Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Częstochowa – Jasna Góra – staropogańskie miejsce kultu bogini (demona) Leili, Lady (Isis).

Pseudo chrześcijaństwo nie przyszło na ziemie polskie z niczym nowym, poza zniekształconą nauką Nowego Testamentu. Dzisiaj odkryłem, iż dokładnie w miejscu gdzie jest klasztor na Jasnej Górze, miało miejsce oddawanie czci słowiańskiej bogini, odpowiednika Isis, Izydy, Artemidy i wielu innych przepoczwarzeń Królowej Niebios opisywanej w Biblii. Była nią Laila.

 

Zanim jednak wykażę dowody na powyższe, pragnę na wstępie zaznaczyć, jak bardzo święte miejsca kościoła Rzymu, nie są przypadkowe.

Kilka lat temu opisałem powody, dla których wybrano jako siedzibę największej i najbardziej wpływowej religi na świecie jaką jest kościół imperium Rzymu:

 

Vaticanus – starodawny demon

 

Mam jeszcze inną hipotezę jak powstają takie miejsca i jakie muszą być spełnione warunki by została umieszczona kapliczka rzekomej Marii, ale o  tym, innym razem, gdyż muszę zbadać temat głębiej.

 

Ok, przejdźmy do kultu Marii na tzw Jasnej Górze.

Początki istnienia klasztoru sięgają dnia 22 czerwca 1382, kiedy to do Polski zostali sprowadzeni paulini z macierzystego klasztoru św. Wawrzyńca pod Budą na Węgrzech przez księcia Władysława Opolczyka i osadzeni mocą dekretu z 9 sierpnia tegoż roku na wzgórzu w pobliżu wsi Stara Częstochowa, którego proboszczem był Henryk Biel herbu Ostoja z Błeszna[4]. Oddany im został wówczas drewniany kościół parafialny pw. Najświętszej Panny Marii Dziewicy i Rodzicielki. Wikipedia.

 

Co ciekawe, pierwsi nieformalni protestanci jakimi byli   husyci, w W 1430 “splądrowali” (Nie wiadomo czy jest właściwe określenie) klasztor, a następnie  zniszczyli słynny “cudowny” obraz Matki z dzieciątkiem. Musieli lepiej niż my wiedzieć, co się kryje za owym kultem i co to jest za miejsce.

 

Zanim pojawiła się tam Maria, było jej poprzednie “wcielenie” w postaci…. Laili. Dokładnie na Jasnej Górze była świątynia demona o nazwie Laila.

 

Cała świątynia Laili na Jasnej Górze, aż do spalenia jej przez  paulinów, ściągniętych do Polski z Węgier była starożytną konstrukcją zbudowaną z drewna lipowego,

 

“Laila, Lajla, Leila, Lejla, Dzidzilejla także Łada, Łado, Lada, Lela, Lila) – indoeuropejska bogini Słowian, Macierz Bogów. Matka bliźniaczych bóstw męskich Lela i Polela oraz córki Bode (Bodai). Jan Długosz w swoich Kronikach wspomina Lailę jako boginię Mazowsza. Jednym z miejsc kultu Łady była Łysa Góra, innym Jasna Góra w Częstochowie. Swoje święto Bogini Laila miała w okresie zaanektowanych przez katolicyzm zielonych świąt. Była częścią kultu macierzyństwa – patronka porodów, urody, urodzaju. Ceremonie Lajkonika są pozostałością kultu bogini Laili, Lajli w okolicach Krakowa. Laila jest matką dwóch synów o duchowych cechach, będących parą bliźniąt kapłanów. Imię i cechy są podobne do rosyjskiej i litewskiej wersji Bogini Lada, Łada czy libijskiej Leto. Oznacza kobietę, matkę, a po polsku bardziej zdrobniale, dzieweczkę lub mateczkę, oczywiście taką BOSKĄ. Modlili się do niej o zwycięstwa nad wrogami oraz o odwagę dla siebie, cześć jej oddając bardzo dzikimi szamańskimi obrządkami – jak opisuje boginię Jan Długosz. Łada to bogini ładu i porządku we wszechświecie.”

 

Stąd także duża popularność i coraz większa neopogaństwa. Wszystko, tylko nie Jezus. Na tym polega kłam szatana. Da Wam wszystko, każdego bożka, Marzanne, Ładę, nibyMarię itp ale nie Jezusa.

 

Na Jasnej Górze w Częstochowie był piękny klasztorek dla dziewic poświęconych Bogini i wielka szkoła duchowa, kapłańska dla Ofiarnic Bogini.

 

“Dawne słowo dziewka miało też znaczenie kobiety młodej poświeconej Bogini LEILI, stąd nadano mu później pejoratywne znaczenie, choć oznaczało pierwotnie raczej zakonne kapłaństwo w kulcie Bogini. Imię BOŻENA pochodzi zresztą od “BOGU ŻONA” – kobiety Bogu Ślubem czasowym lub wieczystym poświeconej. Do ognia ofiarnego wrzuca się surowe polana, ręcznie zebrane i łamane bez używania toporka czy piły. Ogień ofiarny dla Bogini LAILI zapala się w palenisku, które jestotoczone kamiennym kręgiem z nieociosanych polnych kamieni.

Huczne święta pogańskie, odzwierciedlające cykle przyrody, starano się zastąpić świętami kościelnymi. Dlatego przykładowo Święto Kupały – przesilenie letnie zostało oficjalnie przemianowane na święto Jana Chrzciciela, chociaż nic nie wskazuje na to, że urodził się on akurat w tym czasie.

http://www.reiki.fc.pl/viewtopic.php?p=20044

https://www.facebook.com/notes/adriana-ilona-ryng/bogini-isis-bogini-lailalayla/460382097365939/

Obecnie również młode kobiety poświęcają się zakonowi i “Marii”.

 

Wyznawcy kultu Bogini Laila zainicjowali rewolucję antykatolicką w latach 30-tych początku drugiego tysiąclecia z apogeum około roku 1036.

 

Lelów na Śląsku miejscem kultu Laili.

Lelów – wieś i gmina w woj, śląskim, w powiecie częstochowskim, nad rzeką Białką, w obszarze Progu Lelowskiego, mająca około 1,2 tysiąca mieszkańców. Do XII wieku tak zwany gród kasztelański leżący na obszarze dzisiejszej wsi Staromieście około 2 km na płn.-zach. od Lelowa stanowił centrum kultowe bogini Leili. Od XVIII wieku Lelów to znany ośrodek chasydów skupionych wokół cadyka Bidermana. Kościół parafialny św. Marcina zbudowany w XIV wieku stoi w miejscu dawnej świątyni bogini Lajla.”

Cadyk Biderman był kabalistą. Jak widzimy jest to kolejny przykład na to, że odstępczy Żydzi zawsze szli w parze z katolicyzmem. Na ostatnim zjeździe czytelników cytowałem Jeremiasza w kontekscie aktualności religii katolickiej. Jak było wtedy u łamiących Prawo Żydów tak jest i teraz w kościele Rzymskim.

 

Rosyjskim odpowiednikiem jest Łada. Nie bez powodu władze rosyjskie z pod pięcioramiennej gwiazdy,  nadały taką  nazwę marce samochodu produkowanego w Rosji:

 

 

Poniżej foto bogini Łady:

 

 

“Długosz w swych kronikach wspomina ŁADĘ (LAILE) jako BOGINIE MAZOWSZA to polecamy warszawiankom i okolicznym ludom z mazowieckiego. Rosyjska przyśpiewka nawiązująca do kultu BOGINI tak ładnie sobie brzmi: LELIJ, LELIJ, LELIJ ZIELENYJ I ŁADO MOJE!”

wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/12/02/bogini-laila-lada-lelija/

Skąd znamy słowo lada-cznica?

“Słowo Ladacznica w swym pierwotnym znaczeniu wskazywało na dziewice poświęcające się świątynnej służbie Bogini Lada, nie miało żadnej konotacji seksualnej z wyjątkiem dziewictwa i świątynnej służby dla Bogini. Służebniczki bogini były brutalnie brane w niewolę i sprzedawane do ówczesnych burdeli katolickich, stąd późniejsze pejoratywne określenie ladacznica oznaczające kobiety zmuszane do niewolniczego seksu przez chrześcijańskich najeźdźców.”

http://himalaya-wiki.org/index.php/Laila

 

Mnie osobiście, Łada kojarzy się także z niegdyś popularnym imieniem męskim W-Lady-slaw. Sław Ladę.

 

Podobnie jak z Jasną Górą ,  wygląda sprawa z  Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Na szczycie odkryto pozostałości działalności ludzkiej z okresu wczesnego średniowiecza. Działalność ta nie miała jednak charakteru osadniczego, a czysto symboliczny. Odsłonięto bowiem ślady palenisk, a także pozostałość bliżej nieokreślonej konstrukcji, w starszej literaturze określanej jako pozostałość świątyni pogańskiej.

Takich miejsc w Polsce są   dziesiątki jak nie setki. W miejsce starego kultu powstał “nowy”. Kobieta zamieniona na kobietę. Atrybuty te same: matka, opiekunka itp

 

“miejsce kultu słowiańskiej bogini zamieniano w kościół lub sanktuarium maryjne, a proceder ten był powszechny jeszcze w XVI-XVIII wieku, podczas gdy w XIX wieku mamy jedynie pojedyncze takie incydenty”

nnka.wordpress.com/2013/11/19/totus-tuus-rozwazania-o-matce-ziemi/

 

Na Pojezierzu Olsztyńskim znajduje się Lelelskie jezioro morenowe, w woj warmińsko-mazurskim. Posiada 8 wysp o powierzchni 5,5 ha. Na prawym brzegu wieś Leleszki, dawne miejsce kultowe bogini Lejli.

 

Pamiętam jak wzruszałem się oglądając i czytając “Potop”, kiedy to Babinicz vel Kmicic ratował ów klasztor. Były to takie same fałszywe uczucia jak podczas śmierci naczelnego ekumenisty i zakrywacza pedofilii w kościele, któremu buduje się pomniki.

Jednakże spójrzmy teraz na ową jasną Górę  inaczej. Karolowi Gustawowi, który stopniowo zdobywał wszystkie najważniejsze fortece Rzeczypospolitej. Chciał utworzyć protestanckie imperium w basenie morza Bałtyckiego. Jaki z tego mamy wniosek? Karolowi Gustawowi przeszkodziła w tym Laila, katolicyzm został podtrzymany, a mogliśmy być krajem bogatym. Ktoś może zarzucić mi brak patriotyzmu. O jakim patriotyzmie jest mowa? O tym PISowskim, w którym Lech Kaczyński podpisał akcesję do UE? O patriotyzmie w którym 80% prasy jest niemiecka, a hipermarkety eliminują polską klasę średnią? Mówimy o patriotyzmie gdzie 80% katolików glosuje na partie szkodzące Polsce?

Jesteśmy wszyscy rodziną, ale nie w “państwie”, a w Chrystusie.

 

Ktoś może zatem sobie zadać pytanie “dlaczego kościół Rzymu zamieniał kult tej samej kobiety co Maria?” Wszako skoro Laila i Maria to jedno i to samo, to jaka jest różnica? Otóż dla zbudowania uniwersalnego kultu, będącego zalążkiem ekumenii..

Bóg zmienił taktykę 2000 lat temu dając nam swego Syna jedynego już nie tylko dla jednego narodu, ale i dla całego świata. Szatana odpowiedzią była uniwersalizacja lokalnych bóstw, a zwłaszcza królowej niebios.

Przepraszam stałych czytelników za to, że się powtarzam, ale zapewne czytają mnie i nowi. Zagranicą mamy ponad dwa miliony “błogosławionych” przez nibyMarię, Królową Niebios Polaków.

 

“Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Jana 

 

ps

Dziwnym przypadkiem wielki hit Eryka Claptona  został zatytułowany “Layla”. Oficjalnie nawiązuje on do żony Georga Harrisona, Pattie Boyd. Utwór został zainspirowany dawną perską legendą o milości niczym z Rome i Julii perskich zakochanych Laili i Mandżuna.

 

Updated: 15 maja 2017 — 12:49

31 komentarzy

Add a Comment
 1. Artur S. (detmold)

  Kobieta nie została stworzona Do ZARZĄDZANIA tym upadłym światem ( jednym z nielicznych wyjątków od reguły była Margaret Thatcher, która okazała się bardziej stanowcza od wielu mężczyzn ).

   1. Artur S. (detmold)

    Praktycznie każda władza na świecie jest przeciwstawna Panu Bogu Jezusowi Chrystusowi… Warto jednakże przyjrzeć się UK przed jej rządami i po.

 2. Artur S. (detmold)

  https://youtu.be/JKysE86uxUE Piosenka o inżynierach dusz ( np. kapłanach babilońskich ) i ich poronionych pomysłach Polska 1976.

 3. “Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej” serio tak się nazywa? Haha 🙂

  Bill Subritzky mówił w swoich wykładach, że również za religię typu matka-dziecko (a więc i kult Maryjny) jest odpowiedzialny duch/grupa duchów Jezebel, a więc tych samych co za rozbijanie związków. Oh jak ja nienawidzę tego ducha!

  Mam nieodparte wrażenie, że patriotyzm dla Polaków polega głównie na podtrzymywaniu tradycji katolickiej.

 4. Kto słucha muzyka pod pseudonimem TAU, bądź słuchał, to radzę mieć się na baczności.

  Link #1:
  https://www.facebook.com/tau.bozon/photos/a.639015859474346.1073741828.638897969486135/1567952366580686/?type=3

  Link #2:
  https://www.facebook.com/tau.bozon/photos/a.639015859474346.1073741828.638897969486135/1550300048345918/?type=3

  Miał jeszcze jeden wpis o tym, jak modli się do matki boskiej, która mu POMOGŁA i nadal POMAGA.

  Wydaję mi się, że TAU jest zwiedziony, nie zrozumiał czegoś. Więc proszę Was o czujność.

  Człowiek ten parę lat temu pokazał mi drogę do Boga, ale gdy zacząłem rozumieć więcej o Bogu, on wydał mi się jakiś taki nijaki…

  1. Karol Szulawiak

   Tau jest katolikiem i nie kryje się z tym. Zwiedzony jest na pewno. Czy mi go osądzać? Raczej nie. Osobiście nie słucham Jego muzyki i odradzam jej słuchać, nie mniej jednak nie będę zaglądał w Jego serce. Podobnie rzecz ma się np. z Grzegorzem Klocem, który ogólnie jest protestantem, lecz nie przeszkodziło mu to zagrać na koncercie papieskim, czy też Kolahem, który na swoich klipach pokazuje znak “6” i znak “rogatej dłoni” lub z ekumenicznym zespołem TGD.

   Odradzam słuchać tych zespołów, niemniej jednak nie do mnie należy ocenianie ich serc.

   1. Ogólnie Kloc się nawet czasem gdzieś po tzw. oazach obija…bo widziałam sporo komentarzy pod jednym z utworów, że u kogoś był na oazie…
    TGD jakoś nie lubię, nie trafiają do mnie…
    Kolah ma kilka niezłych utworów i aż szkoda że pokazuje “trzy szóstki” czy “rogatą dłoń”…

    1. Karol Szulawiak

     Oazach, czyli że co to jest?
     Bo zakładam, że nie chodzi o takie, jak na pustyni 😀

     1. Oaza- tzw. Ruch Światło-Życie, funkcjonuje przy każdej jednostce parafialnej krk, należą tam głównie młodzi ludzie (tak od ok. 14 roku życia), kwestia organizacji zależy od zasobności i “umiejętności organizacyjnych” opiekuna oazy w danej jednostce parafialnej krk; czasem są organizowane wyjazdy dla członków takiejże oazy, częścią których mogą być spotkania z różnymi osobami…jak to dokładnie jest, to nie wiem, bo do takowej nie należałam nigdy…

  2. Ba, nawet chyba na jego instagramie widziałam zdjęcie “marii” z podpisem jaka to ona nie jest super czy coś… :/
   Szkoda, bo akurat ten ma całkiem dobre utwory, bez półgołych panienek czy przekleństw co któreś słowo…

 5. Ponieważ nie wszyscy są jeszcze przekonani, że Pan Jezus nie zmienił nic w Dekalogu, i jest on nadal ważny przytoczę kolejny fragment Pisma:

  I dlatego Pan czeka, ABY WAM OKAZAĆ ŁASKĘ, I DLATEGO PODNOSI SIĘ, ABY SIĘ NAD WAMI ZLITOWAĆ, GDYŻ PAN JEST BOGIEM PRAWA. SZCZĘŚLIWI WSZYSCY, KTÓRZY NA NIEGO CZEKAJĄ. Gdyż, ludu na Syjonie, który mieszkasz w Jeruzalemie, nie będziesz zawsze płakał. Na pewno okaże ci łaskę na głos twojego wołania, gdy go tylko usłyszy, odezwie się. A chociaż Pan dał wam chleb niedoli i wodę ucisku, TO JEDNAK NIE BĘDZIE SIĘ JUŻ UKRYWAŁ TWÓJ NAUCZYCIEL I TWOJE OCZY BĘDĄ OGLĄDAĆ TWOJEGO NAUCZYCIELA. A gdy będziecie chcieli iść w prawo albo w lewo, TWOJE USZY USŁYSZĄ SŁOWO ODZYWAJĄCE SIĘ DO CIEBIE Z TYŁU: TO JEST DROGA, KTÓRĄ MACIE CHODZIĆ! WTEDY BĘDZIESZ UWAŻAŁ ZA NIECZYSTE SWOJE RZEŹBIONE BAŁWANY POKRYTE SREBREM I SWOJE LANE BAŁWANY POWLECZONE ZŁOTEM, PORZUCISZ JE JAKO NIECZYSTE I POWIESZ DO NICH: PRECZ! Izaj.30,18

  Pan, Bóg Prawa, który lituje się nad nami i wskazuje nam Drogę, którą mamy iść. Tą jedną Drogę. Nie zbaczać ani na prawo, ani na lewo.Prostą drogą mamy iść.
  Ten sam Pan mówi dalej:
  WTEDY BĘDZIESZ UWAŻAŁ ZA NIECZYSTE SWOJE RZEŹBIONE BAŁWANY POKRYTE SREBREM I SWOJE LANE BAŁWANY POWLECZONE ZŁOTEM, PORZUCISZ JE JAKO NIECZYSTE I POWIESZ DO NICH: PRECZ!

  Przywódcy kłamliwi, jak to wytłumaczycie?
  Słowo, Pan Jezus mówi Prawdę, a wy oszukujecie lud Boży.

  A co do Prawa,
  coraz częściej słyszę, że Pan Jezus zniósł Prawo.
  Zobaczmy czy tak jest:

  Dlatego słuchajcie słowa Pana, wy szydercy, panujący nad tym ludem, który jest w Jeruzalemie! Ponieważ mówicie: Zawarliśmy przymierze ze śmiercią i z krainą umarłych mamy umowę, więc gdy nadejdzie klęska potopu, nie dosięgnie nas, gdyż kłamstwo uczyniliśmy naszym schronieniem i ukryliśmy się pod fałszem, Dlatego tak mówi Wszechmocny, Pan: OTO JA KŁADĘ NA SYJONIE KAMIEŃ, KAMIEŃ WYPRÓBOWANY, KOSZTOWNY KAMIEŃ WĘGIELNY, MOCNO UGRUNTOWANY: KTO WIERZY, TEN SIĘ NIE ZACHWIEJE. I UCZYNIĄ PRAWO MIARĄ, A SPRAWIEDLIWOŚĆ WAGĄ. Lecz schronienie kłamstwa zmiecie grad, a kryjówkę zaleją wody. I wasze przymierze ze śmiercią zostanie zerwane, a wasza umowa z krainą umarłych nie ostoi się. Gdy nadejdzie klęska potopu, zostaniecie zdeptani. Ilekroć nadejdzie, pochwyci was, a będzie nadchodzić każdego ranka, we dnie i w nocy i tylko grozą będzie rozumienie objawienia.Izaj.28,14

  Każdy wierzący w Pana Jezusa wie doskonale, że Kamieniem Węgielnym, Fundamentem naszej wiary jest Pan Jezus.
  To własnie On potwierdza, że każdy kto służy światłości będzie miał Prawo Boże wypisane w sercu. PRAWO BOŻE, nie LUDZKIE I NIE BEZPRAWIE. Kościół Jezusa, w którym Prawo boże jest miarą, aby się nie zachwiać w wierze.
  Kto promuje bezprawie w/g słów Boga zawarł układ z szatanem i królestwem ciemności.Innej opcji nie ma.

 6. Kościół Jezusa, w którym Prawo Boże jest miarą – poprawka

 7. Budowanie świątyń katolickich na miejscach dawnych kultów pogańskich było w początkach dziejów państwa Polskiego rzeczą typową. Jeżeli spojrzymy na ta najstarsze budowle sakralne, szczególnie z regionów Polski południowej to praktycznie w każdym z tych miejsc możemy znaleźć wzmiankę o sprawowaniu w tym miejscu wcześniej jakichś obrzędów pogańskich. Miało to na celu pokazać między innymi “schrystianizowanemu” świeżo ludowi triumf Kościoła Rzymskokatolickiego nad lokalnymi kultami.

 8. O, niektórych rzeczy o Częstochowie to nawet ja nie wiedziałam… dziękuję za artykuł 🙂
  te panienki oddające się “bogini” w służbę skojarzyły mi się niejako z westalkami (kapłankami bogini Westy, taki odpowiednik Hery czy kogoś tam ze starożytnej Grecji), które też poświęcały się służbie i musiały zachowywać dziewictwo przez cały czas jej trwania…może to podobny schemat? :/
  i co do “służby marii” sama mam ciocię, która niestety jest siostrą zakonną 🙁 ale jako człowiek jest bardzo fajna, mogłaby sporo opowiedzieć o gotowaniu, o różnych przepisach (bo skończyła technikum gastronomiczne), aż szkoda że jest gdzie jest… :/

 9. Przejrzałam jeszcze raz artykuł. Bardzo ciekawy i wyczerpujący materiał. Tak wiele rzeczy rozgrywa się na płaszczyźnie duchowej.

  Dzisiaj natrafiłam na coś takiego jak “Apostolstwo dobrej śmierci” – “Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.” (“Obecnie Apostolstwo liczy ponad 400 tys. członków”)
  Żeby zapisać się do stowarzyszenia…
  “Wystarczy wyrazić zgodę na wpisanie do Księgi, i tym samym powierzyć ostatnią chwilę życia opiece Maryi, Matki Bolesnej.” brrr…przypomina się kult “świętej śmierci” http://detektywprawdy.pl/2016/02/13/kult-swietej-smierci-krolowa-niebios-zdemaskowana-szok/

 10. Ciekawe jest też co mówi wikipedia:
  “Leila (ar. ليلى) – używane na całym świecie arabskie imię żeńskie pochodzące z języków semickich, od rdzenia trójspółgłoskowego: L-J-L (ليل, rdzeń wspólny z hebrajskim rzeczownikiem Lilith) i oznaczające „noc”; z czasem nabrało znaczenia „urodzony w nocy”, „ciemnowłosa piękność” lub „ciemna piękność”[1], w innych językach także jako Lejla, Leyla, Layla, Laila.”

  1. I znów wątek islamski.
   Interesujące..
   Dziękuję asystentko detektywa 🙂

   1. Ale uprzedzam że kawy nie parzę 🙂

 11. Jak „ladacznica” to i „ladaco” ?

 12. Do tematu bogini Leili/Laili/Lady/Lela/Łada

  To polański odpowiednik rzymskiej
  bogini Wenus.
  Poniżej artykuł: “Pani Lela – polańska Wenus”
  http://www.bogowiepolscy.net/lela-lejla-1.html

  Fragmenty:

  “Wenerę nazywali [Lechici] Dzidzileylą [Dzydzilelya] i mieli ją za boginię małżeństwa”

  (*Wenera, czyli inaczej Wenus. Od imienia tej bogini wzięły nazwę choroby “weneryczne” 🙂 – przyjemnutko…)

  ” W polskich obrzędach ludowych cyklu wiosennego pojawia się zwyczaj obchodzenia pól z “Królewną”*, później, w schrystianizowanej wersji z obrazem Matki Boskiej (Królowej Anielskiej)”

  (* Dzidzileyla, czyli jeszcze jedno imię tej bogini – należy o odczytywać jako “Królowa/królewna Leila”)

  ” Występujące samodzielnie, jak w wariantach Zezylia, Zizilia, Zyzylie lub Didilia imię to oznaczałoby zdrobniale “Panienkę” “.

  “”Najświętsza Panienka” to późniejsze, popularne określenie Maryi, która jak w innych krajach Europy wchłonęła w siebie postacie lokalnych bogiń pogańskich.”

  ” na obszarze Ukrainy Jutrzenkę (poranną Wenus) zwano “gwiazdą Lelową” lub alternatywnie Leliwą.”

 13. Adminie, przykro to powiedzieć ale traktujesz pewne informacje wybiórczo i manipulujesz faktami!

  Zauważ i rozważ w swoim sercu (w końcu jesteś DETEKTYWEM PRAWDY), że Syn Boży poświęcił Swojej Matce Maryi 30 lat Swojego życia, natomiast tylko 3 lata na to aby Ciebie zbawić. Z tego tylko faktu wnioskuję, iż jesteś o WIELE, WIELE mniej ważny dla Syna Bożego aniżeli Jego własna Matka.

  Ponadto przestrzegam Cię, abyś zważał na swoje słowa, gdyż żaden (normalny) człowiek nie pozwala obrażać swojej matki – tym bardziej nie pozwoli na to SYN BOŻY aby ktokolwiek (nawet DETEKTYW PRAWDY) obrażał JEGO ŚWIĘTĄ MATKĘ, która przez 9 miesięcy nosiła GO pod swoim sercem, następnie karmiła GO swoją własną piersią, dbała i troszczyła się o NIEGO przez następne kilkanaście lat, a przez 30 lat miała GO tylko I WYŁĄCZNIE dla siebie.

  Jest to niebywałe jak lekkomyślnie i AROGANCKO wypowiadają się PROTESTANCI o świętej i niepokalanej MATCE BOGA!!!

  Ci, którzy mienią się nazywać BIBLIJNYMI CHRZEŚCIJANAMI powinni godzinami rozważać pierwszy list św. Pawła do Tymoteusza – w sposób szczególny zaś werset 15 trzeciego rozdziału – gdzie jest napisane, iż FILAREM i PODPORĄ PRAWDY jest KOŚCIÓŁ. wbiblii.pl/szukaj/1+Tm+3,15

  1. Pan Jezus oddał życie za ludzi, za nas tez, nie poświęcił go tylko matce.

 14. Super informacja. Dzięki i nie słuchaj zabobonników. Oni jak pieczarki rosną w ciemności na końskim gównie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: