Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Skandaliczne zachowanie pastora Cyrikasa.

Jeszcze wczoraj w komentarzu do pierwszego filmiku prosiłem o kulturę słowa i szacunek do pastora. Dziś widzę, że nie miał on żadnych skrupułów w naszą stronę.

Nie zwykłem umieszczać na blogu materiałów przeciwnych mojej osobie. Ale tym razem czynię wyjątek, abyście widzieli ile jadu i nienawiści może być w osobie uważającej się za pastora Jezusa.

 

 

Szydera, drwienie i na koniec przekleństwo. Oto owoc pastora.

Czy pastor miał w tym filmie te owoce:

 

Owoce Ducha Świętego:
1. Miłość.
2. Radość.
3. Pokój.
4. Cierpliwość.
5. Łaskawość.
6. Dobroć.
7. Uprzejmość.
8. Cichość.
9. Wierność.
10. Skromność.
11. Wstrzemięźliwość.
12. Czystość.

 

Pomijam to, co jest o M. Mazurze. On sam pewnie się ustosunkuje,. Przy okazji. Nie znam M. Mazura i nigdy z nim nie rozmawiałem. Popieram go w wielu tekstach. M.in o szabacie i wieprzowinie oraz stosunku do krk, tak samo jak umieszczałem filmy A. Cyrikasa i popierałem go dopóki nie oświadczył, że popiera przyjmowanie uchodźców. Mam prawo się nie zgadzać z osobami, które publikują coś w necie.

 

 

To co było do mnie spisałem i się do tego ustosunkuję.

Cytuję:

 

“siedź sobie przed biurkiem a nawet pod biurkiem detektywie”

 

Czy to jest miłość pastora? Tak się odzywa ktoś pełen miłość żyjący Nowym Przymierzem? Ktos kto jest w Jezusie? Oczywiście poddani pastora tego nie będą chcieli widzieć.

 

Rozumiem, że jest to aluzja do sposobu ewangelizowania. Rozumiem, że Bóg ogranicza tylko ewangelizowanie do zamkniętego budynku.

 

Wymienia kilku pastorów o których napisałem. Tak, bo jedni popierali ściągnięcie uchodźców, czemu jestem przeciwny, inni wciągają w świat, a inni podpisują apel z kościołem Rzymu. Skoro pastor powiedział o mnie, a ma żal że napisałem o pastorach, z którymi się nie zgadzam, to chyba jest to hipokryzja. Czyżby ktoś chciał abym się uciszył i pisał tylko pod jakiegoś człowieka dyktando?

 

“niech się Pan odczepi od chrześcijan którzy świętują niedzielę”.

 

Panie Cyrikas, . Po co ta manipulacja? Na nasze zjazdy przyjeżdżają ludzie, którzy nie świętują soboty i nikt nie robi im wyrzutów. Ja tylko walczę o prawdę, ale ta szyderstwem została wyśmiana przez Pana. Nie interesuje mnie to, kto i co świętuje. Pisze tylko o tym, że dekalog jest ważny. Prawda jest dla mnie ważna a nie to co robi Kowalski.

 

“może wtorek panu pasuje, a może nie pasuje”

 

Nigdy nikomu nie napisałem, że jakikolwiek dzień tygodnia jest zły na spotkania. Kłamstwo. Odpowiesz za nie przed Bogiem jak i za inne Panie Cyrikas.

 

ok 20 minuty A. Cyrikas cytuje w końcu po lawinie żółci  biblię:

 

” Patrzcie! Pan dał wam sabat. Dlatego daje wam też dnia szóstego chleb na dwa dni. Zostańcie każdy na swoim miejscu, niechaj nikt w siódmy dzień nie opuszcza swego miejsca. (30) Odpoczywał więc lud dnia siódmego.” Wyj 16

Totalna żonglerka cytatami.

Tak na szybko. Ten szabat dotyczył jeszcze czasu przed dekalogiem kiedy Izraelici nie mieli co jeść. To jest z księgi wyjścia 16 rozdział. Dekalog jest w 20 rozdziale i brzmi tak:

 

“Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. 9Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; 10ale dnia siódmego sabat Pana, Boga twego, jest: nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość, który jest między bramami twymi11Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go.”

 

I tyle tylko co do szabatu.

 

 

Oczywiście przy tej okazji pragnę dodać, że mam i takich znajomych, którzy chcąc się udać gdzieś w sobotę, wybierają się już w piątek,. Warto ten dzień uczynić na prawdę wolnym nie z legalizmu, ale co to za wypoczynek jeśli cały dzień w drodze jesteśmy…

 

A. Cyrikas kilkakrotnie posługuje się terminem “detektyw nieprawdy”. Tylko, że tej nieprawdy mi nie udowodnił. Notabene jego zborowicze stale czytują mój blog, czyli czytują stale detektywa nieprawdy 😀 Rozdwojenie jaźni duchowe.

Kolejne kłamstwo.

Nigdy nie powiedziałem, ani nie napisałem ze jestem nowym Izraelem to jest kłamstwo. Chyba że wrzuciłeś mnie Panie Cyrikas do jednego worka z kimś innym.

 

Nigdy nie napisałem, że  YHWH to demon. Kłamstwo.

Nie twierdziłem także ze jesteśmy potomkami Izraela – napisałem o Jafecie:

 

Polacy potomkami Jafeta i Wandala.

Po za tym blog ma charakter badawczy, odkrywczy, stawiam znaki zapytania, hipotezy i także twierdzenia.

 

A. Cyrikas powiada “nie piszcie do mnie” . NIgdy do niego nie pisałem po za jednym komentarzem …….na moim blogu. Chyba, że M. Mazur pisał.

 

Reasumując, pastor Cyrikas broni nawet Mateusza Wicharego będącego w ekumenii z KRK. Tym filmem się zdradza,. Emocje i nienawiść wzięły górę.

Michałowi Mazurowi nawet przepowiedział, że będzie cierpiał i płakał. Według mnie była to groźba i to realna i nie od Boga bo od człowieka. Widocznie ten pastor jest bardzo wpływowym człowiekiem w tym systemie. Jak się coś stanie Michałowi, to będziecie wiedzieć dlaczego.

 

Ja również już nie potrzebuje polemiki. Ostrzegali mnie inni przed tym pastorem, ale łudziłem się, że on tylko się myli, ale teraz jestem pewien jego intencji. Tylko bojaźń Boża powstrzymuje mnie abym bez twardych dokumentów napisał kim on jest.

Czy tak się zachowuje osoba mieniąca się przewodnikiem owiec? A gdzie napomnienie? Wszak pastora Cyrikasa wierni pisywali do mnie i ani razu nie upomnieli mnie. Gdzie troska o moją czy Michała Mazura drogę? Czy tak zrobiłby Dawid Wilkerson czy tłumaczony przez Weronikę z tego zboru Zac Ponnen??

I to oczernianie w określaniu o judaizujących.

To skandaliczne zachowanie pastora przywołuje mi w myślach  wizję czasów końca kiedy to chrześcijanie będą wydawać innych chrześcijan myśląc, że czynią dobrze.

 

Ja nie płynę z głównym nurtem tego systemu i córkami kościoła Rzymu. To na tym blogu, a nie w kościołach protestanckich dowiecie się o zagrożeniach duchowych. Kiedyś byłem w kościele zielonoświątkowym. Jakiś zapewne licealista, który stał przede mną miał na plecach wielka trupią czaszkę. Nikt mu uwagi nie zwrócił. Ponieważ w kościołach się o tym nie mówi. W innym kościele w Kielcach kobieta wymalowana tak, że Jezebel mogłaby się z nią ścigać na makijaże.

Nie mówię, że wszystkie kościoły są be, ale chce zaznaczyć, że na tym blogu właśnie pisuje o zagrożeniach płynących z tego świata. Przykłady:

Akupunktura – demona dyktatura.

Halloween jest trucizną dla chrześcijan.

Youtuberzy (jutuberzy) – narzędzie Złego do demoralizacji dzieci i młodzieży.

 

No ale widać komuś się to nie podoba.

Sprawa jest prosta: nie chcesz, nie czytaj Ja nie oglądam pastorów, którzy zwodzą. No chyba że ktoś mi podeśle filmik argumentując to jakoś. Sam Kris kolega Maćka podsyła mi co jakiś czas Chojeckiego, którego sam nie oglądam.

 

Mam wrażenie, że pastor Cyrikas zachowuje się tak, jakby w polskich kościołach nie było żadnych problemów. Wszystkie były zdrowe. Ciekawa to postawa i wymowna.

 

“Gdybym jeszcze teraz szukał uznania wśród ludzi, nie byłbym sługą Chrystusa” Ga 1

 

Updated: 17 maja 2018 — 09:48

50 komentarzy

Add a Comment
 1. Adminie nie przejmuj się. Masz rację. Za przestrzeganie Przykazań Boga i wypełnianie Ewangelii będziemy przez świat znienawidzeni, a potem mordowani. Że o wyzywaniu od “sekciarzy jakiegoś żydowskiego cieśli” nie wspomnę. W Szwecji luteranie, aktywni geje i lesbijki też mówią o Jezusie. I co z tego? OWOCE, OWOCE I JESZCZE RAZ OWOCE. Tylko po tym poznamy, czy ktoś ma Ducha, czy złego za plecami.
  Nie denerwuj się i rób dalej swoją dobrą robotę. Im bliżej końca, tym ucisk świata będzie się zwiększał, ale wytrwali otrzymają wieniec zwycięstwa. Do zobaczenia na Uczcie Baranka 🙂

 2. Myślę, że warto odnotować kolejny krok z oswajaniem ludzi z płatnościami poza gotówkowymi zamiast tłumaczyć się z bezsensownej walki na forum internetu. Ludzie się z Was śmieją.

  http://fakty.interia.pl/pomorskie/news-karta-na-tace-kosciol-w-jastrzebiej-gorze-idzie-z-duchem-cza,nId,2582421

  Co ciekawe, proboszczem jest Jezuita. Myślę, że to nie przypadek, ale efekt pewnej instrukcji odgórnej. Czemu takich nowości nie wdrażają np. franciszkanie, dominikanie, albo chrystusowcy? Tylko w dużej mierze za pionierstwami stoją Jezuici? Jak sobie czytałem różne objawienia w kościele katolickim (nie żebym się go czepiał) ale np. w czasie od rozłamu luter kontra krk za wdrażanie objawień albo jako spowiednicy-opiekunowie “widzących” był jakiś Jezuita… Może to jakiś przypadek.

  Czy ktoś pamięta kim był we Francji proboszcz? Jakis zakonnik?

  1. “bezsensownej walki na forum internetu. Ludzie się z Was śmieją.”

   walka o dekalog jest bezsensowna? ok to w ogolę wyrzućmy biblię. Są tacy, którzy uważają, że tylko Duch Boży ich prowadzi i nie potrzebują biblii.
   Oczywiście śmiać się mogą. śmiech to zdrowie. Tu chodzi o prawdę.

   Dzięki za news. Umieszczę na blogu 😉

   1. Nie zrozumiał mnie Pan. Proszę spojrzeć na to jak emocje wynikłe z tej burzy wpływają już na Pana zrozumienie mojego komentarza. O to mi właśnie chodziło. Z czegoś czego nie napisałem i nie ma nawet w moim komentarzu w intencji -> wywnioskował Pan zaraz, że ja idę w stronę wywalenia Biblii…

    Każdy ma ostatnie zdanie i tak w kółko. Diabeł się tylko cieszy z walki chrześcijan. Potem wpada taki przypuśćmy świeżo narodzony na nowo i patrzy a tu na tym gruncie biblijnym ludzie się naparzają. No to sobie idzie zgorszony.

    Paweł pisząc do Tymoteusza, napisał aby unikać rozmów o prawie, bo to bez sensu. Proszę zauważyć, że on mu tłumaczył aby koncentrować się na miłości. Szlifować się w cnotach. Każdy swoje stanowisko powiedział a resztę zostawić w modlitwie Bogu. On Otworzy oczy, “Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy…” To już znacie. Myślę, że Pan mnie zrozumiał teraz o co mi chodzi.

    Co do tych płatności, ten proboszcz z Francji to jakiś gość z kontaktami w Rzymie, bo został zaproszony kiedyś do pewnej Rady w Watykanie.Czyli teoretycznie jest możliwa jakaś instrukcja z Rzymu.

    https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=fr&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.messagerdesaintantoine.com%2Fcontent%2Frencontre-avec-pere-didier-duverne

    1. “O to mi właśnie chodziło. Z czegoś czego nie napisałem i nie ma nawet w moim komentarzu w intencji -> wywnioskował Pan zaraz, że ja idę w stronę wywalenia Biblii…”

     Wiem, że nioe powiedzialas., Tu jest niezrozumienie. Chodzi o to że takie lekcewazenie propblemu doprowadza do wywalenia biblii 🙂

     Nie wiem, o którym wersie mówisz, ale jeśli o tym:

     A głupich rozpraw i rodowodów, i sporów, i kłótni o zakon unikaj; są bowiem nieużyteczne i próżne.

     to kolejny wers z Tymoteusza dopełnia tego znaczenia:

     Tymoteuszu! Strzeż tego, co ci powierzono, unikaj pospolitej, pustej mowy i sprzecznych twierdzeń, błędnej, rzekomej nauki,

     To aby unikać złej nauki. Zła nauka może być problemem.
     frelka (ciekawy login) :-), rozumiemy się co do meritum i na tym zakończmy 🙂

  2. mielonka turystyczna

   Jeśli świąt się z nas śmieje to znak że idziemy w dobrym kierunku?

   1. Uważaj z takim myśleniem. Nikt nie jest nieomylny. Tak kiedyś i dalej zachowuje się psychiczne chora adminaka strony

    https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/

    Odwiedzały jej stronę opętane osoby – egzorcyzmowane. I diabeł tam tylko po to “chodził” – pisał jej maile – podczas manifestacji aby zgłupiała i uważała właśnie “skoro diabeł nas atakuje” i inni admini z innych stron to znaczy, że ” to znak, że idziemy w dobrym kierunku?” i na tym diabłu zależało. Do dziś ta Pani promuje szarlatanerie, nawiedzenia, itd. Wejdź tam kolego i napisz coś, to Cie od nawiedzonych wyklnie cała społeczność komentujących. Radzę uważać, diabeł to spryciarz. Szczególnie uwielbia dzielić i zamykać w sekciarstwo to co dobre kiełkuje potem człowiek odjeżdża. A admini to w ogóle muszą się mieć na baczności, tu jedynie rozwaga i roztropność. Sam admin w artykule przyznał jak mu ludzie podsyłają filmiki… Tylko po co? Aby drażnić. Nawet sobie nikt nie zdaje sprawy, że mógł pod natchnieniem nieświadomie coś posłać aby był ferment. Kochasz Boga i przykazania? To świećmy jak lampa. Ktoś przeczyta o szabacie i pełnym dekalogu z tej strony, super. Zachowa i w droży? Jeszcze lepiej. Ale jak nie chce, to trudno.

    1. “Uważaj z takim myśleniem. Nikt nie jest nieomylny.”
     Oczywiście jest to prawda. Dlatego też, zgodnie z nauką zawartą w Biblii, należy patrzeć na owoce – te ciężko podrobić.

  3. frelka
   Bardzo dobrze, że świat się z nas śmieje 🙂

 3. mielonka turystyczna

  Pastorzy w większości przypadków to takie ciepłe kluski’ otoczeni przez swoich wyznawców (celowe stwierdzenie)’ popełniają bezprawie’ grzmią z mównicy strasząc swoje owce. Powoli wszystko widać jak na dłoni kto głosi prawdę a kto jest zwodzicielem’ schemat ciągle ten sam’ gdzieś rodzi się garstka osób szukających Boga i prawdy, a diabeł im podsuwa swoich ludzi żeby ich “ukierunkowali” , “oświecili” i pogłaskali jeśli przyjęli ich nauki. Jeśli poszukujesz prawdy musisz być jak Berejczycy i studiować Pismo osobiście’ porównywać’ konsultować z wierzącymi wyłapując fałsz. Diabeł tylko Czycha kogo by tu pożreć.

 4. Detektywie – czytam bloga od dawna, znam filmiki Michała, szanuję pastora A.C i podoba mi się wiele z jego wykładów, ale tym powyższym jestem zniesmaczona. Zastanawiam się, czy pastor robi to celowo tzn. manipuluje słuchaczami, czy też naprawdę wierzy w to co mówi. Np. teoria zastąpienia mówi o zastąpieniu cielesnego Izraela duchowym Izraelem, każdy Judejczyk (Zyd) jest Izraelitą, ale nie każdy Izraelita jest Judejczykiem, że południowe królestwo Judy (Juda, Beniamin, część Lewitów) powróciło do Jerozolimy po wyjściu z niewoli babilońskiej, a pozostałe 10 plemion poszło w rozsypkę i nie wiadomo gdzie są, ale wiadomo że stanowią “pełnię pogan” i pod imieniem Efraima/Izraela występują w proroctwach o zjednoczeniu dwóch domów…
  Ech… Nie chce mi się wierzyć, że pastor tego nie wie.
  A i taka wiecznie powracająca głupota na samym początku niemalże, że Prawo uczyniło z nas niewolników… Tak pastorze, ale prawo grzechu i śmierci, a nie PRAWO BOGA!
  Można więcej, ale filmik ma ponad 50 min…
  Każdy z was (z nas) ma prawo zbłądzić, ale umiejętność przyznania się do błędu jest sztuką. Ja błądziłam wiele lat nim znalazłam odpowiedzi. Nie można być prawdziwym naśladowcą Chrystusa nie znając fundamentu na jakim zbudował swoje nauczanie, a tym fundamentem jest PRAWO Boże. Chrystus nie uczył niczego nowego! Chociaż się to ludziom nie podoba i zaszczepieni nienawiścią do żydów pogardzają wszystkim co “żydowskie”, to i tak musimy powrócić do korzeni…
  Prowadzenia Bożego w tej sprawie życzę wszystkim zaangażowanym w temacie…

  1. Dopowiem coś jeszcze…
   Kiedyś na forum Henryka toczyła się rozmowa o tym przez którą bramę do nowej Jerozolimy wejdziesz? Przecież nie ma bramy dla nawróconych pogan 🙂 Bramy (w Apokalipsie) maja imiona 12 synów Izraela (zamiast Dana jest Efraim).
   Wysunięty wniosek:
   albo jesteśmy potomkami starożytnych Izraelitów albo nie wchodzimy do nowej Jerozolimy…
   Odpowiedz jest w ST.
   Wszyscy nawróceni poganie stanowią “pełnię pogan” reprezentowaną przez Efraima.
   Zatem nie musisz Siostro i Bracie być rodowitym Izraelitą, żeby wejść do Miasta Świętego.
   Pastor Andrzej odniósł się chyba także do nauczania ww. Henryka 🙂
   Przepustką (kluczem) jest naśladowanie Mesjasza… czyli przestrzeganie przykazań Bożych najlepiej jak się da…
   🙂

 5. Autentycznie jest mi bardzo przykro i wytłumaczę dlaczego.
  Gdy się nawróciłam, nie miałam oprócz bloga, na który skierował mnie Pan, żadnej inne społeczności z chrześcijanami. Żyjąc w otoczeniu katolików, Pan dzień w dzień wkładał w moje serce prawdę poprzez Biblię i bloga oraz wykłady z youtube.
  Wykłady “maczugi71”, Wilkersona, Paula Washera, Pavela Goji, Jima Hohenberga, Waltera Veitha oraz naszego blogowego Detektywa,a także Michała Mazura – jak widać to nie przypadek – wszystkich ich łączy jedno, uznawali/ uznają cały dekalog za aktualny. Zaczęłam szukać także polskich pastorów: Jan Guńka, Marek Micyk, a także Andrzej Cyrikas.
  Wiele wykładów tego ostatniego obejrzałam, machnęłam ręką, na teksty o jedzeniu świnki itd, pomyślałam mamy inne poznanie i tyle.
  Ale zauważyłam jedno, jak przedtem, wyczuwałam w pastorze, wiele spokoju, pokory i miłości, tak ostatnie nagrania są pełne wzgardy, sarkazmu, wylewa się z nich jad a także i pycha…
  Bardzo mi przykro z tego powodu, bo miałam inne zdanie nt. ww.
  🙁

  1. Każdy jest tylko człowiekiem , każdego ponoszą emocje, A. Cyrikas był od jakiegoś czasu atakowany i pietnowany każdy w końcu nie wytrzyma …… Wiecej jadu widziałem w filmach Michala w kierunku Andrzeja niż odwrotnie.
   Wogole to jedna i druga strona zachowuje sie nie jak chrześcijanin. I to jest przykre ilu nauczycieli tyle interpretacji Biblii, wszyscy sie uważają za chrześcijan a tylko szukają źdźbla w oku brata swego. Zamiast budować tylko sie kłócą .
   I tak Michał jak i detektyw nie powinni sie czuć urazami bo sami te ataki zaczęli.

   1. no tak rozumiem emocje, ale ja NIGDY nie przekląłem AC ani nie szydziłem z niego w tym stylu, żeby się schował pod biurko itp….
    Zresztą od pastora się więcej wymaga. Gdzie opanowanie, argumenty?

    Tłumaczenie “każdy ma emocje” może usprawiedliwić morderstwo w afekcie. Uważam, że pastor jest mordercą w myśl Jezusa bo mnie nienawidzi. “15 Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą,”. Jakby kochał mnie jako wroga to nie mówiłby, abym schował sie pod biurko i nie przekląłby.

    Manipulacja kiedy mowa o dekalogu o 4 przykazaniu on posługuje sięcytatami regulującymi szabat z przed dekalogu.
    Gdzie mailowe upomnienie? Gdzie modlitwa o mnie np? Gdzie milość do swych nieprzyjaciół?
    Moim zdaniem to pastora wielka porażka.
    Wszystko jest dobrze jak jest dobrze.
    W internecie sa inne prawa niz w zborze. Każdy może coś napisac tak, jak Ty teraz Marko&. Ludzie mi pisują, że komentarze neiprzychylne są usuwane pod jego filami. W zborze wszyscy posłusznie i bezkrytycznie patrzą na pastora jak na wodza.
    Ja się użeram z pluralizmem nie zawsze biblijnych komwentarzy
    Czekać aż wyzwie mnie od śmieci lub coś w tym stylu.
    Gdzie milość? Ten czlowiek najprawdopodobniej nie jest nawrócony.
    M

    1. To ze komentarze pod filmami sa usuwane to zauważyłem i to tez jest nie eleganckie. Nikogo nie oskarżam staram sie być bezstronny jest kilka rzeczy które u Pastora nie bardzo rozumiem. Ale ogólnie zniechęcają mnie tego typu przepychanki oskarżenia itp.

     1. “Ale ogólnie zniechęcają mnie tego typu przepychanki oskarżenia itp.”

      Uwierz mnie też i myślę o zakończeniu prowadzenia bloga. I tak za góra rok takie strony będą usuwane.
      Jestem mocno zniesmaczony wystepem p. Cyrikasa. Zwłaszcza tym, jak powiedział że M. Mazur będzie cierpiał…,

      1. Moze źle to zrozumiałem ale o cierpieniu to raczej odebrałem jako proroctwo a nie zastraszanie

       1. tak, jako niby proroctwo, ale jeśli mu sie coś stanie, to skąd będziesz miał pewność, że to nie ludzka ingerencja? Ufasz w 100% AC?

        1. Nie ufam:-) w 100 % ale wierze, ze Bóg nad wszystkim panuje i czuwa.

      2. Szabat Szalom!
       Piotrze,kiedy przyjmujesz takie razy od odstępców to:
       ,, Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
       11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. 12 Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków4, którzy byli przed wami.”Ew.Mat. 5 11-12
       Raduj się,a nie załamuj,chwal Pana,albowiem zapłata czeka na nas w niebie,nie tu na ziemi.
       Każdy z nas ,w swoim otoczeniu ma podobną sytuację,moja rodzina też jest szykanowana w zborze.I co? I walczę.
       Owoce już pomału wodzę.
       Chwała niech będzie Bogu,za Pana naszego Jezusa Chrystusa,który pokazał nam jak mamy żyć.
       To dla nas zaszczyt być szykanowanymi za Słowo Boże.
       Więc:
       ,, Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci”5 Ks.Moj. 31,6
       Pamiętaj,nie jesteś sam,jesteśmy po to,aby się razem posilać w tej walce przeciwko tym murom Jerycha.
       Niechaj nas Pan Jezus Chrystus posili i wzmocni,abyśmy byli gotowi do służby i się nie poddawali.
       Kto wytrwa do końca ,ten będzie zbawiony!
       Niechaj ci nasz dobry Ojciec błogosławi w imieniu Pana naszego Jezusa Chrystusa.
       Amen!

     2. Nie mniej jednak jak by nie bylo jako chrześcijanin winno sie wybaczyc, napisać swoje i zakończyć temat AC. Użalanie sie bo ktoś cos źle o powiedział nic nie zmieni.
      Fakt detektyw nieprawdy, upadły anioł Jahwe itp to nie mile i nie powinno mieć miejsca. Szkoda ze różni nauczyciele nie potrafią usiąść przy stole i jednego stanowiska wystosować. Taki prosty człowiek już sam nie wie kogo słuchać bo każdy nauczyciel pisma, pastor itd., każdego o cos oskarza.

    2. Zamieściłem chyba z 5 komentarzy. Wszystkie w łagodnym tonie przedstawiające moje argumenty podparte cytatami z Pisma. Żaden nie jest widoczny…
     Komentarzy Michała Mazura również nie widzę, a w filmach wspominał, że zamieszczał tam pytania.
     Naszą rolą jest modlić się zarówno o niego, jak i o tych wszystkich, którzy go słuchają. Komentarze niewiele tu dadzą.
     Niech Bóg rozsądza nasze spory, przez Ducha Świętego, Amen! 🙂

 6. A ja odkąd chcę odpocząć c w sobotę to od piatku mam coraz wiecej kłód pod nogami. Jak wracam to wpadam w korki, ze nie zdążę wszystkiego zrobic przed zmrokiem albo najwiecej ludzi chce sie spotkac lub cos do zrobieniaa jest. Planuja mi prace na sobotę, a gdy wracam po niej do domu to same problemy po drodze. Gdy chce usiasc do Biblii to wszyscy dzwonia i cos chcą lub przychodza goście. Ostarnia jak zawsze gdy sobota wolna to w piatek jak w opisie ale, gdy ostatnio sobotę pracujaca mialem to piatek luz od rana do nocy, cisza i spokoj. A po robocie z watpliwosciami ruszylem w droge do domu to wszystko szło nie tak, kierowca zwichnal nogę iwrocil w piatek, bla bla z poznania do wawy rezerwacja odwolana, pociag w sobote opozniony, ruszylem 13 bylem o 19. I cala niedziela potem zepsuta, jakby kara za te sobote w podróży. Sobota jest ważna i tyle. Pozdrawiam

 7. Chwała Panu Jezusowi!Niech będzie uwielbiony nasz Pan i Król,Jemu chwała na wieki!
  Dzięki Bogu,ze pastor nazywa nas sektą,to zaszczyt wskaże i Pana tak określali.
  Mam nadzieje,ze pastor ochłonie z emocji i zamiast oszczerstw zacznie głosić Prawdę.
  Manipulacje pastora pięknie nam wszystkim pokazał DŚ.
  Chwała Ci Ojcze!bo Ty zawsze ukazujesz prawdę.
  Nawet nie będę odnosić się do tego cynicznego bełkotu,który jest zaprezentowany w filmiku.
  Kto ma uszy ten słyszy,świadectwo wszyscy widzimy.
  Radujmy się i tańczmy wielbiąc Pana.
  Detektywa Prawdy?,a mojego ukochanego brata poprosimy o wstawienie muzy? oddające uwielbienie naszemu Panu.

 8. Ojej…
  Obejrzałem obydwa “kazania” zanim przeczytałem artykuły i po początkowym zdziwieniu postawą pastora i wypowiedzianymi słowami, jestem wręcz zniesmaczony.
  Owoce straszne i bijące po uszach!

  Długo czytam Twojego bloga, a także oglądam filmiki Michała. Rzeczy, do których nawiązuje A. Cyrikas, rzekomo stąd pochodzących nigdy nie widziałem ani na blogu (i zjazdach) ani też u Michała.

  Cieszę się jednak, że po raz kolejny to, co ukryte zostało wystawione na światło 🙂

  Z Panem Bogiem.

  1. “Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome.” (Łk 12:2)

 9. 46 min 30 sek

  kiedy mowi “jesteście synami bezprawia” po jego twarzy można by w tamtym momencie wysnioskowac jakby, ze cos “zrozumial”. 😀

 10. Samo nazywanie “judaizujący” mające za zadanie ośmieszyć, poniżyć i pomieszać pojęcia nie pasuje do “Ucznia Jezusa” za jakiego uważa się Andrzej.
  Andrzej łapie się Talmudu, więc w jego terminologii należało by go nazwać “talmudyzujący”. Ale tego nie zrobię, bo jestem uczniem Jezusa 😉
  Andrzej, więcej Ducha Świętego, mniej Talmudu, a sam odkryjesz że Szabat jest błogosławieństwem, tak samo ja był nim za czasów gdy Jezus chodził po świecie.
  Jesteś uczniem Jezusa? Postępuj jak Nauczyciel! Szabatuj jak Bóg przykazał, bo Nauczyciel to robił. 🙂

  1. Chodźcie kochani jutro pomodlimy się za Andrzeja,żeby Duch Prawdy otworzył mu oczy.
   Aby nie zionął taką nienawiścią do tych,którzy są posłuszni Bogu.
   Bo to przedstawienie Andrzeja miało nas pogrążyć,a tylko ukazuje jak wiele ma on jadu do nas.
   Żaden uczeń Chrystusa tak nie postępuje,wylewa swoja gorycz na ludzi ,których nie zna…..
   Niech mu Bóg wybaczy te wszystkie oszczerstwa
   A my poślijmy do niego miłość od naszego Pana Jezusa Chrystusa.
   I zamiast przekleństwa błogosławmy Andrzeja w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
   Pokój Pana Jezusa Chrystusa dla nas wszystkich ?

    1. Pomódlmy się dziś za Andrzeja Cyrikasa…

   1. Sam się modlę o Andrzeja od dłuższego czasu, bo kiedyś (gdy jeszcze nie blokował moich komentarzy) postanowiłem, że oddam tę sprawę Bogu i niech On albo mnie przekona, albo jego, bo dwóch z nas nie może mieć racji jednocześnie 😉
    Nie wiem czy te ostatnie akcje nie są odpowiedzią na moje powierzenie tego Bogu… W takich sytuacjach to Bóg ma walczyć za nas, nie my. Bo gdy Andrzej rzuca jadem i nienawiścią w oczach (nie wiem dlaczego, bo czy Piotr, lub Michał go obraził? Jedyne co to zapytał dlaczego łamie Dekalog i uczy tego innych, bo na nauczycielach Słowa spoczywa większy ciężar i obowiązek, a on od razu tytuły typu KŁAMSTWA, JUDAIZOWANIE, LEGALIZM!!!) 🙂 Po co te nerwy Andrzeju? 🙂 I jeśli my teraz zaczniemy rzucać jadem i nienawiścią to szatan na pewno wygra 🙂
    Niech Bóg otworzy temu człowiekowi oczy aby nie używał kłamstw (obrzezanie, usuwanie tłuszczu, a na koniec jakaś wymyślona sekta zaginionych pokoleń Izraela, co będzie następne? Przybysze z Marsa? 🙂 ), tylko aby przyjął Dekalog jako 10, a nie 9 przykazań. Przez Jezusa Chrystusa, Amen!

   2. Jasne, przyłączam się. Akurat szabat jest świetnym czasem na modlitwy 🙂

   3. Oglądałam jakiś czas temu nagranie Andrzeja, w którym zalecał modlitwę o to, by w naszym kraju pojawiło się 10 wspaniałych pastorów-nauczycieli, którzy będą nauczać drogi Pańskiej zgodnie z Jego wolą. Proponuję dołączyć do tego prośbę, byśmy byli gotowi przyjąć zdrową naukę a nie przeciwstawiać się jej, bo mamy inne poglądy…
    Niech Słowa Naszego Pana znajdą odbiorców szczerego serca…

 11. Duch Eliasza (Pocieszyciel, Duch Prawdy) działa – przypomina i uświadamia świat o grzechu!

  1. No i kończą się wyznaczone czasy pogan!

  2. Pocieszycielem, Duchem Prawdy jest sam Jezus Chrystus. On wciąż działa na rzecz ludzkości…

 12. Andrzej Cyrikas skompromitował się! Albo ma tak słabe rozumienie Słowa Bożego i sam jest zwiedziony albo jest zwodzicielem…

 13. Jakiś obłęd zaprezentował…:)

 14. “kłamstwa judaizujących”

  i już po samej nazwie filmiku wiem, że nie ma sensu zamartwiać sobie głowy tym, co pastor mówi. Nazywać ludzi przestrzegających torę per “judaizującymi”. Nawet HIPOTETYCZNIE zakładając, że szabat nie obowiązuje, to jednak nazywanie osób nawołujących do przestrzegania szabatu per “judaizującymi” jest po prostu niedorzeczne.

  1. I obraźliwe. Nie mogę sobie przypomnieć jakim obraźliwym tekstem obraził ktokolwiek z wymienionych przez Andrzeja osób jego osobiście? “Pastor niedzielny”? No przecież jest pastorem i przecież odprawia nabożeństwa w niedzielę…
   Ale sugerowanie, że my (i cała masa innych ludzi w Polsce, np. Adwentyści) dlatego, że przestrzegamy 10 przykazań jesteśmy jakąś wymyśloną przez niego sektą o której przeczytał 10 zaginionych pokoleń Izraela to już chwytanie się brzytwy… Po raz kolejny zresztą.
   Andrzeju, mógłbym być nawet chińczykiem, ale jeśli idę za Jezusem, to przestrzegam tego czego przestrzegał Jezus, czyli również Szabatu! 🙂 Nie mieszaj w to żadnych pokoleń Izraela 😀
   Uczniowie Jezusa naśladują Nauczyciela, nie Konstantyna 😉

 15. Gdzie jest w Bibli napisane o sobocie czy niedzieli bo coś mi się wydaje że nazwy poszczególnych siedmiu dni tygodnia pojawiły się dużo dużo później, a może się mylę?

 16. Panie Andrzeju, jakim prawem ocenia pan kto komu do czego dorasta? Mierzy pan miarą ludzkich oczu, nie miarą Ducha. Bo Duch daje dary komu chce i jakie chce. I nie każdy w Bożych rękach musi być jak Michał Mazur, albo jak pan. O tym decyduje Bóg. Całe szczęście…
  Mało tego. Kto się uważa za wysokiego będzie poniżony, zapomniał pan nauczania swojego Nauczyciela? Widocznie tak.
  Wczoraj zmusiłem się do obejrzenia pańskiego “wykładu”. Ciężko było. Wymyśla pan jakieś sekty zaginionych pokoleń, bo obrzezanie zostało obnażone, usuwanie tłuszczu zostało obnażone, teraz pokolenia Izraela i współpraca z Rzymem. Ostatnia deska ratunku aby bronił łamania Dekalogu. Brawo.
  Smutne jest to jak taki “uczeń Jezusa” może wymyślać tego typu kłamstwa raz za razem. Że taki “uczeń Jezusa” może mieć skalę ludzką w oczach i oceniać wyższość kogoś nad kimś innym? I to w świetle Boga zapewne pan to zrobił, a jakże!
  Bóg nie widzi takich “pięt” jak pan. Dla Boga bezcenny i równy jest każdy kto przyjął ofiarę Jego Syna. I nie każdego Bóg powołuje do bycia pastorem, bo nie znaczy że tylko “elita pastorów” buduje dla Boga Jego królestwo. Są to często zwykli szarzy ludzie, których Bóg używa w różny sposób, o którym nie panu decydować.
  Czuje się pan jak jakaś wybrana “elita” do której chce pan włączyć jedynie Michała, reszta “pod biurko”.
  Co do “wizji” (snów?) jakie miał pan odnośnie Michała Mazura, proszę pamiętać, żeby badać duchy czy są z Boga. Nie każdy duch daje wizje od Boga, więc to “proroctwo” które szczerze mówiąc było w treści i w moim odbiorze bardziej demoniczne, niż boskie oby nie dotknęło pana.
  Bóg niech osądzi tę sprawę i rozwiąże ten spór dla Swojej chwały (nie pana, nie Michała, ani nikogo innego), Amen!

  1. Piotrze, szanuje Cię, ale uważam że Twój komentarz jest skierowany do chrześcijanina, do kogoś narodzonego na nowo, a jakie są owoce tego nauczyciela widzimy. Czy myślisz, że on w ogolę będzie to czytał? czy nawet jeśli przeczyta to weźmie do serca?
   To jest tak, jakbyś do papieża mówił albo proboszcza.

   1. Mam nadzieję, że jeśli Duch Święty nie naprowadzi jego samego, to może naprowadzi kogoś kto uważa Andrzeja za “ucznia Jezusa” którym niestety nie jest. Jezus przestrzegał Prawa, dlatego umarł jako bezgrzeszny człowiek. Natomiast Andrzej stara się, aby jego uczniowie umarli w grzechu łamania 4 przykazania… 🙁 Bo on “żadnego dnia nie uważa za święty”. Bóg uważa pewne dni za święte. Bóg. Nie Żydzi, ani jakieś wymyślone pokolenia Izraela, której to historii w jego wykonaniu w ogóle nie zrozumiałem…

 17. Na początku nie wiedziałem w ogóle o co chodzi z tymi 10 pokoleniami Izraela. Ale po jakimś czasie dotarło do mnie, że jest to genialna psychologiczna sztuczka.
  Gdy Andrzej nie mógł już znaleźć żadnych dowodów na to, że Szabat przestał obowiązywać uczniów Jezusa, i z obawy przed tym że jego wyznawcy nagle zaczną się tym tematem interesować pominął już argumentację (która nie istnieje w Biblii), że czwarte (najdłuższe) przykazanie Jezus wyrzucił do kosza, i zaszedł tych którzy naśladują Jezusa z innej strony.
  Zbudował wokół nas (ale nie tylko, bo przecież np. Adwentyści również przestrzegają 10 przykazań) mur z cegieł tajemniczej “sekty zaginionych pokoleń”. Brzmi tajemniczo? Takie jest założenie. Bo jeśli komuś nawet przez chwilę zaświtała myśl, że być może jednak warto przestrzegać 10 przykazań, to po tym wykładzie o “sekcie 10 pokoleń” każdy będzie się trzymał z daleka od tych, którzy uznają 10, a nie 9 przykazań.
  Podsumowując:
  1) Najpierw było obrzezanie – nie wyszło, okazało się kłamstwem.
  2) Potem było chrzczenie naczyń i usuwanie tłuszczu w piątek – nie wyszło, okazało się kłamstwem.
  3) Teraz jest “tajemnicza sekta” – a więc odetnijcie się moi słuchacze, nie słuchajcie ich, bo oni są z innej planety.
  Andrzeju, masz wiele mądrych wykładów w 100% zgodnych z Biblią, ale w tej dziedzinie wykładasz się kompletnie. Nie udowodnisz nigdy na podstawie Biblii, że Jezus nie obchodził Szabatu (wtedy Jego ofiara nie jest dla nas nic warta), ani że po Jego zmartwychwstaniu mamy teraz 9 przykazań literalnych, a jedno duchowe. A jeśli On obchodził Szabat, to czy Jego uczniowie mają “nie uznawać żadnego dnia za święty”?
  Oby Bóg otwierał nam wszystkim oczy na kwestię Jego Prawa, bo “Kto ucho odwraca, by Prawa nie słyszeć, tego nawet modlitwa jest wstrętna.” (Prz 28:9)

 18. Kochani, mamy Kazanie na Górze Jezusa? Mamy. Nie ma co się kłócić, to trzeba wypełniać 🙂 Mateusz 5.17 Cytuję:

  Jezus a Prawo

  17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych PRZYKAZAŃ, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

 19. Choć mam całkiem inne zdanie niż osoby uznające szabat i nie uznające szabatu, to jednak bardzo zastanawiające jest jedno: Jeżeli Pan Jezus wypisał swe prawa na tablicach ich serc, to jak to się dzieje, że ich nie wypełniają i lub nauczają wbrew Mt 5/19 ?
  Warto się nad tym zastanawiać i chcę podkreślić że dotyczy to w równym stopniu tych którzy nie uznają szabatu, jak i tych którzy go uznają.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: