innych tematach. Nie sa one przepełnione Duchem Świętym.

 

Jest argument przeciw porwaniu przed Wielkim Uciskiem mówiący, że dopiero od ok 300lat istnieje ta teoria. Niestety, ale nie. To po pierwsze. Nie, dlatego, że Efrem Syryjczyk pisał o tym w pierwszych wiekach. Po drugie, prorok Daniel wyraźnie pisał, że w czasach końca:

 

Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie

 

I to sie właśnie dzieje.

Wiemy już kto jest nierządnicą z apokalipsy, ale nadal nie mamy pewności co do bestii..

 

Reasumując, nie sprzeczajcie się kiedy będzie porwanie oraz NIE NASTAWIAJCIE SIĘ NA PORWANIE. BĄDŹCIE PO PROSTU GOTOWI czas cały jak panny roztropne.

 

Pierwsi chrześcijanie byli stale gotowi i żyli jakby ono miało nastąpić wtedy.

 

 

 

Updated: 8 września 2015 — 20:47

47 komentarzy

Add a Comment
 1. “Powstaje teraz pytanie, kto ma tego Ducha Świętego w kwestii porwania? ”

  To jest podstawowe pytanie, i nie tylko w kwestii porwania, ile osób tyle zdań.

  ” ja kiedy wybieram materiały do opracowania lub umieszczam filmy, oceniam osobę, czy Duch Święty może nią kiierować”

  Rozumiem, że znasz te osoby osobiście, nie wiem, śledzisz ich w ich prywatnym życiu? Zdajesz sobie sprawę, że taka osoba może “grać” na filmiku, a w realu być całkiem inna?

  Ile osób, tyle prawd. Rozumiem, że ci syjonistyczni protestanci z USA, którzy chcieli PRZYSPIESZYĆ PRZEBIEG PROROCTW BIBLIJNYCH, i wspierali finansowo Izrael, mają rację w porwaniu, gdyż przez nich głównie jest “lansowane”?

  Na forum-chrzescijan.pl mnie spotkała niemiła sytuacja… “zaatakowałem” księgę Henocha, apokryf pozabiblijny, to Krzysztof (admin) od razu zaczął myśleć nad zablokowaniem tematu… Ani nie podważałem Biblii, a tu taka reakcja…

  Na innym forum – protestant, który twierdzi, że “na nowo się narodził”… nazwał teorie o NWO “głupotami”, a sam uznaje predestynację i wieczne piekło dla potępieńców. On też ma Ducha?

  Zielonoświątkowcy, którzy zwracają się w modłach do “Ducha Świętego” jako osoby, otrzymują różne dziwne reakcje – śmiechy, płacze, padanie, drgawki, bełkot zwany “darem języków”. Oni też mają Ducha?

  Jedna osoba mi tam mówiła, że przed zbadaniem doktryny trzeba się pomodlić, tydzień postu, itd. – tak samo robił Ignatius Loyola i inni katolicy, którym nagle “objawiła się” jedyna, słuszna prawda.

  1. Girion,
   Ty po prostu jesteś bardzo wyniosły. czy mam Ci przypomniec jak niemal wymusiłeś na mnie umieszczenie na mym blogu linku do Twego bloga?
   Wlasnie tak sie zachowujesz w dyskusjach. Krzysiek i tak lagodnie Cie potraktowal. Zreszta jest to najlagodniejszy czlowiek na forum

   “Rozumiem, że znasz te osoby osobiście, nie wiem, śledzisz ich w ich prywatnym życiu? Zdajesz sobie sprawę, że taka osoba może „grać” na filmiku, a w realu być całkiem inna?”

   Po co ta ironia?
   Nie znam, ale przesiewam, znam sie troche na ludzich, znam w jakims stopniu Biblie, znam zachowania itd. Łączę fakty. Przede wszystkim – sprawdzam OWOCE DUCHA.

   Np Dubis to bardzo skromny czlowiek a i duzo pracuje ze swa ekipą na YT

   “Na innym forum – protestant, który twierdzi, że „na nowo się narodził”… nazwał teorie o NWO „głupotami”, a sam uznaje predestynację i wieczne piekło dla potępieńców. On też ma Ducha?”

   Wprowadźmy troche logiki. Kto tak powiedział, że on ma ducha?

   1. Wymusiłem? Fakt, zależało mi na promocji bloga, zwłaszcza że działałem, ale Ty sam również korzystałeś z moich artykułów. Nie ma czegoś takiego, jak pomoc, współpraca?

    Łagodnie potraktował? Po prostu wyraziłem swoją opinię, podając cytat biblijny i link do artykułu. Nie wolno? Po takim poście powinna się pojawić rzetelna dyskusja, a nie groźba, że się zablokuje dyskusję, bo coś tam… Księga Henocha? O ile mi wiadomo, wyznaje się Sola Scriptura, czyli tylko Biblia, nie dodatkowe księgi. Brain Breaker uznał Henocha za prawdziwego i wywalił cały NT… Nie daje do myślenia?

    Co do ludzi. Owoce mogą być dobre, zwłaszcza w internecie, ale też w realu, osoby takie mogą być skromne, ale na pozór… też znam trochę ludzi. Nie oceniam Dubisa, czy kogokolwiek, mówię ogólnie.

    Co do protestanta – on sam. I wielu jego znajomych ze zboru.

    Rozumiem, że to jest Twój blog/forum, i nie lubisz, jak ktoś pisze coś przeciwnego, sam tego doświadczyłem u mnie – przepraszam.

    1. jak n apisales jako argument ze spaliłbyś ks Hencoha, to jakiej innej reakcji mozna oczekiwac.

     “Rozumiem, że to jest Twój blog/forum, i nie lubisz, jak ktoś pisze coś przeciwnego, sam tego doświadczyłem u mnie – przepraszam.”

     nie chce mi się Girion wyszukiwac Twych wypowiedzi, ale jak wspomnailem sa wyniosłe i bez miłości, bez DS.
     Pisalem wiele razy porównania jak ktos pisze z miłością a jak kto bez.
     W Twym przypadku chodzi o forme a nie treść. Źle opakowujesz zdania.

     1. Jako argument, że spaliłbym księgę? Poszukaj lepiej.

      Tylko nie uznaj tego za wyniosłą odpowiedź.

      Jak ktoś pisze parę razy to samo i nic nie czyta, to jaka ma być mowa? Pewnie jeszcze mam mu napisać “indywidualną” odpowiedź. Albo jak jakiś katolik przychodzi, i mówi, że “poza kościołem nie ma zbawienia, nawróćcie się heretycy”. Jak siedzę dłużej przy dyskusjach, to wiadomo że ‘jakość’ wypowiedzi spada z powodu zmęczenia.

      Czasami trzeba napisać z ironią, bo inaczej to do nich nie dotrze. Może odkryją, że to, co napisali jest śmieszne i w końcu załapią?

      1. Girion! Może to nie idealne swiadectwo, ale ja tam jestem z Tobą! Czasem mi się nawet wydaje, ze mógłbyś mocniej niektóre śrubki dokręcać 🙂 ale wyrobisz się jeszcze… Moim zdaniem głupich tekstów twojego autorstwa jeszcze nie czytałam. Twój blog oceniam jako wartościowy i śmiało mogę polecać. Masz swoich odbiorców i tak trzymaj!
       Pozdrawiam

       1. “zasem mi się nawet wydaje, ze mógłbyś mocniej niektóre śrubki dokręcać”

        Angelika, dobrze wiesz, że jesteś awanturnikiem blogowym i takie podżeganie nie jest chrześcijańskie.

        Ja pisze o pokoju, miłości, owocach Ducha a Ty aby jeszcze mocniej śrubki dokręcać.

        Wydaje mi się, że musisz chyba zmienić blog…

      2. Trafiłam tu dziś pierwszy raz, choć powinnam być w wirze pracy ( późno już a do rana mam skończyć wielki projekt który dopiero zaczynam) to zamiast pracować od 2 godzin czytam… zdaje się że coś mnie tu przyciągnęło. Może to że ostatnio coraz silniej czuję to, że odsunęłam się od właściwej drogi życiowej. Dziękuję Autorowi za teksty, za chęć robienia tego dla ratowania dusz. bo inaczej tego nazwać nie mogę. pomagasz, bardzo. wiedz o tym. i choć ja uważałam się całe życie za osobę która wyciągała innych z bagna, to ostatnio sama tonęłam. dzięki raz jeszcze za to że poświęcasz się…

       Girion – strasznie mocno bije od Ciebie egoizm, pycha, poczucie wyższości intelektualnej nad innymi. uwierz mi, nie każdy na forum to ślepa kura, nie każdy to osioł. są tacy co należą do Mensy, a pokorę mają… Skąd u Ciebie takie poczucie wyższości i chęć udowadniania każdemu jak to mylne wnioski wysuwa czy błędnych określeń używa… po co Ci to? Czy Jezus Cię kieduje w dokopywaniu innym czy może ktoś inny? życzę porządnego rachunku sumienia z naciskiem na grzech pychy. a jeśli nie widzisz, nie rozumiesz o czym mówię to zacznij rachunek sumienia raz jeszcze bo go źle wykonałeś.
       Idealna nie jestem – ale Ciebie ‘widzę’ ; ‘czuję’. potrzebujesz nieco więcej ogłady, spokoju ducha i aby Duch Św. na Tobie spoczął

  2. Girionie, chciałem tylko zauważyć, że nie można traktować ludzi jako całkowicie zwiedzionych, tylko dlatego że mają inne zdanie niż ty na temat niektórych doktryn. Rozmawiam czy to z Piotrem, czy z Mateuszem, czy to z innymi i pomimo rozbieżności w pewnych sprawach nie dzieli nas to, bowiem mamy wspólny fundament.

   1. Arrivald.

    Nie chcę się tu jakoś kłócić. Nie są to jednak pomniejsze sprawy [mało ważne], na które można przymknąć oko, niestety.

    1. Ja również, jednakże chodzi mi o ocenę kogoś z góry na podstawie odmiennego zdania.

     Przykład:
     “bełkot zwany „darem języków”. Oni też mają Ducha?”

     Pisałem o tym wiele razy, cytowałem Biblię, sam daję świadectwo na ten temat (kiedyś w to nie wierzyłem). Dodatkowo czytałem książki, pytałem ludzi, którzy np. modlili się o to do Boga będąc dajmy samemu co wyklucza przekazanie złego ducha (to Biblia również potwierdza). Sprawdzałem też tych ludzi po owocach itd. Jak pisałem przykładowo u Piotra to zawsze byłem chętny wytłumaczyć o co chodzi bo znam obie strony medalu.

     Nie zrozum mnie źle, nie mam jakoś specjalnie Ci tego za złe czy coś. Masz swoje zdanie na ten temat to w porządku, ale w cytacie, który zamieściłem powyżej sugerujesz, że np. ja nie mam Ducha Bożego w stosunkowo prześmiewczy sposób to wyrażając.

     1. “„bełkot zwany „darem języków”. ”

      no i właśnie o takie teksty mi chodzi, ale nie chcialem wyszukiwac. To swiadczy o nie narodzeniu jeszcze. Girion ma wiedze, ale nie narodzil sie na nowo, bo:

      “Po tym poznają wszyscy, że jesteście moimi uczniami, jeżeli miłość mieć będziecie jedni do drugich”

      Jeśli ktos np napisze: “porwanie przed WU jest nie realne”, a ja mu odpowiem “to jest stek bzdur i szmatlawe teorie” to czy ja okaze milosc memu rozmowcy?

      1. Arraivald.

       Przeczytaj sobie jeszcze raz moją wypowiedź. Gdzie widzisz, że o tobie pisałem?

       ZIE-LO-NO-ŚWIĄ-T-KOWCY

       Chyba nie uważasz, że to:
       https://www.youtube.com/watch?v=-aKk16j-FVM

       jest OK?

       Nic do cb nie mam. Peace

       “Pisałem o tym wiele razy, cytowałem Biblię”

       A jednak, widzisz… Co ja mam powiedzieć? Pisałem o piekle, o trójcy… i do cb nic nie dociera, też pisałem wiele, też cytowałem Biblię. A ty pisałeś te same głupoty, jakbyś nie umiał czytać ze zrozumieniem… sorry Nie widzisz tego? I jak mam się czuć? Co ja z resztą robię… jest 12 w nocy, a ja siedzę i prowadzę dyskusję o niczym.

       “Jeśli ktos np napisze: „porwanie przed WU jest nie realne”, a ja mu odpowiem „to jest stek bzdur i szmatlawe teorie””

       pasowałoby, żebyś to jeszcze jakoś wyjaśnił.

       1. Girionie znasz też cytaty, które o tym świadczą, że piekło istnieje i że Duch Święto to osoba. Ja jestem przy tej opcji, ponieważ też się interesowałem tematyką i więcej wskazuje, że jednak piekło istnieje oraz że Duch Św. to osoba. Znasz argumentację, możesz wybrać moją lub swoją. Ja moją dodatkowo opieram na świadectwach ludzi, którzy potwierdzają to w co wierzę.

        Poza tym od razu to co piszę to: “głupoty, jakbyś nie umiał czytać ze zrozumieniem”. Cytowałem też Biblię i brałem rzeczy na logikę. I wierz mi, że orientuję się o co Ci chodzi, jednakże staram się nie obrażać Cię tylko pokazać Ci twój tok rozumowania, który uważam osobiście (nie tylko ja) za błędny.

        Zdefiniuj “Zielonoświątkowiec”. Dla mnie to najczęściej protestant ochrzczony Duchem Św. który wierzy w Jego działanie w obecnych czasach. Jak tak zdefiniujesz osobę z tej denominacji to również się do niej zaliczam (chociaż nie mam zboru jak większość z tego bloga).

        W twojej wypowiedzi wspomniałeś o językach i do nich się też odniosłem.

        Mi głównie chodzi Girionie, żebyś nie traktował ludzi którzy mają odmienne zdanie poparte argumentacją w ten sposób:

        “i do cb nic nie dociera (…) ty pisałeś te same głupoty, jakbyś nie umiał czytać ze zrozumieniem… sorry Nie widzisz tego? I jak mam się czuć? Co ja z resztą robię…”

        Pozdrawiam i tak jak pisałem, ja do Ciebie nic nie mam, po prostu zwracam uwagę na pewne rzeczy.

        1. “Girionie znasz też cytaty, które o tym świadczą, że piekło istnieje”

         https://uderzwfalsz.wordpress.com/tag/pieklo/

         ” Znasz argumentację, możesz wybrać moją lub swoją. Ja moją dodatkowo opieram na świadectwach ludzi, którzy potwierdzają to w co wierzę.”

         Ja natomiast mojej argumentacji nigdy nie popieram świadectwami innych ludzi, tworzę “swoją” ewangelię. Jestem jak Charles T. Russel, zakładam swoją sektę i mam swoich świadków -;-

         Na moim blogu pisze w komentarzach minimum 4 osoby, które jasno popierają poglądy wyrażane na blogu. Co ciekawe, jest taka jedna osoba, która popiera trójcę i odrzuca piekło? Częściowe zwiedzenie? Czy tylko “trochę” zwiedzenie, wg Ciebie?

         Co do tego piekła, pisałeś, że “To Biblia ma być po naszej stronie, a nie my po stronie Biblii”. Tak Biblia jest po naszej stronie.

         Podam ci linka do bloga protestanta (jak chcesz, to wyślę na maila), który wyznaje dokładnie to samo, co ty. Czyli: piekło, trójca, predestynacja. On nazwał teorie o NWO “głupotami”. Na blogu ma zdjęcia krzyży maltańskich, jakieś witraże katolickie z symbolami płodności. Jak słusznie mój brat w wierze (Daniel z forum) zauważył, to jest katolicyzm v.2.0.

         “Mi głównie chodzi Girionie, żebyś nie traktował ludzi którzy mają odmienne zdanie poparte argumentacją w ten sposób”

         A jak instruktor nauki jazdy tłumaczy uczniowi, a on nie może pojąć, to po 6 razie już mu zaczynają nerwy puszczać, co nie? Nie raz się przekleństwa zaczynają sypać.

         Nie gadam, że “ten nie będzie zbawiony”, albo “heretycy do piekła”. Warunki zbawienia są chyba jasne:
         https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/08/15/jak-dostapic-zbawienia/

         Czy uznanie, że jest piekło, albo nie ma, jest wiążące? Jasne, że nie.

         Jednak mamy dążyć do maksymalnej czystości doktryny, do oczyszczenia z wpływów pogańskich i katolickich. Więc proponuję powrót do chrześcijaństwa z I wieku, nie z IV.

        2. Nie interesuje mnie blog innego protestanta Girionie. Są różni ludzie i nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka.

         Ja rozumiem to co pisze w Piśmie bezpośrednio, jezioro ognia, bogacz i łazarz, czy:

         “I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.”
         – Mateusza 25:46

         Kaźń to kaźń, diabeł też będzie męczony dniem i nocą. A jest napisane, że ludzie trafia w to samo miejsce co on – jezioro ognia. Dla mnie to dosyć oczywiste i jak widzisz bazuję na Piśmie. Uważasz inaczej to twoja sprawa, ale nie zgadzam się żebyś twierdził, że to “głupoty”.

         Co do powrotu do chrześcijaństwa z I wieku, to chciałem zauważyć, że były znaki, cuda, mówienie językami, uzdrowienia, proroctwa i ogólnie prowadzenie przez Ducha Św. Zostało to zatracone kiedy wkroczył KRK. Jakoś nie spotkałem się, żebyś promował to na blogu, czy dzielił się świadectwa, a wręcz przeciwnie.

         KRK z początku nie był całkowicie zepsuty, te pierwsze doktryny, które mieli pochodziły w dużej mierze od normalnych chrześcijan. Dopiero potem zaczęli dokładać praktyki pozabiblijne. Nie wszystko co jest w KRK jest złe. Chodzi o to, że jest sporo namieszane. To, że katolicy uznają Biblię i Jezusa, to nie oznacza, że Jezus i Biblia są zwiedzeniem.

         Ja wolę standardowe nauki, zważywszy na to, że jednym z głównych promotorów takich doktryn jak sen duszy był Russel, który nie mógł się pogodzić z myślą o piekle.

         Chciałem również zauważyć Girionie, że mówisz z perspektywy osoby, która ma się za nauczyciela:

         “A jak instruktor nauki jazdy tłumaczy uczniowi, a on nie może pojąć, to po 6 razie już mu zaczynają nerwy puszczać, co nie?”

         Mówiłem Ci wiele razy:
         “Niechaj niewielu z was zostaje nauczycielami, bracia moi, gdyż wiecie, że otrzymamy surowszy wyrok.”
         – Jakuba 3:1

         Jest ok się dzielić tym co się wie, czy doświadczeniami / ewangelią. Ale mamy uważać na to w jakiej pozycji się stawiamy i co głosimy.

         Masz talent do pisania artykułów Girionie, tym bardziej powinieneś mieć się na baczności co piszesz.

        3. http://www.psnt.pl/Mt25w46.html

         Nie do końca kaźń, są różne tłumaczenia.

         Nie wiem jak możecie wierzyć w psychopatycznego Boga, który za odrzucenie jego miłości trzyma kogoś w wiecznych pętach/dziwnym stanie bez niego. To nie jest mój miłosierny Bóg biblii. pzdr

        4. Kaźń? https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/08/13/manipulacja-w-przekladach-biblii-odnosnie-wiecznego-piekla-owlam-aion-i-aionios/

         Po polsku jest kaźń, w oryginale jest “jednorazowa kara naprawcza”.

         Jezioro ognia = śmierć druga.

         O bogaczu i łazarzu pisał Kubik, choć to Łukasz pisał, przeczytaj tam, on to wyjaśnił, materiał jeszcze z przed odrzucenia Pawła.

         Diabeł będzie męczony? https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/09/08/szatan-zostanie-doszczetnie-zniszczony-i-przestanie-istniec/

         “zważywszy na to, że jednym z głównych promotorów takich doktryn jak sen duszy był Russel, który nie mógł się pogodzić z myślą o piekle”
         O LUDZIE… :/ MASAKRA. Promotorem nauki o trójcy był Cesarz Konstantyn, a on ponoć się nie nawrócił, tylko do śmierci czcił boga-słońce.

         Taka sama logika. Głupie pytanie, głupia odpowiedź. W głowie się nie mieści.

         “Chciałem również zauważyć Girionie, że mówisz z perspektywy osoby, która ma się za nauczyciela”

         Czemu wmawiasz mi coś, czego nie powiedziałem? Podałem tylko przykład, że jak ktoś czegoś nie rozumie (albo nie chce zrozumieć), i się to tłumaczy kilka(naście) razy, to może delikatnie mówiąc coś pęknąć w człowieku, bo człowiek ze stali nie jest.

         I tak jak Lajcik napisał. Ciesz się w niebie, jak twoja kuzynka, siostra, czy ktoś bliski z rodziny będzie się smażył w piekle.

         Ale ty jeszcze gorzej – uznajesz predestynację, że Bóg sam wybiera, że np. Zdzisław J. będzie potępiony i NIC NIE MOŻE zrobić w tej sprawie, a następnie będzie go torturował na wieczność. To jest KRK v.2.0. Na pewno nie mamy tego samego Boga.

         To nie jest Bóg biblijny, to jest tyran, który nie uznaje wolnej woli. Jak się modlisz do niego? Mówisz tak: “Panie Jezus, przyjmuje Cię, przepraszam za grzechy, BO…… mam jakiś, ku*wa, inny wybór? Nie chce cierpieć wiecznych tortur, więc wybiorę Ciebie, choć w głębi Cię nienawidzę” – taka ma być logika? Jak napisał Lajcik: “Nie wiem jak możecie wierzyć w psychopatycznego Boga”.

         Piekło i dusza nieśmiertelna nie pochodza do pierwszych chrześcijan, tylko od wyznawców Platona, który to wyznawał. Jego nauki przeniknęły pisma wczesnych chrześcijan, m.in. Tertuliana i Justyna Męczennika – i dlatego uważasz, że to było “od zawsze”. Polikarp, uczeń Jana Apostoła mówił, że dusza ludzka jest śmiertelna.

         Doprawdy, nie rozumiem, jak można w to wierzyć. Ateiści się śmieją z takiego “boga”, może jakby poznali prawdę, to byśmy ich uratowali, eeee?

         Arraiv., może ponowne przemyślenie sprawy piekła jakoś inaczej naświetli ci pogląd na inne doktryny?

        5. Lajcik znam ten argument. Ja wierzę w to co jest napisane i co wywnioskowałem. Bóg nie jest człowiekiem, więc nie myśli jak my i jego sprawiedliwość jest inna niż nasza.

         Bóg jest miłosierny, ale też sprawiedliwy i święty.

        6. Jako, że się rozwinęło, możesz się odezwać do mnie na Skype Girion. Zawsze możesz pisać do mnie : )

         Natomiast:

         Temat greki i znaczeń uważam, że wymaga głębszej analizy.

         Wierzę w predestynację na tyle na ile mówi Biblia i nie jest to tak jak opisałeś.

         Temat piekła mnie nie kręci. Hasła “jak możesz wierzyć w tyranta itd.” nie robią na mnie wrażenia, ponieważ uważam, że im bardziej się poznaje Boga, tym bardziej rozumie się jego motywy i co to znaczy sprawiedliwość i świętość.

         Taze był zwolennikiem tej nauki z czego się zrodziły inne niefajne rzeczy, mam obawy, nie potwierdza to reguły więc pod tym względem mogę przyznać Ci rację (nie musiałeś aczkolwiek masakrować).

         O nauczaniu pisałem kilka razy do Ciebie, chodzi o twój ogólny styl pisania.

       2. nie ma z Tobie miłości… jesteś tak daleko inny Panów z którymi się wykłucasz… daleko Ci do nich. bardzo daleko.

    2. Girion a jaki masz blog?
     jak go znalezc i o czym jest?

 2. Pan Bóg już skompletował swoją drużynę. Miejmy nadzieję i módlmy się o to by znaleźć się na Jego liście życia.

 3. Hmm, jeżeli ktoś nie zostanie porwany bo grzeszy to po porwaniu juz nie ma szans na życie wieczne ?

 4. my zamiast skupiać się na porwaniu antychryscie kiedy ma przyjść i kim może być czy to będzie obama czy osoba z innego świata nie będąca nawet człowiekiem to tak na prawdę nie wiadomo ale wiem jedno że musimy dbać o nasze serca i zmieniać się dla Jezusa nawet jak nam nie wychodzi
  a nie się skupiać na rzeczach których możemy nie doczekać przez to że zamiast żyć dla Jezusa żyjemy właśnie tymi wydarzeniami

  chciał bym Piotrze żeby ten i inne blogi skupiały się na przemianie duchowej a nie o tych satanistycznych miernotach i przyszłych biblijnych wydarzeniach tak będzie lepiej dla wszystkich wierzących 😀

  1. no niestety Przemku nie mogę spelnic Twej prośby. Wiele osob tu jest poniewaz pomagam im zropzumiem wydarzenia polityczne w kontekscie apokalipsy

  2. Przemku mysle że poniekad masz racje ale nie do konca. Owszem powinismy sie skupiac na sprawach ktore daza do naszego zbudowania tutaj mam na mysli wnikanie w Biblie i słowa Jezusa. Ale mamy równiesz obowiazek życ w wprawdzie i ja rozpowiadac swiatu tak jak dawni prorocy. Uważam że Jezusowi chodziło oto aby cały czas czuwać abyśmy nauczyli sie codzienie życ według uznania Boga. Osobiscie wydarzenia na ziemi powinnismy traktowac jak Aniołowie jako teatr. Obserwowac go ale równiesz głosic prawde o tym przedstawieniu aby rosło poznanie prawdy… Wiec skupiajmy sie na wydarzeniach na swiecie bardziej skupiajac sie na Bibli aby głosic prawde i otwierac oczy zaslepionych. Tak jak nasze oczy zostały otwarte. Mam nadzieje że rozumiecie co mam na mysli. I zakonczycie swoje spory w tej kwestji.. Ej jestescie wkoncu bracmi i siostrami 🙂

 5. Polecam wykład autora Amazing Facts, który miał też świetny dokument o KRK pt. “REVELATION The Bride, The Beast and Babylon”

   1. ChristianStateOfPoland

    Nie każdy rozumie dobrze Biblię. To jest dar… Z pewnością są takie fragmenty, jak np. wspomniana Apokalipsa, ale Ewangelia (esencja) to poziom podstawówki. Czy Ktoś na tym blogu nie rozumie co mówi Chrystus, czego wymaga etc.? Wątpię… “Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je PROSTACZKOM. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.” (Ew. Łukasza 10:20-21) “I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni. Widząc odwagę Piotra i Jana, a dowiedziawszy się, że są oni ludźmi NIEUCZONYMI i PROSTYMI, dziwili się. Rozpoznawali w nich też towarzyszy Jezusa.” (Dzieje Apost. 4:12-13) “Ja zaś zaprawdę pełen jestem mocy Ducha Pańskiego, sprawiedliwości i męstwa, abym ogłaszał Jakubowi jego występki, grzech jego – Izraelowi. Słuchajcież tego, książęta domu Jakuba i wodzowie domu Izraela! Wy, którzy brzydzicie się sprawiedliwością i przekręcacie wszystko, co PROSTE.” (Ks. Micheasza 3:8-9). Śmieszą mnie ci wszyscy mistycy, prorocy itp., którzy mienią się wielkimi interpretatorami Pisma… No bo z czym się zmagacie każdego dnia? Z tym, że nie możecie pojąć, czy z tym, że jesteście za słabi, aby słowo przeradzać w czyn? … “Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je.” Zauważcie, że Chrystus, mówi o “nierozumieniu” czy “niepojmowaniu” tylko w kontekście faryzeuszy, ślepych i głuchych na Słowo… “Stańcie się jak dzieci” – nie uczeni w piśmie… Jeśli można to proszę o więcej Ewangelii, a mniej o porwaniach, apokalipsach, NWO i wojnach.

    1. Brawo, podpisuje sie rekami i nogami….dziekuje Ci za ten post

    2. “Jeśli można to proszę o więcej Ewangelii, a mniej o porwaniach, apokalipsach, NWO i wojnach”

     Taki jest profil tego bloga i żaden czytelnik nie będzie mógł sobie ustawić autora bloga. Ten blog to ja,. ja to ten blog.
     Nie chcesz? nie czytaj. Sprawa jest prosta.
     Poświęcam duzo czasu na ten blog i robie to póki co za darmo przez prawie 3lata. Tak więc takie prośby z dozą złośliwości sobie daruj.

     Ostatnio eliminuje stres związany z tym blogiem i widze, że to dobra linia.

     Słuchajcie, jest masa innych blogów, książek, a przede wszystkim Biblia.
     Nikt tu nie musi na siłę być, czytać, bo mu sie coś nie podoba w blogu…

     Po za tym, jest naisane na stronie “o blogu”, że nie jest to stricte biblijny blog” To oznacza, że zajmuje się także wszystkim co ma związek z siłami szatana, upodleniem ludzi etc.
     Bądźcie konsekwentni.
     To jest wybór. Pan Bóg dał nam wolną wolę.

     Ktos kto neguje blog lub autora a czyta dalej jest po prostu HIPOKRYTĄ DO KWADRATU.

 6. Może zechcesz wstawić, bo jego odcinki są bardzo wartościowe, a kto wie czy akurat komuś to nie jest potrzebne do poznania Boga. Bardzo dokładnie tłumaczy i opiera się na biblii. Tam jest 12 odcinków.

  1. PROJEKT PRAWDA
   https://www.youtube.com/watch?v=KI4ORb9m468
   Faktycznie bardzo dobry wykład, na razie obejrzałem tylko pierwszą część i już nie mogę doczekać się następnych. Gorąco polecam wszystkim.
   Dzięki Paula za wstawkę.
   P.S. Piotrze w mojej ocenie warto te wykłady wrzucić w osobnym temacie.
   Niech wam Niebiański Ojciec błogosławi w dziele ewangelizacji. 

   1. ok, wstawiam choć jeszcze nie oglądałem. Odpowiedzialność bierzecie na siebie. Ufam Wam 🙂

 7. takie dobre słowa – “To normalne, że nie rozumiemy wszystkiego, co jest napisane w Biblii. Przecież napisał ją Bóg”.

  http://www.moriel.org/online-sermons/76-sermons-in-polish/6512-the-future-history-of-the-church-1-polish.html

  Jacob Prasch – ma naprawde dobre nauczania, bo zna dobrze tło żydowskie tamtych czasów i nie lubi religii mainstreamowych

 8. Masz racje Piotrze, to nie ma znaczenia kiedy będzie porwanie, powinniśmy czuwać i być gotowi każdego dnia, ale…
  Jakiś czas temu natknęłam się na taki film, który mi uświadomił, że porwanie może być po ucisku. Dotąd byłam przekonana, że przed, a to sprawiało, że nie tak bardzo martwiłam się choćby znamieniem bestii, który należało by odrzucić. A jeżeli wybranym też przyjdzie zmierzyć się z WU, czy jesteśmy na tyle silni, aby to przetrwać, oprzeć się złemu.
  Pozostawiam to do oceny czytelników, każdy sam musi zdecydować. Dla mnie wersety z Mateusza mówią, że wybrani też doświadczą tego okresu czasu.

  https://m.youtube.com/watch?v=sF5ccbL94Ko

  Są 4 części tego filmu.

 9. Kto jest tą wielką nierządnicą? Musiałam coś ominąć. Pozdrowienia

  1. okej, już się naprawiło dodawanie komentarzy, pzdrawiam

 10. USA? Proszę o jedną odpowiedź

  1. Kościół rzymskokatolicki.

   Wg innych stron/blogów: żydowscy bankierzy (redoctobermsz.wordpress.com), sefardyjscy żydzi (jeszu.pl). Dezinformacja, gdyż w języku biblijnym kobietę symbolizuje religia. Nierządnica/prostytutka zdradziła, czyli kiedyś być z Bogiem [Jezusem] musiała, a żydowscy bankierzy od samego początku z nim nic wspólnego nie mieli.

   Ja tak to widzę.

   1. “Dezinformacja, gdyż w języku biblijnym kobietę symbolizuje religia.”

    W biblii kobieta czyli niewiasta (jeśli traktowana jest jako symbol) oznacza zgromadzenie (Izrael), ale też miasto (sporo przykładów w ST).

  2. A, i tak dodam, żebyś nie myślała, że nierządnica to jakiś nie wiadomo jaki twór. Nierządnicę i Bestię tworzą te same osoby, a raczej potomkowie tych osób. KRK = gnostyccy założyciele (Tertulian, Orygenes) [gnostycyzm = odnoga żydowskiej kabały] + jezuici [założyciele jezuitów to żydowscy kabaliści] + różanorakie tajne zakony [templariusze = protoplast dzisiejszej masonerii], warto dodać, że Rothschild należał do katolickich rycerzy maltańskich, tajnego zakonu służącemu papieżowi.

   Wychodzi więc na to, że po stronie nierządnicy są te same osoby [żydowscy kabaliści, sataniści], co po stronie “walczącej z kościołem”, czyli masoneria i illuminaci.

   To dialektyka heglowska, mająca na celu wymuszenie na nic nie spodziewających się masach poparcie jednej ze stron i zrobienie wielkiej szopki.

 11. Dziękuję za rzetelną odpowiedź:)

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: