Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

BÓG NAGRADZA TYCH, KTÓRZY MU UFAJĄ

David Wilkerson

Kiedy zaczynałem przygotowywać to przesłanie The Wall Street Journal donosił, że cały świat otoczyła wielka chmura strachu. Natychmiast moje myśli zwróciły się do tych, którzy uczęszczają do Zboru Times Square. Oni nie pokazują takiego strachu. Natomiast, kiedy my wszyscy patrzymy z wielką powagą na te czasy, to mamy równocześnie głęboką, trwałą radość.

Moje myśli zostały skierowane do Psalmu 37, napisanego przez Dawida:

” Pan troszczy się o dni niewinnych, przeto dziedzictwo ich trwać będzie na wieki. Nie będą zawstydzeni w złym czasie, a w dniach głodu będą nasyceni” (Psalm 37:18-19).

Psalm 37 mówi nam, że Pan powstaje do działania przeciwko społeczeństwom, których grzechy rozgniewały niebo.

” Ramiona bezbożnych będą połamane” (37:17).

To zadziwiające proroctwo Dawida dla ludu Bożego wypełnia się na naszych oczach. Ale ten sam Psalm jest również psalmem wielkiej nadziei. Zawiera on niesamowitą obietnicę dla tych, którzy pokładają swoją ufność całkowicie w Panu.

CZAS NA ODPŁATĘ

Nadchodzi czas, który Izajasz określa jako „Dzień pomsty Pana, rok odwetu za spór z Syjonem” (Izajasz 34:8).

” Przez cały dzień wyciągałem moje ręce do ludu opornego, który, kierując się własnymi zamysłami, kroczy niedobrą drogą, do narodu, który ciągle zuchwale mnie drażnił . . . nie zamilknę, dopóki nie odpłacę” (Izajasz 65:2-3,6).

Wiemy, że nasz Bóg nie śpi. To co widzimy, że dzieje się z naszą ekonomią, nie jest tylko Jego gniewem, ale dotyczy honoru i chwały Wszechmogącego Boga. On nie będzie się przyglądał bezczynnie, kiedy Jego drogi są oczerniane przez bezbożnych.

W tym samym czasie Pan nagradza bogobojnych, On wynagrodzi tych, którzy Mu ufają.

 

Zaktualizowane: 27 października 2016 - 09:50

22 komentarze

Dodaj komentarz
 1. I chwała Tobie Ojcze w imieniu Pana Jezusa teraz, i na wieki wieków

 2. Ludzie ( normalni duchowo ) w Polsce nie chcą ufnie wierzyć w Boga, gdyż kojarzą Jego z dziecinnymi i fałszywymi funkcjonariuszami oraz wyznawcami herezji rzymskiej. Przez to niestety wolą pokładać nadzieję w czymkolwiek innym…

  1. Zobaczcie to tylko – papa prorok i najczystsza ewangelia chodząca…
   https://www.youtube.com/watch?v=ynL07wCWDyY

    1. zgadzam się, jestem zacofany w waszym zacnym towarzystwie 🙂

     1. Piotr, czyli kamień, nie skała

      „Lecz nie tak będzie między wami; a ktokolwiek miałby się stać między wami wielki, jest waszym sługą” (Mt 20:26 NBG) 😉

     2. Adi
      Heh na początku przeczytałem zacofanym towarzystwie ?

   1. śmiejący sie facet to chyba nie Polak.(takie mam wrażenie)
    czyli nie rozumiał co mówi ksiądz.gdyby zrozumiał to padłby ze śmiechu natychmiast.
    to tak dla odrobiny wesołości he he
    mocny skecz.

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

   „nie chcą ufnie wierzyć w Boga, gdyż kojarzą Jego z dziecinnymi i fałszywymi funkcjonariuszami oraz wyznawcami herezji rzymskiej.” Dokładnie to mówi nam Biblia.
   „Biada wam, znawcom Prawa, bo usunęliście klucz wyższego poznania; sami nie weszliście, zaś tych, co wchodzili powstrzymaliście.” (Łk 11:52 NBG)

 3. Redaktor polsat news w sejmie , cytat:

  „Przepraszam za ten hałas ale obecnie trwają tu ćwiczenia ewakuacyjne w razie zagrożenia”

  Ciekawa sprawa..

  1. Scenariusz kryzysowy wygląda na już napisany, zaś aktorzy są ucharakteryzowani i gotowi do odegrania ról swojego życia, pozostając w pełnym napięcia ale i pewnie ekscytacji oczekiwaniu na zielone światło ze strony wielkiego brata.

 4. „Pan skałą i twierdzą moją, i wybawieniem moim, Bóg mój opoką moją, na której polegam. Tarczą moją i rogiem zbawienia mego, warownią moją.”

  „Jedni wolą rydwan, drudzy konie,
  a nasza siła w imieniu Pana, Boga naszego.
  Tamci się zachwiali i upadli,
  a my stoimy i trwamy.”

  „Któż nas odłączy od miłości Chrystusowej? Czy utrapienie, czy ucisk, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz?

  Jak napisano: Z powodu ciebie co dzień nas zabijają, Uważają nas za owce ofiarne.
  Ale w tym wszystkim zwyciężamy przez tego, który nas umiłował.
  Albowiem JESTEM TEGO PEWIEN, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce,
  ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.”

 5. Wielu ludzi pod względem wiary w Boga jest trochę za i trochę przeciw tj. rżnie przysłowiowego głupa…

  1. 😮 ciekawe, co ją mogło do tego popchnąć…

 6. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Super tekst, dokładnie o tym myślałem dziś rano i pytałem o to Boga! 🙂
  Dziękuję w imieniu Jezusa, że Bóg odpowiada na nasze pytania tak błyskawicznie, dobitnie i jasno 😉

   1. Utwór nawet nawet, ale za to…ciekawa jest historia nazwy zespołu 🙂 Podobno lider ją wziął od przekręconej wersji imienia i nazwiska nauczyciela (chyba nawet nauczyciela wychowania fizycznego 🙂 ), który za nim, delikatnie mówiąc, nie przepadał 🙂

 7. Wilkersona znam i czytam juz od jakiegos czasu . Wytrwalosc i niezlomnosc mial niesamowitą . Podobnie jak wielu z was tutaj . Czytam wasze komentarze i podziwiam stanowczosc . Mi tego brakuje . Czuje sie jak dziwadlo . Co nie zmienia faktu , ze ta strona jest moja ulubiona . Dajecie mi duzo sily i checi do zmian . Odwagi . Z cala pewnoscia to zasluga Jezusa Chrystusa . Caly czas próbuje zrozumiec moje otoczenie i jego milosc do Pana a jednoczesnie upór oraz brak checi sluchania i rozmowy . Pytasz ” Wierzysz ? ” odp „Wierzę ! ” I sie zaczvna . Ludzie nie chca ani sluchac ani rozmawiac . Robi sie wtedy dziwnie . A czasem nawet mam wrazenie ze chca zebym sie zamknela . Zmienia im się wyraz twarzy i robia sie nerwowi . Dlaczego ? Przeciez jesliby mowic o milosci do dziecka ,meza ,zony to jest to samo . Tyle ze Jezus zawsze stoji w prawdzie , nie zmienia zdania i nigdy!!!!! nas nie opuszcza . Czyli ze co ? Rozum , serce czy duszę wywialo ? Mnóstwo razy doswiadczylam Jego wsparcia i milosci ale to za malo bo nie bylo to namacalne i spektakularne dla innych . Jezus co mogl to zrobil . Czego jeszcze trzeba ? Wyc mi się chce jak o tym myślę . Przyjsc na swiat po to aby zginac z rąk istot ktore tak bardzo sie kocha i to jeszcze dla ich dobra . A one co ? Przewaznie nic .

  1. Czytając twój komentarz-cieszy mnie, że młode osoby interesują się prawdziwą wiarą w Jezusa. Katolicy uważają inną wiarę za sektę, a niewiedzą, że katolicyzm jest największą sektą na świecie od ponad 1600 lat. Ja nie należę do żadnej religii stworzoną przez człowieka, moją religią jest wiara w Boga i Jezusa, podstawą mojej wiary jest Biblia i każdy człowiek powinien to czynić, wierzyć Biblii Pan Bóg doprowadzi nas do zrozumienia sensu życia na tej ziemi i doprowadzi nas do zmartwychwstania.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish