Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nabożeństwa Beyonce i kobiety w kościołach. Feminizm w kościołach ewangelicznych.

 

 

Nabożeństwa dla kobiet znane jako „ Beyoncé Mass ”, które przyciągnęły już tysiące ludzi z „Południowej Kalifornii do Portugalii”, wykorzystując muzykę i życie kultowej piosenkarki Beyoncé do celebrowania i umacniania czarnych kobiet, maja przyciągnąć jeszcze w kilku kościołach setki ludzi.

 

 

Ogłoszenie o nabożeństwie:

 

„Dołącz do nas w The First Presbyterian Church of Brooklyn w Nowym Jorku na przełomowe nabożeństwo, które wykorzystuje muzykę i życie Beyoncé jako narzędzie do prowadzenia wzmacniającej rozmowy o Czarnych kobietach – ich życiu, ciałach i głosach. Beyoncé Mass tworzy przestrzeń opowiadań, pism świętych i pieśni, która wzywa do wyzwolenia wszystkich ludzi ”-

Ponad 100 osób potwierdziło już swoją obecność, a prawie 200 innych odnotowało zainteresowanie od środowego popołudnia.

 

 

Wielebna Yolanda Norton, hebrajska badaczka Biblii i Katedra Eugeniusza Farlougha w Black Church Studies w San Francisco Theological Seminary powiedziała New York Timesowi w ostatnim wywiadzie, że: „Msza mówi młodym czarnym dziewczynom: Bóg miał na myśli, kiedy podczas stworzenia Bóg powiedział: „Jest dobrze”.Czyniąc  historie i realia młodych czarnych kobiet i dziewcząt centralnym elementem tej sztuki liturgicznej, potwierdzamy ich rzeczywistość w świecie, który jest uparty w swoich próbach ich odrzucenia. ”

Ludzie, którzy uczestniczyli wcześniej w mszy Beyoncé, jak Lydia Middleton, dziekan Black Student Affairs w Claremont Colleges w Los Angeles, powiedzieli New York Times, że doświadczenie to daje im poczucie dobrego samopoczucia.

 

„Nie jestem zaangażowany w kościół od lat, ale powrót do tej przestrzeni był niesamowity”, powiedział Middleton. „Czułam się ciepło i zachęcająco, a ja poczułam się uzdrowiona. Pod koniec nabożeństwa ludzie płakali, ludzie byli radośni, ludzie się przytulali. ”

Norton wyjaśnił również, że Msza Beyoncé nie polega na czczeniu piosenkarza ani feminizmu, który historycznie koncentrował się na doświadczeniach białych kobiet. Jest to ruch w tradycji kobiecego myślenia i praktyki podkreślony przez Alice Walker w jej kolekcji esejów z 1983 r. „W poszukiwaniu ogrodów naszych matek”.

Kobiecość uprzywilejowuje intelektualną i intymną przestrzeń czarnych kobiet” – powiedział Norton. „Ma to związek z potrzebą czarnych kobiet do uczestniczenia w społecznościach większych niż ich własne w celu rozwoju całej ludzkości”.

Takie imprezy/nabożeństwa nie są przypadkowe. Mają one być pomostem między wiarą w Jezusa a światem. Zdrowa wiara wymaga fosy  wokół grodu. To jest właśnie synkretyzm.
Beyonce dodatkowo jest marionetką illuminati.
Czy widzicie teraz jakie jest zwiedzenie? Z kim się asymilują prezbiterianie? To tacy ludzie wchodzą w statystyki protestantyzmu. Ich kapłani nawet zdrajcami Boga nie są ponieważ nigdy nie byli zapewne przy Bogu.
Natomiast zawrzało między dwoma znanymi pastorami: Maxem Lucado a Johnem MacArthurem.
Lucacdo jest  najlepiej sprzedającym się chrześcijańskim pisarzem.
Wpływowy pastor Max Lucado wziął udział w debacie o kobietach-kaznodziejach po tym, jak John MacArthur, znany pastor w Kalifornii, niedawno odrzucił ich jako niebiblijnych

Lucado „smucił się” z powodu „szyderczych” komentarzy MacArthura, które obejmowały powiedzenie popularnej autorce Beth Moore, by „poszła do domu”.

„Czy my, biali, mężczyźni, starsi przywódcy Kościoła, słuchamy? Czy słuchamy przesłania naszych sióstr w Chrystusie? ” Lucado powiedział na swojej stronie internetowej .

 

„Słuchasz naszych bystrych i zdolnych nauczycielek Biblii? Słuchasz ich tęsknoty do usługiwania z kobiecej perspektywy? Słuchając ich chęci oddania intelektu, energii i pasji sprawie Chrystusa? Cóż za bogactwo mądrości przynoszą! ”

 

W ubiegłym tygodniu podczas konferencji Truth Matters w Grace Community Church MacArthur wziął udział w dyskusji panelowej i został poproszony o udzielenie „zwięzłej” odpowiedzi na słowo wymienione przez moderatora. Podane słowo brzmiało „Beth Moore”, na co MacArthur odpowiedział: „Idź do domu”.

Następnie  powiedział: „Nie ma biblijnego uzasadnienia dla kaznodziejki. Kropka. Ustęp. Koniec dyskusji.”

Później MacArthur dodał: „To, że umiesz sprzedawać biżuterię w kanale sprzedaży w telewizji, nie oznacza, że ​​powinieneś głosić.”

 

„Głównym wysiłkiem feminizmu nie jest równość. Nie chcą równości – argumentował. „Dlatego 99 procent hydraulików to mężczyźni. Nie chcą, aby równa moc była hydraulikiem. Chcą być senatorami, kaznodziejami, kongresmenami, prezydentem. Strukturę władzy na uniwersytecie chcą władzy, a nie równości, i jest to najwyższe miejsce, w którym mogą wznieść się do tej władzy w kościele ewangelickim i obalić to, co jest wyraźnie biblijne. Myślę więc, że to feminizm poszedł do kościoła. Właśnie dlatego nie możemy pozwolić, aby kultura egzegetowała Biblię ”.

 

W odpowiedzi na kontrowersyjne komentarze Lucado powiedział: „Oblubienica Chrystusa wzdycha”.

“Naprawdę? Czy odważymy się lekceważyć? Przesłanie #metoo jest otrzeźwiające – stwierdził Lucado. „Nie jest ich apelem  władza lub pozycja, to prośba, którą należy potraktować poważnie; abyśmy wszyscy rozpoznali ich wyjątkowe powołanie. Szacunek i powszechna uprzejmość powinny być dialektem kościoła. Jednak nasz refren sopranowy wciąż potępia jego nieobecność. ”

 

Podkreślając, że „ton ma znaczenie”, Lucado argumentował, że „słowa mogą zranić” i że nieporozumienia należy dokonać „w miłości”.

 

Moore, Southern Baptist, jest założycielem Living Proof Ministries, który zyskał wpływ jako popularny autor i nauczyciel Biblii. W ostatnich latach była otwarcie wypowiadana w kręgach ewangelicznych przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu i mizoginii w kościołach.

Nawet nie wiedziałem, że w kościołach jest nienawiść do kobiet. To chyba jakaś paranoja jak z antysemityzmem, kiedy piszę się o Żydach źle to jest antysemityzm.

 

W serii tweetów w poniedziałek Moore podkreśliła, że ​​poddała się powołaniu Boga, a nie człowieka i że „pójdzie za Jezusem… przez całą drogę do domu”.

Po tym, jak wielu wyraziło oburzenie na Twitterze wobec komentarzy MacArthura, Moore poprosił media społecznościowe o „ochłodzenie się oszczerstwem wobec J Maca i in.”, Zauważając, że „nie czci Boga”.

Dodała: „Uwierzcie mi, chłopaki, nie mówię o chłodzeniu tego w kwestiach. Mizoginia jest szalona i haniebna. Mówię o tym, żeby nie odwzajemniać zniewagi za zniewagę. To, do czego Jezus nas powołał, jest trudne, ale słuszne ”.

Wielu znanych chrześcijan, w tym Kay Warren z Saddleback Church i chrześcijańska artystka Mandisa, przybyli w obronie Moore’a i zaoferowali wsparcie.

„Modlę się za nich. Aby łuski spadły im z oczu, prawdziwa pokuta i publiczne przeprosiny, które zapoczątkują odrodzenie miłości wśród wszystkich części #BodyOfChrist ”- napisała na Twitterze . „Co ciekawe, nauczyłem się tego robić od mądrej i pobożnej kobiety. Ta kobieta była tobą, Beth.

Głoszenie kobiet w kościołach nie jest biblijne, a każdy musi szanować nie tylko kobiety ale każdego bliźniego. Bożym porządkiem jest następująca zwierzchność: Bóg Ojciec->Jezus->Mąż-> żona.
Powyższe informacje pokazują nie tylko synkretyzm ale i wejście lewicowych ideologii do zborów amerykańskich.
Faktycznie prawdziwego protestantyzmu jest niewiele. W USa jak przeczytaliście pastorzy potrafią się poważnie różnić oddzielając od siebie. Ale John Mc Artur jest syjonistą i dyspencjonalistą, Oni są po obu stronach.

 

Updated: 25 października 2019 — 19:45

2 komentarze

Add a Comment
  1. No niezła impreza… A co do nauczania przez kobiety to ciągle kontrowersyjny temat. O ile kobieta-pastor wygląda dość dziwnie, o tyle nie powinno się zmuszać kobiet do milczenia, gdy chcą przemawiać/nauczać z Ducha. W Chrystusie nie ma kobiety ani mężczyzny, nikogo też mamy nie sądzić wg ciała, a Bóg równie dobrze i skutecznie może wyrazić swoją mądrość przez kobietę.
    Nie mówię o tym, żeby ta przewodziła kościołem (ze względu na Najwyższego należy szanować porządek, który Ten ustalił), jednak zabranianie kobietom nauczać to znów ograniczanie Ducha Świętego. Kobietom w Koryncie zabraniano tego z powodu ich zachowania, a nie z samego faktu bycia kobietami. Niekiedy trzeba brać pod uwagę ówczesny kontekst kulturowy, w przeciwnym razie dochodzi do nieporozumień.

    1. W sumie tak naprawdę każdy może mówić o Bogu c:

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: