Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Najdłuższa na świecie Biblia w 3 333 obrazach rozciągniętych w National Mall w Waszyngtonie.

Biblia rozciągnięta na chodniku miała 3.333 obrazy.

Każda pojedyncza część Biblii, zilustrowana przez profesjonalnego malarza niemieckiego pochodzenia Willy’ego Wiedmanna, a następnie wszystkie te obrazy ustawione obok siebie, dookoła Reflecting Pool między Pomnikiem Lincolna a Pomnikiem II Wojny Światowej.

Ponad 400 wolontariuszy zatrzymało się w odległości kilku jardów od niemieckiego malarza.

 

 

 

„To najdłuższa na świecie Biblia, prawdopodobnie najdłużej ilustrowana książka na świecie. I to jest dla nas szansa na pokazanie tego okręgowi i narodowi ”- powiedział Ken McKenzie, dyrektor generalny Muzeum Biblii w CBN News. „3333 panele – czyli cała Biblia od początku do końca”.

 

Malarz wyszedł z założenia, że „ około jedna trzecia ludności świata albo nie potrafi czytać, albo nie może się nauczyć słowami. Musieli uczyć się obrazowo – wyjaśnił McKenzie. „I to była jego motywacja do spędzenia 16 lat swojego życia na stworzeniu tej niesamowitej Biblii”.

 

Te ilustrowaną biblię można zakupić w wersji cyfrowej.

 

Według CBN news Wiedmann zapożyczył  techniki z wielu szkół malarskich: surrealizm, kubizm, ekspresjonizm abstrakcyjny. Wiele z jego obrazów w Biblii Wiedmanna wygląda tak, jakby mogły być wykonane przez Pabla Picassa lub Petera Maxa. Doprowadziło to do zupełnie innego spojrzenia na tematy biblijne. Na przykład Jezus Chrystus zwykle pojawia się z dzikimi blond włosami, czasem strzelając masywnymi pasemkami we wszystkie strony wokół jego głowy.

 

„Nigdy nie chciał, aby Bóg miał twarz lub płeć”, powiedział  McKenzie dyr Muzeum  Biblii. „I tak Bóg jest zawsze przedstawiany jako trójkąt nadchodzący z góry strony. Jezus jest zawsze reprezentowany przez to szalone blond włosy. Nie wiem dlaczego! ”

Ale bez względu na to, jak ludzie odczuwali ten styl, był to ogromny biblijny cud, ponieważ około 400 osób trzymało 3 333 obrazy, wszystkie połączone w długą, długą linię rozciągającą się od pomnika Lincolna do pomnika II wojny światowej i zapętlające wszystko droga powrotna.

 

Mój komentarz do tego znajdziecie w filmie, który dziś osobno nagram

 

Updated: 5 czerwca 2019 — 18:52

1 Comment

Add a Comment

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: