Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Ucho prezesa” – czyli wciąganie ludzi w nienawiść.

Wielką popularnością cieszy się sarkastyczny SERIAL pt Ucho Prezesa, traktujący o Prezesie PIS Kaczyńskim Jarosławie i jego świcie.

Bazuje on na najniższych instynktach, pobudkach takich jak: pogarda, szyderstwo, nienawiść.

Nie jestem i nigdy nie byłem za PISem, gdyż od ok 30 lat głosuję na partie Korwina Mikke, którego samego notabene neguje. Jednak pomijając wszelkie komunistyczne zapędy nieobce poprzednim rządom SLD i PO, to za PISu kobiety zaczęły wracać dzięki programowi 500plus do domów, opiekując się domem i dziećmi, tak jak było to od 6000 lat. To dzięki PISowi ruszył się handel detaliczny i wiele spraw jest uporządkowywanych. Możecie się z tym nie zgodzić, ale nie sposób się nie zgodzić ze skutkiem tego serialu. Rodzi on tak jak wspomniałem  ironię, sarkazm, szyderstwo i nienawiść. Ludzie dają się wciągnąć w wojnę polsko-polską, dzięki świetnie opłacanym kabareciarzom.

Serial można obejrzeć na shomax.com, a ten należy do potężnej filmy Napsters.

ShowMax ma ruszyć w Polsce prawdopodobnie w środę 15 lutego. Za rozwój serwisu odpowiada Maciej Sojka, który wcześniej pracował m.in. w Google, ITI Neovision i TVN24.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/showmax-wchodzi-na-polski-rynek-ma-emitowac-ucho-prezesa

Naspters

Naspers – międzynarodowy koncern mediowy mający siedzibę w Kapsztadzie, w Republice Południowej Afryki. Główną działalność prowadzi w obszarze płatnej telewizji, usług internetowych oraz prasy. Jest notowany na giełdach w Johannesburgu oraz Nowym Jorku. Naspers prowadzi działalność między innymi w Stanach Zjednoczonych, Afryce Subsaharyjskiej, Brazylii, Tajlandii, Indiach i Chinach. Ważnym miejscem operacji koncernu jest również Europa. Posiada on swoje przedsięwzięcia między innymi w Polsce, Rosji, Grecji oraz Holandii. wikipedia

Komu więc zależy na ośmieszaniu polskiego rządu?

 

 

PIS nie jest samotną wyspą działającą wbrew interesom korporacji, czego przykładem było podpisanie przez prezydenta Dudę ustawy proszczepionkowej, ale…PIS musi choć po części realizować obietnice wyborcze, a te dotyczą ochrony interesu Polaków. To się nie podoba korporacjom…

 

 

Updated: 26 marca 2017 — 20:44

49 komentarzy

Add a Comment
 1. Nie wiem co w tej szmirze jest wartosciowego. Zenujaca gra wypalonych komikow? To ma byc smieszne? Litosci…

 2. Z tym 500 plus się nie zgadzam. Socjalizm nie jest Bożym porządkiem. Rozdawanie ludziom pieniędzy na kredyt i zabieranie jednym żeby dać drugim jest bezsensowne. Nie tędy droga aby kobiety zajmowały się domem. Partia która zajmuje się kontynuacją niszczenia polskiej gospodarki i nic więcej. Całe szczęście, że Polacy pracowity naród to tak szybko nas nie rozłożą na łopatki jak Grecje ale powoli do tego zmierza.

  1. 500+ pomaga kilku matkom wrócić z pracy do domu by opiekować się dziećmi, jednocześnie niszcząc przyszłość jej dzieci przyspieszając nasze bankructwo http://imgur.com/I0RQwL7
   Lekiem na szkody socjalizmu nie jest wprowadzanie większego socjalizmu tylko danie możliwości zarabiania mężowi dość by utrzymał rodzinę i co ważniejsze, zatrzymanie wreszcie tych marksistowskich bojowników antykultury niszczących naszą cywilizację (narzędziami multi-kulti, feminizm, gender, ciągłe podsycanie poczucia winy za te straszne czyny chrześcijan, kolonializm, rasizm, faszyzm itp itd). Jak przy tym niby katolickim rządzie czytam że komuś „edukatorzy” bez jego wiedzy wchodzą do przedszkola i przebierają syna przymusem w sukienkę to mnie szlag trafia!
   A nawet jak to wszystko wróci do normy, wykończy nas wzrastający wykładniczo odsetek dotkniętych rakiem, autyzmem, zaburzeniem hormonalnym, uczuleniami… http://imgur.com/CLQg1TT

   1. To juz dlugo nie potrwa. Trzeba wytrwac. Kto przetrzyma bedzie zbawiony. Czuwajcie w Jezusie Chrystusie.

   2. Socjalizm nie jest po bożej myśli i owszem ale obowiązkiem Chrześcijanina jest pomoc matkom, wdowom i sierotom w pierwszym rzędzie. Dzietność powinno się zwiększać każdym sposobem oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i program 500+ mieści się w tych kategoriach. Pora już skończyć z bezrozumnym powielaniem powiedzonka, że aby komuś dać trzeba komuś zabrać. Prawda jest taka, że zabierane jest każdemu, a jeśli komuś wydaje się inaczej niech się zastanowi dlaczego niektóre podatki nazywa się ukrytymi? 🙂 Płaci zatem każdy do wspólnej kasy i niech nikt nie jęczy i płacze, że komuś się zabiera by dać innemu. Zupełnie inną kwestią jest niegospodarność w zarządzaniu kasą państwową jaką wykazują się kolejne rządy bez względu na to jaką opcję polityczną reprezentują. Niegospodarność to jest dopiero niezgodne z wolą bożą! Larum wielkie podnoszą wszyscy single, millenialsi i rurkowe hipstery bo zabiera się im by dać matkom, a ich nie będzie tym samym stać na nowe rurki, ajfona i bezglutenowe bułeczki ryżowe popijane kawą organiczna oczywiście. Niech się cieszą, że żyją w czasach gdzie „bykowego” płacić nie muszą 🙂 To by dopiero było haha!

    1. Lepsza wedka ( przyjazne otoczenie do wytwarzania wartosci dodanej ) niz ryba ( zasilki i zapomogi ). A komentarz zabawny 😉 .

     1. ryba ma wartość sama w sobie .
      wędka na bezrybiu jest bezwartościowa.

      1. Komentarz trafiony idealnie w samo sedno 🙂

       1. Jeszcze chciałem dodać Sławku, że program 500 plus jest z pożyczonych pieniędzy i wliczony odgórnie w deficyt, więc nie są to nawet nasze podatki. Napędza to tylko inflacje czego skutkiem jest to, że naród biednieje. Zreszta zobacz co Biblia mówi:

        Syr 21
        8 Kto buduje dom za cudze pieniądze,
        podobny jest do gromadzącego kamienie na własny grobowiec1.

    2. Tylko co innego pomoc w ten sposób, że Chrześcijanin dobrowolnie daje swoje pieniądze, a co innego zabrać i rozdać tak sobie. Chrześcijanin na oczy nie widzi tych pieniędzy. Jeśli już to o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie kwoty wolnej od podatku dla ludzi w zależności od ilości dzieci. Rozdawnictwo pieniędzy nigdy na dobrze nie wychodzi. Powoduje tylko i wyłącznie wzrost lenistwa i patologii w społeczeństwie.

    3. „Obowiązkiem jest pomoc matkom, wdowom..” ale z własnej woli na własną rękę nie pod przymusem zabierając nawet tym, którzy nie mają co do garnka włożyć! Po za tym takie odgórne programy socjalne zabijają naturalną chęć pomocy, każdy tylko psiocze że ma źle a jak widzi krzywdę innego to myśli sobie że social mu pomoże albo znienawidzi go za to że mu pieniądze zabierają by dać temu komuś.

  2. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Jestem przeciwny 500plus, ale przez pomyłkę PiS, kobiety wróciły do domów. Można było zrealizować to samo zmniejszając podatki. Efekt lepszy bo brak zadłużenia.
   Jestem przeciwnikiem socjalizmu.

   1. mimo wad 500+ to trafia on od razu do jakiegos tam adresata.
    żeby trafiło cos do ludzi w sposób o którym mówisz trzeba by chyba lat ,dobrych chęci i innych sprzyjających okoliczności.

    1. Czesto kombinatorow i cwaniakow, zarowno bogatych ( wykazujacych same straty ) jak i patologicznie biednych ( ktory najchetniej by lezeli plackiem i pili, bynajmniej nie wode ). Zwykli nie zamozni ludzie, ktorzy przekraczaja limity dochodowe, czesto sa odprawiani z niczym…

    2. tak, to prawda, więc w pewnym sensie jest to deliberowanie.

   2. Moim zdaniem to całe 500+ jest po to aby rodziło się w tym okresie jak najwięcej dzieci…dlaczego?
    No cóż,wszystko wskazuje na to,że idzie wojna dlatego potrzeba jest jak najwięcej ofiar jak w każdej wojnie zresztą.

    1. Ofiara dla lucypera?

 3. fajnie, że ktoś myśli podobnie jak ja. Już przy pierwszym odcinku napisałem komentarz, że nie popieram takich produkcji i nie ważne, kogo wyśmiewają czy to PiS czy PO, czy coś jeszcze innego. Humor bardzo niskich lotów.

 4. Wiecie, iz za milosciwie nam panujacych od 1918 do teraz zamordystycznych socjalistow ( tak, tak II RP byla czerwona dlatego taka biedna ) za byle glupote mozna z dnia na dzien stracic wszystko? Przykladowo drobna stluczka samochodowa za ktora odbieraja (!) prawo jazdy ( nawet obu stronom w razie klotni ), bez ktorego zyje sie slabo…

 5. Po filmie o drewnie księżycowym zaczęłam marzyć o mieszkaniu w drewnianym domu 🙂

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Film jest niesamowity, aż trudno uwierzyć. Dlatego tak dobrze wpływają na człowieka spacery po lesie, nawet jeśli wraca się do domu z betonu i styropianu 🙁

  2. Ja dostałem od córki pytanie, ile taki domek kosztuje 🙂

 6. Nie rozumiem ludzi, którzy traktują PiS jak nietykalną świętość, z której nie można się śmiać. Przecież sam PiS daje mnóstwo powodów do śmiechu. Mało tego, ta partia realizuje politykę, która godzi w Polaków w dłuższym okresie. Zgadzam się z Piotrkiem; 500+ to jest totalna porażka i to na kredyt. Stare przysłowie mówi: „Jeśli chcesz kogoś nakarmić na jeden dzień daj mu rybę, jeśli chcesz go nakarmić na całe życie – naucz go łowić”. PiS wciąż daje tylko ryby nie dając szansy ludziom aby nauczyli się łowić. To jest czysty socjalizm. Czy Ameryka albo zachodni dobrobyt (nie mówię o sferze duchowej bo to inna kwestia) został zbudowany na programach rozdawania zebranych wcześniej podatków czyli 500+? Nie został on zbudowany na stworzeniu szans równych dla wszystkich oraz ciężkiej pracy a nie życia z dodatków.
  Wracając do wyborców PiSu (do których się nie zaliczam, bo nie głosowałem w ogóle) oczekiwałbym aby na swoich wybrańców patrzyli z większą krytyką. Nasuwa mi się taka analogia. Jak masz firmę to wynajmując zarządcę nie jesteś ślepy na jego błędy tylko go bacznie obserwujesz ponieważ wybrałeś go do zarządzania Twoją firmą. Z wyborami jest tak samo. Przestańcie być zaślepieni PiS-em tylko dlatego, że Wy na nich głosowaliście. Ja nie głosowałem ponieważ nie wyznaję zasady głosowania na mniejsze zło. Złe nie ważne jak małe jest pozostaje złem a poza tym zastanawiam się co zrobiłby Pan Jezus? Czy poszedłby głosować? Czy to miałoby dla niego jakiekolwiek znaczenie? Czytając biblię dochodzę do wniosku, że raczej nie głosowałby. Te przyziemne rzeczy nie miały dla niego znaczenia w myśl słów „Moje Królestwo nie jest z tego świata…”. Czy macie inne podejście do tej sprawy?

  1. Nie chodzi o to by traktować pis jako nietykalnych ale o podwójne standardy stosowane jakie możemy zauważyć w szeroko pojętej sferze społecznej. Jakoś nie pamiętam tego typu inicjatyw prześmiewczych za czasów rządów po i Komorowskiego. Pamiętam za to dokładnie jak tępiono wszelkie formy satyry na rząd. Jeśli już „jechać” to po całości z każdym a nie z wybranymi zresztą wszyscy oni jednacy. Sam nie popieram nikogo z nich ani z lewa ani z prawa i nie zamierzam tego robić bo w prostym stwierdzeniu „jedna banda” zawarta jest cała prawda o nich. Co do zamożności krajów zachodnich to po części masz rację. Niestety pozostaje druga część prawdy nieco mniej popularna i wyciszana, prawdy niewygodnej, która mówi o morderstwach, wyzysku i niewolniczej pracy z jakiej korzystali bogaci protestanci wyzyskując tzw nowy świat i nie tylko. Te bogate kraje kabzę nabiły sobie na niewolniczej pracy ludzi no i jak tu nie użyć słowa gorszego sortu wg. nich oczywiście. Zatem nie gloryfikujmy już tego bogatego zachodu gdyż krwią obficie był i jest zraszany. Teraz zaś cały ten bogaty zachód oparty jest na kredycie od początku do końca. Mało kto ma coś na własność począwszy od samochodu a na domu skończywszy. Wszechobecny i niespłacalny kredyt na tym właśnie opiera się teraz to bogactwo. A wracając jeszcze do obecnych realiów Polski to na prawdę nie rozumiem tej całej nagonki na 500+ Mówicie o tych wędkach i rybach jak dla mnie to nie ma sensu. Jeśli przez 30 lat komuś nie dawano nawet ości i teraz rzucono rybę to jakim prawem ktokolwiek może to krytykować? Na jakiej podstawie? Kogo kłuje w oczy że matka z 6 dzieci dostanie pieniądze by godnie żyć? Czy ktoś w ogóle zastanowił się jak gospodarni są Polacy? Oni nie przepiją (poza wyjątkami marginalnymi oczywiście) tych pieniędzy, jak wmawiają nam „opiniotwórcze” środowiska, a należycie je spożytkują co zresztą już się dzieje. Dla wielu ten „ochłap” 500 złociszy to niesamowita podbudowa dla domowych budżetów. Nie szukajmy oszczędności w tych groszach warto by skrócić o połowę minimum liczbę etatów urzędniczych by zaoszczędzić na prawdę gruby pieniądz. Wszystko to pozostaje niestety w sferze marzeń bo już nic nie zmieni się na lepsze 🙂

   1. Sławku,

    Dziel i rządź jest świetnie stosowaną techniką wszystkich „polskich” rządów. PiS jednak przechodzi samych siebie. Z jednej strony jest prorodzinny i rozdaje 500+ z drugiej 700 tysiącom rodzin, które wzięły kredyty w walutach obcych mówi „idźcie do sądów” i dodatkowo chce ukrócić wspólne rozliczanie małżonków. Czy to według Ciebie jest normalne i spójne zachowanie? Wysyła obywateli do tych samych sądów, które sam PiS nazywa skorumpowanymi i wymagającymi naprawy a czyż oni nie zostali wybrani po to aby naprawiać patologie? Po prostu się wymigują i tam gdzie trzeba podejmować trudne i niepopularne decyzje wobec np. banków to takie coś nie jest już ich problemem. Ci ludzie nie są normalni. Dzielą społeczeństwo na tych, którym pomaga się finansowo poprzez 500+ i na tych którym się nie pomaga pomimo tego, że taka pomoc nie wymaga złotówki z budżetu a jedynie nakazania banksterom poprzez odpowiednią ustawę wyprostowania karygodnych umów. Ale nie, tego już PiS nie potrafi bo za ministra finansów ma lobbystę bankowego i tyle w temacie. Z drugiej strony jest cała plejada pomysłów, które drenują polską kieszeń budżetową jak na przykład uzbrajanie Ukraińców (9 miliardów zł) lub też pomysł budowania lotniska centralnego kiedy jeszcze inne się nie zwróciły.

    Co do zachodu. Niewolnikami handlowali żydzi a nie protestanci to po pierwsze (https://justice4poland.com/2016/06/08/zydzi-a-handel-niewolnikami/). Na stosach niestety ludzi mordował Kościół Katolicki a nie inne chrześcijańskie grupy. Z rąk tego kościoła zginęły całe masy ludów nowo odkrytej Ameryki i to na ich rękach spoczywa krew. Na zachodzie przez długi czas „normalność” była budowana na podstawach biblijnych. Sprawdź proszę, czy struktura podatków w krajach zachodnich była tak bandycka jak w krajach katolickich. Zresztą, spójrz na mapę świata a łatwo zauważysz, że dochód narodowy państw jest odwrotnie proporcjonalny do wpływu katolicyzmu na życie obywateli. Innymi słowy im mniej katolicyzmu tym normalniejsze państwo. Mówię tutaj tylko o cywilizacji zachodniej. Ameryka Łacińska jest cała katolicka – gospodarczo bieda. Jestem chrześcijaninem biblijnych bez przynależności do żadnej denominacji bo to też głupie podziały.

    Obecny zachód oparty jest na kredycie nie dlatego, że ich system wartości jest zły ale dlatego, że w pułapkę kredytu wpędza nas pewna rzekomo przez Boga „wybrana nacja” i to jest tajemnicą poliszynela.

    Co do nagonki na 500+. Nie wiem jak mam to powiedzieć. Lepszą alternatywą dla uzyskania tego samego efektu ale taniej byłyby ulgi podatkowe i odpisy. Po pierwsze, banki nie zarabiałyby na notorycznych przelewach co miesiąc na konta beneficjentów 500+. Po drugie koszty administracyjne byłyby znikome w porównaniu z dzisiejszymi oraz motywowałoby to ludzi do pracy. Czy to naprawdę jest tak trudne do zrozumienia, że rozdawanie to patologia? Natomiast motywowanie przez ulgi to zachęta to jeszcze większego wysiłku. Wszystkim, którzy mają dzieci proponuję abyście dawali bez żadnych warunków wstępnych po 200zł kieszonkowego. Zobaczymy jakich wychowacie obywateli. Jeśli kieszonkowe natomiast będzie wzrastać wraz z zaangażowaniem w sprawy domowe (wynoszenie śmieci, sprzątanie, cokolwiek) dzieci zrozumieją, że za większą obowiązkowość jest większa płaca. Jak zaczniecie rozdawać to dzieci będą miały kasę a robotę będziecie i tak musieli wykonać Wy. Dla mnie jest to bardzo oczywiste i patologiczne podejście.

    Z wykształcenia jestem ekonomistą i jak to bywa trudno mi czasami przekazać swój punkt widzenia w sposób bardzo klarowny dla ludzi, którzy nie są ekonomistami. Chodzi o to, że 500+ jest finansowane z kredytów zaciągniętych przez PiS na ten program. PiS w ciągu 18 miesięcy rządów powiększył nasze zadłużenie z tytułu głównie 500+ o 200 miliardów złotych. To połowa tego co PO zrobiło przez 8 lat. Jest to o tyle tragiczna sytuacja, iż najbardziej aktywna tkanka naszego społeczeństwa została rozproszona po Europie. To oznacza, że oni swoimi podatkami zasilają inne państwa i przyczyniają się do dobrobytu tychże państw. Czy normalny człowiek wziąłby kredyt ie mając adekwatnego źródła dochodów? To jest proszenie się o katastrofę ale tak to już jest w demokracji, że system wymusza tylko krótkowzroczne pomysły, takie które dadzą efekt w trakcie krótkiej kadencji. Dlatego ja nazywam ten system DEMON-KRACJA. Szczególnie w polskim wydaniu, gdzie nie ma wyborów oddolnych tylko jest nam notorycznie serwowane „menu” kandydatów z którymi prezesi dobrze się czują i tylko spośród takich możemy wybierać. Ja już wybrałem. Moim władcą i Panem i Królem trój-osobowy Bóg, który mnie nigdy nie zdradzi. Z Panem Bogiem.

 7. mielonka turystyczna

  Z innej beczki, wpadł mi dzisiaj taki film https://www.youtube.com/watch?v=XhwLsMCatSQ
  , który całkiem zmienil moje spojrzenie na temat chrztu, gdzie wszyscy pomiętają o chrzcie wodnym który nie niesie soba napełnienia Duchem Świętym. Tutaj Torben pokazuje czym jest prawdziwa moc Jezusa Chrystusa gdzie napełnieni Duchem ludzie porafią czynić prawdziwe cuda jak Apostołowie.
  Polecam szczerze, genialny film.

  1. Mielonko turystyczna 🙂
   Torben doskonale wpisuje się w znaki i cuda, które są częścią zwiedzenia. Ludziom takie rzeczy imponują i dają się łapać jak muchy na lep. Cuda i znaki – warto przyjrzeć się dokładnie jaki ducha za tym stoi. Wszak i antychryst przychodzi z całą mocą znaków i fałszywych cudów. Należy pamiętać, że nie wszystko złoto, co się świeci. Dlaczego Zbawiciel miałby pytać, czy znajdzie wiarę na ziemi kiedy przyjdzie (Łk.18) jeśli wystarczyłoby parę cudów i miałby całe rzesze ludzi wierzących ? Komu zależy na odciągnięciu ludzi od Słowa Bożego i zdrowej nauki?
   Zbawiciel ganił za takie nastawienie wiary (na znaki i cuda). Mówił: „Kto chce iść za mną, niech weźmie swój krzyż i mnie naśladuje”.
   W kontekście ostrzeżenia apostoła Pawła odnośnie wszelkich znaków i cudów, należy zachować daleko idącą ostrożność, aby nie spotkało nas to, co przepowiadał PAN:

   „21 Nie każdy, który Mi mówi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” 23 Wtedy oświadczę im: „Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!” (Mat.7).

   Trzymajmy się mocno Słowa i Jego Ducha, a z pewnością nie zbłądzimy. 🙂

   1. mielonka turystyczna

    nie mnie sądzić czy cuda są fałszywe,fakt faktem że nie ma nic w filmie na temat owoców,jak Ci ludzie zachowują się nadal w życiu codziennym. Muszę jednak stwierdzić że apostolstwo zawsze tak sobie wyobrażałem, jako bezpośrednie działanie a nie instytucjonalizm. Jeśli możesz Magdo to powiedz dlaczego stwierdzasz że te cuda są fałszywe bo mi jako żywo przypominają te z Dziejów Apostolskich, nie wykluczam zwiedzenia ale nie można też być bezpodstawnie podejrzliwym. Chrystus powiedział, że ludzie pełni wiary większe cuda będą czynić niż On sam.

    1. to tak jak wojtuś mówił mi o kościele ulicznym w Szczecinie. Dają kiełbaski za darmo, ale Jezusa nikt nie musi poznać, kiedy Pan Jezus kiedy rozmnożył chleb i ryby musieli go widzieć i poznać. Teraz wystarczy iść na stoisko z kiełbaskami podziękować i mieć to gdzieś.
     Gdzie ewangelia, gdzie upomnienie?

    2. Jezus powiedział: „większe rzeczy czynić będziecie” – czy można czynić większe rzeczy niż czynił to PAN. NIE ! Czy człowiek może czynić większe rzeczy niż sam Bóg ? Słowo „większe” nie dotyczyło jakości, ale ilości. Apostołowie rozeszli się na cały świat i Bóg wielokrotnie działał przez ich ręce, potwierdzając prawdziwość ich słów. Nie było wówczas NT, z którego mogliby korzystać, stąd potwierdzenie cudami. Dzisiaj mamy spisane Słowo, z którego możemy czerpać całymi garściami oraz pomoc DŚ, który prowadzi do „całej prawdy”.
     Nie dajmy się tak łatwo uwodzić ludziom, bądźmy ostrożni, zgodnie ze słowami: „Wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie” 1 Tes.5
     W tym świecie, pełnym fałszu i obłudy prośmy Pana o dar rozeznawania duchów. Apostoł Paweł pisał: „Badajcie duchy czy są z Boga, bo wielu zwodzicieli wyszło na świat”
     Panie, pomóż swoim dzieciom rozeznać co dobre, słuszne i pożyteczne. Strzeż swoje dzieci przed zwiedzeniem i fałszywymi nauczycielami.

     1. mielonka turystyczna

      Z całym szacunkiem Madziu,jeśli możesz to napisz jaką masz metodę poznawczą duchów, pytam bez sarkazmu,chciałbym wiedzieć. Ja opieram się o poniższy cytat i wg niego Torben raczej jest „czysty” :
      „Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który – jak słyszeliście – nadchodzi i już teraz przebywa na świecie. „Ja jestem ostrożny,nie jadę do Danii do Torbena ale muszę przyznać że nikt dotychczas nie napisał rzeczowego argumentu na nie. Wskaż jeśli możesz jego pozabiblijną naukę.
      Z drugiej strony jaką korzyść odnosiłyby demony pozorując uzdrawianie w imię Jezusa – mówiąc wprost robiłyby mu „reklamę” powodując większe nawrócenie i ciekawość ewangelii. Cytujesz „Wielu powie Mi w owym dniu: „Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?…” Jeśli spośród czyniących cuda są tacy którzy czynią wolę Ojca to czy według Ciebie też są na cenzurowanym?
      „Aleć to jest ono, co przepowiedziano przez proroka Joela: 17I będzie w ostateczne dni, (mówi Bóg): Wyleję z Ducha mego na wszelkie ciało, a prorokować będą synowie wasi i córki wasze, a młodzieńcy wasi widzenia widzieć będą, a starcom waszym sny się śnić będą. 18Nawet w oneż dni na sługi moje i na służebnice moje wyleję z Ducha mego, i będą prorokować; 19I ukażę cuda na niebie w górze i znamiona na ziemi nisko, krew, i ogień, i parę dymu. 20Słońce się obróci w ciemność, a księżyc w krew, przedtem niż przyjdzie on dzień Pański wielki i znaczny. 21I stanie się, że ktobykolwiek wzywał imienia Pańskiego, zbawion będzie.”
      Czy wg Ciebie ten cytat odnosi się do obecnych czasów czy innych, jeśli tak to ktorych?

      1. Mielonko turystyczna 🙂

       Podałam jeden podstawowy problem u Torbena, mianowicie – rzekomy dar języków. Rzekomy, ponieważ ten”język” typu „blablaszalamala” nie ma nic wspólnego z darem języków opisanych w Biblii, darem który był dany jako język, którym mówili inni ludzie, a którego apostołowie nigdy się nie uczyli i którego nie znali. Dany był w celu głoszenia Ewangelii wszystkim ludziom na całej ziemi. Bo jak niby mieliby głosić Dobrą Nowinę, gdyby nie byli w stanie porozumieć się ze słuchaczami ? Dzisiaj ten dar raczej nie jest potrzebny tym, którzy chcą przekazywać Boże Słowo. A czemu ma służyć rzekomy dar, dany rzekomo przez DŚ ? Chyba tylko budowaniu pychy u tych, którzy go posiadają i zazdrości u tych, którzy go nie posiadają.
       Duch Święty jak mówi Pismo daje każdemu kiedy chce, jak chce i co chce. Nie można GO zmusić, nauczyć się jak pozyskać dary itd. Każdy kto twierdzi, że można coś zrobić, zasłużyć itp. jest kłamcą.
       Samo wyznawanie że Jezus przyszedł w ciele to zdecydowanie za mało. Czyż papież tego nie mówi, księża , czyż wielu ludzi tak nie mówi ? Wielu ustami wyznaje, że Jezus jest Panem, ale serce ich daleko jest od Niego. Tak jak jest napisane: „Ten lud czci mnie wargami, ale sercem daleko jest ode mnie”.
       A o dar rozeznawania duchów należy prosić, bo to w dzisiejszym czasie b.ważne i potrzebne. Z pewnością każdy kto będzie prosił PANA – otrzyma, bo ON jest dobry – daje dobre i potrzebne rzeczy swoim dzieciom.

       1. przez ostatnie pół roku poznałem kilka osób z pewnego niezielonoświtkowego kosciola, które mówią językami i obiektywnie rzecz biorąc nie mogę im nic zarzucić. Jedna z nich ma wspaniałe owoce Ducha, choć jej życia dobrze nie znam.
        Od tego momentuy jestem ostrożny co do krytyki owych języków.

        1. Jeśli starsza chrześcijanka mówi mi, że modli się językiem od 16 lat a jest z Panem już prawie 20 to moim zdaniem świadczy dobitnie, że oprócz ewidentnych podróbek istnieją także oryginalne dary. Bóg się nie zmienia.
         Nie odważę się ocenić czy ktoś działa w Duchu czy nie, bo nie mam daru rozeznania,a zbluźnić DŚ nie chcę.

   2. Dokładnie Magdaleno bardzo fajnie napisane:-) Torben ma bardzo ładne filmy wizualnie. Na początku, podobnie jak mielonka turystyczna, byłem pod wrażeniem, ale później szybko ochłonąłem. Nie wiem jak wygląda mówienie językami, ale chyba nie? (szalamalahalalalalala)? itp:
    Wyganianie demonów z normalnych co prawda grzesznych, ale raczej normalnych ludzi, bardziej przypomina obdarowanie jakimiś złymi duchami :-/

    1. mielonka turystyczna

     zastanawiam się czy nadmierna podejrzliwość nie doprowadzi do wylania dziecka razem z kąpielą. Człowiek czyni dobre rzeczy, nie bluźni, powołuje się na pismo a krytyka się szerzy niczym u saduceuszy gdy kamienowali Szczepana. Nie chcę nikogo urazić ale takie porównanie mi przyszło namyśl. Nikt z was nie wymienił grzechu tego człowieka a skreślacie go bo jest zbyt „widowiskowy”. Myślę że podobnie rzecz się miała gdy uzdrawiali apostołowie – cud to cud – z natury jest widowiskowy.

     1. Mielonko turystyczna 🙂
      Ponieważ wiele osób mówiło o Torbenie, oglądałam kilka jego lekcji i wiele tam niezgodności ze Słowem Bożym, wiele pięknych słów i obietnic nie mających nic wspólnego ze zdrową nauką opartą na Piśmie, a tzw. mówienie językami (bleblebleszalala) nie ma nic wspólnego z darem języków opisanym w Biblii.
      Jest to natomiast jeden z elementów łączących wszystkie denominacje w drodze do utworzenia światowej religii podległej szatanowi. Ten rzekomy dar znajdziesz u zielonoświątkowców, katolików i w wielu innych kościołach. Ten sam dar znajdziesz w hinduiźmie, w jodze, szmaniźmie. Sam sobie odpowiedz jaki duch stoi za tym darem – rzekomym darem DŚ.

     2. Gdybym nie był nadmiernie podejrzliwy to siedział bym dzisiaj zapewne na mszy w kościele krk 😉 albo np; na stronach które nie uznają listów św. Pawła. Zapewne skończył bym źle.
      Trzymajmy się słowa Bożego:-)
      Może Torben jest dobrym człowiekiem, ma dobre chęci, ale ja fajerwerków nie lubię, można się ostro poparzyć albo nawet stracić palce lub zginąć;-) dlatego wolę bezpieczne zimne ognie:-)

     3. Myślę, że mogę się wypowiedzieć jako należąca do KZ. Nieufność wobec charyzmatyków wyszła z fałszywych ruchów nastawionych na zysk i pokazy mocy.
      Młode osoby tego oczekują przychodząc do takich kościołów jak nasz. Bywa rozczarowanie, że pastor głosi twardą naukę (że zbawienie można stracić grzesząc lub nakazuje odejście od świata) i ludzie już więcej się nie pojawiają. Bo nie ma świateł, dymu, bębnów, padania.
      Mój zbór jest mały, ale owoce widzę, przede wszystkim miłość bliźniego. Nikt nie jest wrogo witany, przychodzą katolicy czasami i nikt ich nie obraża ani siłą nie nawraca, dyskusje owszem.
      U nas czasem zdarza się słowo ku zbudowaniu zboru (ktoś odbiera fragment Pisma albo jakiś obraz), mamy ewangelizacje w kilku miejscach i część osób ma dar języków, ale mówią tylko podczas modlitwy (pod nosem), bo nie ma tłumacza. To jest najmniejszy z darów, bo buduje tylko mówiącego. Fajnie to Zac Poonem opisał, ale nie mam linka już. Pisał jakie on ma doświadczenia z językami. Osobiście nie mam tego, dużo częściej widzę jakiś obraz albo wiem, że mam zacytować jakiś fragment danej osobie bądź wszystkim zgromadzonym.
      Widziałam kilku pastorów z KZ i żaden się nie zachowywał tak, jak na filmach, gdzie rzucają na ziemię tłumy. To jakaś groteska.

    2. mielonka turystyczna

     Jeszcze wrócę do zarzutów, piszesz” Nie wiem jak wygląda mówienie językami, ale chyba nie? (szalamalahalalalalala)? itp:”
     Myslę że tu jest wyjasnienie: 1Kor.14.2 ten bowiem, kto mowi językiem, nie ludziom mówi lecz Bogu. Nikt go nie słyszy a on pod wpływem Ducha mówi rzeczy tajemne”
     dosyć jasno wynika, że mówienie językami jest zrozumiałe dla Boga nie dla ludzi, stąd i Twoja podejrzliwość. Nauka to zjawisko nazywa głosolalią. Nadmieniam, że biblijne jest również mówienie językami innych narodów, wtedy jednak informacje kierowane są do ludzi. pozdrawiam

 8. W telewizorni mowili, iz rozni tacy roznoracy 😉 u steru wladzy sa niekompetentni i czerpia z tego zyski. A ja sie zapytam? Jak w kraju bedacym w niewoli duchowej watykanu ma byc dobrze? Pismo nic nie wspomina o blogoslawienstwie za balwochwalcze odstepstwo, a o karach a i owszem.

 9. Ciekawostka. Im jasniejsze oczy, tym zimniejszy, podlejszy charakter ( stalowe spojrzenie ssmana… ) Jednakze wsrod ciemnookich tez nie brakuje parszywcow…

 10. Socjalista jak mowi, ze daje ( jakby mial co ) to mowi, a jak mowi, ze zabiera to zabiera ( gorzki smiech :/ ).

 11. W pewnym sensie ten miniserial polityczny: ,,bawiąc uczy, ucząc bawi”. Oglądam każdy odcinek Ucha na YT. Moim zdaniem bardzo dobrze, że powstała produkcja, która w inteligentny i przekomiczny sposób pokazuje rodzime podwórko polityczne. W dodatku pełena zabawnych dialogów, sytuacyjnego humoru, a dzięki swojej bezpośredniości i dystansowi wydaje się bardzo realna. Czasami widz ma wrażenie, jakby śledził losy prawdziwego prezesa Kaczyńskiego i jego gabinetowej świty 😉 Wystarczy poczytać opinie w internecie, aby przekonać się, że wielomilionowa widownia serialu nie urwała się z przysłowiowej choinki. A dzieje się tak dlatego, ponieważ dzięki niemu ludzie w końcu przejrzeli na oczy i mają dość rządów PIS-u oraz innych ugrupowań politycznych, bo za każdym razem jest to samo… Obiecanki cacanki, mówienie o odbudowywaniu ojczyzny, młodym będzie się żyło lepiej, starszym państwo zapewni godną opiekę, Polska będzie drugą Irlandią, krainą mlekiem i miodem płynącą, bla, bla, bla. Gdy dany kandydat wygra, wtedy zapomina o obietnicach wyborczych, za to afera goni aferę, stare konflikty przybierają ze zdwojoną siłą, nagle istotne jest gdzie postawić krzyż, itd. Ileż można? Kiedyś Dezerter śpiewał: ,,Okruchy dla biednych, chleb dla bogatych – oto zasada rządząca światem. Rachunek jest prosty i zawsze się zgadza, to co ty wkładasz wyjmuje władza”. Niestety, taka prawda… Już nie ufam politykom, nie wierzę w ani jedno ich słowo! Ba, nawet na Kukizie się przejechałam, w którym tak pokładałam nadzieję.

  1. Ja jestem też niemiło zaskoczona co do Kukiza (zwłaszcza że mamy zbliżoną datę urodzin, tylko rok jest inny 😀 ), ale ja i tak staram się do nich podchodzić z dystansem, bez różnicy czy Kukiz, czy Korwin, czy inni…
   a sam serial- pomysł jest dość ciekawy, a same role nienajgorzej odegrane… zresztą czasem pojawiają się i zwykli aktorzy (np. ten „kuzyn” prezesa czy pani grająca premier)
   w sumie nie mój typ humoru, ale nie dziwię się że ludzie to oglądają-jak w sumie przy dosłownie każdym rządzie można zauważyć tą samą śpiewkę- że będzie się żyło lepiej, że druga Japonia czy Irlandia będzie, że ludzie będą mieli 100 milionów (co prawda dotyczy to tu starych złotych, ale jednak…nie dziwię się że Kazik o tych milionach swego czasu napisał)…makabra :/

 12. Mowia, iz do 1990 bylo w brod pracy. Zalezy gdzie. Na slasku i innych okregach przemyslowych mozna bylo przebierac i wybrzydzac ( do tej pory tak jest ). Problem mialy np. kaliskie, sieradzkie, ciechanowskie i inne wojewodztwa typowo rolnicze. Tam brano takie oferty jakie byly lub wyjezdzano do w/w. Teraz jest taka roznica, iz granice sa otwarte i cytujac Polska Kronike Filmowa z 1990 „o azyl nie trzeba prosic w pewexie”.

 13. Humor tego typu jest taki tępy,taki beznadziejny,taki niski i pusty na zasadzie wysmiania wszystkiego co zasciankowe itp.
  A mnie drażnią takie rzeczy,tzn sam program wg Groskiego powstał w Dobrej wierze i ja w to wierzę natomiast nie podoba mi się jego rozgłos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: