Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Porozmawiaj też ze wszystkimi wprawionymi w rzemiośle, których obdarowałem duchem umiejętności, aby zrobili szaty.

“Porozmawiaj też ze wszystkimi wprawionymi w rzemiośle, których obdarowałem duchem  umiejętności, aby zrobili szaty dla Aarona, by wyświęcony pełnił mi służbę jako kapłan.” Wyjścia 28

 

Jeśli mam dar pisania lub jakikolwiek inny, to mam go od samego Boga. To Bóg jest dawcą wszelkich dobrodziejstw. To u Niego jest spichlerz pełen prezentów i darów.

Pewnie część osób myśli “mnie Bóg nie obdarzył żadną umiejętnością. Na samym tym blogu jest siostra niczym ciocia zajmująca sie problemami innych, brat w wierze nazywany przeze mnie kozakiem modlitwy, był i tłumacz, sa osoby wspierające innych duchowo i rzeczowo. Pomyślmy, co by było gdyby każdy z nas był prawnikiem? Nie byłoby kasjerek, szewców, sprzątaczek, kierowców, lekarzy itd. Podobnie jest w przyrodzie. Weźmy dla przykładu takiego żuka, też Boże stworzenie. Jaka rol.e odgrywa ten mały robal:

 

“Okazuje się, że ponad 550 razy więcej niż sam waży! Cała ta praca ma ogromne znaczenie… może nie dla samych żuków, ale z pewnością dla całego lasu, w którym żyją. Już samo kopanie tuneli w ziemi poprawia jej przewiewność i przesiąkliwość. Do tego należy też dodać, że wszystko co zakopią, świetnie nawozi glebę. Przy tej robocie wymiękają nawet dżdżownice, które raz, że preferują miejsca wilgotne (żuki są pod tym względem bardziej elastyczne), a dwa.. dżdżownice jedynie wykopują próchnicę na zewnątrz, zaś całą robotę ze zwróceniem butwiny z powrotem, musi za nie odwalać deszcz. Żuki nie czekają na to i same załatwiają tę kwestię. Oczywiście samym żukom nie chodzi o charytatywność na rzecz lasów, ale przy okazji własnych interesów, pomagają im i to na ogromną skalę.

 

To wszystko pokazuje nam, jak ogromne znaczenie, mają te, na pierwszy rzut oka niepozorne chrząszcze. Sprzątanie lasu, użyźnianie i napowietrzanie gleby… wszystko to jest właśnie ich zasługą i podejrzewam, że gdyby nie ich ogromna praca, wiele młodych drzew, po prostu nie miało by szansy nigdy urosnąć, a las przestał by prawidłowo funkcjonować”

źródło:

Żuk leśny (Anoplotrupes stercorosus) – „Co warte jest życie robaka?”

 

Bóg tak skonstruował świat, że każdy jest inny i świadczą o tym nie tylko zwierzęta, ale również niepowtarzalne linie papilarne człowieka. Szatan chce nam pokazać, że nie jesteśmy nic warci, ale to każdy człowiek urodził się już zwycięzcą, ponieważ był tym plemnikiem który wygrał spośród milionów innych konkurujących ze sobą.

Pan Jezus przyszedł do każdego z nas, nie do lekarza i prawnika. Przyszedł do Ciebie i do mnie. Bóg, Król, Pan Panów przyszedł na świat aby oddać życie za każdego człowieka, który przyjmie od Niego ten dar.

Tak więc nie daj sobie wmawiać, że jesteś nikim. Jesteś ważny/a z punktu widzenia umiejętności, których może w sobie nie odkryłeś/aś jak i z powodu zbawienia jakie ma Jezus dla każdego człowieka, który odda Mu swoje życie, podporządkuje.

Reasumując, jesteś ważnym żukiem, lwem, tygrysem, kogutem. Jesteś latoroślą krzewu Pana Jezusa.

 


 

Każda gałąź, każdy listek jest ważny.

 

Łukasza 12

“U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.
A powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.

 Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki! “

Każdy człowiek dostał od Boga talent, ale ów talent może wykorzystywać dla jednego z dwojga królestw: królestwa Boga albo królestwa szatana.

Jesteś dla Boga ważny/a.

 

 

 

Updated: 5 lutego 2017 — 09:47

5 komentarzy

Add a Comment
 1. Kolejny piękny,pocieszający Boży tekst, za którego bardzo dziękuję Ci Piotrze w Imieniu Jezusa. Niech On Cię błogosławi.

  1. Też bardzo dziękuję 🙂
   A mówi się, że to mrówki są bardzo pracowite, jednak i ten żuczek także bardzo ciężko pracuje 🙂
   “Szacun” dla niego, jakby to niektórzy określili 😀

 2. Zach 13, 7-9 Podnies sie, mieczu, na mego pasterza, na meza, ktory mi jest bliski!-mowi Pan Zastepow. Uderz pasterza, a rozprosza sie owce! Wtedy zwroce swa reke przeciwko tym slabym. Wowczas w calym kraju-mowi Pan-dwie trzecie zostanie zgladzonych ( i zginie ), a tylko trzecia czesc ocaleje. Te trzecia czesc przeprowadze przez ogien; oczyszcze ich, tak jak sie oczyszcza srebro, a poddam probie, jak probuje sie zloto. Beda wzywali mego Imienia, a wyslucham ich. Ja bede mowil: “To mij lud”, a oni mowic beda;”Pan naszym Bogiem”.

 3. Mal 2, 17 Naprzykrzacie sie Panu swymi mowami. Pytacie:” W jaki sposob naprzykrzamy sie Mu?”. Oto powiadacie:”Kazdy, kto zle postepuje, mily jest w oczach Pana, wtakich ma On upodobanie” lub tez: “Gdziez jest sprawiedliwy Bog?”.

 4. Lekcja z dzisiejszego dnia zapamiętana: JESTEM WAŻNYM ŻUKIEM 😀

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: