Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Ideologiczny weganizm to satanizm.

Szatan zawsze korzysta ze skrajności aby upodlić i zniewolić człowieka. Takim przykładem jest weganizm. Sama dieta wegańska satanizmem nie jest, ale wszelkie ruchy wegańskie już nim mogą być.

 

Na popularnym kanale wegańskim YT Vegan Hero, prowadzący reklamuje prezesa Loży Wielko Wegańskiej.

 

Energię bijącą od tego człowieka widać po powyższym geście.

 

 

Znaczna część chrześcijan jest nieświadoma swej diety, czy nawyków żywieniowych i wykorzystuja to właśnie tacy ludzie jak ten chyba gej:

 

Na pewno chrześcijaninem w momencie kręcenia tego filmu nie był. Kolczyki u mężczyzny i tatuaż dyskwalifikują go z grona naśladowców Jezusa. Oczywiście nawróceni chrześcijanie mogą mieć tatuaże jako pozostałość po swojej starej “wierze”, ale w parze z kolczykami widzimy jakie są to owoce..

 

 

W innym filmie mówi aby nie oskarżać vegan o satanizm, ale takie koszulki veaganie kupują:

 

 

Poniżej za 25 dolarów można zakupić taka satano koszulkę. To nie są żarty.

https://www.redbubble.com/people/mystic-land/works/21676137-hail-seitan-go-vegan-1-1-white?p=t-shirt

 

Towarzystwo Wegańskie (ang. Vegan Society) zostało założone w listopadzie 1944 przez Donalda Watsona oraz Elsie Shrigley w celu zorganizowania wegetarian. . W 1994 roku przewodniczący Towarzystwa Wegańskiego Louise Wallis ogłosił 1 listopada Światowym Dniem Wegan.

Czy widzimy nakładanie sie innych świąt? Dla satanistów nie jest istotne pod jakim pretekstem świętujesz. Czy 25 grudnia jest święto Bożego Narodzenia czy święto Sol Invictus. Czy Izyda, Isis, czy Maria. Ważne, że ich postacie i daty świętujesz.

1 listopada było obchodzie święto Dziadów (czytaj duchów, demonów). Jednym z celów kościoła Rzymu było zaadoptowanie świąt pogańskich (czytaj satanistycznych) do świąt niby chrześcijańskich. W ten sposób wykluczyli oni święta Boga określając je jako żydowskie. Ludzie niedoinformowani i nie wykształceni powielają takie bzdury razem z kościołem Rzymu. Nawet widzicie to w komentarzach na tym blogu, jaki bezmyślny stosunek do szabatu, świąt Boga mają co niektórzy czytelnicy. Nienawidzą kościoła, ale świętują wszystkie święta, tylko nie biblijne.

W nocy dokładnie 31 października wybierano jedno dziecko jako ofiarę dla boga śmierci. Jednak zanim to zrobiono, brano dynię, wycinano z niej środek, zapalano świeczkę o kładziono przed domem ofiary. Przed wschodem słońca miało być zabite dziecko lub któreś z jego rodziców.

 

Wracając do wątku głównego.

Weganizm to pierwszy stopień wtajemniczenia w satanistyczny kult Bafometa – kozła weganina.

 

Ozzy Osbourne.

Ojciec chrzestny satanistycznych wersji heavy metalu postanowił zrezygnować z mięsa i nabiału po obejrzeniu filmu dokumentalnego Forks Over Knives w 2010 roku. Wokalista słynnego brytyjskiego satanistycznego zespołu Black Sabbath, Książę Ciemności Ozzy Osbourne powiedział, że obecnie przestrzega diety wegańskiej. Swoją decyzję rezygnacji z mięsa i nabiału ogłosił w 2010 roku podczas programu telewizyjnego The Talk, którego gospodynią jest jego satanistcyzna żona Sharon, a współgospodynią tego programu jest weganka i satanistka Sara Gilbert.

Na 2010 rok 62-letni Ozzy przeszedł na weganizm zainspirowany filmem Forks Over Knives. Uważa on, że ta dieta pozwoli mu poprawić stan zdrowia. Powiedział: „Wiesz, daje mi to lepsze samopoczucie. To dlatego zrezygnowałem z mięsa i nabiału… Kiedy jesteś ciągle w drodze, to na szybko łapiesz bułkę z burgerem, bo to jest wszędzie… tak więc teraz zawęziłem mój margines.””

źródło: https://ezoteryka77.wordpress.com/2015/12/09/weganizm-to-satanizm-weganie-to-satanisci/

 

 

 

 

Demony potrafią wszystko zniekształcić. Kiedy fundamentem nie jest Jezus Chrystus nawet głodówka 1-3 dniowa może doprowadzić do zniewolenia demonicznego. Ostatnio z pierwszej ręki poznałem taki przypadek.

Poniżej przykład na zwiedzenie demoniczne. Kobieta martwiąc się zabijaniem zwierząt zabiła….siebie.

 

Isabel Taylor miała 16 lat, kiedy wybrała samobóczą śmierć. Jak to się stało, że osoba przekonana o nienaruszalności życia zwierzęcia, nie wahała się odebrać życia samej sobie, człowiekowi? Powodem nie była fizyczna choroba, czy trudności życiowe…

„Pochodząca z Neston, w hrabstwie Wiltshire w Wielkiej Brytanii, Isabel Taylor przeszła w ostatnim czasie na satanistyczną odmianę pseudobuddyzmu. Była chorobliwie przewrażliwiona i zniesmaczona niesprawiedliwościami jakie są na naszym świecie. Zaczęła czytać o proroctwach w internecie. Jedno z nich mówiło, że wskutek awarii reaktora atomowego zniknie nasza cywilizacja. Chodziło o rok 2012. Dziewczyna postanowiła, że nie będzie czekać na armagedon, upadek cywilizacji, gwałty, mordy i inne podłości. Dlatego popełni samobójstwo. Powiesiła się. Dla niej wszystko się skończyło, a świat, wbrew jej przekonaniu, trwa dalej…”

Samobójstwo było starannie zaplanowane, bo są w internecie ślady sprawdzania, jak przedawkować leki i się zabić. Rodzice Gary i Ingrid, powiedzieli w oświadczeniu: „Mamy wątpliwość i szukamy w naszych sercach, aby spróbować znaleźć odpowiedź, dlaczego Isabel poszła tą niszczącą drogą.” Mogło być tu wiele czynników, z których wiele mogła by nam wskazać biedna Isabel, mógł by też coś dodać psychiatra, jeżeli by w porę ją zbadał.ledztwo w Trowbridge Town Hall w Wiltshire dokonywane po jej śmierci wykazało, że Isabel wobec „niesprawiedliwości na tym świecie przeszła na buddyzm, na wiosnę 2011, jednak był to pseudobuddyzm w którym pod szyldem buddyzmu skrywała się amerykańska sekta satanistyczna – a te mają wiele zakamuflowanych odmian.””

 

 

 

Złe duchy tworzą wiele złych ideologii celem zniewolenia człowieka. Przykładem takim jest Wioletta Willas. Kochała bardzo psy i koty. W ten sposób straciła kontakt z rzeczywistością. Zdjęcia mówią same przez się:

 

 

foto: http://www.gazetawroclawska.pl/

 

Zło szuka zawsze punktu zaczepienia. Tak było i w tym przypadku:

 

“Dnia 27 grudnia 1968 roku artystka dobrowolnie przyjęła (Willas) propozycję wywiadu SB MSW wystosowaną przez porucznika Zbigniewa Dąbrowskiego, inspektora Wydziału IV (działalność wywiadowcza na Ameryki i Wielką Brytanię), Departamentu I MSW i podpisała oświadczenie o współpracy z komórką organizacyjną ds. wywiadu Służby Bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, obierając sobie pseudonim operacyjny „Gabriella”[56][57]. Współpraca artystki z SB MSW opierała się na „przekazywaniu informacji o ciekawszych osobach wśród poznanych kontaktów towarzyskich i przypadkowych, które mają bezpośrednie lub pośrednie dotarcie do tajnych materiałów i informacji i pracują w administracji i ośrodkach naukowych w USA (…)”[58]. 3 lutego 1969 roku teczka kryptonimu „Gabriella” została założona i zarejestrowana w samodzielnej sekcji ewidencji Departamentu I MSW[57]. Współpraca Violetty Villas (OZI Gabriella) ze Służbą Bezpieczeństwa zakończyła się w 1973 roku.” wikipedia.

 

Kiedy miłość do zwierząt jest wyżej niż miłość do Boga i ludzi, skutek musi być zawsze ten sam.

Wśród wegan miłość do zwierząt często idzie w parze z nienawiścią do ludzi. To nie jest od Boga.

 

Weganizm jest elementem lucyferiańskiej doktryny New Age.

 New Age przyniósł odrodzenie wiary w reinkarnację, której wegetarianizm jest naturalną konsekwencją, gdyż – jak się wierzy – w ciele zwierzęcia może przebywać ludzka dusza „pokutująca” za czyny z poprzednich wcieleń. Dlatego odebranie życia zwierzęciu, przedwcześnie przerywające proces ekspiacji, byłoby naruszeniem wyższego, boskiego porządku.

nowadebata.pl/2011/03/19/kilka-refleksji-na-temat-ideologii-wegetarianizmu/

 

Ideologiczny weganizm może charakteryzować się wyjściami z ciała, widzeniem aur, niespokojnymi snami, nerwowością i widzeniem różnych postaci.

 

 

Reasumując weganizm może stać się bożkiem (demonem) i nim często jest. To dlatego zawsze i wszędzie Królem i Panem człowieka winien być Jezus Chrystus. On to jest naszym zabezpieczeniem przed zwiedzeniem, przed zniewoleniem.

 

(1) A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, (2) uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, (3)którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem. (4) Bo wszystko, co stworzył Bóg, jest dobre, i nie należy odrzucać niczego, co się przyjmuje z dziękczynieniem; (5) albowiem zostają one poświęcone przez Słowo Boże i modlitwę. 1 Tymoteusza 4

 

Paweł w liście do Rzymian powiada:

 

21 Dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi .”

 

Tak jest i ze współczesnymi chrześcijanami. Jedni nie piją alkoholu wcale, nie jedzą mięsa i jest to dobre. Inni jedzą mięso ryb, kurczaków, indyków, kaczek, piją w niewielkich dawkach alkohol i to również nie jest grzechem.

Natomiast nie jest to najważniejsze czy nie jemy mięsa. Wcześniej  w tym samym rozdziale do Rzymian czytamy:

Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym. 18 A kto w taki sposób służy Chrystusowi, ten podoba się Bogu i ma uznanie u ludzi. 19 Starajmy się więc o to, co służy sprawie pokoju i wzajemnemu zbudowaniu.

 

Tak więc najważniejszym jest wejście do Królestwa Bożego, a to charakteryzuje się: sprawiedliwością, radością i pokojem w Duchu Świętym. Takie są nasze zjazdy ku Chwale Jezusa Chrystusa i nikt nikomu do kanapki nie zagląda :-).

Pan Jezus jadł ryby, a więc weganizm nie ma potwierdzenia w biblii.

 

 

____________

 

Prowadzenie bloga jest możliwe dzięki Waszemu wsparciu. Jeśli lubisz odwiedzać mój blog, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

 

 

 

 

 

 

Updated: 12 września 2017 — 12:23

45 komentarzy

Add a Comment
 1. W owym dniu przysiągłem im, że wyprowadzę ich z ziemi egipskiej do ziemi, którą przeznaczyłem dla nich, opływającą w MLEKO i MIÓD, która jest klejnotem wśród wszystkich ziem. (Ez 20:6)

  Ani mleko ani miód są jest wegańskie.
  Co do miodu jednak zdania wegan są podzielone.

  Teraz już nie na temat, ale…
  Odnośnie mleka, podam przeczytaną niedawno ciekawostkę, że obecni mieszkańcy Palestyny nie są w stanie go metabolizować.

  1. Mleko i miód to symbole dobrobytku. Stary Testament jest pełen takiej symboliki, radzę czytać przypisy. Zresztą, jakie ma znaczenie dobór słownictwa w biblijnej historii żydów? Bo mleko i miód niewegańskie? Serio? Wegańskie jest miłosierdzie, pomaganie bliźniemu, troszczenie się o wszystkich, nawet inny gatunek czy przyszłość naszych dzieci. To bardzo chrześcijańskie.

 2. Dziękuję za przedstawienie weganizmu od zupełnie innej strony. Aczkolwiek można być weganinem, kochać Boga, zwierzęta i ludzi. To jak najbardziej jest do zrobienia. Oczywiście nie popadając przy tym w paranoje i nie głodzić się.
  Pozdrawiam, niech Bóg Cie błogosławi. 🙂

  1. Dziękując wzajemnie życzę Ci Wielu Błogosławieństw Bożych 🙂

 3. Z jednym sie tylko nie zgadzam,a mianowicie to,ze weganizm nie ma potwierdzenia w Biblii.Bo jak wiemy na początku stworzenia Bóg przeznaczył dla ludzi rośliny, ziarna i owoce do jedzonka.
  Dla mnie najlepszy z możliwych sposobów odżywiania to weganizm.Bez żadnych ideologii,po prostu zaczerpnięty ze Słowa Bożego.

  1. tzn w tym sensie nie ma, że za czasów Jezusa jedzono ryby.

   1. A to zwracam honory.
    Pozdrawiam serdecznie ?,Bożych błogosławieństw w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.

  2. W starym testamencie spożywali baranka z chlebem bez zakwasu a w nowym testamencie ryby.

 4. Szkoda że do w sumie dobrego sposobu żywienia, jakim jest weganizm czy wegetarianizm (ale gdy wszystko jest odpowiednio dobrane itp.), dopisuje się jakieś bzdurne pseudosatanistyczne ideologie :/

 5. I właśnie z tego powodu coraz więcej ludzi nie określa swojej ‘diety’ mianem wegańskiej, a roślinnej.

  Wystarczy popatrzeć na polskich youtuberów wegańskich, by zauważyć że nie ma tam miłości czy wyrozumiałości do jedzących czy nawet myślących inaczej. Za to są elementy ruchu new age: m.in. medytacja, joga, wywyższenie zwierząt ponad ludzi, zgoda na aborcję.

  1. Obserwowałam to u koleżanki. Najpierw była chęć zmiany jadłospisu i zdrowego odżywiania spowodowana problemami zdrowotnymi (uporczywe bóle głowy). Potem koleżanka zaczęła mówić o tym, że trzeba mieć “świadomość własnego ciała”. Doszła joga, wizyty u lekarza “holistycznego”, z uzdrawianiem energią,itd.

   1. Zapomniałam dodać, że ta zmiana diety była na wegetarianizm i żywność eko

  2. Jeśli uprawiam jogę to jestem wyznawcą szatana??

 6. “miłość do zwierząt często idzie w parze z nienawiścią do ludzi. To nie jest od Boga.”
  Wiekszosc miesozernych katolikow bardzo kocha innych ludzi, szczegolnie stare babki latajace do kościoła co niedziele, obrabiające tyłki innym za plecami i życzące im zle, oraz wszyscy kowalscy kipiejący ze złości gdy komuś lepiej sie powodzi i cieszacy sie gdy komuś się noga powinie <3

  1. Problem w tym, że my jesteśmy naśladowcami Jezusa a nie katolikami….
   Sam Katolicyzm jest bardzo heterogeniczną grupą.

 7. Tylko z tym się zgadzam: “zawsze i wszędzie Królem i Panem człowieka winien być Jezus Chrystus”
  Reszta artykułu jest bardzo jednostronna, widać że autor nie jest obiektywny, a tytuł to jakiś klickbait.
  Weganizm to nie pojedyncze przypadki gościa z zespołu satanistycznego czy jakiejś pseudobuddystki. Weganizm to wykluczenie produktów pochodzenia zwierzęcego, z różnych powodów (najczęstsze: etyczny, ekologiczny, zdrowotny)
  “Pan Jezus jadł ryby, a więc weganizm nie ma potwierdzenia w biblii.”
  Proszę bardzo, taka logika: Pan Jezus nie golił się, więc golenie się nie ma potwierdzenia w biblii. Pan Jezus chodził w szacie więc ubieranie dzinsów to herezja w czystej postaci. Pan Jezus nie walczył o prawo do wolności dla niewolników, więc czemu nie mamy niewolnictwa? <- rozumiecie jak to wygląda? To co Jezus jadł 20 wieków temu, w środowisku rybaków nijak ma się do naszej obecnej diety. Mamy inne możliwości, ogromny wybór (a i skala hodowli zwierząt jest nieporównywalnie większa niż za czasów Jezusa). Mamy też przekaz Jezusa, czym mamy się kierować: miłosierdzie, pokora, łagodność, dążenie do bycia ŚWIĘTYMI. Nie w porządku, nie tak jak wszyscy, ŚWIĘTYMI.
  Chrześcijaństwo to religia pokoju i miłości. Ubóstwa i duchowego bogactwa. Czy fundamenty naszej wiary mają zostać podważane bo tradycja, bo mięso takie smaczne? Jedzenie mięsa nie jest grzechem. Ale czemu ludzi, którzy są w stanie wyrzec się walorów smakowych np. bo ich gryzie sumienie, nazywać satanistami? Czuje się bardzo źle potraktowana, zwłaszcza że nic nikomu nie narzucam, a przecież pamiętam obrazy z rzeźni, widziałam warunki chowu klatkowego. Czuję że jest to złe, że Bóg nie skazałby czujących i myślących stworzeń na taki los, dla ludzkiej wygody tylko, dla smaku. Jeśli nie muszę (od 20 lat wiadomo, że dobrze zbilansowana dieta wegańska jest odpowiednia dla każdego wliczając dzieci i kobiety w ciąży por. raport WHO nt. diet wegetariańskich) to nie będę tego jadła, to moja decyzja, moje sumienie tak mi mówi, moja wiara się z tym zgadza. Na tym wolna wola człowieka polega, jeden jest w stanie zakatować psa na festiwal w Chinach, inny nie zje żadnego bo mu ich szkoda. Nie dorabiajmy do tego otoczki żeby czuć się lepiej ze sobą.

 8. Ej sory, ale jak mozna podawać filmy Vegan Hero jako argumenty przeciwko weganizmowi?
  Ten pan, od ktorego bije wg ciebie zła energia to ten sam, co prowadzacy, podobnie jak trzeci pan…
  obie postacie sa przerysowane i zadna nie jest wzorem do nasladowania, a raczej swiatlem rzuconym na to jak weganie czasami sie zachowują i czemu nie warto.
  P.s Seitan to nie to samo co Satan. Seitan to inaczej gluten pszenny.

 9. A dekalog i przykazanie 5-nie zabijaj…???

  1. Na pewno nie raz zdeptałeś mrówkę. Czy masz zamiar z tego pokutować?
   Weganizm itp ruchy przykładaja b dużą uwaghę mna zwierzęta a mają gdzieś ludzi. St6ąd ten palec F..K You autora strony.
   W moich okolicach nie można byłop wybudowac ekspresówki o motyle. Nikt się nie przejmuje wypadkami z udziałem ludzi ale ubolewa nad motylami. To nie jest od Boga
   Żydzi uważają, że nie zabijaj interpretujemy jako nie morduj.

   1. To co robią ze zwierzętami w rzeźniach jest morderstwem.
    Jestem weganką i jak najbardziej interesuję się ludźmi i chcę im pomagać. I ludziom i zwierzętom. W mojej opinii ważne jest, żeby kochać wszystkie dzieła stworzenia. 🙂

    1. Zwierzęcia nie można zamordować. Zwierzę to nie osoba.

 10. Weganie szanują przyrodę i wszelkie dzieło stworzenia. Nie niszczą, nie dewastują, nie zabijają z premedytacją innych istot, nie wspierają finansowo ich mordu i wyzysku. Leży im na sercu każdy skrawek ziemi, na którym bytują Boże stworzenia, takie jak wspomniany ginący gatunek motyla, żyjący tylko i wyłącznie na terenie, który miał być zniszczony i zabetonowany na trasę szybkiego ruchu. To dzięki aktywnym staraniom ekologów (w tym wegan) te motyle będą mogły bytować na swoim dziewiczym terenie i cieszyć następne pokolenia ludzi mających poczucie symbiozy z naturą.
  Autor wylicza marginalne przypadki zachowania osób będących na diecie wegańskiej, podczas gdy weganizm nie ogranicza się tylko do diety. Weganizm nie jest dietą, nie jest sektą zrzeszającą członków. Weganizm jest stanem umysłu odrębnej osoby, przebudową mentalną, odrzucająca konsumpcjonizm i niszczycielstwo, a stawiającą za cel życie w zgodzie z sumieniem i szeroko pojętą empatią.
  Dlatego oprócz niejedzenia zwierząt, weganie unikają wszelkich produktów pochodzących od zwierząt, a zatem: futer (zdzieranych żywcem ze zwierząt na fermach, w większości przemysłowych), skór, produktów okrutnie testowanych (na żywca) na zwierzętach uwięzionych w laboratoriach, powodujących ich okaleczanie i śmierć bez znieczulenia (wiwisekcja).
  Weganie bojkotują cyrki, gdzie posłuszeństwo zwierząt uzyskuje się za pomocą torturowania i okaleczania od małego zwierząt dzikich, które powinny żyć w swoim środowisku na wolności oraz wszystkich form wykorzystywania czujących stworzeń dla ludzkiej pustej rozrywki.

  Autor myli sejtan (gluten pszenny, z którego przygotowuje się potrawy) z szatanem. To jakaś paranoja. Proponuje rozejrzeć się wokół – ile jest nienawiści i kultów zła wśród mięsożerców, ilu jest wśród nich złodziei, oszustów, pedofilów, zoofilów, sadystów dzieci, katów noworodków, ile gwałcicieli i morderców, oprawców zwierząt oraz osób zawistnych, wrogich wobec bliźniego. Codziennie niemal wychodzi na jaw zbrodnia na niewinnym dziecku, zbrodnia dokonana ręką mięsożernych rodziców. W każdej sekundzie dokonuje się bestialstwo na zwierzęciu i drugim człowieku.
  Weganizm jest piękną, czystą i nieskazitelną ideą, pierwotnym zamysłem Boga, której fundamentem jest empatia. To filozofia życia, której dążeniem jest wykluczenie – w miarę możliwości – wszelkich form wyzysku i okrucieństwa wobec zwierząt w celu pozyskania żywności, odzieży lub jakichkolwiek innych potrzeb, a co za tym idzie weganizm promuje rozwój i wykorzystanie alternatywnych możliwości z korzyścią dla ludzi, zwierząt i środowiska. W diecie oznacza praktykę odrzucenia wszystkich produktów pochodzących w całości lub w części ze zwierząt, gdyż jest to okupione niewyobrażalnym cierpieniem i okrutną śmiercią. Człowiek nie musi jeść zwierząt aby żyć w zdrowiu. W obecnych czasach nie ma takiej konieczności, gdyż ziemia obdarza nas obfitym urodzajem.

  Pozdrawiam

  1. “Autor myli sejtan (gluten pszenny, z którego przygotowuje się potrawy) z szatanem”

   tj gra słów jak ze stolicą Kazachstanu. Anagram. Znak złyżek jest nazbyt widoczny.
   Spójrz na gest “f…k you” Widac jaka to energia
   Jeśli Boga wtym nie ma tj to satanizm.

   1. Idąc tym tokiem rozumowania satanizm jest w prawie każdej osobie, gdyż środkowy palec pokazują niemal wszyscy mieszkańcy Ziemi, łącznie z dziećmi.
    Jest jednym z najbardziej znanych sposób na wyrażenie zniewagi. Pod nazwą digitus impudicus znany był już w starożytnym Rzymie, a odniesienia do jego użycia można odnaleźć nawet w starożytnych tekstach. Jednym z przypadków publicznego użycia gestu środkowego palca była, zarejestrowana przez kamery, próba sprzętu poprzedzająca wywiad z prezydentem Stanów Zjednoczonych, George’em W. Bushem. Czy on zatem też jest satanistą, pomimo iż nie jest weganinem? W Polsce gest środkowego palca pokazał podczas posiedzenia Sejmu poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Pyzik. Też satanista nie weganin??? Został on za to upomniany przez Komisję Etyki Poselskiej, ale nie ukrzyżowany.

    1. Przypisywanie satanizmu osobom pokazującym środkowy palec jest niepoważne. A już niedorzecznym jest nazywanie wegan satanistami.

     1. nie wszyscy weganie to sataniści, tak jak nie wszyscy chrześcijanie to naśladowcy Jezusa.
      Rozumiem Doroto, że naruszyłem twego Bożka.
      Jednakże pokazywanie środkowego palca nie należy do symboli, gestów milości. Jak wiemy przeciwieństwem miłości jest nienawiść.
      Pan Jezus powiedział: “Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą”.
      Tak więc osoba pokazująca komus środkowy palec jest zabójcą.
      Ja wiem, że Ty n ie rozumiesz tego czego ja piszę bo nie poznałaś Jezusa. Ty myślisz po ateistycznemu i stąd między nami różnice w postrzeganiu tego samego.

    2. Satanizmem jest wszystko co jest przeciwieństwem Prawa Bożego. Ów poseł na pewno chrześcijaninem nie jest.
     Proszę żebyś nie mylila pojęć krzyzowania z oceną tego co od Boga a co od diabła, bo inaczej cokolwiek byśmy robili nie będzie miało znaczenia w oczach Boga a tak nie jest.

 11. Na początku Księgi Rodzaju czytamy:
  I rzekł Bóg: „Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona”. I stało się tak. A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre (Rdz 1,29-31).

  A zatem weganizm byłby czymś należącym do pierwotnego planu Boga. Mięsożerność natomiast byłaby owocem ludzkiej degeneracji. Przypomina się tutaj rozmowa Jezusa z faryzeuszami na temat małżeństwa i rozwodów. Jezus nie przeczy, że prawo żydowskie pozwalało mężczyźnie dać kobiecie w pewnych okolicznościach (niekiedy dość błahych) list rozwodowy, ale jednocześnie stwierdza:
  Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony, lecz od początku tak nie było (Mt 19,8).
  Bóg prowadził swój lud jak dobry pedagog i brał pod uwagę ludzkie słabości, zezwalając niekiedy na to, co dalekie było od ideału. Jezus jednak przypomina ów ideał początku, który jest zarazem obietnicą dobrego końca. Usankcjonowanie jedzenia mięsa można byłoby więc porównać z zezwoleniem na list rozwodowy, weganizm zaś z wiernością według nauki: Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela (Mt 19,6).

  Na początku byli weganie

  1. Ewidentnie masz bożka i usilnie go bronisz.

   Na początku nie było wegan, tylko zwykli ludzie jedzący to, co dał im Bóg.
   W zebranych materiałac weganami bywają źli ludzie, więc przypisywanie weganizmu pierwszym potomkom Adama i Ewy jest nadużyciem.

   Nie wiem czy Ty to rozumiesz, ale nikt tu nie podważa diety opartej na warzywach. Sam nie jem wieprza choć jem ryby ale kilka najbliższych mi osób na tym blogu nie je mięsa wcale.
   Jestem przeciwny IDEOLOGICZNEMU weganizmowi.

   Proponuję porzucić emocje.

 12. Równanie weganizmu z satanizmem jest oszczerstwem. Na świecie jest wiele milionów wegan i z każdym niemal dniem ich przybywa, gdyż piękna i czysta idea weganizmu oparta na empatii neguje zło wynikające z konsumpcjonizmu, które rozpanoszyło się na świcie niszcząc naszą planetę oraz ludzką duszę.
  Ten kto jest tylko na diecie wegańskiej nie jest i nie powinien nazywać siebie weganinem, jest tylko osobą na diecie roślinnej i nikim więcej. Weganizm nie jest dietą, zatem Ozzy Osbourne i jemu podobni nie są weganami, gdyż nie stosują w życiu kodeksu etycznego.

  Kłamliwe oszczerstwa wobec weganizmu nie są godne chrześcijanina. Przed kłamstwem, które niszczy przyjaźń człowieka z Bogiem i szkodzi drugiemu, chroni ósme przykazanie Boże, brzmiące „nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”.

  1. Doroto, wg zebranych materiałów nie weganizm jest satanizmem a ideologie i część wyznawców.
   Przeczytaj tekst jeszcze raz. Na samym początku napisałem:

   “Sama dieta wegańska satanizmem nie jest, ale wszelkie ruchy wegańskie już nim mogą być.”

  2. nie jesteś chrześcijanką poniewasz bronisz człowieka z kolczykiem w uchu i pokazującego f…k you

 13. Doroto, posłuchaj admina, bo to co pisze jest prawdą. Gest wyrażania zniewagi na pewno nie pochodzi od Boga. Pan Jezus uczył nas jak kochać ludzi,a nie ich znieważać. Ja chyba nigdy w życiu takiego gestu nie wykonałem.
  Dieta wegańska może komuś służyć i niech tak będzie, ale
  przypisywanie do niej wszelkich ideologii, sprzecznych ze Słowem Bożym jest na pewno satanizmem.

 14. Mimo wszystko w raju pierwsi ludzie byli (będą już raczej nie?) weganami.

  Przytaczanie jednego polskiego vlogera, niestety nie przystoi za racjonalną argumentację. Trochę jak przytoczyć pewnego księdza neonazistę, jakoby Kościół w Polsce popierał nowe ruchy antysemickie (a niestety takich księży znajdziemy więcej).

  Sposób odżywiania to po prostu dieta, doszukiwanie się w niej ideologii obraz współczesnego Katolika / Chrześcijanina jako osoby mocno oderwanej od rzeczywistości.

  Wydaje mi się, że dobrze by było w kontekscie ruchów satanistycznych pokazać też drugą stronę — życie w ubóstwie, porzucenie krzywdzenia Stworzenia Bożego i wychodzi na to, że “ruch wege” głosili zakonnicy ze zgromadzeń kamedułów oraz kartuzów (też żeński kartuzki, które jedyne produkty odzwierzęce, jakie spożywają to samodzielnie uzyskane — mleko, jajka, sery zakonne). Z głosu doktora kościoła mamy: „ Mięśne potrawy zawsze
  nieczyste żądze wywołują i światło ducha zaciemniają.” (Św. Bazyli Wielki) czy „Mięsa w ogóle nie jedz” (wg św. Antoniego Reguła 20), nie zapominając, że w liście do Rzymian również jest zachęta do porzucenia mięsa i wina.

  Uważa, że powyższy bardzo krzykliwy tytuł, wręcz wprowadzający w błąd. Współcześnie weganizm i wegetarianizm jest popularny wśród młodych, a tak zbudowany artykuł może działać jedynie stygmatyzująco

  1. Katarzyno, jakkolwiek Twój komentarz byłby elokwentny nie zmienia to faktu, iż nie ustosunkowałaś się do grafik (pentagramu) i filmów.
   Podobnie jak nie ustosunkowałaś się do dnia wegan 1 listopada i samej organizacji Towarzystwa Wegańskiego.
   Znaczna częśc wegan nie poddaje się Słowu Bożemu.

   ps

   prawie wcale nie jem mięsa.

   1. Odniosę się w takim razie. Na koszulce jest napisane seitan (inaczej białko pszenne — gluten) koszulka jest ironiczna przez zbieżność brzmienia. Niestety wielu młodych ludzi nosi tego typu koszulki i one wcale nie są wegańskie / bywają w ogóle powiązane raczej z muzyką, środowiskiem. Zdaję sobie sprawę, że w okresie buntu różne rzeczy młodzież nosi, a 3 lata później to są już inni ludzie, młodzi dorośli 😉 Praca zresztą w środowisku młodzieży daje przekrój przez to co alarmujące jest, a co nie.

    Filmy youtubera naprawdę nie uważam za warte słowa komentarza. Osobiście unikam używania tego rodzaju źródła jako argument wypowiedzi. Jak wyżej księża też nagrywają na yt i bywa, że ich wypowiedzi same w sobie są dalekie od nauki KK.

    Towarzystwo Wegańskie ma trochę inne cele jak certyfikacja żywności eko i bezpiecznej, a o datę trudno się spierać. Organizacje nie rejestrują się z dnia na dzień, że proces rejestracji wypadł na 1 listopada brzmi na bardzo naciągane, a całe dalsze układanie historii do teorii spiskowej, fanatyczne. Teoria autora, a nie jakikolwiek dowód. Nie przekonamy się wzajemnie.

    Natomiast istnieją ruchy, sekty, które wprost wykorzystują dobre cele, by wciągnąć ludzi — hare krishna przecież rozdają wegetariańskie posiłki.

    O jeśli chodzi o rozmowę z osobami młodymi, które rezygnują z mięsa i szukają dobrej lektury to wydawnictw św. Wojciecha “Głaskane, tuczone, zabijane”, książkę napisał Anton Rotzetter (teolog i kapucyn)

 15. Człowiek, który twierdzi, ze „nie zabijaj” to satanizm a zabijanie to ok. Ciekawe rozumowanie ale jak jesteś wierzący w zydokatolicyzm to czas zdjąć schabowego z talerza jak Żyd, człowiek o imieniu Jezus czyli Panbuk. Odnosze wrażenie, ze jak cała reszta „katolików” czytasz wybrane wersy a na samym początku tej książki katolików jest napisane co Twój Panbuk pozwala jesc.

  1. Mr Vegan, praktycznie nie jem mięsa, a już na 100% wieprzowego.
   Pod drugie Jezus miał dwa pochodzenie: judejskie oraz niebiańskie. Po Ojci i matce. Żydzi to naród wymyslony i sam fakt, że jedzą wiepzra pokazuje, że żydami nie są.
   Polecam książkę:

   https://allegro.pl/oferta/ksiazka-kiedy-i-jak-wynaleziono-narod-zydowski-7026856647?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_KRK_PLA_Ksi%C4%85%C5%BCki+i+komiksy&ev_adgr=Ksi%C4%85%C5%BCki+i+komiksy&gclid=CjwKCAiA_MPuBRB5EiwAHTTvMaU5SBUFZc2qCEUvTZCdjxpJLl_jwdmhCW4K53ffEdhtQ_vksS0xahoCKz0QAvD_BwE

   Niestety nie trafiłeś z moim katolicyzmem gdyż jestem wrogiem tej instytucji tak samo jak new age, gdyz new age wymyślili żydowscy jezuici, a weganizm nie ejst li tylko dietą ale ideologią.

 16. Pragnę jeszcze dodać, ze Panbuk nie zmusza ludzi do jedzenia zwierząt w „swojej” książce.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: