Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Wątek chrześcijański w pytaniach do referendum konstytucyjnego autorstwa A. Dudy.

Moją uwagę zwrócił punkt czwarty z  propozycji pytań, jakie przedstawił prezydent podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju.

1. Czy jest Pani/Pan za uchwaleniem a) nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej?; b) zmian w obowiązującej Konstytucji RP?

2. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego, zatwierdzającego zmiany Konstytucji?

3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla Państwa i Narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej 1.000.000 obywateli?

4. Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?

5. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia „500+”)?

6. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?

7. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej?

8. Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?

9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w NATO (Sojuszu Północnoatlantyckim)?

10. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?

11. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa?

12. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?

13. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej?

14. Czy jest Pani/Pan za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?

15. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?

 

Problem polega na tym, że owo  chrześcijańskie dziedzictwo Polski i Europy rozumiane jest jako katolickie i w tym tkwi szkopuł, ponieważ państwo definiuje czym jest chrześcijaństwo, tak jak partia z której pochodzi Anielica Merkel również ma w sobie nazwę “chrześcijańska”, a sprowadziła masę Islamistów, z którymi to mają problem.

W samej wikipedii gdziekolwiek byśmy nie sprawdzali, czy święta Bożego Narodzenia (sol invictus) czy święta trzech (sześciu wg niektórych) króli, są uważane za chrześcijaństwo choć nic a nic nie mają wspólnego z Bogiem.

Przecież wiemy, że owo chrześcijaństwo w Polsce jest karykaturą chrześcijaństwa i poddając się takiemu chrześcijaństwu poddajemy sie dyrektywom papieża, a jedną z ostatnich jest między innymi przyjęcie uchodźców.

 

 

 

Reszta pytań brzmi jak populizm. Tak jakby dziecko zapytać “czy chcesz mieć codziennie lody?”….

 

 

 

 

 

Updated: 13 czerwca 2018 — 14:07

9 komentarzy

Add a Comment
 1. Pytania są tak tandetne, że człowiekowi brakuje po prostu słów.

  ad.1) a kto w ogóle orientuje się na czym mają polegać te zmiany ?
  ad.2) referendum. A co jeśli nie będzie wymaganej ilości głosów (a znając życie pewnie nie będzie).
  Z drugiej strony bez referendum to byłaby samowolka.
  Bez sensu. Widocznie pytanie pełniące rolę pro forma.
  ad3.)milion podpisów. Tak już to widzę.
  ad4.) chrześcijańskie dziedzictwo. Kwestia dyskusyjna.
  ad.5) a co jak zabraknie pieniędzy na 500+
  ad.6) emerytura. ZUS i tak jest bankrutem.
  ad.7) a co jeśli UE rozpadnie się ?.
  ad.8) wyższość nad prawem europejskim. Pomarzyć można.
  ad.9) a co jak NATO rozpadnie się ?.

  nie piszę dalej bo mnie szlag trafia jak to czytam.

  1. Fxx, to są pytania adekwatne do poziomu inteligencji Polaków.
   To dlatego szkoły podstawowe są obowiązkowe, aby uczyć niemyslenia, a wiedzy. naszpikwoac wiedzą. Podobnie jak w seminariach i jak to jest z protestanckimi teologami: mają wiedzę, ale nie są narodzeni z Ducha. Maja wiedzę, ale tak ukiernukowaną jak winszuje sobie tego krk.

 2. Wątek wymuszony przez “dostojników kościelnych” którzy znają już odpowiedź na to pytanie. Sami sugerowali zmiany w Konstytucji bo jest teraz ku temu dobry moment (czyli partia, którą mają w garści).
  Sama forma sformułowania tego pytania sugeruje odpowiedź. Tak jakby ktoś zapytał: “Czy chcesz przedłużyć umowę z firmą z którą i tak jesteś już związany przez tyle lat i która wprowadziła do twojego życia nawyki których nie warto zmieniać? Która jest generatorem tylu dobrych zjawisk, nie tylko w twoim domu, ale również u twoich sąsiadów!” 😀
  Nadchodzi wielki ucisk dla naśladowców Jezusa, który będzie wprowadzony przy pomocy polityki.

 3. Niebezpieczne są konstytucyjne gwarancje członkostwa w UE i NATO

 4. Chciał, nie chciał to i tak przyjdzie Bestia i odwoła się do “chrześcijańskich tradycyjnych” metod nawracania. Mieczem i toporem. Kto nie z nami to na śmierć.

 5. mielonka turystyczna

  w tym linku podobne oblicze tzw. chrześcijaństwa
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114883,23530770.html?i=1

  robią co chcą

  1. Piotr Petros rano to opisał. Może wstawię w sumie ten opis…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: