Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

BOŻE SPOTKANIE

Nicky Cruz

 

W ósmym rozdziale Dziejów Apostolskich anioł Pana powiedział do Filipa, by odłożył to, co robi i poszedł w kierunku drogi między Jerozolimą i Gazą. W tym czasie Filip był zajęty głoszeniem i uzdrawianiem w Samarii. Pan nie wyjaśnił tego Filipowi i ten nie miał pojęcia, gdzie go posyła. Jednak był posłuszny.
POŻYTECZNE ZBOCZENIE Z DROGI
Idąc drogą, Filip został wyprzedzony przez powóz i Duch Święty powiedział mu, by trzymał się blisko niego. Wtedy usłyszał, jak człowiek w środku czyta proroctwo Izajasza. Człowiek ten, eunuch z Etiopii, był ważnym urzędnikiem królowej. Filip natychmiast zrozumiał, dlaczego Duch poprowadził go do tego miejsca na pustkowiu. Wtedy mógł zaświadczyć eunuchowi i przyprowadzić go do Chrystusa. (Dz.Ap. 8:26-35).
Gdyby Filip nie słuchał głosu Ducha, albo postanowił nie iść w tym kierunku (albo jeszcze gorzej, uznał, że to nie mówi Duch), nie byłby na zaplanowanym przez Boga spotkaniu.
ZROZUMIENIE BOŻEGO AUTORYTETU
Prawda jest taka, że gdyby Filip pozostał w Samarii, by głosić kazania, prawdopodobnie zdobył by w tym czasie o wiele więcej ludzi dla Chrystusa. Zamiast tego Bóg go odwołał stamtąd dla jednej duszy. Filipowi było by łatwo kwestionować ten głos, by ponownie sprawdzić, czy to Boża mądrość tak prowadzi, kiedy on jest tak zajęty, ale on tak nie zrobił. Filip rozumiał Boży autorytet i wiedział, że lepiej nie kwestionować Jego dróg.
WARTOŚĆ SŁUCHANIA
Co to znaczy ufać Bogu i chodzić w Duchu? Jezus oferuje nam doskonały opis:
„Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha” (J 3:8).
Kiedy i gdzie Bóg prowadzi, nie zawsze ma dla nas sens. Jednak prawdziwy uczeń uczy się słuchać i być posłuszny, bez względu na swoje opinie, czy zajęcia w tym momencie.

Nicky Cruz, znany w wielu krajach ewangelista i płodny autor, nawrócil się do Jezusa Chrystusa z życia przemocy i przestępstw, po spotkaniu Dawida Wilkersona w Nowym Jorku w roku 1958. Historia jego dramatycznego nawrócenia została opowiedziana najpierw przez Dawida Wilkersona w książce Krzyż i Sztylet, a później w jego własnej książce Nicky Cruz Opowiada, która stała się bestsellerem

 

Zaktualizowane: 20 listopada 2016 - 17:02

3 komentarze

Dodaj komentarz
 1. My polscy chrzescijanie powinnismy odwolywac sie jak najczesciej do wytworow duchowych rodzimej kultury, oczywiscie tych jak najmniej skazonych rozkladowymi elementami rzymskiego katolicyzmu. Moze nie jest tego za wiele, ale zawsze cos sie znajdzie 😉 .

 2. Jakie piękne jest to, że Bóg może zawrócić człowieka ze złej drogi, tak jak to stało się z Nickym! 🙂
  Mądrze opracowane kazanie swoją drogą 🙂

 3. Piotr,czyli kamień,nie skała

  Kluczem do sukcesu jest badanie głosów czy są z Boga.
  Bo jeśli nie konfrontujemy tego głosu z treścią Pisma Świętego to nagle mamy masy ludzi, które idą w określony dzień do Fatimy i obserwują światełko poruszające się na niebie i mówiące im, że to ono jest drogą do Boga a nie Jezus.
  Zjawisko to – jako nadnaturalne – automatycznie jest podpięte pod głos od Boga, bo przecież diabeł nie istnieje, a nawet jeśli to nie jako światełko mówiące o drodze do Boga, tylko kudłaty demon ryczący z nienawiści 🙂
  Efekty słuchania głosów bez znajomości treści Słowa Bożego…
  Poza tym Bóg często nie tyle co mówi do nas w formie słyszalnego głosu, co raczej w formie fragmentów Biblii na które natrafiamy, lub przypominają się nam nagle 🙂 Tego słuchajmy najpierw, bo to jest pewne.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish