Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

BÓG CHCE OTWORZYĆ NASZE OCZY

David Wilkerson

Może niektórzy zapytają, „A co z tym niesamowitym przeżyciem, jakie uczniowie mieli na Górze Przemienienia? Czy to nie była manifestacja Bożej chwały? Było tam olśniewające światło i cudowne ukazanie się Mojżesza i Eliasza.”

W tym niesamowitym momencie Boża chwała nie była w Mojżeszu czy Eliaszu, ani nawet w spektakularnym świetle. Raczej, Jego promieniejąca chwała była w Jezusie:

” zajaśniało oblicze jego jak słońce, a szaty jego stały się białe jak światło. . .  rozległ się głos z obłoku: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem, jego słuchajcie”(Mat. 17:2,5, moje podkreślenie).

Tu jest Boża chwała uosobiona w Chrystusie. Jezus jest objawieniem wszystkiego, co Bóg powiedział, czym był dla Mojżesza: łaskawy, miłosierny, cierpliwy, bogaty w dobroć i prawdę, okazujący łaskę dla tysięcy,  przebaczający grzechy. Na Górze Przemienienia Bóg objawił żywy obraz Swojej chwały. „To wszystko jest ucieleśnione w Moim Synu.”

Umiłowani, Bóg chce otworzyć nasze oczy na „bogactwa chwały Jego dziedzictwa w świętych” (Efezjan 1:18). To znaczy, w prosty sposób, że wszelka chwała objawiona dla Mojżesza jest ucieleśniona w Bożym Synu. A teraz Chrystus został nam dany jako nasze dziedzictwo.

„W [Chrystusie Jezusie, naszym Panu] mieszka całą pełnia Boskości cieleśnie” (Kolosan 2:9, moja parafraza).

Zaktualizowane: 5 lutego 2017 - 10:55

4 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Niech będzie chwała Najwyższemu na wysokościach 🙂 Dziękuję za tekst w imię Jezusa:)

  2. Poznanie Prawdy

    Google mi zablokowało konto i stronę poznanieprawdy, ikonka się nie wyświetla po wpisaniu emaila, a hasło nie wchodzi.

  3. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Bóg chce otworzyć nasze oczy… a my i tak wpatrujemy się tępo w telewizor… albo w proboszcza… a nie w Boga w osobie Jezusa Chrystusa…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish