Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

A módlcie się, żeby wasza ucieczka nie wypadła w zimie albo w szabat.

Jezus powiedział  do Judejczyków o czasach najbliższych po Jego wniebowstąpieniu:

 

A módlcie się, żeby wasza ucieczka nie wypadła w zimie albo w szabat” (Mt 24:20),

 

Już na podstawie tylko tego jednego wersu, widzimy jak nasz Pan autoryzował Szabat. Te prorocze słowa wypowiedział nie do judaistów, bo ci nie uważali go za Mesjasza, ale wypowiedział je do chrześcijan pochodzenia judejskiego.

40 lat później ci chrześcijanie, którzy dostosowali się do słów Jezusa Chrystusa uciekli przed Rzymianami. Reszta została wymordowana.

 

Rzymska armia pod wodzą przyszłego cesarza Tytusa Flawiusza i prokuratora Tyberiusza Juliusza Aleksandra obległa znajdującą się pod kontrolą Żydów od 66 roku n.e. Jerozolimę. Po trwającym od lutego oblężeniu wojskom rzymskim udało się w maju pokonać dwie z trzech linii murów miejskich, a w lipcu zdobyć Twierdzę Antonia. Wkrótce potem spłonęła Druga Świątynia, a wraz z nią spora część gęstej zabudowy śródmieścia. Ostatnie punkty oporu na Wzgórzu Świątynnym broniły się do sierpnia. Wraz z upadkiem Jerozolimy szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Rzymian, choć Masada, ostatni izolowany punkt oporu, padła dopiero w 73 n.e.

W wyniku walk i złupienia miasta Jerozolima została zniszczona, a spora część jej mieszkańców zginęła lub została wymordowana. Zniszczenie świątyni do dziś upamiętnia żydowskie święto Tisza be-Aw. Jedną z pamiątek oblężenia jest Łuk Tytusa zbudowany w Rzymie dla uczczenia zdobycia Jerozolimy.” wikipedia

 

Ci, którzy byli POSŁUSZNI Bogu zostali uratowani, a ci którzy zawierzyli swe życie fałszywym nauczycielom zginęli.

Tak będzie i teraz. Jeśli idziesz do lekarza, to chcesz, aby to był dobry lekarz. Komu więc zaufasz w kwestii szabatu i w ogolę Prawa Bożego? Nauczycielom czy Bogu?

Pan Jezus dobrze wiedział, że pierwsi chrześcijanie będą obchodzić szabat i dlatego kazał się im modlić aby ich ucieczka nie wypadła właśnie w siódmy dzień tygodnia.

 

Modlenie się aby ucieczka nie wypadała w szabat była związana z zamknięciem bram na czas szabatu. Po ich zamknięciu faktycznie nie byłoby odwrotu:

 

Księga Nehemiasza 13:19-21 mówi o konieczności zamykania bram Jerozolimy w momencie nastania soboty:

„I wydałem rozkaz: Skoro przed szabatem mrok pokryje bramy Jerozolimy, wrota zostaną zamknięte». I drugi rozkaz: Nie zostaną one otwarte aż dopiero po szabacie” Ne 13:19.

 

Popatrzmy na dzisiejsze wolne niedziele. Miasta wyglądają tak jakby otaczały je niewidzialne mury i brama była zamknięta i dlatego w wolne niedziele są w nich pustki.

Szabat jest więc ważny.

 

“Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki “

 

Jest też wielce prawdopodobne znając biblie, że w czasach gniewu Bożego jakim będzie Wielki Ucisk, w szabat własnie dojdzie do pogromu chrześcijan. Byc może antychryst dokona ostetntacyjnego show. Kto wie, czy w dzień szabatu Pan Jezus nie pochwyci swego ludu, tak, jak uratował tych, którzy trzymali się Jego proroctwa.

 

 

Błogosławionego Szabatu dla naśladowców Jezusa.

 

 

 

Updated: 25 maja 2018 — 12:18

16 komentarzy

Add a Comment
 1. Otóż to,piękne podsumowanie i kolejny argument za tym,ze Pan Jezus Chrystus niczego nie zmieniał.
  To tylko rebelianci łamią Święty dzień Pański,szukając wymówek jakoby już nas nie obowiązywały przykazania.
  Niech nasz Dobry Bóg otwiera oczy,uszy i serca wszystkim tym,którzy szukają Go całym sercem.
  Tak aby mogli poznać naszego Boga,bo On sie nie odmienia.
  Jest tym samym Wszechmogącym ze ST,niech DŚ wprowadza nas w Prawdę.
  Wszystkim dzieciom Wszechmocnego błogosławionego odpoczynku,pokój Chrystusa Pana naszego z nami wszystkimi ?

  1. dopisałem to teraz do tekstu:

   Jest też wielce prawdopodobne znając biblie, że w czasach gniewu Bożego jakim będzie Wielki Ucisk, w szabat własnie dojdzie do pogromu chrześcijan. Byc może antychryst dokona ostetntacyjnego show. Kto wie, czy w dzień szabatu Pan Jezus nie pochwyci swego ludu, tak, jak uratował tych, którzy trzymali się Jego proroctwa.

   1. Mi ostatnio przyszła myśl, że antek zniesie wolną niedzielę i ustanowi wolną sobotę na swoją cześć (żeby bardziej znieważyć Boga). I oczywiście tej czci będzie wymagał co sobota, a kto nie odda pokłonu to my już wiemy co 🙂

    1. zbyt dużą role przyuklada sie do neidzxieli aby tak moglo byc.
     Prawda jest taka, zę to niedziel urzedowo jest wolna

 2. Błogosławionego i spokojnego Szabatu bracia i siostry 🙂
  Niech Bóg burzy wszelkie warownie szatana i daje ludziom (szczególnie tym nauczającym Pisma) lepsze poznanie Jego Prawa i dróg. W mocy imienia Jezus prosimy o to, Amen!

 3. A ja znowu zaplanowaną mam robotę w sobote, jak na złość musze siedziec pod Poznaniem tylko po to by rano cos wykonac i byc wolnym ale sobota zepsuta.

 4. HalleluYAH!
  Szabat Szalom dla ludu Bożego! ?

 5. AMEN! Chwała Bogu i Jezusowi Chrystusowi Panu Naszemu Błogosławionego SZABATU

 6. dzieki Panu Bogu za odpoczynek który daje w społeczności z NIM

 7. “Jest też wielce prawdopodobne znając biblie, że w czasach gniewu Bożego jakim będzie Wielki Ucisk, w szabat własnie dojdzie do pogromu chrześcijan. Byc może antychryst dokona ostetntacyjnego show. Kto wie, czy w dzień szabatu Pan Jezus nie pochwyci swego ludu, tak, jak uratował tych, którzy trzymali się Jego proroctwa.”

  Bóg w Apokalipsie mówi jasno, że Ci którzy mają umrzeć od miecza umrą od miecza, a Ci którzy mają iść do niewoli mają iść do niewoli. Nikogo nie będzie Bóg ratował od męczeństwa jeśli jest mu wybrane, tak jak oznajmił w Piśmie. Da siłę aby diabeł ich nie przemógł. Właśnie krew męczenników Chrystusa, którą w przyszłości wyleją ludy będzie powodem Gniewu Boga za mord niewinnych członków ciała Chrystusa. Pójdzie odwet Boga za mordy Antychrysta. Szczepan właśnie, gdy był kamieniowany odwoływał się do Jezusa aby nie brał odwetu/nie poczytał im tego za grzech. Szczepan chciał ich nawrócenia. Część oczywiście ocaleje. Pochwycenie będzie tylko jedno, na samym końcu czasu. Nie wiem skąd to się tak rozplenia, pochwycenie przed nadejściem Antychrysta. Sugerujecie, że Bóg da dyspensę od tego co przygotował w proroctwach?

  1. Piotrze, gratuluję Ci pewności siebie, bo ja takiej nie mam co do porwania.
   Jeśli owe 2 tys lat od Chrystusa uznamy za niewollę egipską a raczej rzymską, to nadszedł czas aby osoby naznaczone krwią Baranka na odrzwiach zostały uratowane od anioła śmierci.
   Wspaniałe ocalenie, wspaniałe wyjście przez morze (ludzi) i doprowadzenie do zbawienia.

   W przeciwieństwie do Ciebie biorę i drugą ewentualność, że pochwycenie będzie jedno na końcu.

   jest wiele argumentów na to, ze pochwycenie bezie przed Wielkim Uciskiem. Znam więcej niż tu:

   https://www.youtube.com/watch?v=qM6vzOcCP6c&t=10s

   1. To źle, jeśli twierdzisz że nie masz pewności siebie odnośnie tego tematu opartego w Piśmie.

    “W przeciwieństwie do Ciebie biorę i drugą ewentualność, że pochwycenie będzie jedno na końcu.”

    Tzn. jak w przeciwieństwie do mnie? Przecież ja uważam w oparciu o Pismo, że nie będzie porwania przed wielkim uciskiem 🙂 tylko na końcu. Nawet po tysiącletnim królestwie. Jak możesz być w przeciwności do mnie 🙂 Pewnie się nie zrozumieliśmy.
    Jezus wyprowadził nas z niewoli egipskiej śmiercią na Krzyżu. Król Tyru (szatan) (Księga Izajasza) został upokorzony i rozbrojony (o czym napisał Paweł w listach). Nie jesteśmy w niewoli Szatana (Egiptu), lecz z dala od węża (to jest w Apokalipsie). Został już tylko babilon.
    Oczywiście, masz rację jak człowiek wraca do grzechu, odwraca się od Jezusa i jego ofiary, ten wraca do jarzma demona (egiptu) jak napisał Paweł. Przestrzegał aby nie wracać, do tego z czego zostaliśmy wyzwoleni.

    Niewoli Egipskiej już nie ma, faraon był figurą demona, tak jak król Tyru. Teraz Niewiasta wpadła w Babilon. Myśmy wyszli z Egiptu i jesteśmy żywieni przez czas czasów i połowy czasów. W Ks. Daniela jest napisane, że niszczyciel świętych trwa przez czas czasów i połowę czasu (tyle ile jest żywiona Niewiasta:) ) po nim przychodzi sąd i jego kres. Apokalipsa cytuje Septuagintę dlatego ludziom się nie dodaje Daniel, bo w Hebrajskiej jest aż do czasu czasów i połowy czasów. Septuaginta tłumaczy przez czas czasów i połowę czasów, jak Apokalipsa. Wszystko się dodaje co do joty.

    Babilon, to ziemia, która przyszła z pomocą niewieście. Koniec prześladowań (woda z gardzieli demona Ap) zewnętrznych a początek wewnętrznych. W tym Babilonie demon niszczy niewiastę i doprowadza ją do nierządu (niszczy tych co strzegą prawa Boga i świadectwa Jezusa).
    Zauważ zdumienie Jana. Niewiasta wyprowadzona na pustynię po ukrzyżowaniu Jezusa (z Duchowego Egiptu, żywiona bezpiecznie przez czas czasu i połowę czasu, z dala od węża bo Chrzest daje jarzmo Boga a nie szatana), mimo to nagle na pustyni staje się nierządnicą (Ap 17)… I mu szczęka opada ze zdumienia… Jak to 🙂
    Sugerujesz, że pochwycenie przed Antychrystem niewiasta bezpieczna ale nagle stała się “prostytutką”? To dopiero się nie klei. Ja wolę myśleć i czytać Pismo jak Bóg je mówi, a nie bawić się w teologię różnych ludzi. Cały Babilon idzie teraz ku swojemu Apogeum. Czekają na Swojego Księcia, który usiądzie na tronie a wraz z nim spadają plagi. Bo demon nie niesie błogosławieństwa tylko swój smród, czyli nieszczęście.

 8. Mam taka myśl przewodnią na dziś:

  Nie trzeba przestrzegać przykazań Bożych!
  – kto rozpoznaje w tym mowe węża A nie Chrystusa prawdziwie ma dar rozróżniania języków i DS mieszka w nim…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme