Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Uzależnienie jedzeniem. Ważny filmik.

Ciekawy komentarz, z którym  nie pierwszy raz się spotkałem, ale coraz bardziej sobie to uświadamiam:

 

Niesłychanie mądre przemyślenia.

Pomyśleć, że protestantyzm bierze w tym udział. Oni żyją tylko teologią i nie patrząc na świątynie Ducha. Masa otyłych ludzi prowadzona przez pastorów, którzy niechcący są rzeźnikami. “Królestwo Boże to nie jedzenie i picie”, ale biblia tez mówi o pijaństwie i o żarłoctwie:

 

“nóż sobie przyłóż do gardła, jeśli masz gardło żarłoczne.  Przysłów 23:2″

 

Tak i tutaj jestem bliżej adwentystów interesujących się zdrowiem,  gdyż lepiej jest przeciwdziałać niż leczyć skutki.

Obserwuje ludzi nadużywających kawę jak bardzo są nadpobudliwi, nerwowi. Kawa wypłukuje nie tylko magnez odpowiadający za stres, ale również inne witaminy i minerały.

Bóg poza wolną wolą dał nam także rozum i o ten rozum modlił się Salomon.

 

To prawda, uzależnili nas od jedzenia. Ja dopiero teraz poznaje świat ziół, funkcje różnych organów, rolę warzyw i owoców. Jednak wiedzę tę nie czerpię ze stron protestanckich, gdyż wszyscy oni są już w niebie wstawiając tylko na fejsie memy z cytatami biblijnymi. Oczywiście nie twierdzę, że pastor ma za zadanie prowadzenia wykładów na temat zdrowego odżywiania, ale powinien chronić swoje owieczki również poprzez ukierunkowywanie. Jeśli wierzysz, że Bóg chce dla nas dobra, to takiego dobra powinien chcieć także lider grupy. Dzisiaj edukacja biblijna ogranicza się li tylko do teologii. Ewidentnie brakuje takich zagadnień jak:

 

 1. Odżywianie
 2. Poradnictwo małżeńskie.
 3. Edukacja domowa
 4. Świadomość polityczna

 

Protestanci wolą czerpać radość z modlitwy o uzdrowienie już chorego, niż pomoc w profilaktyce. Zawsze to spokojniejsze sumienie, że modliliśmy się……

 

Denominacyjni, religijni protestanci odwiedzają mój blog dlaczego? Ponieważ w zborach tego nie otrzymują. Pozbawieni kompasu w sferze polityki, eschatologii, odżywiania. Ja podchodzę do życia kompleksowo.

 

Protestanci często nie piją wcale alkoholu, ale odżywianie stoi pod psem nie uwłaczając psom. Jaki ma sens ochrona organizmu przed alkoholem, notabene w bezpiecznych dawkach zdrowym, a nawet czasem wskazanym (np nalewki ziołowe) , kiedy ktoś je za dużo białka lub pszenicy? Kompletny nonsens. Stąd wielu pastorów jest otyłych, a za nimi i wierni, bo liczy się sztywna i sucha teologia. Wskaźnik BMI powyżej 30, ale jedzcie wieprzowinę, bo królestwo nie jest zbudowane na jedzeniu i piciu”… Porażka… i ludzie tego nie widzą.

 

Już pomijam brak ewangelizacji, dyżurów na ulicach jak to robią świadkowie Jehowy, ale w kościołach ewangelicznych nie ma mocy. Jak ona ma być skoro protestantyzm jest w ekumenii?…

 

Protestantyzm zachowuje się tak, jakby prawda dotyczyła tylko teologii, a już nie musi ona mieć miejsca w takich sferach jak  polityka, odżywianie i itp.

 

Życie na ziemi jest walką o przetrwanie. Ten nieprzyjazny ludziom system przykręca co rusz śrubę, a my musimy zabezpieczać siebie i nasze rodziny. Myślę, że bardziej ateiści dbają o swe zdrowie niż chrześcijanie.

Randap, cukier, azotyn sodu, glutaminian zabójcy ludzi.

Kto w ogolę sprawdza etykiety na produktach? Nawet jest taka aplikacja sprawdzająca poziom trucizn w żywności, ale czy z vtego korzystamy? Polubienia na fejsie tak, ale czy skład żywności?

Wi Fi to kolejny temat. Promieniowanie elektromagnetyczne od laptopów.

Żyjmy świadomie. Ten film jest ważny. Oni nas odsuwają od zdrowej żywności, a podczas Wielkiego ucisku wprowadzą prawo zakazujące uprawiania ogródków, a pomoże im w tym bierny protestantyzm.

Tak więc róbmy co się da, ponieważ mamy rodziny i jest dla kogo żyć.

 

 

Updated: 18 października 2018 — 09:34

5 komentarzy

Add a Comment
 1. Interesujący i zaniedbywany temat. Około 2 lat temu, tuż przed narodzeniem się na nowo naszły mnie podobne myśli. Od tamtej pory często sobie marzę o powrocie do życia zgodnie z rytmem przyrody. Póki co staram się być wybredny w wyborze jedzenia ale chcę wprowadzić dni postne; 4 w miesiącu byłoby dobrym początkiem. Do tej pory pościłem tylko kilka razy ze względów duchowych. Skoro już piszę ten komentarz, to korzystając z okazji dziękuje Panu, że cię prowadzi Detektywie. Dziękuję tobie, że chcesz być prowadzony. Wczoraj przeczytałem 4 części o judaizmie rabinicznym. Genialne. O ile zadawałem sobie sprawę ze zwiedzenia na temat narodu wybranego i faktu, że historia była i jest systematycznie fałszowana i ukrywana, o tyle geneza była mi nieznana. Świetne, szczegółowe wyjaśnienie. Z Panem Bogiem.

 2. Jest jakiś pozytyw, coraz więcej ludzi zwraca uwagę na odżywianie się, oczywiście dalej jest to mniejszość, ale coś ruszyło w naszym społeczeństwie. W marketach mamy trochę produktów ze zdrową żywnością w tym bio warzywa.

 3. Nie wierzę w to czytam i to co tu się dzieje. Cierpliwie czekam na detektywa ewangelizującego na ulicy, tak żeby się przedstawił z imienia i nazwiska powiedział kim jest i jakie jest jego świadectwo. Czekam na dobry przykład Chrystusowego chrześcijanina.

  1. Pomimo, że Twój komentarz ma charakter ataku personalnego, co jest niezgodne z regulaminem bloga opublikuję go. Tylko jeden raz, gdyż z kłótnikami nie rozmawiam zazwyczaj.

   Otóż po pierwsze Twój komentarz wcale nie odnosi się merytorycznie do tekstu.

   Po drugie, ewangelizuje na blogu przez 6 lat, co poskutkowało około 70 chrztami w ciągu 3 lat.

   Blog jest przestrzenią publiczną. Nie jest skierowany tylko dla chrześcijan. Czytają go głównie nowi ludzie. To jest ewangelizacja i nie rozerwę się.

   Moje świadectwo opowiadam na zjazdach,. Czasem do znudzenia…

   Rozumiem, że komentarz pisałeś/aś w Duchu Chrystusowym?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: