Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Chwalmy się tym, że znamy Boga!

Dzisiaj czytałem 1 list do Koryntian i chciałem się z Wami podzielić moimi przemyśleniami.

 

“Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem, (31) aby, jak to jest napisane, w Panu się chlubił ten, kto się chlubi.”

 

Jezus Chrystus stał się dla wierzących prawdziwą mądrością. Ja i pewnie wielu z Was mieliśmy za autorytety wielu ludzi tego świata.

W kwestii polityki był taką osoba mądrą dla mnie Korwin Mikke. Ze świata sztuki takimi osobami byli: James Dean, Cybulski. Ze sportu Bruce Lee.

To nieważne kto był lub jest. Jeśli za naczelny autorytet mamy człowieka, to nie możemy uznawać się za wierzących.

Plandemia trwająca od roku pokazała dobitnie jak ludzie niegdyś podziwiani stali się sprzedawczykami. Znani aktorzy, sportowcy a także tzw eksperci dla mamony mordowali pośrednio ludzi. Tytuł w tych czasach i pozycja może być jedynie powodem do wstydu. Dziwię się zatem, że ludzie fascynują się i ekscytują wypowiedziami znanych.

Każdy mój przeciętny tekst z zwartym Słowem Bożym ma większą wartość niż najlepszy tekst publicysty z regionalnej gazety.

 

“Gdyż to, co głupie u Boga mądrzejsze jest od ludzi, a to, co słabe u Boga mocniejsze jest od ludzi.” 1 Kor. 

 

Tak, jeśli kierujemy się Prawem Bożym i jesteśmy oddani Bogu, jako słabi jesteśmy mądrzejsi od mądrych TEGO ŚWIATA.

 

(26) Przypatrujcie się bowiem swojemu powołaniu, bracia, że niewielu jest mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych; (27) Ale to, co głupie dla świata, wybrał Bóg, by zawstydzać mądrych; i słabych ze świata wybrał Bóg, aby zawstydzać mocnych;

 

Wielu ludzi z tytułem profesora nie będzie zbawionych. Na przykład na dzień dzisiejszy profesor Horban (jeśli się nie nawróci).

 

“; (28) I to, co jest niskiego rodu u świata, i to, co jest wzgardzone, wybrał Bóg, i co jest niczym, aby zniszczyć to, co jest czymś, (29) Aby przed Jego obliczem nie chlubiło się żadne ciało.”

 

Wielu moich Braci i Sióstr żyje w poniżeniu, są wzgardzani, ale to oni (pokorni odziedziczą Ziemię) będą sądzić aniołów.

Bóg wybrał słabych, bez tytułów, małych w tym świecie ludzi aby zniszczyć to, co w tym świecie jest czymś.

 

(3) Czy nie wiecie, że aniołów sądzić będziemy?

 

My nie musimy znać wpływowych ludzi w tym świecie. W zasadzie co do zasady jest to ujma….Ważne, że znamy Boga i tym, powinniśmy się przed światem chwalić!!!

 

(31)Aby tak, jak jest napisane: Kto się chlubi, niech się chlubi w Panu.

 

Przyjmijmy te słowa z radością. Chwalmy się Bogiem, najlepszą znajomością na świecie.

Nie ma lepszej!

Albo niedouczeni ludzie albo zwodzący chcą postawić grubą krechę między ST a NT. Jednak ja już podczas czytania mojej pierwszej biblii a była nią Warszawska, zawierająca masę odnośników w NT do ST widziałem jak bardzo Prawo Boże, zasady NT są spisane w oparciu o ST.

 

31 wers z Koryntian Paweł zaczerpnął z Jeremiasza.

 

 

23) Lecz kto chce się chlubić – niech w tym się chlubi, że ma rozeznanie i że mnie poznaje, żem Ja jest Jahwe, co darzę na ziemi łaską, Prawem i sprawiedliwością; w tym bowiem mam upodobanie – głosi Jahwe. ” Jermiasza 9

 

Dlatego chwalę się tym, że poznaje Boga i Wy też chwalcie się poznawaniem Boga kochanego, który obdarza łaską Prawem i sprawiedliwością. 

 

Mamy na prawdę wielki powód do chwalenia się na cały świat.

Mówcie do ludzi: “ja znam Boga a Ty?”

 

Chwała Bogu w imię Jezusa

 

 

 

Zaktualizowane: 25 sierpnia 2021 - 21:29

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish