Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

“ŚWIĘTE OSTRZEŻENIA przed duchem zwiedzenia działającym przez Andrzeja Cyrikasa”

Jest to kolejny filmik Michała znanego z Youtube pod pseudonimem gr8deals2do,

Tym razem dziwię się ale Michałowi zdziwieniu 🙂

Starał się on rozumowo podejść do nauczania pastora pisząc:

 

‘Kaznodziejo, może zastosuj tytuł jednego z twoich filmów:” Andrzej Cyrikas – POWSTRZYMAJ SIĘ OD ŁATWYCH OCEN – 20.05.2018″ do siebie samego, bo jakże łatwo oceniać tobie jako JUDAIZUJĄCYCH tych co odwołują się do Dekalogu Bożego i do potrzeby zachowywania Przykazań Boga zgodnie z 1Kor.7,19 JUDAIZM RABINICZNY ze swoim przymusem obrzezania, odzielaniem mleka od mięsa, usuwaniem tłuszczyku, chrzczeniem naczyń i wieloma innymi bzdurkami jest KULTEM DEMONICZNYM wymyślonym przez rabinów, kultem który MAŁO TROSZCZY SIĘ o Przykazania Boże.. Chrystus karcił ten kult w Ew.Marka 7. Apostoł Paweł ostrzegał przed tym kultem Galatów: Gal.6 (13) Bo ci zwolennicy obrzezania zgoła się nie troszczą o zachowanie Prawa, a o wasze obrzezanie zabiegają tylko dlatego, by się móc pochwalić waszym ciałem. Ty natomiast mieszasz ludzi, którzy chcą UŚWIĘCAĆ SWOJE ŻYCIE PRZEZ SŁOWO BOŻE z kultem, który jest wrogi nauczaniu TORY. Może tego jeszcze nie rozumiesz ale Nauka Tory to nie jest to samo co Nauka Talmudu. TORA znaczy poprostu INSTRUKCJA, NAUKA… Tora matki, tora ojca, tora rabinów albo TORA BOGA.. Tora Boga to nie to samo co tora rabinów… Tak jak jest INNA EWANGELIA tak samo jest inna (zwodnicza) tora, która nie pochodzi od Boga,”

 

 

Dostrzega on w pastorze A. Cyrikasie brak konsekwencji w jego nauczaniu dotyczącym łatwych ocen. Ja tego nie oglądałem gdyż jak raz mi ktos podpadnie to już przestaje ufać i nie oglądam danego nauczyciela. W tym, przypadku bylo to wiele razy, gdyz sporo osób linkowało.

 

Michał twierdzi, że pastora dotyka “ostry obłęd albo duchowa ślepota”.

Nie Michale, tego nauczyciela nie dotyka ślepota. To jest socjotechnika zwana obroną przez atak. To jest celowe działanie.

Na prawdę mocno się dziwie, że tak niewiele osób zauważyło jakie ma owoce A. Cyrikas w filmikach o judaizujących chrześcijanach. To jest duch religijności. Jajk można nie widzieć technik manipulacji w ww filmach?

 

Gorąco polecam przeczytanie komentarzy pod filmem.

 

Jak można nie widzieć owoców nauczania A. Cyrikasa pod filmem gr8deals2do?

 

Umieszczam psc komentarza obrońcy pastora:

 

 

Oto owoce niejudaizujących. Jakbym słyszał jego nauczyciela “schowaj się pod biurko”.

 

Ludzie! Kiedy wy się wreszcie nauczycie oceniać innych chrześcijan przez owoce, w jaki sposób osoby uważające się za chrześcijan traktują ludzi?

 

 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,” 1 Tm 2:5

 

 

Updated: 27 maja 2018 — 18:59

23 komentarze

Add a Comment
 1. Piotrze, przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Od razu uprzedzę, że nie chcę niczego narzucać, a wręcz bardzo zależy mi na twojej opinii. Czy byłaby możliwość zaprosić Michała na nasz najbliższy zjazd? Michał obecnie mieszka w UK wiec pewnie w grę wchodziłby skype, a obecność takiego gościa nawet online na pewno bardzo ożywiłaby spotkanie zjazdowiczów. I nie mam na myśli, że teraz nasze spotkania są nieatrakcyjne, wręcz przeciwnie, jesteśmy dowodem na działanie i zaangażowanie Ducha Świętego w budowanie chrześcijańskiej Jezusowej eklezji na terenie Polski. Tym bardziej, że ty i twoi czytelnicy w większości, zgadzamy się z Michałem w gorącym temacie przestrzegania Prawa Bożego. Piszę do ciebie, organizatora zjazdów i w pewnym sensie naszego duchowego przewodnika, bo chciałabym cię poprosić o skontaktowanie się z Michałem i zaproponowanie mu wzięcia udziału w naszym zgromadzeniu, nawet na krótko, może jakieś krótkie nauczanie i możliwość zadawania pytań na koniec. Oczywiście, jeśli wyrażasz na to zgodę. Michał jest naszym bratem w wierze i ma ogromną wiedzę, którą mógłby się z nami podzielić. Ponieważ “godzien jest robotnik zapłaty swojej”, może się to wiązać z pewnym kosztem, więc dobrze byłoby przygotować na taki wydatek chętnych do wzięcia udziału w zjeździe. Jeśli nie ten czerwcowy, to może kolejny. Ja jeszcze nie wiem, czy uda mi się przyjechać w czerwcu. Jeśli Michał zgodziłby się na skype, to można by przygotować interaktywny zjazd, z uczestnikami na miejscu i takich, którzy mogliby dołączyć w trybie telekonferencyjnym on skype. Proszę daj znać przede wszystkim co o tym myślisz.

   1. Ja sie pochwałę działaniem Boga, otóż Michał mieszka zaledwie kilkanaście minut od mojego domu. Cieszę się z takiego Brata w wierze. Dodaje otuchy nie jednemu słabszemu, zlamanemu na Duchu. Błogosławieństwo Pana mieć takich ludzi w wierze blisko domu?

    1. Ale ciekawostka! Gratuluję! Oby wam się jak najlepiej układało jako sąsiadom 😀

    2. Natalia, a gdzie mieszkasz w UK?

 2. Osobiście ten tok narracji mnie przeraża, czy ten brat napisał najpierw do Cyrikasa i go upomniał? Napisał mu prywatną wiadomość lub jakaś rozmowa telefoniczna? Czy robi sobie małe show na kanale i widać, że sprawia mu radość wytykanie błędów, dla mnie to nie jest upominanie w miłości, ale z pełną pychą i nieomylnością. Mamy patrzeć na Pana Jezusa, warto sobie zadać pytanie co by dziś zrobił Jezus, jak zachowałby się w tej sytuacji, mnie zasmucił ten film, nie znam nauczania Cyrikasa, jednak zasmuciła mnie taka forma krytyki, z której kipi pychą i wyższością. (taka przynajmniej to odebrałem)

  1. tef, miałbyś rację, gdyby nie fakt, iż to osoba uważająca się za pastora dokonała pierwsza oskarżeń i zaszufladkowała wszystkich świętujących szabat jako judaizujacych i kłamiacych. Środowisko pastora czyta regularnie mój blog i pastor mógł zrobić to samo pierwszy, a jednak nie zrobił, a wielokrotnie między wierszami atakował.
   Jak komentujesz to bądź sprawiedliwy. Chyba że nie masz rozeznania, ale to tez niedobrze, ponieważ nie wolno osądzać pochopnie.

  2. Karol "Szulwik" Szulawiak

   najpierw zadajesz pytania, czy Piotr upomniał Andrzeja tak jak należy a potem sam sobie odpowiadasz na te pytania i bynajmniej Twe odpowiedzi nie stawiają Piotra w pozytywnym świetle. I właśnie tak powstają heretyckie doktryny. Parafrazując to co napisałeś, czy robisz małe show w komentarzu?

 3. kolejna sprawa to ciągłe narzucanie tej soboty, wymaganie jej obchodzenia i zaczynanie zawsze od tego , narzucania innym i nieustanne rzucanie argumentami, jakby to była naistotniejsza sprawa przekazana nam przez Pana Jezusa. Nie mam nic do soboty, jeśli ją obchodzisz jako dzień dla Pana cieszę się ja mam inny dzień, czemu mi to zarzucasz?

  “Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu”

  “Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.”

  Szabat będzie w Tysiącletnim Królestwie:

  “Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, które Ja stworzę, ostaną się przede mną – mówi Pan – tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię. I będzie tak, że w każdy nów i w każdy sabat przychodzić będzie każdy człowiek, aby mi oddać pokłon – mówi Pan. Gdy wyjdą, będą oglądać trupy ludzi, którzy odstąpili ode mnie; bo robak ich nie zginie, a ogień ich nie zgaśnie i będą obrzydliwością dla wszelkiego ciała”

  Kolejna sprawa to patriarchowie nie obchodzili szabatu, apostołowie nie nakładają takiego obowiązku na pogan. Czytamy, że Apostołowie obchodzili, ponieważ byli Żydami.

  Jeszcze jedna istotna sprawa to szabatów było kilka, nawet w oryginale w Kolosan 2:16 Paweł używa słów “szabatów” i mówi liczbie mnogiej dla całkowtiej jasności.

  Proszę też o interpretację dwóch fragmentów z Kolosan 2:16 i Rzymian 14:4-6 o czym te fragmenty mówią? Jak intepretują je osoby co narzucają innym sobotę jako obowiązkowy szabat.

  Oczywiście szabat jest znakiem między ludem izraelskim a Bogiem. Co jest napisane w

  “Powiedz synom izraelskim: Zaiste, przestrzegać będziecie sabatów moich, gdyż to jest znakiem między mną a wami po wszystkie pokolenia wasze, abyście wiedzieli, żem Ja Pan, który was poświęcam. Przestrzegajcie więc sabatu, bo jest dla was święty. Kto go znieważy, poniesie śmierć, gdyż każdy, kto wykonuje weń jakąkolwiek pracę, będzie wytracony spośród swego ludu. Sześć dni będzie się pracować, ale w dniu siódmym będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, poświęcony Panu. Każdy, kto w dniu sabatu wykona jakąkolwiek pracę, poniesie śmierć. Synowie izraelscy będą przestrzegać sabatu, zachowując sabat w pokoleniach swoich jako przymierze wieczne. Między mną a synami izraelskimi będzie on znakiem na wieki, bo w sześciu dniach stworzył Pan niebo i ziemię, a dnia siódmego odpoczął i wytchnął” II Mojż. 31:13-17

  Kolejna kwestia, która jest błędnie pojmowana, a skąd moim zdaniem bierze się to nieustanne przekonywanie na obowiązek odpoczynku w sobote to oddzielanie 10 przykazań czyli Dekalogu i 603 przykazań jako odrębnych od siebie. Jeśli przyjrzymy się bliżej, nie ma czegoś takiego w Biblii. Dekalog jest zapisanym przymierzem w formie 10 słów, to nie są osobne 10 przykazań a reszta osobno. Jeżeli tak prosze to pokazać w Biblii.

  “I oznajmił wam swoje przymierze, które nakazał wam zachowywać: dziesięć słów, które wypisał na dwóch kamiennych tablicach” V Mojż. 4:13

  Wiem, że można o tym dyskutować, ale podstawowy problem jaki widze to właśnie taki nakaz ze strony innych chrześcijan, presją do obchodzenia soboty, apostołowie zostawili jasne wytyczne i nie zmuszali pogan do takiej praktyki, a teraz są ludzi co zmuszają, ja słucham wytycznych pozostawionych przez apostołów, obchodzisz sobote – obchodź, obchodzisz – niedziele – obchodź, obchodzisz wtorek – obchodź, ale nie zmuszaj nikogo, w który dzień poświęca Panu. Pozdrawiam

  1. “kolejna sprawa to ciągłe narzucanie tej soboty, wymaganie jej obchodzenia i zaczynanie zawsze od tego , narzucania innym i nieustanne rzucanie argumentami, j”

   tef,
   rozwalileś system. 😀
   Pan Jezus kiedy odpowiadał faryzeuszum (nauczycielom biblijnym, kapłanom, przewodnikom) również zalewał argumentami 😀 Myślałem, że w sporze chrześcijan używa sie argumentów biblijnych wlaśnie, a nie emocji i wyzwisk, ale chyba po Twoim komentarzu wnioskuję, że to zła ścieżka..

   na te wsdzystkie oklepane argumenty były odpowiedzi na tym blogu. Chyba zrobie tutorial.
   Wychodzi na to, że to przeciwnikom szabatu malo jest kłótni i sporów, bo uważałem temat za zakończony…

   Może ktos Ci na tym blogu odpowie zanim kiedys stworzę tuorial. Póki co masz gotowca:

   http://detektywprawdy.pl/2018/05/25/a-modlcie-sie-zeby-wasza-ucieczka-nie-wypadla-w-zimie-albo-w-szabat/

   POdważając szabat, podważasz słowa Jezusa. Jezus świętował szabat, jego uczniowie i ostrzegał wiedząc, że pierwsi chrześcijanie będą świętować, ale na czarne powiesz, że jest białe…

  2. Karol "Szulwik" Szulawiak

   Cóż, przestałem już czytać “internetowe książki” a już tym bardziej je pisać (w sensie długich dysput) powiem krótko..

   1. Spytaj Boga, dlaczego poświęcił szabat już w edenie. Spytaj Boga, dlaczego w dekalogu napisał o szabacie.
   2. Robienie różnicy między dniem a dniem dotyczy postu. faryzeusze pościli w wyznaczone w talmudzie dni. Pomyśl, Bóg uczynił różnicę między dniem a dniem a Paweł pisze, że w sumie można każdy dzień oceniać jednakowo.
   3. Kolosan 3.17 mówi o formie obchodzenia szabatu i świąt. Gnostycy obchodzili je w sposób skromny aż do przesady i była kłótnia z tego powodu, jedni mówili że trzeba skromnie inni że można biesiadować. Paweł opisał konsensus.
   4. Szabat był w starym przymierzu, nie ma go teraz i znowu będzie w edenie? co to za Bóg, który zmienia zdanie?
   5. Szabat jest pamiątką stworzenia
   6. Mesjasza obchodził szabat a my mamy go naśladować
   7. Zastanów się, czyje słowa są ważniejsze? Boga? Bożego pomazańca? Apostołów? Wielu błędnie rozumie, że wszelkie pismo jest od Boga natchnione. W biblii znajdziemy słowa diabła, znajdziemy słowa wrogiego żydom Hamana, słowa faraona, jak i słowa Boga, słowa apostołów i słowa Mesjasza. Nie przeczę, że słowa apostołów są mniej natchnione, ale nawet Paweł pisał takie słowa jak “pozostałym zaś mówię ja, nie Pan”. Jasno podkreśla, że jest to Jego osobiste zdanie. Mesjasz jasno mówił, że nie głosi nic innego tylko wolę Ojca. Bóg z jakiegoś powodu oddzielił szabat od codziennych dni. Czy dzisiaj nie potrzebujemy takiego dnia? Dlaczego więc tworzymy podziały, zamiast w jednym duchu zgodnie z jednym przykazaniem obchodzić szabat? Łatwiej iść za światem i łatwiej wybrać sobie dzień…no Boże, no szabat mi nie pasuje bo teraz wszyscy obchodzą niedzielę..

   uff..miałem nie pisać książki..

    1. Karol "Szulwik" Szulawiak

     do usług, senior zorro. I tak starałem się maksymalnie skracać swoją wypowiedź, pomyśl coby było, gdybym tego nie robił 😀

     1. Ludzie czesto nie czytają długich komentarzy, bo trzeba się zastanowić nad ich treścią ?

 4. a to też ciekawy fragment w Biblii sam Paweł spotykał się z poganami po sabacie :

  “A pierwszego dnia po sabacie, gdy się zebraliśmy na łamanie chleba, Paweł, który miał odjechać nazajutrz, przemawiał do nich i przeciągnął mowę aż do północy”

  Dz. Ap. 20:7

  1. a ja spotykam sie jeszcze w czwartki ze znajomymi w Chrystusie

  2. Pierwszy dzień po szabacie rozpoczął się tego samego dnia po zachodzie słońca – po polsku rozumując. O północy młodzieniec umęczony przemową Pawła spadł z okna, a po wschodzie słońca, wciąż tego samego dnia Paweł wyrusza w podroż. Zaiste ciekawy fragment godny zastanowienia.

 5. 1. Bóg pobłogosławił i odzielił to nie znaczy, że nakazał. Proszę powiedz czemu patriarchowie nie obchodzili szabatu, a pomimo tego podobali się Bogu?
  2. Proszę pokazać w Biblii gdzie to się odnosi do postu?
  4. Wejdą również prawa napisane przez Ezechiela iw Tysiącletnim Królestwie będą obowiązywać również inne prawa niż tylko Szabat. Bóg jest suwerenny Jego decyzje także. Co według Ciebie mówi w takim razie List do Hebrajczyków chyba nastąpiła tam zmiana w systemie ofiarniczym i kapłaństwie? Czy Bóg zmienił zdanie, bo wcześniej było inaczej? Wyobraź sobie, że w Tysiącletnim Królestwie będzie przywrócony system ofiarniczy co Ty na to? Znów Bóg zmienia zdanie?
  6. Mesjasz był Żydem według ciała dlatego obowiązywał Go Szabat.

  Na koniec dodam, że nie posłużyłeś się ani jednym wersetem z Biblii aby poprzeć któryś ze swoich argumentów. Do tego wprowadzasz pewien chaos mianowicie, że nie wszystko co w Biblii to Słowo Boga podając przykład, że Paweł mówił od siebie. Jednak przy nakazach dla pogan nie podkreślał tego a to o czym mówisz dotyczyły innej sprawy, a nie tej którą omawiamy. W ten sposób można odnosić się do każdej sprawy a oamawiamy konkretną więc proszę o konkrety.

  1. List do Hebrajczykow 4.9: Pozostaje więc odpoczynek sobotni dla ludu Bożego.
   Ja tam sie uważam za lud Boży 🙂

 6. Ps. Żebyśmy też mieli przejrzystość w dyskusji i aby to nie była nauka zabarwiana przez KADS to Karolu nie uznajesz prorokini Ellen G White prawda?

 7. Karol "Szulwik" Szulawiak

  A cóż to ma do rzeczy czy uznaje czy nie uznaje Ellen White? Czy wtedy przestaniesz ze mną rozmawiać i uznasz mnie z automatu za heretyka? Nie badałem nigdy tematu związanego z Ellen White. Co do reszty hmm..mógłbym wdać się w dyskusje i pobawić się w odbijanie piłeczki ale..nie chce mi się. O szabacie powiedziano wiele. Robi to Michał Mazur, robi to Piotr, robią to adwentyści, robi to Piotr Fras na swoim kanale na Yt. ja dodałem od siebie co nieco i tu kończę dyskusję. Powiedziałem już wszystko. Ja staram się naśladować Mesjasza we wszystkim, łącznie z szabatem i równocześnie staram się za światem nie iść. Świat obchodzi niedzielę albo nic nie obchodzi, zupełnie jak wiele środowisk chrześcijańskich mówi “obchodzę niedzielę” lub “każdy dzień taki sam”. Nikt ze świata nie świętuje sobie niedzieli. Odpowiedz sam sobie…czy nieobchodzenie szabatu nie jest kompromisem i naśladowaniem świata? Nie mi odpowiadaj, bo ja już w stary temat nie będę wchodził..odpowiedz sam sobie 😉

 8. “Nikt ze świata nie świętuje sobie niedzieli”

  Szabatu znaaczy sie..

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: