Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Znak bestii z apokalipsy to piramida

Tekst ze starego bloga. Ku przypomnieniu i archiwizacji (blogera konto może mi kiedyś wykasować google).

 

 

———————————————————————

 

Chyba nie muszę moim czytelnikom pisać, jak powszechna jest w świecie szatana piramida lub trójkąt.

Wszelkie gwiazdy estrady emanują nią, gdzie się tylko da.

Lady Gaga, propagatorka lucyferianizmu.

 

 

Piramida jako liczba człowieka 666. 6 jest liczbą człowieka. W tym przypadku razy trzy.

Piramidę ujął bym graficznie w ten oto sposób:

6

66

 

Jak wiemy w religii dominującej na świecie mamy tzw dogmat Trójcy; czyli Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wszyscy oni są sobie równi. Biblia niestety nie tylko nie mówi nic o trójcy, ale wskazuje na wyższość Boga od Syna.

“Ojciec jest większy ode mnie” (Jana 14:28)
Skąd więc trójca?

 

“Według Herodota Izyda była jedyną boginią, w którą wierzyli wszyscy Egipcjanie. Ozyrys, Izyda i Horus od momentu Nowego Państwa stanowili Triadę (Trójcę) najważniejszych bóstw Egiptu, która w czasach hellenistycznych uległa zamianie na Serapisa (alexandryjskie bóstwo powstałe po złączeniu wierzeń egipskich i greckich) oraz Harpokratesa (jednego z przedstawień Horusa po hellenizacji), jednak sama bogini zachowała swoją pozycję.”

IZYDA (IZIS, ISET, ASET, AUSET)

Postacie ze starożytnej trójcy mają duże znaczenie w rozumieniu Iluminatów. Około pół roku temu napisałem o Syriuszu jako miejscu prawdopodobnego zamieszkania szatana:

 

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/01/syriusz-miejscem-zamieszkania-szatana.html

 

Syriusz jest gwiazdą najjaśniej świecącą na niebie. Takie gwiazdki wykuli masoni 500 lat temu w Szkocji w kaplicy Rosslyn. Rzymianie nazywali Syriusza strażnikiem piekła. Był on powiązany z boginią Izydą.

Dla Egipcjan górowanie Syriusza poprzedzało coroczny wylew Nilu co było dla nich magicznym wydarzeniem. Był to tez czas kiedy zjawiała się bogini Izyda i rodziła Horusa boskie dziecko trójcy.

 

“Obelisk symbolizuje męski aspekt, siłę rozpłodową, kopuła odnosi się do się do żeńskiego aspektu, a rezultatem jest oczywiście początek/świt. Syntezą Izydy i Ozyrysa jest Horus, Gwiezdne dziecię. Wieże, filary czy też kolumny są architektonicznymi odniesieniami do Izydy i Ozyrysa i religii Illuminati. Obelisk jest symbolem kultu płodności, fallusa. Egipska historia jest odbiciem babilońskiej. Opowiada o tych samych bogach, tyle że pod innymi imionami.

 

Historia przebiega w ten sposób.

 

Po śmierci Nimroda/Ozyrysa jego ciała zostało poćwiartowane na kilka kawałków, Semiramis/Izyda pozbierała i połączyła je wszystkie oprócz organu reprodukcji, zawsze źródło-dajna Izyda stworzyła organ wokół, którego Egipcjanie stworzyli kult i darzyli go szacunkiem. Generalnie mówiąc Ozyrys stał się również bogiem płodności, a obelisk stał się symbolem ojcostwa, “kamień płodności/stworzenia”

http://www.paranormalne.pl/topic/20715-w-labiryncie-prawdy-nowy-babilonski-porzadek-swiata/page__st__6 Nie wykluczone, że psiogłowi mieszkańcy Syriusza odwiedzali ziemię. Do owej hipotezy pasują płaskorzeźby egipskie:

Tak więc mamy komplet bóstw podsuwanych nam potajemnie;

Izyda

Horus

Set

 

Inaczej IHS

Lady Gaga i Anubis

 

W filmie Patryka Herona zaistniała hipoteza mówiąca o tym, że w czasach końca obcy pojawią się w statku kosmicznym o kształcie piramidy.

Gdzie jeszcze pokazują nam na siłę przemycone piramidy?

 

Największe koncerny samochodowe:
Renault

Piramida z lustrzanym odbiciem.

 

Citroen:

Dwie piramidy

 

BMW, dwie piramidy niebieskie:

Volkswagen: dwie piramidy: w środku zwrócone do siebie szpicami:

 

mitsubishi

 

 

 

Miasta również umieszczają piramidy w swych centrach.

Kielce, piramida koło Politechniki:

Tychy – hotel

Kościoły katolickie w kształcie piramid to już jest standard. Oczywiście na czubku każdego znich znajduje się symbol śmierci i przegranej Jezusa Chrystusa. Narzędzie tortur – krzyż z Jezusem nadal wiszącym. W KRk On nie zmartwychwstał.

Kościół św. Trójcy w Rzeszowie

 

W zasadzie dobrym typem znamienia bestii był heksagram. Dwa nakładające się na siebie trójkąty. Jest tylko jedno małe “ale”:  heksagram znany jako tzw “gwiazda Dawida”, symbol obecnego antychrystycznego Izraela,  nie mógłby być przyjęty przez społeczność całego świata. Na razie. W dyktaturze wszystko jest możliwe.

heksagram

 

 

 

Reklamę piramidek wesprą różnej maści bioenergoterapeuci, głosząc ogrom korzyści płynących z piramid.

Znaki na czołach mieli starożytni bogowie hinduscy.

 

 

 

Należy tutaj zwrócić uwagę na kropki na ich czołach, które są praktykowane po dziś dzień. Mało tego, to jednym z symboli hinduskich jest ten sam symbol, który przyświecał słynnemu okultyście i zbrodniarzowi – Adolfowi Hitlerowi:

Feministka promująca aborcje:

Znak Iluminatów i masonów:

Powyższy materiał jest jedynie moja hipotezą. Być może znakiem bestii będzie heksagram, a być może dwie piramidy jak w teledysku poniżej.
Mało tego pokazują nam w swych filmach co tym znakiem będzie. Z pełną determinacją i bez obaw gdyż już nikt nie jest w stanie im przeszkodzić:

https://www.youtube.com/watch?v=Gy7FVXERKFE&

Mimo, ze oglądałem ten trailer kilka razy, dopiero teraz tj w listopadzie 2013 uświadomiłem sobie, że oni pokazują na tym filmie to, co będzie tym znakiem.
Uaktualnienie 16.09

Jak to mawiają, walnij w stół, a nożyce się otworzą.

Dzisiaj pewien czytelnik w komentarzu umieścił link do bardzo rytmicznego, wesołego utworu. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie dwie piramidy na lewych rękach dwóch dziewczynek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IcrbM1l_BoI

Zauważcie, że znak “play” czyli włącz/graj również jest trójkącikiem. Czyli może to być tak w czasach końca, że jak nie masz “PLAYA”  to nie grasz w grę zwaną życiem.

Bardzo ciekawy jest również sam film. Dwie dziewczyny idą przez małe miasteczko, czują na sobie wzrok mieszkańców, jakby były inne. Czują się inne, nie swojo. Nagle dołącza do nich jeszcze jedna, również ze znakiem  dwóch piramid/trójkątów na ręce. Wsiadają na ciężarówkę, a następnie już przeniesione w inne miejsce,  bawią się nie skrępowane na jakimś koncercie na którym każdy już ma znamię. Scena koncertu na którym są jest w kształcie…a jakże… piramidy. Dziewczyny już nie muszą patrzeć na ciężko pracujących ludzi, bo jest zabawa. Na naszywce na jej ramieniu widnieje solarny znak orła. Na końcu jakby podgląda ich smutna dziewczyna z miasteczka w chrześcijańskim stroju, nie modnym i ciężkich butach. Ktoś z komentujących napisał po angielsku że dziewczyna z końcówki  tekedysku jest żydówką.
W refrenie jest doktryna New Age:

Więc obudź mnie, kiedy to wszystko się skończy

Kiedy będę mądrzejszy i starszy

Przez cały ten czas szukałem siebie

I nie wiedziałem, że się zgubiłem””

 
Wymowa jest jasna: szukałem siebie a nie urojonego boga.

I jest radośnie, i będzie głośno, i będzie wino…… Przyznam, że sam oglądając poczułem taką “fajność”. Myślę, że wielu straci wiarę w czasie Wielkiego Ucisku. Zakwestionuje swoje dotychczasowe podejście do Boga, do swego rozumu, który go “oszukał”. Jakie to wszystko jest przebiegłe i wyrafinowane…Jakie to wszystko jest proste…
Scena jest już przygotowana. Piramidy są wszędzie. Jeśli oni czekają na antychrysta, to my na nadejście Jezusa. Jednak najpierw, uwaga,…porwanie wiernych chrześcijan tuz z przed nosa antychrysta.Na koniec kwestia porwania. Gro z Was nie czuję się godnymi porwania. Odpowiem na ten zarzut wobec siebie tak jak pewnemu koledze na forum-chrzescijan.pl nie tak dawno odpowiedziałem: 

Nie obraź się, ale nie rozumiesz istoty ofiary Jezusa poniesionej na krzyżu. Jezus zmył wszystkie grzechy nowonarodzonych. Odrzucając to odrzucasz łaskę. Twoja kartoteka jest obecnie czysta. Czy to rozumiesz?
Jeśli nie, to oznacza, że nie przyjąłeś ofiary Jezusa i Jego drogocennej krwi.
Mało tego, Twoje przyszłe grzechy są skasowane. Wszak mamy naturę grzeszną i jesteśmy niemowlakami w wierze.
Dobrze, że pokutujesz!

Jeśli nie jesteś chrześcijaninem letnim to masz wielkie szanse na porwanie.

 

Nikt z nas nie jest godny porwania, ale krew Jezusa zmyła wszystkie nasze grzechy a szatan podszeptuje Ci, że jesteś najgorszy. Myślicie, że ja jestem święty? tylko w tamtym roku popełniłem takie grzechy, że się mocno nie lubiłem (wielu by mnie potępiło), ale ponowne narodzenie jest tym samym co nauka chodzenia niemowlaka: wstajesz i upadasz i znów wstajesz aż w końcu pewnie zaczniesz chodzić. Kiedy przejrzałem na oczy, Bóg mnie wybrał w ciągu kilku miesięcy automatycznie bez mojego zaangażowania pozbyłem się kilku złych nawyków, grzechów pospolitych dla tych czasów. Po prostu to się stało. W tym roku będę walczył jeszcze z kilkoma negatywnymi cechami. Detektywprawdy nie jest święty. Dla Boga jesteśmy święci, uświęceni przez krew Jezusa. Jak to napisał Kolega Krzysztof z forum a co i ja często powtarzam:

 

“Nie myśl o tym (porwaniu), żyj tak jak Jezus, pełnij wolę Ojca, a gdy porwanie przyjdzie to będziesz wiedzieć czy zasłużyłeś”

dodam:

“Nie bądź letnim chrześcijaninem”. Nie relatywizuj, bądź czarno biały wobec zła. Przyjmij Zbroję Bożą, czyli: czytaj Biblię, módl się codziennie mając relację z Jezusem, opieraj się Złu.

 

 

Updated: 12 kwietnia 2021 — 21:20

43 komentarze

Add a Comment
  1. zawsze będę się cieszył jeśli komuś moje wpisy pomogą coś zrozumieć, uświadomić a być może uchronić przed złem.
   Myślę, że w znacznej części to Bóg mnie prowadzi Duchem Świętym wykorzystując moją naturę społecznika. Nie da się pisać prawdy bez Boga. W tym gdzie jestem dalszy od prawdy to jestem tylko ja.
   Wiem, że to może brzmieć nieco dumnie, ale jeśli to wszystko ma sens to czyż nie pochodzi od Boga? Jescze z 2 lata temu bym nie odważyl się czegos takiego napisać, ale wiem, że tam gdzie jest prawda tam jest działanie Ducha Świętego. Strona zbawienie.com z którą nie do końca się zgadzam (negacja Pawła i parę innych kwestii) wg mnie również powstała za sprawą Ducha Świętego a cała reszta to wyobraźnia autora HK.

   Duch Święty to działanie i Prawdaa.

   Ja nie jestem nikim wyjątkowym. Po prostu lubię działać, do czego i Was namawiam. Mnie akurat DŚ dał może dar pisania. Wam może dac coś innego, może ewangelizowania w realu.

   Na przykładzie piramid widać jak to bardzo jest dla nich ważne i to od tysięcy lat. Nie twierdzę, że one będą tym znakiem na 100%, ale jest wielkie prawdopodobieństwo. Tekstem chciałem pokazać pewne fakty oczywiste, zagrożenie i wyjście.

   1. po raz kolejny właśnie podziękowałam Bogu za Twój blog Detektywie.

    1. ale pamietajcie o jednym bardzo częstym błędzie nowo narodzonych: więcej czytają tekstów o Bogu, aniżeli Słowa Boga.

     1. dokładnie… musimy wszyscy o tym pamiętać

 1. Interesująca jest część o Izyda, Horus, Set -> IHS. W KRK obrane jako godło przez Jezuitów. Występuje na hostii.

  Tylko pytanie. Co ma Set w trójcy do Izydy i Horusa? Nie powinien tu być raczej Ozyrys?

  1. Mnie także od dłuższego czasu to zastanawia. Może ktoś wie dlaczego Set a nie Ozyrys ?

   1. O ile nic nie pomyliłem to Ozyrysa/Nimroda zabił Ezaw brat Jakuba, który potem został Izraelem. Ezaw uciekając przed zemstą poprosił Jakuba o schronienie a ten w zamian zażądał od Ezawa pierworodztwa. W Każdym razie po śmierci Ozyrysa jego żona Izyda wymyśliła bajkę o reinkarnacji Ozyrysa w jej syna czyli Horusa. W mitologii jest podane że Set zabił Ozyrysa więc możliwe że Set to Ezaw.

    W każdym razie sam jestem ciekaw, może ktoś coś więcej na ten temat powie

 2. Odnośnie Trójcy – 1 Jana 5,7 BG bo w innych jest to zmienione. Może to coś wyjaśnia?

 3. Ja ja mam pytanie odnośnie krzyża. Powiem ogólnie, jest on zły czy dobry?
  Jedno mi się nie podoba że Jezus w KK wisi na krzyżu,
  tak jakby czas się zatrzymał i nadal trzeba przyjmować ofiarę.
  Inaczej mówiąc czy krzyż należy zlikwidować czy jednak nie?

  1. Nasz Chrystus zwyciężył śmierć, powiedział:” Dokonało się”, nie ma więc już krzyża. Jest Królem w niebie, zasiada obok Ojca, mamy się radować, a nie ciągle Go krzyżować jak kk.

 4. “Jedno mi się nie podoba że Jezus w KK wisi na krzyżu”

  I słusznie, bo to jakby nie było narzędzie śmierci wymyślone przez szatana.
  Ja myślę, że krzyża – przedmiotu bezpieczniej jest się po prostu pozbyć. U mnie w domu nie ma już ani jednego krzyża, krucyfiksu wiszącego na ścianie.

 5. Ja jestem za Trójjedynym Bogie. Osoby są równe ale nie już funkcje. Trójca Święta to termin teologiczny. Jezus jest odwiecznym Synem Boga Ojca. Nie jest stworzeniem. Duch Święty to Osoba. Nie bezosobowa moc czy stworzenie. W Biblii nie wszysko jest wprost, potrzebujemy Ducha Świętego który jest autorem Biblii, żeby je zrozumieć. Duch Święty nas poucza jak rozumieć.Trójjedyny Bóg to trzy Osoby w jedno. Nie trzej bogowie. szatan kopiuje Boga i zwodzi ludzi i stworzył trzech
  “bogów” W KK czci się 4 osoby, najbardziej “królową niebios”

  http://chlebznieba.pl/index.php?id=317

  1. Na razie jestem za tym na 99% ale będę to badać i modlić się o mądrość i zrozumienie. Nie chce być zwiedziona. Poza tym artykuł masz bardzo dobry 🙂

  2. Jakoś bardzo się nie chcę kłócić, ale wydaje mi się że ten fragment z Izajasza 43:10 wypowiada Pan Jezus, mówi tam, że jest Bogiem Stworzonym

   Wy jesteście moimi świadkami – mówi Pan – i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede mną Boga nie stworzono i po mnie się go nie stworzy. (11) Ja, jedynie Ja, jestem Panem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela.

   Moim zdaniem Pan Jezus jest pierwszym dziełem Boga Ojca, to by tłumaczyło dlaczego mówi, że jest Synem Boga Ojca i dlaczego Bóg Ojciec jest od Syna większy i to że Bóg Ojciec przekazał Synowi wszystko oprócz Siebie czyli całą kwestię ze zbawieniem.

   W ogóle wydaje mi się, że Pan Jezus jest także Bogiem Starego Testamentu, dlatego niedawno przeczytałem cały ST z nastawieniem na poszukiwanie tekstu gdzie On mógł przemawiać, dużo tego jest, ten fragment wyżej to jeden przykład.

   Jeszcze jedno, jeśli ten fragment naprawdę dotyczy Pana Jezusa to by była niezła ironia w kontekście świadków J:)

   1. Jezus nie jest stworzeniem, stworzoną Osobą w Bogu. Odwiecznie istnieje z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym. Jezus jest odwiecznie zrodzony.

   2. Mojżeszowa I

    Stworzenie świata i człowieka

    1:1
    Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.
    1:2
    A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód.
    1:3
    I rzekł Bóg: Niech STANIE się ŚWIATŁOŚĆ. I stała się ŚWIATŁOŚĆ.
    1:4
    I widział Bóg, że światłość była dobra. Oddzielił tedy Bóg światłość od ciemności.
    1:5
    I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I nastał wieczór, i nastał poranek – dzień pierwszy.

    Ew. Jana
    1:1
    Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
    1:2
    Ono było na początku u Boga.
    1:3
    Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
    1:4
    W nim było ŻYCIE, a życie było ŚWIATŁOŚCIĄ ludzi.
    1:5
    A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.
    1:6
    Wystąpił człowiek, posłany od Boga, który nazywał się Jan.
    1:7
    Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń uwierzyli.
    1:8
    Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości.
    1:9
    Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.
    1:10
    Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.
    1:11
    Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.

    Czytając to macie wrażenie, że mowa jest o JEZUSIE Chrystusie w Genesis?

 6. Detektywie – w sprawie konceptu tzw Trójcy – czy uważasz że Pan Chrystus był, jest Bogiem Izraela czy odrębnym bytem?
  W ST Pan mówi o sobie jako Królu Izraela, w NT również Chrystus nazwany jest Królem Izraela – Ew, Jana 1 : (48) Rzecze mu Natanael: Skąd mnie znasz? Odpowiedział mu Isus i rzekł: Zanim cię zawołał Filip, widziałem cię, gdy byłeś pod drzewem figowym.
  (49) Odpowiedział mu Natanael: Mistrzu! Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela.

  1. Trójca Święta to tylko termin teologiczny. Źle kojarzy się z KK. Żydzi mesjańscy są za Trójjedynym Bogiem, tak samo ja.

  2. hm.. a mnie jeszcze wciąż zastanawia fragment z Listu Pawła do Koryntian.. Należałoby wg tych słów ewidentnie oddzielić osobę Jezusa Chrystusa od Boga Ojca a więc.. ??

   “Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc [w. 24].
   Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy [w. 25].
   Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć [w. 26].
   Wszystko bowiem rzucił [‘poddał’ BW] pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który Mu wszystko poddał [w. 27].
   A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich [w. 28]” 1Kor 15:24-28 BT.

   1. A może tego nie należy brać dosłownie, bo Pan w Chrystusie jest obecnie pośrednikiem i końcem końców wyjdzie na to, że to wszystko Dzieło Boże i On zostanie całkowicie Wywyższony?

    1. Może i tak. Tylko co należy w takim razie brać dosłownie a co nie?? Może nie powinniśmy się tak rozdrabniać i odłożyć na razie na bok kwestie, których nie jesteśmy w stanie na tą chwilę zrozumieć i w których trwają wciąż spory?? Ja tak staram się robić ale czasem temat wraca jak bumerang.

     1. Właśnie tak. Są rzeczy których ludzki rozum w ciele pojąc nie może moim zdaniem. Tak ja w niejasnych kwestiach magazynuję różne warianty, pełnia Prawdy będzie później..

    2. zgadzam sie z Tobą całkowicie 🙂

 7. “Ojciec, Syn i Duch posiadają te same atrybuty:

  a) wieczność:

  Ojciec – Psalm 90:2, BW: „Zanim góry powstały, zanim stworzyłeś ziemię i świat, od wieków na wieki Tyś jest, o Boże!Syn – Kolosan 1:17, BT: „On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie”.Duch – Hebrajczyków 9:14, BW: „O ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował samego siebie bez skazy Bogu, oczyści sumienie nasze od martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu”.

  b) wszechmoc:

  Ojciec – Psalm 135:6, BW: „Pan czyni wszystko, co zechce, na niebie i na ziemi, w morzach i we wszystkich głębinach”.Syn – Mateusza 28:18, BG: „Ale Jezus przystąpiwszy, mówił do nich, a rzekł: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi”.Duch – Rzymian 8:11, BW: „A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was”. Tylko wszechmocna osoba może wzbudzać umarłych do nieśmiertelnego życia.

  c) wszechobecność:

  Ojciec – Jeremiasza 23:24, BW: „Czy zdoła się kto ukryć w kryjówkach, abym Ja go nie widział? – mówi Pan.Czy to nie Ja wypełniam niebo i ziemię? – mówi Pan”.Syn – Mateusza 18:20, BW: „Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich Duch – Psalm 139:7, 8, CEV: „Dokąd mógłbym uciec przed twoim Duchem lub przed twoim spojrzeniem? Gdybym wspiął się na najwyższe niebiosa, ty byłbyś tam. Gdybym dokopał się do świata umarłych, ty również byłbyś tam”.”

  1. Tu jest niezły art z zestawieniem wersetów odnoszących się do Osoby Boga i Chrystusa Pana – http://oblubienica.eu/czytelnia/dlaczego-jezus/boskosc-jezusa

 8. Szczerze podziwiam i gratuluje Wam waszej ogromnej wiary 🙂 Ja ciągle jeszcze upadam i bardzo długo się podnoszę… Najbardziej brakuje mi tej bliskości z Bogiem, pewności, że przy mnie jest, że w ogóle jest.. Być może to skutek tego gdzie się obecnie znajduję, co się dzieje wokół mnie..

  1. Rozumiem Cię :-). Nie jesteś w tym odosobniony. Ja również miewam wciąż od czasem (już coraz rzadziej dzięki Bogu) wątpliwości, które bardzo mnie męczą ale modlę sie nieustannie o wzmocnienie mojej wiary i utwierdzenie mnie w niej całkowicie. Również gratuluje tym, którzy nie muszą już walczyć z wątpliwościami.

 9. Bardzo dobry artykuł.Musimy cały czas czuwać i badać co się dzieje na świecie i modlić się do Boga Żywego a Duch Święty będzie nas prowadzić

 10. Biblia Gdańska 1 Jana 5,7 Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są. (8) A trzej są , którzy świadczą na ziemi: Duch i woda, i krew, a ci trzej ku jednemu są.

 11. Adminie polecam książkę “RESZTKA IZRAELA POWRACA” Michael Schiffman
  Tłumaczenie: Krzysztof Dubis. Żydzi Mesjańscy są za Trójjedynym Bogiem. Jest w tej książce o tym rozdział. Książkę znajdziesz tu: http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ksiazki/resztkaizraelapowraca.pdf

  1. Cytat z tej książki “Wiara w jednego Boga, istniejącego wiecznie w trzech Osobach, nie jest politeizmem; nie
   wykracza poza obszar myśli żydowskiej, a co najważniejsze, wynika z nauki samego Pisma.
   Przyjęcie tej biblijnej wiary nie ujmuje nikomu żydowskości, ponieważ żydowskość jest
   dziedzictwem. To, w co wierzą Żydzi mesjanistyczni opiera się na objawieniu się Boga w Jego
   Mesjaszu. Tradycyjny żydowski obraz Boga bez Mesjasza jest niekompletny. To właśnie
   Mesjasz jest kluczem do zrozumienia Pisma; On jest najpełniejszym objawieniem Boga.”

   1. “Zarówno Nowy Testament, jak i wczesna literatura apokryficzna dowodzą, że można wyrażać
    prawdę w formie innej niż „credo”, mianowicie poprzez „testimonia”, które porzucono, jako że
    nie kończą się one wyznaniem wiary. A jednak to właśnie testimonia są biblijne i przedstawiają
    prawdę w sposób niehellenistyczny. Są one biblijnymi świadectwami tożsamości Jeszuy.
    Zamiast mówić, że Jeszua jest Bogiem, testimonia z Pisma Świętego mówią np:
    „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.(…) A
    Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę”
    („Szechinę” — Szechina, hebr. „zamieszkiwanie”: Boża Obecność lub
    immanencja Boga. Określenia tego często używa się po prostu jako synonimu
    Boga. — [przyp. tłum.>]) (…) „jego chwałę, [Szechinę] jaką ma jedyny Syn od
    Ojca, pełne łaski i prawdy (Jan 1: 1-14)
    Wniosek płynący z powyższego fragmentu jest taki, że Jeszua jest Bogiem, jednak zamiast
    cytowania tego wniosku, przytoczony został odpowiedni urywek z Pisma. Pismo może być
    cytowane w celu nauczania pełnego człowieczeństwa i pełnego bóstwa Jeszui, bóstwa i
    osobowej natury Ducha Świętego; odrębności tych dwóch osób, a zarazem ich jedności z
    Ojcem. Doktryna trójjedyności jest doktryną, która sumuje testimonia, ale to właśnie
    testimonia są tym, co stanowi jej podstawę. Żydzi mesjanistyczni powinni potwierdzać
    doktrynę o trójjedyności, ale tylko dlatego, że jest to wniosek, do którego prowadzą testimonia Pisma.”

  2. Dziękuję Ewo za namiar na tę książkę. Dopiero co prawda zaczęłam ją czytać, ale widzę, że jest wartościowa. Na początek bardzo podobało mi się określenie Pisma jako Stare i Nowe Przymierze. Nigdy nie podobało mi się określenie Stary i Nowy Testament. Testament zostawia ktoś, kto umarł a Jezus Chrystus ŻYJE !!! Dziękuję !

 12. “Ktoś mógłby powiedzieć, że jeśli tylko ktoś wierzy w Jeszuę
  Mesjasza, to doktryna nie jest szczególnie ważna. Pismo naucza: „Bo jeśli ustami swoimi
  wyznasz, że Jezus jest Panem i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził Go z martwych,
  zbawiony będziesz” (Rzym. 10: 9). Choć jest to prawda, werset ten nie uczy, że wystarczy, aby
  dana osoba przyznawała się do pewnych poglądów, a będzie zbawiona. Raczej znajdujemy tu
  wezwanie do pełnego uznanie tego, kim jest Bóg. Jeśli ktoś uznaje jakiegoś Mesjasza, który jest
  kimś mniejszym, niż naucza Pismo, to nie uznaje on Mesjasza z Bibilii. Afirmacja Jeszuy, który
  nie jest Bogiem to nie to samo, co afirmacja Jeszui, który jest Bogiem, Stwórcą wszechrzeczy.”

 13. “Czy Trojca jest Biblijna 

  Jednym z zarzutow wobec trynitarnej koncepcji Boga jest to, ze triady bogow byly popularne w starozytnosci. Zarzut ten imputuje, ze prawdy Boze znane sa wylacznie dzieki Biblii, co jest spekulacja. Don Richardson w ksiazce „Wiecznosc w ich sercach” wykazal, ze wiele prawd Bozych zachowalo sie w wierzeniach roznych poganskich ludow. Przykladem tego moga byc starsze od Biblii pisma mezopotamskie, ktore wspominaja m.in. o pokarmach nieczystych, dlugowiecznosci patriarchow czy potopie. Wiele prawd Bozych bylo znanych od zarania dziejow. I nic dziwnego. Adam, ktory rozmawial z Bogiem twarza w twarz czy Enoch, ktory „chodzil z Bogiem” Rdz 5,24, wiedzieli o naturze Bozej wiecej niz my z Pisma Swietego, a swoja wiedze przekazali Noemu i jego potomkom. Na przyklad chinskie pismo piktograficzno-ideograficzne (obrazkowe), ktore powstalo wkrotce po incydencie pod wieza Babel, zawiera samo w sobie wiele prawd, ktore znamy z ksiegi Rodzaju, w tym historie stworzenia, zwiedzenia i upadku Adama i Ewy, potop. Wiecej napisze o tym w ksiazce „Tajemnice dawnych cywilizacji: Ksiega Poczatkow” 

  Chinczycy w pierwszych pokoleniach byli monoteistami.[1] Czcili tego samego Boga, co pozniej Hebrajczycy, byc moze dlatego nawet Jego imie w ich jezyku brzmi podobnie do hebrajskiego El Szaddai (SzangTi).[2] Ideogram, ktory w ich pismie oznaczal Stworce, sklada sie ze znaku oznaczajacego istote z nieba oraz znaku oznaczajacego kompletnosc, ktory sklada sie z trzech identycznych kresek, reprezentujacych trzy osoby Boga.[3] 

  W podobny sposob wiele duchowych prawd przetrwalo w kulturze mezopotamskiej, choc czesto w postaci szczatkowej i wypaczonej. Na przyklad sumeryjskie i akadyjskie wersje potopu zawieraja ogrom paralel z relacja Biblii, ale w wielu miejscach sa znieksztalcone. Podobnie rzecz sie miala z ofiarami, ktore mialy wskazywac na ofiare Mesjasza–Baranka gladzacego grzechy swiata. Kain zmienil ich sens, skladajac je jako wlasne zadoscuczynienie za grzech Rdz 4,3-4, a za jego przykladem poszli poganie. Taki byl tez los prawdy o Trojjedynym Bogu, znanej potomkom Adama, ale pozniej zapomnianej lub wypaczonej. Sumeryjczycy i Akadyjczycy, ktorzy nalezeli do najwczesniejszych cywilizacji po potopie, wierzyli w Trojce zlozona z boga ojca imieniem El, w stworce ziemi imieniem Ea oraz w Enlila, ktorego imie zawiera sumeryjskie lil, czyli „oddech”, „duch”, co jest bliska paralela dla biblijnej Trojcy, ktora sklada sie z Ojca, Syna Bozego i Ducha Swietego.[4] 

  Poganskie triady byly znieksztalcona wersja prawdy o Bogu w trzech osobach. Potwierdzil to Aleksander Hislop, ktory w ksiazce Dwa Babilony przesledzil korzenie niebiblijnych praktyk chrzescijanskich, napisal o Trojcy w kontekscie poganskich triad: „Wszystkie istnialy od czasow starozytnych. Trojca byla uznawana powszechnie, mimo tego, ze zostala znieksztalcona pod wplywem balwochwalstwa. Pokazuje to, jak gleboko byla zakorzeniona ta pradawna doktryna, tak klarownie wyrazona w ksiedze Rodzaju”.[5] Poganskie triady byly jednym z wielu przejawow stopniowej degeneracji duchowych prawd znanych pierwszym ludziom, a pozniej znieksztalconych, podobnie jak koncept ofiary czy opis potopu. ”

  dr Alfred Palla 

  1. Serdecznie dziękuję za przytoczenie tego tekstu 🙂

 14. Dziekuje z całego serca.
  Prosiłam Pana Boga , aby pomógł mi znaleźć prawdę. Po czym trafiłam na tego bloga .

  1. Chwała Bogu, że juz tu na Ziemi mamy możliwość poznania się.
   Chwała Bogu za łaskę poznania.

   Maranatha

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme