Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Prawo wg Ireneusza z Lyonu.

Guzzik pofatygował się przetłumaczyć ten wartościowy tekst stanowiący o obowiązujących przykazaniach i Prawie. Może wszystkiego nie wyjaśnia, ale nam przybliży sens:

 

Z tego co mi wiadomo, to samym przestrzeganiem Prawa nie uzyska się zbawienia, natomiast chęć do przestrzegania przykazań jest objawem bycia pod łaską, gdzie przestrzeganie przykazań jest czymś wynikającym ze zbawienia, z miłości do Boga(I Jana 5:3)

Z tego co wiem, Prawo nie zostało unieważnione, natomiast trzeba je odpowiednio ustanowić(Rzym. 3:27-31), to znaczy – wiadomo, przykładowo ofiary ze zwierząt zostały zniesione dzięki Jezusowi. Oprócz tego, z tego co mi wiadomo, niektóre Przykazania skierowane są bezpośrednio do Narodu Wybranego, Żydów i nie są czymś co koniecznie powinni przestrzegać Wierzący z pogan(ale mogą), i takimi przykazaniami jest przykładowo Szabat, i podział na zwierzęta czyste i nieczyste.

Zatem mamy dwie skrajności – jedni twierdzą, że trzeba przestrzegać wszystkich przykazań, niezależnie czy jest się Żydem, Potomkiem Abrahama, czy wierzącym z pogan, a drudzy twierdzą, że Prawo zostało całkowicie zniesione, że Prawo nadane przez samego Boga za pośrednictwem Mojżesza(3 Mojżeszowa 26:46) jest przekleństwem, i piszą przy tym przykładowo takie rzeczy, że „stare Prawo”, Prawo Mojżeszowe nakazywało nienawiść wobec nieprzyjaciół, gdzie z tego co mi wiadomo nigdzie w Piśmie nic takiego nie jest napisane, nie ma również mowy o ”Nowym Prawie”, natomiast napisane jest, że cały Zakon i Prorocy opiera się na miłości do Boga, i na miłowaniu bliźniego jak siebie samego, zatem miłość nie jest niczym nowym(Mat. 22:37-40) Nakaz nienawiści byłby niezgodny z tym co powiedział Jezus. W Prawie napisane jest, żeby nawet nie chować urazy do bliźniego(3 Mojżeszowa 19:17-18). Prawo/Zakon wypisane na sercach, zapowiedziane zostało w Starym Testamencie przez proroka Jeremiasza, więc nie może tu chodzić o jakieś inne Prawo, jest mowa o zakonie(Jr 31:31-37), którego Jezus nie przyszedł znieść (Mateusza 5:17-20).

Grzech jest złamaniem Prawa, Zakonu(1 Jana 3:4), a osobie narodzonej na nowo może zdarzyć się zgrzeszyć, zatem Prawo nadal jest aktualne:

„Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata. A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy. Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma. Lecz kto zachowuje Słowo jego, w tym prawdziwie dopełniła się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w nim jesteśmy. Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak postępować, jak On postępował. Umiłowani, nie podaję wam nowego przykazania, lecz przykazanie dawne, które mieliście od początku; a tym przykazaniem dawnym jest to Słowo, które słyszeliście.” (1 Jana 2:1-7)

„Wiemy zaś, że zakon jest dobry, jeżeli ktoś robi z niego właściwy użytek” (1 Do Tymoteusza 1:8)

„I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.” (2 Do Tymoteusza 3:15-17)

Paweł obrzezał Tymoteusza (Dzieje Apostolskie 16:1-3)

Narodzony na nowo Paweł ostrzygł głowę z powodu złożenia ślubu (Dzieje Apostolskie 18:18) Czy to nie jest przestrzeganiem Prawa Mojżeszowego, dokładniej ślubu Nazireatu? (Księga Liczb 6:1-27)

Nie jest w Biblii napisane o zniesieniu Szabatu dla wierzących Żydów, natomiast jest napisane, że po śmierci Chrystusa w dalszym ciągu Szabat był uwzględniany, przykładowo przez „niewiasty, które razem z Jezusem przybyły z Galilei i widziały grób oraz jak składano ciało jego; powróciwszy zaś przygotowały wonności i maści. Przez sabat zaś odpoczywały według przykazania.” (Ewangelia Łukasza 23:54-56)

Oczywiście powyższe fragmenty odnoszą się do wierzących Żydów. Paweł obrzezał Tymoteusza który był pochodzenia Żydowskiego, natomiast nie obrzezał Greka Tytusa (List do Galacjan 2:1-4)

Szabat jako znak między Bogiem a Narodem Żydowskim (II Księga Mojżeszowa 31:13-17)

Podział na czystość i nieczystość odnośnie pokarmów jako prawo obowiązujące Żydów do czasu zaprowadzenia nowego porządku (List do Hebrajczyków 9:8-12)

Obrzezanie jako element dochowania przymierza Narodu Wybranego z Bogiem (I Księga Mojżeszowa 17)

Jest pewna różnica między wierzącym z Pogan a wierzącym Żydem(List do Galatów 2:14-16, List do Rzymian 11:25-29) tak samo jak jest różnica między mężczyzną a kobietą, mimo że w Chrystusie są jednością. Przykładowo, kobietom Paweł zabrania nauczać(1 do Tymoteusza 2:12)

Ireneusz z Lyonu, uczeń Polikarpa ze Smyrny(który według dostępnych informacji był uczniem apostoła Jana) napisał, że odrodzeni wierzący w Chrystusa Żydzi, Apostołowie w dalszym ciągu przestrzegali starożytnych przepisów, żyli ściśle według Prawa Mojżeszowego, natomiast braciom wywodzącym się z pogan pozwolili żyć w wolności (Adversus Haereses III,12,15)

Ireneusz, który sam wywodził się z pogan, uważał tych którzy zwrócili się przeciwko prawom Mojżesza twierdząc, że są sprzeczne z nauką Ewangelii, za ludzi o spaczonych umysłach. (Adversus Haereses,III,12,12)”

http://www.earlychristianwritings.com/text/irenaeus-book3.html

 

Dziękuję za przetłumaczenie w imię Jezusa.

_________

 

 

 

 

Zaktualizowane: 4 stycznia 2017 - 19:17

35 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Czlowiek buntujacy sie przeciwko prawu Boga wyzbywa sie automatycznie czlowieczenstwa, gdyz otwiera sie na bezposrednie dzialanie wrogich mu, demonicznych sil.

 2. Przeklety ten, kto cos w Pismie zmienia.

 3. I nie dowiemy się, co z tego wynika 😀

 4. Prawo dowolnego rodzaju ( o ile rzecz jasna jest proste i czytelne ) nie jest nieznosnym ciezarem ( dla synagogi szatana idealnym stanem jest chaos i bezprawie ), a ograniczeniem niezbednym do prawidlowego rozwoju naszego czlowieczenstwa ( prawidlowych kontaktow z Bogiem i ludzmi ).

  1. Bez usankcjonowanych norm postepowania moralnego nastepuje dehumanizacja czlowieka czyli dezintegracja jego jestestwa ( osobowosci ). Innymi slowy istota ludzka musi wiedziec jak dobrze i madrze zyc.

 5. Ostatnio admin Piotr porusza bardzo ciezkie gatunkowo tematy ( nie, ze nie wlasciwe, tylko bardzo fachowe ). Propozycja z mojej strony. Czy nie daloby sie znalezc tematu tak nosnego spolecznie, frapujacych zwyklych ludzi jak np. jutuberzy? Chociaz nie wiem czy Piotr ma ochote na powtorke tego pozalowania godnego najazdu szydercow jak z z poczatku zeszlego roku 😉 .

 6. Na marginesie. Uwazajac mlodziez calosciowo za „glupich g…iarzy” wpychamy ich w objecia roznych mrocznych typow w stylu popka, ktorzy ich dalszy los maja w glebokim powazaniu. Dla ich idoli ( namaszczonych przez zlego ) liczy sie tak na prawde tylko szmalec i uciechy cielesne. Chodzi mi o tych mlodziezowcow plci obojga, ktorzy maja troche oleju w glowie, a nie same trociny.

  1. Starajmy sie im cos ciekawego zaproponowac, a nie patrzec na nich jak na natretow.

  2. Czlowiek 25/30+ ( zdecydowana wiekszosc ) chce miec juz tylko pelna miske i swiety spokoj. Po prostu juz mu sie coraz mniej chce walczyc z zywiolami swiata zewnetrznego. Pragnie juz tylko spokojnego bytu ( domku z ogrodkiem i samochodem/cieplej posadki itd. ). Sek w tym, iz spokoj jest tylko na cmentarzu, ale tam przeciez nie ma zycia. Co nie znaczy, iz mlodsi sa ach i och.

   1. O co mnie chodzi? Czlowiek dopoty jest mlody, dopoki jego duch nie jest skostnialy, dzialajacy schematycznie i szablonowo. W tym problem, iz wielu ludzi napawa obrzydzeniem czy wrecz przerazeniem wizja zycia przepelnionego potem i znojem przy tworzeniu czegos nowego ( personaliste, bo dla indywidualisty to cos tak naturalnego jak oddychanie ). Niestety jestesmy jako spoleczenstwo skazeni personalizmem.

 7. Ciekawy tekst, cieszę się że został przetłumaczony i dziękuję za to 🙂
  Ale tam chyba miał być pod spodem komentarz od admina, czy coś się stało że się nie wyświetla? 😮

 8. Marcin dolnośląskie

  1. Zmiana prawa Mateusz 5 wers 38 do 48
  2. Co zrobić by mieć żywot wieczny?
  Łukasz 10 wers 25 itd.
  3. Kto nie odziedziczy królestwa
  1 list do Koryntów rozd. 6 wers 9 do 12

  1.Tak więc prawo zostało zmienione w jakimś stopniu.
  2. Miłując Boga będziemy przestrzegać jego prawa z ochotnego serca, a nie z przymusu. List do Rzymian rozd. 14 doskonale to wyjaśnia.

  1. 1.

   Prawo sądowe „oko za oko, ząb za ząb” panowało w teokratycznych warunkach, kiedy Izrael nie był rozproszony. Z tego co mi wiadomo, to jest to sprawiedliwe Prawo, bo ogranicza mszczenie się, natomiast Jezus je zaostrzył, to znaczy – jeżeli zasłużyło się na bycie sprawiedliwie spoliczkowanym, to powinno nadstawić się jeszcze drugi policzek.

   Kiedy Jezus został niesprawiedliwie spoliczkowany, to nie nadstawił drugiego policzka, tylko zapytał „Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, że źle, a jeśli dobrze, czemu mnie bijesz?” (Jana 18:22-23)

   Kiedy Paweł został niesprawiedliwie uderzony w twarz, to nie nadstawił drugiego policzka, tylko powiedział: „uderzy cię Bóg, ściano pobielana; zasiadłeś tu, aby mnie sądzić według zakonu, a każesz mnie bić wbrew zakonowi?” (Dzieje Apostolskie 23:1-3)

   Z tego co rozumiem, to Prawo nie zostało tyle co zmienione, ale odpowiednio ustanowione(Rzym. 3:27-31)
   Jezus pokazał jak należy podchodzić do Prawa, jak je interpretować, podniósł poprzeczkę.

   1. Lubię ten cytat słów Pawła: „uderzy cię Bóg, sciano pobielana…”
    Odnosi się do proroctwa przeciwko fałszywym prorokom z Ezechiela 13.
    Paweł powiedział między wierszami jeszcze coś; mianowicie, że sąd do Boga należy…

   2. Nadstawianie drugiego policzka było już w ST

    Treny 3 ; 30 Nadstawia biiącemu policzka, a nasycony bywa obelżeniem.

    (jest tu mowa o sprawiedliwym mężu)

    Mateusza 5 ; 39 Ale Ja wam powiadam: Żebyście się nie sprzeciwiali złemu, ale kto by cię uderzył w prawy policzek twój, nadstaw mu i drugi;

    „Oko za oko, ząb za ząb” było tylko prawem sądowniczym, a nie prawem, które każdy tak sobie mógł wyegzekwować (ależ by to była anarchia)

    (6): Kto wyleje krew człowieczą, przez człowieka krew jego wylana będzie: bo na wyobrażenie Boże uczynion jest człowiek. [Biblia Gdańska, Rdz 9]

    (11): Ale jeźliby kto mając w nienawiści bliźniego swego, a zasadziwszy się nań, powstałby przeciw jemu, i uderzyłby go śmiertelnie, ażby umarł, a uciekł do jednego z tych miast: (12): Tedy poślą starsi miasta onego, i porwą go stamtąd, i wydadzą go w ręce powinnemu zabitego, i umrze. (13): Nie sfolguje mu oko twoje; ale odejmiesz krew niewinną z Izraela, abyć się dobrze działo. [Biblia Gdańska, Pwt 19]

    Potwierdza to ap. Paweł.

    (1): Każda dusza niech będzie zwierzchnościom wyższym poddana: boć nie masz zwierzchności, tylko od Boga; a te, które są zwierzchności, od Boga są postanowione. (2): A tak, kto się zwierzchności sprzeciwia, Bożemu się postanowieniu sprzeciwia; a którzy się sprzeciwiają, sami sobie potępienie zjednają. (3): Albowiem przełożoni nie są na postrach dobrym uczynkom, ale złym. A chcesz się nie bać zwierzchności, czyń, co jest dobrego, a będziesz miał pochwałę od niej; (4): Bożym bowiem jest sługą tobie ku dobremu. Ale jeźli uczynisz, co jest złego, bój się; boć nie darmo miecz nosi, gdyż jest sługą Bożym, mszczącym się w gniewie nad czyniącym, co jest złego. (5): Przetoż trzeba być poddanym nie tylko dla gniewu, ale i dla sumienia. [Biblia Gdańska, Rz 13]

    Głównie 4 werset

    Jezus po prostu NIE MÓGŁ zmienić, ani nauczać przeciwnie do Tory, a już na pewno nie do prawa moralnego. Zostałby błyskawicznie ukamienowany, jako fałszywy prorok, a wyrok ten byłby sprawiedliwy i słuszny. Jezus, jako doskonała ofiara, baranek bez skazy, chleb bez zakwasu, NIE MÓGŁ przekroczyć Tory, nawet w nauce. Dlatego właśnie stał się Mesjaszem, przebłaganiem za nasze grzechy, doskonałą ofiarą, za co Bóg wywyższył Go prawicą swoją, i nadał mu imię ponad wszelkie inne imię. Dziś Jeszua Mesjasz żyje, by wstawiać się za nami, jako święty arcykapłan w doskonałym, niebiańskim przybytku, nie ręką ludzką uczynionym, lecz przez samego Boga wzniesionym! HalleluYah!

    Ktoś by powiedział, że w Ew. Jana mamy scenę, w której Jezus nie kamienuje nierządnicy, choć według Tory był zobowiązany to uczynić. Z tego co wiem, są manuskrypty, które kompletnie pomijają tą scenę. A jeśli kogoś to nie przekonuje (np. mnie) to po drugie…kobieta była przyłapana na cudzołóstwie..A gdzie był jej partner/ka? Tora nie pozwala ukamienować samej nierządnicy, chyba że coś wyjdzie na jaw po czasie (Jeszcze przed nadaniem prawa, na górze Synaj w Arabii, Juda, syn Izraela, chciał spalić swoją synową, nie wiedząc, że to właśnie z nią swego czasu spał, popełniając nierząd i robiąc jej dziecko.)

    HalleluYah, chwalmy naszego króla 😀

    1. Pokój Tobie Karolu 🙂
     Scenę z kobietą cudzołożną w świetle Tory,
     jasno i przystępnie wyjaśnia nauczanie :

     https://koscioldrogi.wordpress.com/2012/03/04/czy-jaszua-jezus-zgrzeszyl/

     Szalom 🙂

 9. Prawdziwy mezczyzna nie jest sterowany przez okolicznosci/otoczenie tylko ma nad nimi kontrole. Nie ma charakteru biurowego bawidamka, a charyzme lwa. Mowa oczywiscie o przecietnej spolecznej, a nie zadnej patologii czy elycie ( nie mylic z warstwa przywodcza ).

  1. Prawdziwy maz Bozy ( bez wzgledu na okolicznosci ) nie jest potulna owca, a walecznym wojownikiem. Nie wacha sie poniesc uszczerbu na czymkolwiek, w imie obrony slusznych racji biblijnych. Nie jest gadula, a czlowiekiem czynu.

 10. Wmawia sie kobietom, iz potrzebuja specjalnych praw ( jakoby byly nie pelnowartosciowymi ludzmi, chociaz na budowach nie powinny robic 😉 ). Robia to rozni wrogowie ludzi normalnych typu feministki, chore na wladze faszystowskie elity lucyferianskie czy inni nieprzyjaciele ludzkosci.

  1. Szwecja to przyklad kraju gdzie zaburzono prawidlowe proporcje podzialu wladzy miedzy mezczyznami, a kobietami przez sztuczne i reczne sterowanie. Tak zawsze sobie poczyna socjalizm, ktory jest przeciwny ludzkiej ( grzesznej… ) naturze.

  2. Feministka twierdzi, że jest w stanie wykonywać taki sam zawód co mężczyźni… Chyba że nagle trzeba przenieść szafę ;/

   1. Nie wiem, jak to dobrze ubrać w słowa, ale chcę wyrazić swą opinię, że feministkami są kobiety dobrze wykształcone, na wysokich stanowiskach, wykonują lekką pracę tj. umysłową…
    Kobiety ciężko pracujące fizycznie, prowadzące dom, wychowujące dzieci itp. nie są feministkami.
    One są zaradne… I już harują równie ciężko jak mężczyźni… Po cóż im feminizm?

    P.S. A ciężkiej szafy facet w pojedynkę i tak nie dźwignie… 🙂

    1. Ponadto;
     jeśli mężczyzna i kobieta zajmują takie same stanowiska, wykonują taką samą pracę,
     to powinni otrzymywać takie samo wynagrodzenie – a tak nie jest!

 11. Nie sztuka namacic ludziom w glowach, a sztuka im rozjasnic umysly.

 12. Czlowiek ktory szuka dziury w calym, sam jest dziurawy jak ser szwajcarski. Bog zatwardzil mu serce, aby czul dume ze swego grzechu. Na swa zgube.

 13. Tylko ludzie Boga potrafia tworzyc nowe wartosci duchowo-materialne. Plemie zmijowe wylacznie niszczyc umie, gdyz prawdy Jezusa Chrystusa w nim nie ma.

 14. Mamy byc wobec zwiedzionych bliznich milosierni, ale nie naiwni. Trzeba wskazywac im droge do Boga, a jak nie chca sluchac to strzepnac proch z naszych stop na znak przeciwko nim.

 15. Witam, mam pytanie czy w Starym Testamencie znajdziemy wersety obiecujące życie wieczne Izraelitom ?

  1. Izajasza 25:8
   „Wszechmocny Pan zniszczy śmierć na wieki i zetrze łzę z każdego oblicza…”

  2. Pokój Tobie Henx.
   Oczywiście, jeśli przyjmniemy, że Oblubienica (Izrael), jest ze swoim Oblubieńcem, jak Objawia nam to Nasz Pan
   w Apokalipsie.
   Bóg zapowiada, że ponownie poślubi Zagubione Owce – Dom Izraela.

   Eze. 37:15-28
   I doszło mnie słowo Jahwe, głosząc: A ty, synu człowieka, weź sobie jeden pręt i na nim napisz:
   Dla Judy i synów Izraela, jego towarzyszy.
   Weź także inny pręt i na nim napisz: pręt Efraima, należącego do Józefa i całego domu Izraela, jego towarzyszy.
   Potem złóż je razem w jeden pręt, by w twej ręce utworzyły jedność.
   A gdy synowie twojego ludu ci powiedzą, mówiąc: Czy nam nie powiesz do czego ci to służy?
   Wtedy im oznajmisz: Tak mówi Pan, Jahwe:
   Oto Ja biorę pręt Józefa, który jest w ręce Efraima oraz pokoleń Izraela, jego towarzyszy
   i złożę go z prętem Judy, więc uczynię je jednym kawałkiem, by w Mej ręce utworzyły jedność.
   Zaś pręty, na których to napiszesz, miej przed ich oczyma w twojej ręce.
   I powiedz im: Tak mówi Pan, Jahwe:
   Oto Ja wezmę synów Izraela spośród narodów, do których zaszli;
   zgromadzę ich zewsząd oraz zaprowadzę ich do ich ziemi.
   I na tej ziemi, na górach izraelskich, uczynię ich jednym narodem;
   jeden też król będzie ich wszystkich.
   Nie będą już dwoma narodami i nigdy więcej nie rozpadną się na dwa królestwa.
   Nie będą się nadal kalali swoimi bałwanami, swymi obmierzłościami oraz swoimi występkami;
   wyratuję ich ze wszystkich ich grzechów,
   oczyszczę ich i znowu będą Moim ludem, a Ja będę ich Bogiem.
   Mój sługa Dawid będzie nad nimi królem oraz wszyscy będą mieli jednego Pasterza.
   Będą postępowali według Moich praw, przestrzegali Moich ustaw oraz je spełniali.
   Będą mieszkać w kraju, który oddałem Mojemu słudze Jakubowi; tym, w którym mieszkali wasi przodkowie;
   tak, będą w nim mieszkać na wieki – oni, ich synowie oraz synowie ich synów.
   Zaś Dawid, Mój sługa, ( Sługa Pański z Izajasza ) będzie na wieki ich księciem.
   Zawrę z nimi Przymierze Pokoju – będzie ono Przymierzem Wiecznym.
   I osadzę ich i ich rozmnożę, i pośród nich na wieki ustanowię Moją Świątynię.
   Zaś Mój Przybytek będzie nad nimi i będę ich Bogiem, a oni będą Moim ludem.
   A narody poznają, że to Ja, Jahwe, uświęcam Izraela,
   gdyż Moja Świątynia będzie wśród nich na wieki

   Cytat z Grubera ” Kościół i Żydzi” str 47-48
   Bóg zesłał północne królestwo Izraela na wygnanie za to, że okazali się niewierni zawartemu
   przymierzu. „(…) Właśnie z powodu wszystkich cudzołóstw odrzuciłem odstępną żonę, Izraela, i
   dałem jej list rozwodowy. Jednak jej siostra, niewierna Juda, nie ulękła się, lecz poszła i także
   oddawałasięnierządowi”[Jer. 3:8].
   47
   Kościółi Żydzi
   Bóg powiedział, że „rozwiódł się” z Izraelem, lecz dalej zapewnił: „Jeżeli chcesz zawrócić,
   Izraelu-mówiPan – to zawróć do mnie;ajeżeliusunieszsweobrzydliwości sprzedmojego oblicza,
   nie będziesz się już tułał. I jeżeli będziesz przysięgał: „ Żyje Pan” szczerze, uczciwie i
   sprawiedliwie, wtedy narody będą sobie życzyć błogosławieństwa takiego jak twoje i tobą będą się
   chlubić”[Jer.4:1-2].
   W Księdze Ozeasza Pan porównuje Izraela do niewiernej żony, która powinna zostać osądzona i
   odprawiona, lecz mimo to „Jakże mógłbym cię porzucić, Efraimie, zaniechać ciebie, Izraelu? Jakże
   mógłbym zrównać ciebie z Adam, postąpić z tobą jak z Seboim? [por. V Mojż [Pwt]. 29:23].
   Zadrżało we mnie serce, byłem do głębi poruszony (…). Uleczę ich odstępstwo, dobrowolnie okażę
   im miłość, gdyż odwrócił się od nich mój gniew. Będę dla Izraela jak rosa, tak że rozkwitnie jak
   liliaizapuści korzenie jak topola”[Oz.11:8; 14:4-5].
   Bóg zapowiada wprawdzie sąd i wygnanie z powodu niewierności synów Jakuba, lecz dalej
   obiecuje odnowienie swego umiłowanego narodu. „Dlatego nie bój się ty, mój sługo, Jakubie -mówi Pan – i nie trwóż się, Izraelu, gdyż oto wybawię cię z daleka, a twoje potomstwo z ziemi ich
   wygnania. I wróci Jakub, i będzie żył w spokoju i beztrosko, i nikt go nie będzie straszył. Gdyż Ja
   jestem z tobą – mówi Pan – aby cię wybawić. Albowiem wygubię wszystkie narody, między którymi
   cię rozproszyłem, lecz ciebie nie wygubię; będę cię karał według prawa, lecz cię nie zostawię
   całkiem bez kary” [Jer. 30:10-11]. Lud Boży zasługuje na sąd, natomiast odrodzenie i odnowa są owocami Bożejłaski i miłości

   Więcej znajdziesz w nauczaniu Zaginione Owce link w odpowiedzi do Admina.
   Szalom 🙂

 16. „Dlatego zamiera prawo, a sprawiedliwość nie wychodzi na jaw, gdyż bezbożny osacza sprawiedliwego, i tak prawo bywa łamane.” Habakuka 1:4

  Łamanie prawa = Niesprawiedliwość

  „Oto człowiek niesprawiedliwy nie zazna spokoju duszy, ale sprawiedliwy z wiary żyć będzie.” Habakuka 2:4

  „bo usprawiedliwienie Boże w niej bywa objawione, z wiary w wiarę, jak napisano: A sprawiedliwy z wiary żyć będzie.” Rzymian 1:17

  :DDD

 17. W spoleczenstwie indywidualistow np. amerykanskim/angielskim personalista ( przykladowo katolik polski ) zajmuje z reguly bardzo niska pozycje. Na tyle go widocznie stac. Zaraz, zaraz. Czy aby nie emigruje sie z panstw anormalnych ( widocznie zamieszkujacy je ludzie nie sa w pelni zdrowi na umysle… )?

 18. Drogi Adminie, przejęzyczenie, albo zbyt szybki skrót myślowy … z tym narodem żydowskim.

  „Szabat jako znak między Bogiem a Narodem Żydowskim (II Księga Mojżeszowa 31:13-17)”

  W mojej Biblii jest napisane :

  Potem tak rzekł Jahwe do Mojżesza : Powiedz SYNOM IZRAELA : Przestrzegajcie pilnie moich sabatów, gdyż jest to znak między Mną, a wami, DLA WSZYSTKICH WASZYCH POKOLEŃ….
  2 Moj 31,12-13 (Wyj 31,12-13) BT wyd II

  Wtedy IZRAELEM ( LUDEM BOŻYM ) było 12 pokoleń ( w tym pokolenie Judy i zasymilowane z nim potem, pokolenie Beniamina – czyli Żydzi) oraz masa obcego ludu, który szedł z nimi.

  Potem nastąpił podział IZRAELA na Dom Izraela ( 10 pokoleń )- czyli Królestwo Północne, oraz na Dom
  Judzki ( pokolenie Judy i Beniamina) – czyli Królestwo Południowe. Przez bałwochwalstwo i nieprzestrzeganie Tory, oba królestwa dostały się do niewoli, zgodnie z obietnicą Boga.
  Ponieważ Bóg znalazł obrzydliwość w Domu Izraela, rozwiódł się z nim. Powrócił z niewoli tylko Dom Judzki i tylko on od tego czasu stanowił IZRAEL.
  10 POKOLEŃ Domu Izraela nazywane jest zagubionymi owcami, i przez wieki zasymilowało się z Poganami.

  Bóg zapowiedział, że sprowadzi i ponownie poślubi Dom Izraela – zatem i dla nich ten znak jest ustanowiony PO WSZYSTKIE POKOLENIA. Uczeni w Prawie, Rabini, nie mogli zrozumieć, jak to się może stać, skoro Tora zabrania ponownych poślubin z rozwiedzioną żoną.
  Paweł też ten problem, nazywa tajemnicą, a rozwiązanie tego wydawałoby się nierozwiązywalnego zagadnienia, znajdziecie w nauczaniu ” ZAGUBIONE OWCE ” pod linkiem :

  https://www.youtube.com/watch?v=wCj3cE9Am-E&t=23s

  Znajdziecie tam rówbnież odpowiedź na pytanie, kto stanowi Pełnię Pogan i co mówi nam o niej Paweł, i dlaczego nazywa ją Domem Izraela = Efraimem :

  https://www.youtube.com/watch?v=wCj3cE9Am-E&t=23s

  Mat 15:24
  A On, odpowiadając, rzekł: Jestem posłany tylko do zaginionych owiec z domu Izraela.

  Rzym 11:25-27
  Nie chcę bowiem, bracia,
  •abyście byli nieświadomi tej tajemnicy
  •żebyście nie mieli zbyt wysokiego mniemania o sobie,
  •że zatwardziałość po części przyszła na Izrael, ( w czasach Pawła Izrael stanowi tylko Dom Judzki – Żydzi. Część z nich w zatwardziałości swojej odrzuci Pana Naszego Jezusa, jako Mesjasza )
  •dopóki nie wejdzie PEŁNIA POGAN.
  •I tak cały Izrael (zatem PEŁNIA POGAN to zagubione
  10 pokoleń Domu Izraela) będzie zbawiony, jak jest napisane:
  Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba ( Izraela ).
  A to będzie moje przymierze z nimi, gdy zgładzę ich grzechy.

  Szalom 🙂

 19. Piotr, czyli kamień, nie skała

  „niektóre Przykazania skierowane są bezpośrednio do Narodu Wybranego, Żydów i nie są czymś co koniecznie powinni przestrzegać Wierzący z pogan (ale mogą), i takimi przykazaniami jest przykładowo Szabat, i podział na zwierzęta czyste i nieczyste.”
  Jak można mówić o przykazaniu, które Sam Bóg wyrył SWOIM PALCEM i to na kamieniu, że nie koniecznie powinno się go przestrzegać? 🙁
  Po co Bóg OSOBIŚCIE włożył pracę w wyrycie go w kamieniu? I w którym momencie wziął kamienną gumkę i je wymazał?
  Spróbujcie wymazać coś z kamienia (a najpierw coś w nim wygrawerować). To sporo pracy. Czyżby Bóg się pomylił i musiał po Sobie korygować?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish