Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Pogańskie korzenie trójcy, bogowie Babilonu

Bardzo interesujący filmik na temat liczby Bestii, kultu solarnego i babilońskiej szatańskiej trójcy polecił mi brat Cupak.

Chyba będę musiał zweryfikować swój pogląd nt kandydatury, typu  antychrysta. I tak od pewnego czasu skłaniam się do osoby papieża.

 

Wykład częściowo pokrywa się z moim tekstem o znaku bestii, którym wg mnie będzie trójkąt:

 

Znak bestii z apokalipsy to piramida

 

Zaktualizowane: 16 września 2016 - 22:02

48 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Przepraszam, że nie na temat.

  Czy ktoś z Was mógłby polecić książki z opowieściami biblijnymi? Chciałabym coś wybrać dla moich siostrzeńców (2-5 lat).

  Zastanawiam się nad tymi tytułami:

  „Fascynująca Biblia opowiedziana dzieciom” Elsie E. Egermeier

  „Biblia właściwych wyborów” Dottie McDowell Josh McDowell

  „Rodzina i Biblia. Rozważania na każdy dzień.” Josh McDowell

  Dziękuję za odpowiedzi 🙂

 2. To może dodam jeszcze coś o liczbie Bestii 666 jako uzupełnienie.

  Król babiloński kazał zbudować posąg Bestii, którą widział we śnie jej rozmiary to 60 łokci x 6 łokci = 360 = 36 x 10 które od razu rzuca się w oczy jako trzy szóstki.

  Niebo przez babilońskich astrologów zostało podzielone na 36 konstelacji (Dekany) pośród, których poruszało się Słońce przez 10 dni co daje 36 x 10 = 360 = 1 cykl = 1 rok

  W Babilonie najwyższy bóg był reprezentowany przez Słońce, które górowało na bogami reprezentowanymi przez inne planety, gwiazdy czy konstelacje. Słońce było ojcem(królem niebios) tych bogów, a matką(królową niebios) Księżyc. Do ochrony przed ich dziećmi złymi bogami używano takiego amuletu z magicznym kwadratem słonecznym. Na tym amulecie znajduje się oczywiście heksagram i magiczny kwadrat słońca, który składa się z liczb od 1 do 36.

  1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10 + 11 + 12 + 13 + 14 + 15 + 16 + 17 + 18 + 19 + 20 + 21 + 22 + 23 + 24 + 25 + 26 + 27 + 28 + 29 + 30 + 31 + 32 + 33 + 34 + 35 + 36 = 666

  https://i2.wp.com/www.666numberofthebeast.com/images/pagan-amulet.jpg

  Cała religia stworzona w Babilonie (głowa ze złota z Księgi Daniela) ciągnie się tak już od tysięcy lat przez wszystkie części posągu, który śnił się Nabuchodonozorowi. Rzymianie z obawy przed złymi bogami też nosili ten babiloński amulet ( odpowiednik dzisiejszych cudownych medalików, szkaplerzy, które to mają dawać noszącym ochronę i łaski noszonego przy sobie bóstwa) , który miał nadrzędną władzę i moc.

  https://intheknow7.files.wordpress.com/2011/05/ratzinger-mitre-hexagram.jpg

  Jednym z głównych symboli tej religii jest heksagram, w którego środku jest Słońce czyli centrum religii Wielkiego Babilonu. Według nauki starożytnego Babilonu za symboliką solarną znajdują się potężne moce.

  https://i0.wp.com/dcsymbols.com/journey/hexagram2.jpg

  Tutaj mamy te 36 dekan babilońskich zaadaptowane przez Egipcjan.

  https://i0.wp.com/hufu5.republika.pl/strona5/astronomia/zodiak5.gif

  Więcej informacji w artykule:

  http://www.666numberofthebeast.com/666numberofthebeast.html

  Oczywiście ten babiloński kult przesiąkł do duchowego Wielkiego Babilonu w ukrytej postaci czyli ezoteryki, stąd mamy nawiązanie do tego kultu w Apokalipsie.

  „Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.

 3. Dziękuję za ten film od Cupaka, polecam go każdemu ponieważ zawiera precyzyjne wyjaśnienie wielu kwestii i symboli o jakich wielu z nas mogło nie wiedzieć, pomimo iż są one eksponowane nawet w budynkach kościoła.
  Dopiero po oglądnięciu tego filmu, jako uzupełnienie polecam też odszukać na YT:
  „Organizacje religijne jednoczą się z papiestwem przeciwko biblijnie wierzącemu chrześcijaństwu”.
  Na koniec, dodam że daleki jestem od krytyki lub osądzania ludzi, jednak aby uzmysłowić nam jak elity potrafią nawzajem się wyniszczać i ośmieszać, oraz aby zrozumieć z jakiej wysokości nastąpi upadek elit do świata prawdziwego i realnego jaki zapewne nastąpi w czasach ostatecznych (gdy już system uzna ich za zbędnych) pozwolę sobie przytoczyć drobny przykład z YT: „Max Kolonko dramat Hanny Lis i Tomasza Lis”. Osobiście nie osądzam nikogo, wprost przeciwnie, niech Bóg im błogosławi i obdarzy ich poznaniem Słowa Bożego i nauki Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

  1. Robert 8 dokładnie tak. Ucisk już jest.

  1. ,ale naciągane do granic możliwości….

  2. Przykro mi ale muszę stanowczo zanegować podany przez ciebie film. Jest to totalne zwiedzenie pod płaszczykiem podanych cytatów biblijnych to jest po prostu obrzydliwe. Antarktyda tak naprawdę nie istnieje tak jak widnieje na globusie. Natomiast rzekomy wizerunek Baranka jako kształt tego kontynentu to proszę się przyjrzeć bliżej bo ja tam widzę zgarbioną rogatą postać. No i oczywiście ziemia nie jest kulą tylko okręgiem otoczony lądolodem co opisuje prorok Izajasz. Jeżeli chodzi o wizerunki czy loga to proszę obrócić sobie logo Unicef a zobaczycie co ta organizacja tak naprawdę robi z dziećmi.
   Nie chce żebyś mnie źle zrozumiał bracie oczywiście to nie twoja wina tylko twórcy filmiku.Antarktyda to kłamstwo a Baranek nie kłamie…
   Z Panem Bogiem

   1. Przepraszam księga Hioba 38.8. nie Izajasza oczywiście.

 4. Dla mnie proroctwo o antychryście może spełnić się dwojako:
  * jako faktyczna osoba;
  * jako system, królestwo.
  Zwróćmy uwagę, że dzisiaj mamy dwie podstawowe metody interpretacji antychrysta – jako coś co wydarzyło się dawno temu i jako coś co pojawi się kiedyś w przyszłości (gdzieś, kiedyś zasiądzie w rzekomo odbudowanej świątyni). Listy Pawła mówią wyraźnie, że ta moc nieprawości już była za czasów apostołów ale nie mogła objawić się w pełni. Paweł wyraźnie pisał w listach „(…) wiecie co go powstrzymuje”. Przy czym „go” możemy również tłumaczyć na dwa sposoby:
  * jako konkretna osoba;
  * jako system, królestwo.
  Gdyby to była osoba to musiałaby żyć do dnia dzisiejszego bo wiemy, że jak wróci Pan Jezus to zabije go tchnieniem ust swoich. Czyli antychryst – konkretny człowiek odpada. Odpada z dwóch względów:
  * pojawiał się już w czasie apostołów ale coś go powstrzymywało i co ciekawe apostołowie wiedzieli co to było;
  * musiałby żyć bardzo, bardzo długo.
  Pozostaje nam jako system, królestwo. Śladów owego systemu możemy doszukać się w ks. Daniela jak i Objawienia. Porównując sen o posągu, następnie porównując czwartą bestię z ks. Daniela z Objawieniem widzimy, że jest to system małego rogu.
  Mamy bestię niczym smok, potem z głowy wyrasta 10 rogów, potem między tymi rogami wyrasta mały róg. Smok to cesarstwo rzymskie, które przechodzi przez trzy etapy:
  1* etap smoka – rządy cesarzy;
  2* etap rogów – rozpad;
  3* etap małego rogu po upadku cesarzy.
  To mały róg jest królestwem z gliny (sen o posągu) a jako że glina jest zmieszana z żelazem oznacza to, że jego pochodzenie wywodzi się z cesarstwa rzymskiego. Wszyscy wiemy co cechuje mały róg:
  – bluźni Najwyższemu – bluźnierstwo w sensie biblijnym oznacza nic innego jak stawianie siebie na miejscu Boga i twierdzenie, że tak jak Bóg mam władze odpuszczania grzechów;
  – wytraca świętych Najwyższego – ci święci to ci którzy zachowują wiarę i prawo;
  – zmienia czas i prawo;
  Tym czymś co powstrzymywało moc małego rogu to było nic innego jak tylko cesarstwo rzymskie. W momencie przeniesienia stolicy cesarstwa na wschód mały róg przestał być definitywnie powstrzymywany.

  Słowo antychryst możemy również tłumaczyć dwojako:
  – przeciwnik;
  – oraz jako coś zastępczego.

 5. Wysłuchałem kilku wykładów pastora Bohra, który jest adwentystą dnia siódmego i muszę przyznać, że go odkryłem. Oczywiście znane i popularne są wykłady prof Veitha , ale myślę, że i pastor Bohr wart jest polecenia. Pierwszy odcinek cyklu mówi o zagrożeniach wewnętrznych w kościele. Wprawdzie pastor Bohr mówi o zagrożeniach dla kościoła ADS, ale uważam, że takie same zagrożenia dotyczą innych wspólnot i zborów chrześcijańskich.
  https://www.youtube.com/watch?v=iqm0vnjdlHU

  1. Krzysiu 😀
   Zgadzam się z Tobą. Polecam także 😀 Są dobre wykłady z Ks.Rodzaju, cały cykl z Ks. Daniela – ogólnie jest dużo materiałów pastora Bohra.

   Tutaj „podrzutek” dot. bieżących wydarzeń zmierzających do jednej światowej religii:
   https://www.youtube.com/watch?v=2dsF7M3kkUM

 6. To dla tych ktorzy zaprzezczaja ze wybuchnie niedlugo III WS i zawali sie USA http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/syria-miedzynarodowa-koalicja-zbombardowala-syryjskich-zolnierzy,677085.html z przed chwili US pokazalo swoja parwdziwa twarz .

 7. Okej daje sobie odpoczac jakis czas odezwe sie za pare tygodni .

 8. Według papieża Pan Jezus na krzyżu dał nam Maryje za matkę, aby nie zostawić nas sierotami. Maryja nie wstydzi się nas ponadto nas broni i się nami opiekuje. My chrześcijanie mamy matkę, matkę Jezusa oraz mamy ojca, ojca Jezusa.
  Czyli starożytna trójca w całej okazałości.
  Matka w tym układzie przejmuje rolę Ducha Świętego jako pocieszyciela i obrońcy.

  https://www.youtube.com/watch?v=K5-BW9v5_SM

 9. Bardzo ciekawy film. Chcę zwrócić waszą uwagę na 2 blogi, które opisują Watykan i jego zakulisową grę. Pierwszy z nich to Alberto.pl Ten blog w formie komiksów opisuje życie byłego jezuity Alberto Rivery. Natomiast drugi blog
  Moznazycwiecznie.webnode.com jest encyklopedią informacji
  o Watykanie. Polecam wszystkim, którzy chcą znać prawdę.

 10. Odpalam kompa, buszuję po necie i przypadkowo wchodzę na fejsa Lewego, a tutaj taka niespodzianka… Na pierwszej fotce znak… \m/
  Przypadek?

  1. może byc przypadek. Często to widzę u zwykłych ludzi jak robia to mimowolnie. Co innego poza do zdjęcia itp

 11. Co do głównego filmu i kultu słońca muszę przyznać, że są to dzisiejsze realia kk.
  Zobaczcie jak oni się już nie ukrywają i jawnie Jezusa nazywają słońcem, przyznają się do budowania świątyń zwróconych ku wschodowi.
  http://www.katolik.pl/wschodzace-slonce,23964,416,cz.html

  Należy to skonfrontować ze Słowem Bożym i Jego przestrogą.
  Ezechiela 8 wyjaśnia to szczegółowo.
  Podam tylko fragment, który wszyscy znamy:
  „Tedy mię wprowadził do wnętrznej sieni domu Pańskiego, a oto u drzwi kościoła Pańskiego między przysionkim i ołtarzem było dwadzieścia i pięć mężów, których tyły były obrócone ku kościołowi Pańskiemu, a twarze ich na wschód, którzy się kłaniali przeciwko WSCHODOWI SŁOŃCA.”

  Wniosek jest taki, że tajemnica przestała być tajemnicą.
  Z moich obserwacji: wiele katolików nosi teraz na swoich szyjach breloki w kształcie słońca, a na rękach tatuaże też przedstawiające słońce.
  Niewiarygodne a zarazem prawdziwe, dzieje się na naszych oczach. Zło przybrało pozór prawdy.

  Pozdrawiam w Panu naszym. 🙂

 12. Bardzo fajny materiał. Kiedyś tutaj był też zamieszczony filmik o pogańskich świętach „boże narodzenie” „święta wielkanocne”. Też dosyć długi ale była bardzo fajnie przeprowadzona ta analiza. Pamięta ktoś? Bardziej poruszany był schemat „maryjka i jezusek” o nawiązanie do isztar, chyba jakoś tak. Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Pomoże ktoś?

   1. Jim Stayli z filmu powyżej już wystawił świadectwo sobie i swojemu fałszywemu nauczaniu i obecnie jego zamiłowanie do prawdy (Passion for Thruth) zaowocwało tym, że jest w więzieniu za oszustwa finansowe.

    http://www.christianpost.com/news/disgusting-and-sickening-criminal-passion-for-truth-pastor-jim-staley-sentenced-to-7-years-for-3-3-million-scam-143301/

    Przestrzegam przed tym człowiekiem wszystkich bo jego nauczanie jest bardzo niebezpieczne. Jeden z braci, którego znam osobiście uległ jego fałszywemu nauczaniu i zaczął szukać usprawiedliwienia w zakonie a w konsekwencji dziś juz odrzuca boskość Zbawiciela i uważa go jedynie za człowieka. Jest to droga, o której mówi Paweł w Galacjan:
    „Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.” Gal 5:4

    Jeżeli wracasz do przestrzegania Prawa Mojżeszowego wypadasz spod łaski. Prawo Mojżesza gdzie szukasz usprawiedliwienia uzna cie za winnego bez łaski, która jest w Chrystusie. Zaczynasz w Duchu, kończysz w ciele. Zakon był przewodnikiem do Chrystusa dla Żydów. Poganie nigdy tego przewodnika nie mieli a tym bardziej go nie potrzebują gdy już Chrystusa znaleźli.

    „Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.” Jana 1:17

    1. Też miałem małe podejrzenia, bo na koniec zachęca do świętowania Chanuki, ale nie znam jego innych nauczań oprócz tego. Mimo wszystko, akurat w tym wykładzie skupia się wyłącznie na ukazaniu prawdy co stoi za świętami, które obchodzi cały świat.

    2. Wow
     Tego się nie spodziewałem z tym pastor em.
     Dobrych kilka miesięcy temu oglądałem kilka jego filmów i o Wielkanocy też.
     A to oglądałem na kanale youtube 119 ministres.

    3. „Jim Stayli z filmu powyżej już wystawił świadectwo sobie i swojemu fałszywemu nauczaniu i obecnie jego zamiłowanie do prawdy (Passion for Thruth) zaowocwało tym, że jest w więzieniu za oszustwa finansowe.”

     A wiesz czy jest winny. Kent Hovind też siedział, lecz cały czas utrzymuje że jest niewinny. A może sprawdziło się na nim powiedzenie ” Dajcie mi człowieka, a ja znajdę paragraf”..Chyba Stalin miał to powiedzieć.

     „Jeżeli wracasz do przestrzegania Prawa Mojżeszowego wypadasz spod łaski. Prawo Mojżesza gdzie szukasz usprawiedliwienia uzna cie za winnego bez łaski, która jest w Chrystusie. Zaczynasz w Duchu, kończysz w ciele. Zakon był przewodnikiem do Chrystusa dla Żydów. Poganie nigdy tego przewodnika nie mieli a tym bardziej go nie potrzebują gdy już Chrystusa znaleźli.”

     Czyli sugerujesz że świętując szabaty, nie jedząc wieprzka, czy świętuje paschę (bez składania ofiary) wypadł z łaski, nawet jeśli nie jest jakiś ortodoksyjny (Nie obrzezał się, nie kamienuje nie świętujących szabat itp.)

     Rozróżnij SZUKANIE USPRAWIEDLIWIENIA W PRAWIE a PRZESTRZEGANIE PRAWA!
     Z tego co piszesz, wynika że przestrzeganie jakiegokolwiek przepisu Biblijnego, można wypaść z łaski.
     Sam nie wiem która droga jest właściwa, osobiście postanowiłem stosować się do zaleceń Tory o ile jest to możliwe.

     Jednakże taki argument to nie argument.

   2. Tak to jest to wielkie dzięki 😉

 13. Przez dłuższy czas myślałem, że nie ma większej różnicy czy ktoś wierzy w trójcę czy nie, bo to nie jest najważniejsze w chrześcijaństwie, a ten problem rozwiąże się sam wraz z ponownym przyjściem Chrystusa.
  Natomiast ostatnio postanowiłem nie iść na żadne kompromisy, mam czysty umysł niezaśmiecony tradycjami i obrzędami, do Biblii podchodzę nie w sposób jakbym czytał dzieło z ery romantyzmu, gdzie można sobie coś wyobrazić i dopowiedzieć, ale w sposób logiczny i prosty.. Biblia została napisana dla ludzi prostych i tak należy ją czytać. Skoro Bóg i Jezus w sensie materialnym są jednym, to czyj głos z nieba usłyszano przy chrzcie Jezusa „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!”? Jezus jest Synem Bożym, przyszedł na świat by pokazać, że można żyć bez grzechu w ludzkim ciele – wskazać drogę, dać przykład i zarazem zbawić ludzkość. Jezus jako Syn Boży odzwierciedla przymioty Boga, jego miłość, dobroć, czystość, miłosierdzie. My też czasem mówimy o dzieciach np. „ma to po tacie”, albo „jego tata też tak robił w jego wieku” lub „wykapany tata” .. tak samo Jezus Chrystus jest obrazem Boga na Ziemi, wszelkie Trójce i tym podobne gryzą się z prostymi słowami i rozumowaniem.

 14. Galeusz masz rację. Podzielam twój punkt widzenia. Wszystkie religie pogańskie są trynitarne.
  Jeśli kogoś to zainteresuje, to polecam książkę w formie
  PDF-u pt. ” Doktryna Trójcy. Rana zadana sobie przez chrześcijaństwo. ” Anthony F. Buzzard i Charles F. Hunting.

 15. Nie oglądałem tego filmu, może sobie obejrzę, ale najpierw zadam pytanie..

  Czy według tego filmu Pan Jezus Chrystus jest Bogiem, czy nie jest?
  Jeśli nie jest..to poszukam sobie innego filmu..dopuszczam do siebie pogląd że trójca może nie być biblijna, ale stwierdzenie że Jezus nie jest Bogiem, lub jest dwóch Bogów to..no cóż..herezja.

  1. nie zwróciłem uwagi, ale ludzie na fejsie cos jakby zastrzenia mieli z tym.
   Po prostu nie utwkilo mi to jakos. czasem w czasie filmu zatwierdzam komentarze 🙂

   1. Ale polecasz ten film, więc zapytam inaczej..

    Czy według CIEBIE Pan Jezus Chrystus jest Bogiem, czy nie jest?

    1. Film polecam jako poglądowy
     Jezus jest dla mnie Bogiem o czym pisalemi toczylem wojny Mr Karol:

     Jezus jest Bogiem

     1. W takim razie obejrzę..

      Trójca to jedyna katolicka doktryna z którą się zgadzam.
      I to właśnie może być przeciw trójcy argument.
      Tak się złożyło, że akurat badam też trójcę na podstawie Biblii

      (7): Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są. [Biblia Gdańska, 1j 5]

      Teoretycznie ten werset rozstrzyga wszystko..ale podobno nie powinno go tam być.

      1. z tym że trojca katolicka mjest inaczej postrzegana przez nas. My wierzymy w Boga trójedynego, oni w 3 osobach roznych. Stad IHS Izyda Horus Set
       a ten wers owszem powinien powalic, ale jak ktos jest przekorny to bedzie sie sprzeczal

  2. Po co używać nie biblijnej terminologi takiej jak Trójca za którą kryje się solarne bóstwo.

   Pan Jezus jest Ojcem, który stał się człowiekiem to jest fakt wynikający z PŚ.

   Trójca natomiast zakłada że to NIE Ojciec stał się Synem Człowieczym, ale druga osoba Trójcy. Jak Ojciec może mieć Syna, który jest jednocześnie Ojcem w obrębie jednego Bóstwa ? To jest zaprzeczenie idei Ojciec -> Syn.

   Według mnie Syn Boży nie istniał dopóki nie narodził się jako człowiek, UWAGA to jednak nie wyklucza tego że Pan Jezus nie jest Ojcem, a wręcz przeciwnie to popiera.

   Sam fakt że Bóg zrodził Syna miał miejsce w czasie, a więc po stworzeniu świata.

   Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.

   Ile razy Pan Jezus się rodził ? Tylko jeden raz i został nazwany Ojcem odwiecznym.

   „Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.”

   Pan Jezus – Syn Człowieczy – Mesjasz – jest widzialnym obrazem Ojca.

   „Jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną, w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.”

   Chrystus co znaczy Mesjasz czyli to Mesjasz – Syn Człowieczy jest obrazem Ojca.

   Czy Syn Boży istniejący w Trójcy od wieczności może zostać zrodzony czy istnieje w niej raczej od zawsze, istnieje od zawsze. Synem natomiast można stać się wyłącznie poprzez zrodzenie. To oznacza że Trójca to wymysł pogański babiloński w celu zasiania zamętu.

   http://whoisjesus.com/whois.html

   Trójca za to idealnie sprawdza się w przypadku kultu solarnego.

   Horus – egipski bóg uosabiający m.in. wschodzące słońce
   Re – egipski bóg uosabiający m.in. słońce dzienne
   Atum – egipski bóg uosabiający m.in. zachodzące słońce

   Te trzy podziały Słońca ze względu na daną rolę istnieją od zawsze są jednak tym samym bóstwem, symbolizowanym przez trzy okręgi.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Triquetra

   Triquetra jest symbolem trójcy, ale jej pochodzenie jest z babilońskiego kultu Słońca, które jest 3 w 1 i 1 w 3.

   1. Nie do końca rozumiem..A co z tymi wersetami, które mogą wskazywać na istnienie Chrystusa zanim świat powstał, a już na pewno wskazują na Jego istnienie zanim przyszedł na ten świat

    (5): Niech będzie w was takie nastawienie umysłu, jakie też było w Chrystusie Jezusie; (6): Który, będąc w postaci Boga, nie uważał bycia równym Bogu za grabież; [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Flp 2]

    I tu mnie zastanawia, dlaczego Pan Jezus Chrystus miałby uważać bycie równym Bogu za grabież..

    (5): A teraz ty, Ojcze, uwielbij mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim powstał świat. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, J 17](5): A teraz ty, Ojcze, uwielbij mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim powstał świat. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, J 17]

    Skoro Jezus miał u Ojca chwałę ZANIM świat powstał, to jak mógł zostać zrodzony PO założeniu świata..No i przecież to przez Jezusa i dla Jezusa wszystko zostało stworzone, więc musiał istnieć zanim świat powstał.

    (17): A gdym go ujrzał, upadłem do nóg jego jako martwy. I włożył prawą rękę swoję na mię, mówiąc mi: Nie bój się! Jam jest on pierwszy i ostatni, (18): I żyjący; a byłem umarły, a otom jest żywy na wieki wieków. I mam klucze piekła i śmierci. [Biblia Gdańska, Ap 1]

    Choć określenie że Jezus jest pierwszy można rozumieć jako pierwsze stworzenie, ..Co w sumie jest dziwne, lecz na innym miejscu pismo nazywa Jezusa pierworodnym wszelkiego stworzenia..Ale co znaczy że Jezus jest „ostatnim”? To mnie martwi bardziej, co skłania mnie do refleksji nad biblijnym znaczeniem słowa „wieczność”

    (18): Wiedząc, iż nie skazitelnemi rzeczami, srebrem albo złotem, wykupieni jesteście od marnego obcowania waszego, od ojców podanego. (19): Ale drogą krwią, jako baranka niewinnego i niepokalanego, Chrystusa; (20): Przejrzanego przed założeniem świata, a objawionego czasów ostatecznych dla was, [Biblia Gdańska, 1p 1]

    I tu znowu, Jezus został przeznaczony na ofiarę PRZED założeniem świata.

    1. Dobrze postaram Ci się odpowiedzieć jak ja to widzę.

     Pierwszy List do Filipian 2:4-8

     I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie.Niechaj każdy baczy nie tylko na to, co jego, lecz i na to, co cudze. Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.”

     Kluczem zrozumienia jest zawsze kontekst. Paweł napisał do Filipian, aby byli jak Chrystus, który mimo że narodził się jako Syn Boży nie czynił siebie równym Bogu, ale się uniżył, stając się sługą. Chrystus w przeciwieństwie do Adama, który również jest nazwany Synem Bożym(Łk. 3:38) nie wziął boskości siłą, ale został wywyższony przez Ojca ze względu na swoją pokorę. Został wysłuchany nie ze względu na Synostwo (postać Boża), ale bogobojność i pokorę, której nie miał Adam. Pierwszy Adam chciał być jak Bóg przeciwstawiając się Ojcu, Pan Jezus wykonał w pełni wolę Ojca i został przez to wywyższony.

     „Tak i Chrystus nie sam sobie nadał godność arcykapłana, lecz uczynił to Ten, który do niego powiedział: Jesteś moim Synem, dzisiaj zrodziłem ciebie; jak i na innym miejscu mówi: Tyś kapłanem na wieki według porządku Melchisedeka. Za dni swego życia w ciele zanosił On z wielkim wołaniem i ze łzami modlitwy i błagania do tego, który go mógł wybawić od śmierci, i dla bogobojności został wysłuchany; i chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał, a osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego i został obwieszczony przez Boga jako arcykapłan według porządku Melchisedeka.” Hebrajczyków 5:5-10

     W liście do Hebrajczyków czytamy, że to to ziemskie, Boskie Synostwo Chrystusa było tą Bożą postacią, z której przywilejów zrezygnował i się wyparł w przeciwieństwie do Adama, który na tym polu zawiódł. Paweł używa fragmentu o zrodzeniu Syna w odniesieniu do Mesjasza bo takie jest ich poprawne znaczenie.

     Paweł nie ma na myśli preegzystencji Syna, ale Jego istnienie już na ziemi jako Mesjasza. Napisał ten list w momencie kiedy Pan Jezus już wniebowstąpił więc mógł użyć czasu przeszłego mówiąc:„który chociaż był w postaci Bożej” i nie miał na myśli momentu przed wcieleniem Chrystusa – czyli jego preegzystencji, ale Jego ziemskie życie jako Syna Bożego.

     (5): A teraz ty, Ojcze, uwielbij mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim powstał świat. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, J 17](5): A teraz ty, Ojcze, uwielbij mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim powstał świat. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, J 17]

     Tutaj trzeba podjeść do tego w taki sposób jak mieli Żydzi. Czy Syn Człowieczy – Mesjasz istniał zanim powstał świat ? NIE. W jaki sposób więc mógł zostać obdarzony chwałą, którą miał u Boga przed stworzeniem świata ? To mogło być tylko w Bożym odwiecznym planie w którym Chrystus jest umiłowanym Synem Boga przynoszącym ludzkości odkupienie, który się wypełnia w pewnym momencie na linii czasowej czyli 2000 lat temu.

     „Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was.”

     Ojciec umiłował Chrystusa zbawcę ludzkości zanim ten narodził się na świecie, nawet zanim stworzył świat.

     „Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata.”

     Boże plany są pewne i zawsze dzieje się to co Bóg chce, w Bożym umyśle już się wszystko wydarzyło bo Bóg jest poza czasem, to dla nas stworzenia potrzebny jest czas, w którym wszystko dzieje się po kolei według ustalonego porządku. Dlatego Pan Bóg może dawać nam proroctwa, przez które poznajemy że On jest prawdziwym Bogiem. U Boga wszystko już się wydarzyło w wieczności zanim powstał świat, Syn został obdarzony chwałą u Niego za to uczyni kiedy zaistnieje świat. Zadajmy sobie pytanie za co wcześniej mógł być obdarzony chwałą ?

     Bóg wie wszystko to co zrobimy i jakich wyborów dokonamy dlatego powiedziane jest:

     „W nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości przeznaczył nas dla siebie do synostwa przez Jezusa Chrystusa według upodobania woli swojej”

     Wszystko jest ukryte w Bogu, a ujawnia się w czasie.

     „Aby się wypełniło, co powiedziano przez proroka, gdy mówił: Otworzę w podobieństwach usta moje, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata.”Mat. 13:35

     Dlatego mamy ten werset w Apokalipsie, który mówi o Baranku zabitym od założenia świata, bo zanim świat powstał to już było wiadome że przyjdzie Mesjasz, który będzie musiał umrzeć:

     „I będą się jej kłaniać wszyscy mieszkający na ziemi, których imiona nie są napisane w księgach żywota Baranka zabitego od założenia świata.”

     Cały świat istnieje właśnie ze względu na Chrystusa, dla Chrystusa i przez Chrystusa oraz Jego dzieło odkupienia przez którą możemy poznać Boga i wybrać czy chcemy żyć z Bogiem czy umrzeć na wieki.

     „On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy, ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości.”

     Świat został stworzony dla człowieka jako dom -> człowiek jest więc w Bożym planie przyczyną stworzenia świata poprzez który podziwia Stwórcę -> przyczyną stworzenia człowieka jest Chrystus – Syn Człowieczy w którym objawia się sam Ojciec przez co też objawia swoją miłość do stworzenia. Pierwszy w Bożym planie jest zawsze Chrystus z powodu którego wszystko zaistniało.

     Boże Słowo(Logos), wypowiedziane przez Ojca, które stworzyło świat, zamieszkało cieleśnie poprzez Chrystusa w swojej własności.

     „Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.”

     „A to Słowo ciałem się stało, i mieszkało między nami, i widzieliśmy chwałę jego, chwałę jako jednorodzonego od Ojca, pełne łaski i prawdy.”

     Pan Jezus jest pierworodnym wszelkiego stworzenia ponieważ to Mesjasz był pierwszą odwieczną Bożą myślą i powodem stworzenia świata oraz jego ocalenia w czym wyraża się nieskończona miłość Stwórcy.

     https://www.youtube.com/watch?v=hpi5YaNfl1U

     pozdrawiam

     1. Ajajaj..To chyba jeszcze nie jest na moją głowę
      Obejrzę sobie te oba filmy jutro..Wtedy pomyślę, dziś już jestem zbyt zmęczony.

      1. Obejrzałem te dwa filmy i paru rzeczy nie rozumiem..

       Kiedy Jezus powstał już poza Bożą myślą? Czy było to w momencie Jego narodzin czy wcześniej?

       Czy Jezus był Bogiem będąc tu na ziemi?
       W jaki sposób Jezus istnieje teraz i
       jaka jest Jego rola? Skoro Jezus i Ojciec to praktycznie to samo, to czy Bóg jest pośrednikiem do samego siebie.

       W drugim z filmów jest mowa o tym, że Duch Święty się za nami nie wstawia

       (26): Także też i Duch dopomaga mdłościom naszym. Albowiem o co byśmy się modlić mieli, jako potrzeba, nie wiemy; ale tenże Duch przyczynia się za nami wzdychaniem niewymownem. [Biblia Gdańska, Rz 8]

       Skoro Jezus i Duch Święty to jedna i ta sama istota to co z tym..

       (31): Dlatego powiadam wam: Wszelki grzech i bluźnierstwo ludziom odpuszczone będzie; ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu nie będzie odpuszczone ludziom. (32): I ktobykolwiek rzekł słowo przeciwko Synowi człowieczemu, będzie mu odpuszczono; ale kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczono, ani w tym wieku ani w przyszłym. [Biblia Gdańska, Mt 12]

       Więc jak bluźnierstwo przeciw Jezusowi BĘDZIE wybaczone, a bluźnierstwo przecie Duchowi Świętemu NIE BĘDZIE wybaczone, skoro to Jedna i ta sama istota.

       1. „W drugim z filmów jest mowa o tym, że Duch Święty się za nami nie wstawia”

        w ktorym?

       2. W tym co mi Cupak podał.

        https://www.youtube.com/watch?v=hpi5YaNfl1U

        Tak zrozumiałem, choć pastor wypowiadał się dosyć emocjonalnie..nie lubię takich.

       3. Jeszcze się spytam..

        Co z księgą rodzaju, gdzie Bóg mówi „uczyńmy..”?

        Co z „Shma israel adonai eloheinu adonai echad” Czy to nie wskazuje na Boga w trzech osobach ALE w jedności?

        I co z tym

        (7): Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są. [Biblia Gdańska, 1j 5]

        Piotrze, napisałeś coś takiego wcześniej..

        „z tym że trojca katolicka mjest inaczej postrzegana przez nas. My wierzymy w Boga trójedynego, oni w 3 osobach roznych. Stad IHS Izyda Horus Set”

        Skoro „Trójjedynego” to czy nie w trzech osobach? Chyba chciałeś powiedzieć że Bóg Ojciec, Duch Święty i Pan Jezus Chrystus, to jedna i ta sama istota..

        ale znów, czyj głos rozlegał się z nieba „To jest mój syn umiłowany, Jego słuchajcie”? Jaki Duch zstąpił na Jezusa w momencie Jego chrztu?

 16. TOTALNA BZDURA!
  Znamię Bestii mają mieć na ręce lub czole. Chodzi o zniewolenie ludzkości i pełną kontrolę gdy nam wstawią czipy w ręce (już niedługo). Jak spojrzycie głęboko w historię, to Napoleon mial już czipa za skórą w czole.
  Znak Bestii – będzie miał go każdy kto podporządkuje się rządom NWO

  1. Panda, czy Twoim Panem jest Jezus Chrystus?

  2. Znamię bestii będzie marną podróbką pieczęci Boga, zresztą jak i inne „dzieła” złego (celowo małą literą).

   Słowa: pieczęć, znak i znamię są tu użyte w podobnym kontekście, więc traktuję je jako bliskoznaczne.

   Pieczęć Boga ma być na czole i ręce – opieczętowany umysł (czoło) i owoce będące tego konsekwencją (ręka). Pana Boga nie interesują uczynki wykonywane pod przymusem.
   Dla bestii zaś nie ma znaczenia, czy człowiek będzie w nią wierzył (czoło) – wystarczy, że podporządkuje się jej woli (ręka). Stąd „lub” w treści proroctwa.

   Pytanie zatem, czym jest Pieczęć Boga i jaki ma ona charakter?
   Otóż nie jest ani chipem ani czymś, co chip może imitować. (Żeby była jasność – chipowania nie popieram)
   Pieczęć Boża ma naturę duchową.

   „(…) w nim też, gdy uwierzyliście, zostaliście zapieczętowani obiecanym Duchem Świętym (…)”

   „Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga [ręka – postępują wg nich] i wiary Jezusa [czoło – wiara poprzez działanie Ducha Świętego]”.

   Moim zdaniem, znamię bestii także będzie mieć naturę duchową (a może już ma).

   Polecam czytanie Biblii z modlitwą do Ducha Świętego o łaskę poznania.

   Z Panem Bogiem.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish