Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jutrzenka Wschodząca – loża masońska działająca w Radomiu.

Postanowiłem publikować kolejne miejsca w Polsce gdzie były loże masońskie, a czynie to z uwagi na powszechne pranie mózgów w mediach, w których politycy lub osoby o niepolskim pochodzeniu mawiają w ten oto sposób: tak to jest wina masonów, cyklistów i Żydów.

To słynne powiedzenie jest po to, aby zbagatelizować i zasłonić  prawdę a tych co doszukują się spisków ośmieszyć.

Oto link do słownika opisującego owo powiedzenie:

http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Zydzi-masoni-i-cyklisci;5458.html

 

Tymczasem przejdźmy do tytułowej loży:

 

Jutrzenka Wschodząca – loża masońska działająca w Radomiu pod zaborem rosyjskim. Wśród jej członków był m.in. komisarz obwodu radomskiego Edward Watson, którego rodzina przybyła na ziemie polskie w XVII wieku ze Szkocji[1].

Jutrzenka Wschodząca na Wschodzie Radomia swoją działalność rozpoczęła 31 marca 1812 roku. Jej założycielami byli Feliks Gawdzicki (literat, uczestnik insurekcji kościuszkowskiej, aktywny działacz wolnomularski, kawaler różanego krzyża VII stopnia, członek kapitularnej loży Rycerze Gwiazdy w Warszawie). Pierwszym mistrzem został Jan Kuszewski, komisarz Wydziału Dóbr i Lasów Rządowych. W roku 1813 po przejęciu przez wojska carskie miasta, loża zawiesiła swoją działalność, wznowiła ją 22 września 1814 roku. Kolejnymi członkami byli Józef Małachowski – prefekt departamentu radomskiego, Hieronim Kochanowski – radca departamentu radomskiego, a jednym z członków honorowych był Aleksander Różniecki – szef tajnej policji wielkiego księcia Konstantego. 1 lutego 1819 loża przeniosła się do nowo wybudowanego budynku, którego właścicielem był bogaty radomski kupiec oraz wolnomularz Jan Pusztynik. Budynek zaprojektował arch. warszawski Jakub Kubicki, honorowy członek Loży Świątynia Izis w latach 1811-1812. Ostatnie posiedzenie odbyło się 30 czerwca 1820 roku, powodem był dekret władz carskich o zamknięciu wszystkich lóż wolonmularskich w Królestwie Polskim. Budynek został przejęty przez władze i przekształcony w lazaret[”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jutrzenka_Wschodz%C4%85ca

 

Od 1975 siedziba prokuratury okręgowej.

 

Czy widzimy wspólny mianownik z Kościołem? Izis, jutrzenka, …

 

Foto budynku byłej Loży:

malczewskiego7

 

„Według jednej z tradycji, pierwszym masonem miał być Kain. James Anderson za pierwszych masonów uważa synów Lamacha[2], o których wspomina Biblia. Mieli oni odkryć założenia wszystkich nauk i spisać je na dwóch kamiennych kolumnach, aby mogły przetrwać Potop. Odczytane przez Hermesa Trismegistosa (legendarnego twórcę alchemii), przekazane zostały innym. Wiedza ta miała posłużyć zbudowaniu wieży Babel. Inna legenda wspomina o królu Nemrodzie który był wielkim mularzem i postanowił zbudować miasto Niniwę, a w tym celu przekazał swoją wiedzę trzydziestu robotnikom, również mularzom. „

Polscy masoni w przeciwieństwie do amerykańskich żyją w ukryciu od czasu Mościckiego:

Ostatecznie jesienią tego roku dekretem prezydenta RP Ignacego Mościckiego, nastąpiło rozwiązanie wszystkich stowarzyszeń masońskich w Polsce[24][25]. W tym celu władze bezpieczeństwa dokonywały szereg rewizji oraz dokonywały likwidacji istniejących lóż[26]. Pojedyncze loże działały jednak w konspiracji.

 

Sam Mościcki był członkiem katolickiego Zakonu Rycerzy Maltańskich.

Pierwsi wolnomularze byli urzędnikami i duchownymi, potem byli to królowie i filozofowie.

Jak widzimy masoni byli zwalczani przez kościół rzymski zgodnie ze scenariuszem filmu „Kod Leonarda”. Jednakże jest to jedna z głów tej samej hydry. Prawdopodobnie powstała z Templariuszy uniezależnionych od kościoła. W związku z tym, że geneza powstania wolnomularstwa jest niejasna a przypada na ok XV wiek, w którym już rzekomo nie było śladu po Templariuszach, możemy wnioskować, iż to właśnie od nich wywodzą się masoni z wspólna obu grupą filozoficzna alchemią.

 

 

Podsumowując, masoni są realnymi grupami religii Lucyfera.

 

 

Zaktualizowane: 28 listopada 2016 - 13:52

7 komentarze

Dodaj komentarz
 1. To dlatego moze Radom tak podupadl po rzekomym upadku PRL i mu sie w PRL-bis nie wiedzie. Przeklenstwo za dokonane zlo?

  1. nie ma związku. Loże byly zapewne w kazdym mieście

  2. Slynny czerwiec ( szosty miesiac ) 1976.

 2. Okolo 100 metrow od tej lozy stoi kosciol. Na budynku tej lozy dalej jest duzo symboliki masonskiej oraz tablica opisunaca dzialalnosc lozy w tym miejscu.

 3. W mieście, z którego pochodzę loża też ma powiązania z księdzem.

  1. A propos wpływu księży na politykę, wrzucam dość ciekawy artykuł o księdzu Tiso ze Słowacji 🙂
   http://dd.neon24.pl/post/132963,jozef-tiso-poczatki-kariery-ksiedza-dyktatora

 4. W kościele do którego kiedyś uczęszczałem w swoim mieście, znajduje się w środku pomieszczenie nie daleko ołtarza które nazywa się loża.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish