Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak Andrzej Cyrikas zniekształca rzeczywistość, historie i nimi żongluje do własnych potrzeb.

Na wstępie zaznaczam, żeby moi czytelnicy wypowiadali się merytorycznie, ponieważ każdy ma prawo do dobrego imienia i szacunku.

Inną kwestią jest prawda merytoryczna. Andrzej Cyrikas jest osobą publiczna i wypowiada się publicznie i do tego możemy się ustosunkować co on  mówi.

A. Cyrikas nadał swemu filmikowi tytuł o nas i widzach Michała Mazura  “judaizujący”.

 

Po pierwsze, wystarczy spojrzeć na dwa działy, kategorie na tym blogu – Żydzi i Izrael – aby wiedzieć, że nie darzymy sympatią obecnego Izraela, a tym bardziej  religię syjonistów. Jest to czarowanie rzeczywistości.

 

 

Andrzeju, kiedy reklamowałem Twoje filmy, to byłem “spoko kolo”, a teraz jestem ten be, bo mam swoje zdanie inne niż Twoje.

 

Zanim dokonam analizy filmu A. Cyrikasa z innej perspektywy niż zrobił to już przede mną M. Mazur, to zapytam Cię Andrzeju, odpowiedz  samemu sobie jeśliś uczciwy, tylko na  kilka pytań:

 

 1. Zakładając, że nie uznajesz mojej pracy, ani moich poglądów co do wiary, ponieważ nie jestem w kaście pastorów (wielu cenię) i mam swoje zdanie, czy modliłeś się kiedykolwiek konkretnie o mnie abym nie błądził, do momentu tego w którym to czytasz? Ja o Ciebie wiele razy.
 2. Czy po filmie w którym pragniesz sprowadzić uchodźców aby ich ewangelizować pojechałeś do jakiegoś ośrodka do uchodźców lub Twoi wierni i ewangelizowaliście ich? Wszak masz wspólne stanowisko z kościołem Rzymu nie tylko co do świętowania niedzieli, ale i w sprawie imigrantów.
 3.  Czy w ogóle ewangelizujesz nienawróconych? W internecie, na ulicy, w innych miejscach? Twoje wykłady są dla chrześcijan. Ogólnie: czy poszerzasz Królestwo Boże na ziemi?

 

Tak ku rozważeniu.

Teraz rzetelnie przedstawiam na sam pierw film A. Cyrikasa:

Jak wspomniałem co do zarzutów, poniżej umieszczę odpowiedzi Michała Mazura, gdyż to do niego głównie kieruje swoje słowa  osoba nazywająca się pastorem. Ja jestem nazwany jako ten, który mu wtóruje :-).

 

Już sam obrazek główny jest manipulacją, ponieważ bez konfrontacji szufladkuje tych, którzy świętują szabat.

 

 

“Legalizm”

“Kłamstwa judaizujących”

Kłamstwa muszą być celowe. Czy część nie może się po prostu mylić? Tak wiec osądzasz, ale i dlatego Ciebie Bóg osądzi.

Jeśli świętowanie dnia pobłogosławionego przy stworzeniu świata jest legalizmem, to możesz nazwać Boga legalistą. Podobnie wszystkich, którzy przestrzegają przykazania drugiego łącznie z Tobą Andrzeju można nazwać legalistami.

Przyklejenie łatki, zaszufladkowanie jest sposobem na obronę Twoich dotychczasowych zasad wiary. Wygląda to na krzyk, ale  rozpaczy. Uwierz mi jestem z tych, którzy uważają, że błądzisz, bo gro uważa, że robisz to celowo.

 

Technika odwracania kota ogonem stosowana była około 10 lat temu w internecie, kiedy w komentarzach pisywało się o komunistach i Żydach. Wtedy adwersarze pisywali tak: “jasne, to wszystko wina Żydów, masonów i cyklistów”.

Takie odwracanie uwagi od meritum.

Po latach okazało się, że są masoni i Żydzi rządzący Polską.

 

 

 

Zachowanie na poziomie początkującego chrześcijanina. Wielu nazywało mnie Żydem, adwentystą, zielonoświątkowcem a jeden sympatyczny z kolei czytelnik nazwał nas baptystami dnia siódmego 🙂

 

W tytule “kłamstwa judaizujących” są już dwa twierdzenia: kłamstwa i judaizujący. W ten sposób A. Cyrikas albo manipuluje swymi poddanymi, albo wykazuje kosmiczna niewiedzę, ponieważ judaizm ma ledwo 2500 lat, czyli powstał 500 lat przed narodzeniem Chrystusa, a szabat był ustanowiony 1300 lat przed narodzeniem Jezusa.

W ten sposób A. Cyrikas albo obnaża się ze swoją niewiedzą, albo celowo manipuluje. Jego serca nie znam, wiec nie osądzam.

Natomiast jak wierzyć takim nauczycielom, którzy łączą szabat z judaizmem!!!

 

Ktoś pomyśli, że prawie wszyscy protestanci świętują niedzielę więc to oni maja rację.

Jednak jeśli popatrzymy na rożne denominacje, które zwodzą,  wszystkie te padania w duchu i ducha kundalini , to zobaczymy, że oni tez nauczają o Jezusie tak, jak modelowy, często wspominany przeze mnie  Beny Hinn.

My myślimy czasem ze ktoś jest narodzony na nowo bo mowi o Jezusie, ale jak A. Cyriklas mówi o swoich wrogach?

Z pogardą. Judaizujący.

 

Poniżej przedstawiam odpowiedzi Michała Mazura obalające argumenty pastora Cyrikasa, który to jak to Piotr Petros określił z jednego kłamstwa brnie w drugie. Ja bym powiedział z jednego błędu w kolejny.

Filmów Michała jest kilka ponieważ są krótkie.

 

 

 

 

Tutaj Michał wykazuje omylność A. Cyrikasa, ponieważ pastor zadał pytanie czy szabatujący usuwają tłuszcz z naczyń, co jest nie z biblii, ale z Talmudu…

 

Michał obala wszystkie argumenty pastora.

 

Pod filmikiem A.C. przeczytałem  komentarz sugerujący, że chrześcijaństwo bez religii, bez zboru to nie chrześcijaństwo. Wiele plusów i minusów jest po obu stronach. Bywa tak, że ludzie nie mają zborów w swych miastach. Wielu jest na zielonej wyspie i innych obietnicach Tuska. To katolickie państwo wysłało ich na uchodźstwo.

No ale czym jest chrześcijaństwo?. Pomijam etymologię słowa. Ale odpowiedzcie mi na pytanie w jakiej religii był Jan Hus i Wiliam Tyndale bez których moglibyście słuchać Biblii ale po łacinie.

W jakiej denominacji był apostoł Paweł? W jakiej w końcu denominacji był Jezus Chrystus?

 

W całkowicie osobnym wpisie przedstawię jak małą wiedzę mają przeciwnicy szabatu. Jako przykład podam argument adwersarza na fejsie pod moim tekstem:

 

“Cóż, niestety nie wszyscy rozumieją różnice między Nowym Przymierzem we krwi Chrystusa a Starym Przymierzem z pod góry Horeb. I spory są o literę a nie o Ducha. Łukasza 5:53 Nowe wino należy wlewać do nowych buraków…”

 

Pomijam literówkę, ale jak wielka to niewiedza utożsamiać dekalog ze Starym Przymierzem. Jeśli mamy utożsamiać dekalog ze Starym Przymierzem, to można także ignorować przykazanie drugie, które jest kością niezgody między protestantami a katolikami…

 

 

 

 

Updated: 16 maja 2018 — 20:54

21 komentarzy

Add a Comment
 1. Jak człowiek czasem potrafi być zaślepiony i nie umieć akceptować że ktoś myśli inaczej…

 2. “Jeśli mamy utożsamiać dekalog ze Starym Przymierzem, to można także ignorować przykazanie drugie, które jest kością niezgody między protestantami a katolikami…”

  To kłamstwo. Jezus mówił o tym przykazaniu:

  18 Zapytał Go pewien zwierzchnik: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 19 Jezus mu odpowiedział: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. 20 Znasz przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij swego ojca i matkę!»4 21 On odrzekł: «Od młodości przestrzegałem tego wszystkiego». 22 Jezus słysząc to, rzekł mu: «Jednego ci jeszcze brak: sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; potem przyjdź i chodź ze Mną». 23 Gdy to usłyszał, mocno się zasmucił, gdyż był bardzo bogaty.

  Kochanie się w pieniądzu = balwochwalstwo = oddawaniu czci rzeczom cennym np.obrazy/figury itp.

  1. naciągasz sobie to co powiedział Pan Jezus chociaż masz racje, ale w ten sposób też broni się szabat przez inne wypowiedzi Jezusa lub sytuacje jak choćby z tym wołem w studni. Pan Jezus podkreślił, że w szabat nie mozna byc chlodnym i bez serca legalistą, ale szabat nadal jest bwazny. Samego szabatu nie podważył Czarku.

   1. Nie naciagam tylko tak jest. Jezus znał doskonale serce tego człowieka. Po drugie nie przychodziłby do Jezusa jeśli nie czulby niepokój w swoim sercu. Jezus pięknie pokazał tutaj jedno z przykazań. Mówisz jak katolik Oni też twierdzą, że to naciągane i że o to nie chodzi.

    “Ktoś pomyśli, że prawie wszyscy protestanci świętują niedzielę więc to oni maja rację.”

    Napisze jeszcze raz, że pisanie o tym jak to się świętuję niedzielę jest kompletną bzdurą. To kłamstwo i oszczerstwo. Nikt o zdrowych zmysłach nie świętuję niedzieli. Tylko poświęca ten czas Bogu wykorzystując wolny dzień. Jeszcze raz zapytam czy trzeba robić na przekór i w niedziele iść do pracy? Przecież nie świętuję się soboty tylko w ten dzień poświęca czas dla Boga. To chyba jasne. Jest to czas na uwielbianie Pana.

    Kolejna rzecz to społeczność.

    “Pod filmikiem A.C. przeczytałem komentarz sugerujący, że chrześcijaństwo bez religii, bez zboru to nie chrześcijaństwo.”

    Społeczność jest bardzo ważna. Idealnego zboru na tym świecie nie ma, więc tyle denominacji. Mówisz tak samo jak katolicy co punktują że nie potrafimy się dogadać. Nie jest możliwe żeby zbory były identycznie chyba że zrobisz sobie kolejną religię jak katolicyzm. Wracając do sedna bez społeczności nie masz osoby która może Cię upomniec że robisz coś nie tak. Druga rzecz to w jaki sposób przyciagniesz kolejne osoby. Gdzie je zabierzesz? Jak nawrócisz? Jeśli pozostawisz ich samym sobie nic z tego dobrego nie wyjdzie. Każdy nawrocony człowiek ma pragnienie spotykać się z ludźmi, wielbić Pana i się modlić. W pojedynkę nic nie można zrobić. Nic. Taka postawa to postawa antyprzebudzeniowa i niebiblija. W jaki sposób ma być przebudzenie w naszym kraju? Ile to razy słyszałem jak jeszcze nie chodziłem do zboru, że to co sobie wymyśliłem jest wygodne bo nie muszę nigdzie chodzić tylko siedzę na czterech literach. Jak w ten sposób mam ludzi pociągnąć za sobą i dać przykład? To niemożliwe, żaden gorący katolik nie pójdzie za Twoim słowem jeśli zobaczy, że siedzisz w domu i nic nie robisz.

    41 Ci więc, którzy chętnie przyjęli jego słowa, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się tego dnia około trzech tysięcy dusz.

    42 Trwali oni w nauce apostołów, w społeczności, w łamaniu chleba i w modlitwach.

    1. “Napisze jeszcze raz, że pisanie o tym jak to się świętuję niedzielę jest kompletną bzdurą. To kłamstwo i oszczerstwo. ”

     Zachowujesz się jak sześciolatką w przedszkolu. Nie sześciolatek, a sześciolatka, której rówieśnik powiedział, że nie chce się z nią bawić, a ona poszła do pani powiedzieć, że Adaś ja bije…
     Posłuchaj, niedawno bylo święto 3 Maja. Święto to polega albo na wyjściu na ulice z marszem patriotycznym, albo na wywieszeniu flagi, ale wspolnym mianownikiem WSZYSTKICH jest odpoczynek od pracy. Ktoś kto nie świętuje idzie do pracy.
     Bogu możesz poświęcić czas ile tylko chcvesz wtygodniu, ale Bóg uświecił sobotę i to nie jest moja wina

     Oto zapis z dekalogu:

     Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go.

     Poświęcil go przed Adamem i Ewą i poświecil go na tablicach Mojżesza. Millenium jest cieniem szabatu. Siódme a nie szóste tysiąclecie.

     Co do społeczności zgadzam się z Tobą Czarku i często pisuję że ludzie musza miec społeczność. Wiele razy sam “wyganiałem” ludzi do zborów. Nie będe kopiował maili, ale na blogu również to robilem.
     Piszesz o upominaniu. Co prawda to tylko mnie dotyczy, ale ile tutaj razy dostałem baty na blogu to tylko ja wiem. Natomoast inni tak, owszem, ci bez zboru co prawda nie mają możliwości być upominanymi, ale jeśli ktos podąża za Bogiem to On go odpowiednio wychlosta i tak jest.
     Ja na ten przykład nie pójde do zboru ekumenicznego. Byłem u kieleckich baptystów, wchodzę, te około 10 osób śpiewa koledy, świętują 24 grudnia, na korytarzu porozkladane książki 90% autorstwa Billego Grahama.
     Podobało mi sie w Kościele Bożym w łodzi, ale ten został rozwiązany. To tak na marginesie

    2. Po 1 społeczność/wspólnota nie musi być ograniczona do istniejących już! Bóg tworzy nowe społeczności, choćby w domach! “19 Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są DWAJ ALBO TRZEJ ZEBRANI W IMIĘ MOJE, tam jestem pośród nich”. To słowa samego Pana Jezusa! Po 2 nie rzadko ludzie nawróceni którzy jako niemowlęta w wierze “wpadają” pod skrzydła jakiegoś zboru, dostają porcję nauk ludzkich wypaczających przykazania Boże i Duch Św. będący w nich jest gaszony!Co do upominania jak napisał gospodarz tego bloga “jeśli ktoś podąża za Bogiem to On go odpowiednio wychłosta i tak jest.” Tak właśnie jest. Znam ludzi ze zborów i sami potwierdzają jak wielu ludzi u nich jest letnimi żyje światem! Podstawa to relacja z Bogiem a nie społeczność!

     1. Powtórzę – społeczność jest ważna, ale podstawa to relacja z Jezusem Chrystusem! I On wtedy upomina o wiele lepiej niż bracia i siostry. Żeby nie było…sam jestem w społeczności :). Co do przyciągania nowych osób. Napisałeś – “Druga rzecz to w jaki sposób przyciagniesz kolejne osoby. Gdzie je zabierzesz? Jak nawrócisz? Jeśli pozostawisz ich samym sobie nic z tego dobrego nie wyjdzie.” Jak Ty Czarku przyciągasz nowych ludzi?

     2. Powtórzę – społeczność jest ważna, ale podstawa to relacja z Jezusem Chrystusem! I On wtedy upomina o wiele lepiej niż bracia i siostry. Żeby nie było…sam jestem w społeczności :). Co do przyciągania nowych osób. Napisałeś – “Druga rzecz to w jaki sposób przyciagniesz kolejne osoby. Gdzie je zabierzesz? Jak nawrócisz? Jeśli pozostawisz ich samym sobie nic z tego dobrego nie wyjdzie.” Jak Ty Czarku przyciągasz nowych ludzi?

      1. Dlatego społeczność jest ważna ale trzeba trzymać się Biblii a nie nauk ludzi to raz, a dwa ma być zachowana relacja z Jezusem.

       Życie bez społeczności jest niebiblijne tyle w temacie.

       1. Czarku, Wasz nauczyciel zabronił Wam wchodzenia na te strone i M Mazura więc nie jesteś mu poddany w tej kwestii. Więc jak tj? szabat nie jak nauczyciel mówi, bo pasuje to do Twego stylu życia, a czytasz blog mimo zakazu Twego nauczyciela?
        wg mnie walczysz sam z sobą i Biblią. Wypierasz prawdę, że szabat był poświęcony przy stworzeniu a później w dekalogu.

        1. serio pastor Cyrikas zabronił wchodzenia na stronę ?.
         Jestem pod wrażeniem.

        2. “Wypierasz prawdę, że szabat był poświęcony przy stworzeniu a później w dekalogu.”

         25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

         1. uczmy sie loogiki

          szabat był poświęcony przy stworzeniu
          a nie
          szabat był poświęcony stworzeniu

      2. Owocami przemiany, świadectwem życia.

       1. I dobrze. Do tego polecam wyjść na ulicę i głosić SŁOWO BOŻE, modlić się o ludzi (m.in. uwolnienia, uzdrowienia), być naczyniem w rękach Jezusa Chrystusa, a ON to nawraca, uwalnia i leczy ludzi 🙂 CHWAŁA JEZUSOWI CHRYSTUSOWI :)!!! Głośmy w rodzinie, szkole, pracy, na ulicy, w tramwaju itp. :). Amen.

 3. Andrzeju, jeżeli to czytasz (albo któryś z twoich uczniów), sam mówiłeś w jednym z wykładów, że uczeń Jezusa musi zachowywać się tak, jak w czasach Jezusa zachowywali się wszyscy uczniowie, czyli kopiować zachowanie nauczyciela jak kserokopia 🙂
  Uczniowie za czasów Jezusa kiedy byli na nauce u jakiegoś nauczyciela ciągle go obserwowali, spędzali z nim całe dnie i noce i kopiowali wszystko. Nawet to jak nauczyciel się porusza, jak je, jak śpi, co robi, a czego nie. No i oczywiście czego naucza.
  Ty Andrzeju natomiast (pomimo że sam to mówiłeś) nie naśladujesz Jezusa, a nazywasz się Jego uczniem. Jezus obchodził Szabat, inaczej nie umarł by bez grzechu. Jezus po prostu zdjął z Szabatu talmudyczne naleciałości, jakie ty narzucasz na Szabat mówiąc, że należy “chrzcić naczynia”, “usuwać tłuszcz w piątek wieczór”. Tego nie ma w Biblii, więc czego ty tak naprawdę nauczasz? Talmudu? 🙁
  Dlaczego jeśli przestrzegamy 10 przykazań nazywasz nas “judaizującymi”? Potrzebujesz do tego Talmudu, żeby to “udowodnić”? Jezus był Żydem, ale to nie znaczy, że naśladując Jezusa naśladujemy Żydów. Szabat istniał już w ogrodzie Eden, a Adam i Ewa nie byli Żydami, więc tak naprawdę kopiujemy ludzi, których wybrał Bóg, nie Żydów.
  Wcześniej przyczepiłeś się do obrzezania, powiedziałeś że jeśli ktoś zachowuje Szabat (inaczej jeśli ktoś zachowuje 10 przykazań, a nie 9) musi się obrzezać. Kolejne kłamstwo, ponieważ jest napisane:
  „Niczym jest zarówno obrzezanie, jak i nieobrzezanie, a ważne jest tylko zachowywanie przykazań Bożych” (1 Kor 7,19)
  Czytasz Biblię, nauczasz Biblii a pominąłeś ten fragment? 🙁
  Nawołujesz do bezprawia starając się łapać kłamstw i Talmudu na poparcie tezy, że coś z nami nie tak. Niech Duch Święty cię prowadzi, mam nadzieję że trafisz na ten komentarz, bo moje komentarze pod filmikami są usuwane…
  Oby dobry Bóg zechciał rozstrzygnąć nasz spór, ja jestem otwarty na Jego głos i działanie, jeśli ja się mylę, niech Bóg działa, jeśli ty się mylisz, niech Bóg działa. Jeśli ty też się z tym zgadzasz, to powiedzmy na to Amen i niech Bóg działa na którymś z nas nakierowanie na dobrą drogę! Amen! 🙂

  1. Pastor Andrzej Cyrikas nie odpowiada na komentarze osób, które się nie zgadzają z jego tokiem myślenia, ba nawet nie publikuje pod swoimi filmikami takich komentarzy! Dyskusja jest jednostronna, czyli dyktatura pastora…
   Mamy podążać śladami największego nauczyciela Jezusa Chrystusa, natomiast podążanie za omylnym człowiekiem jest bardzo ryzykowne…
   Duch antychrysta działa w każdym człowieku, który własne interpretacje stawia ponad naukę płynącą ze Słowa Bożego.

 4. A.Cyrykas jakoś nie uniża się do waszego poziomu w waszych filmikach zrobiliście cyrkowy teatr żenada oto diabłu chodzi

  1. Dzida, czy Ty naprawdę jesteś taki zaślepiony?
   Oglądałeś te filmiki AC? Nakazuje wejść pod stół, mówi że jeden drugiemu do pięt nie dorasta, a jeszcze ostatnio przeczytałem jego wierszyk, bo poinformowano mnie, że pastor Jankowski go krytykuje i to chyba wobec niego:

   Tak więc zanim pusta pało
   rzucisz w przestrzeń ekskrementy
   trochę pomyśl – chociaż mało
   i już nie bądź tak nadęty”

   Pastor pisze o kimś pusta pało?
   Trzeba być religiantem żeby nie dojrzeć chamstwa i braku milości

 5. Myślę że to zamyka temat: Kolosan 2,16 GDAŃSKA.2017 >Niech więc nikt was nie osądza z powodu jedzenia lub picia, co do święta, nowiu księżyca lub szabatów.2:20 Jeśli więc umarliście z Chrystusem dla żywiołów tego świata, to dlaczego – jakbyście jeszcze żyli dla świata – poddajecie się nakazom:
  2:21 Nie dotykaj, nie kosztuj, nie ruszaj;
  2:22(To wszystko niszczeje przez używanie), według >przykazańreligijności według własnego upodobania<, w poniżaniu siebie i nieoszczędzaniu ciała, jednak nie mają żadnej wartości, służą tylko do nasycenia ciała.
  3:17 A wszystko, co czynicie w słowie lub w uczynku, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu i Ojcu przez niego.

  1. 🙂

   “Niech więc nikt was nie osądza z powodu jedzenia lub picia, co do święta, nowiu księżyca lub szabatów.2:20”

   W mysl rozumienia tego cytatu możemy sie opijać,k palić paiperosow bo to nie sprawa drugiej osoby co pimy i jemy.

   Możemy także jeść myszy i inne zwierzęta nieczyste. Tutaj była o czyms innym mowa ale brak mi cierpiliwości…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: