Czym może być film “Inferno”?

Niebawem w polskich kinach ukaże się film pt “Inferno”.

“Robert Langdon budzi się we florenckim szpitalu i za sprawą tajemniczego przedmiotu zostaje celem obławy. Ucieka z pomocą doktor Sienny, podążając śladem wskazówek zawartych w poemacie Dantego”

 

Zastanawiałem się jakiś czas, czy napisać coś o tym. Ostatecznie podjąłem się takiego ryzyka :-).

Przy okazji. Blog mój nie jest jak to napisałem na stronie “O blogu”  tylko i wyłącznie stricte biblijny. To oznacza, że jest on również czymś a la cafeterią biblijną, czyli również pogawędkami na tematy, które nas otaczają.

 

Takie filmy gdzie wplątany jest wątek religijny zawsze mają określony cel.

Pierwsza część sagi adaptacji Dana Browna “Kod Da Vinci”, miał pokazać inny obraz Jezusa i przede wszystkim oszpecić obraz biblijnej Nierządnicy, czyli Watykanu. W dobie mody na antykatolicyzm taki film był dla mnie niezłą przynętą. Nie ukrywam, nabrałem się. Pamiętam jak w w 2006 roku bodajże oglądając ten film poczułem taki romantyzm płynący z “prawdy” zakłamywanej przez kościół rzymski. Paradoks. Teraz już wiem jak wielką scenę ustawili. reakcja po obejrzeniu tego filmu była następująca: kościół kłamie, Jezus miał rodzinę, która żyje do dzisiaj. Oglądając ten film poczułem się oszukany przez Rzymian. Łyknąłem jak żaba muchę tajemnicze organizacje zamieszane w strzeżenie tajemnicy  rzekomego rodu Jezusa czyli Merowingów. Merowingowie, planujący rządy nad światem ze swojego przyszłego tronu w Jerozolimie, twierdzą że wywodzą się od plemienia Judy, od Jezusa Chrystusa i Marii Magdaleny. W tle filmu widać inicjacje masońskie niczym z filmu “Oczy szeroko zamknięte”.

Cóż mogę napisać? Bez Boga byłem głupi.

W drugiej części, czyli w filmie “Anioły i demony”, prof Langdon tropi zabójcę kardynałów, a trop prowadzi do dawnego stowarzyszenia Illuminatów. W trakcie rozwoju akcji wychodzi na jaw, że śmierć papieża, która miała miejsce piętnaście dni wcześniej, jest również wynikiem działalności Iluminatów. Ostatecznie okazuje się pod koniec filmu, że za wszystkimi zabójstwami stoi rządny władzy człowiek kościoła. Ta część również pokazuje niewinność Illuminati zło kościoła.

Podejrzewam, że najnowszy film z Tomem Hanksem będzie miał podobny finał.

Jednakże zastanawiam się także, czy aby nie chcą nam w tym przypadku pokazać, że kiedy przyjdą w czasach ostatecznych plagi od Boga, będzie to efekt jakiegoś szaleńca.

Co ciekawe, w każdej części Langdonowi towarzyszy zawsze ładna kobieta.

Sataniści w przeciwieństwie do ludzi niewierzących doskonale znają biblię i przygotowują się do oswojenia ludzkości z tym co będzie. Właśnie dlatego jest cała masa filmów apokaliptycznych bez wątku biblijnego.

Poniżej trailer.

Dodaj komentarz

 1. Wg mnie filmem otwierającym i jednocześnie zamykającym wszelkie tego typu historyjki jest “Dziewiąte wrota” Polańskiego. Dosłowny udając zagadkowość. Również łapiący na objawianie “prawd”. Chociaż pokazuje jedną; za tym wszystkim stoi zły. Jednocześnie kłamiąc; opiekuje się poszukiwaczem, żeby go poprowadzić do odkrycia sekretu, zrealizowania tajemnicy. Przewrotne to wszystko w tym filmie z 1999 r. (fajny roczek 😉 ).

 2. Nie ma co psuć sobie umysłu tego typu “hitami”. Zauważyłem, że im bardziej rozreklamowany film, tym więcej przemyconej patologii wypaczających nasze widzenie rzeczywistości.
  Tak dla kontrastu polecam film z wytwórni PureFlix
  https://www.youtube.com/watch?v=rPyklpycCCk
  Z tego co widzę, mają ciekawą ofertę tytułów, niestety ciężko spotkać któryś z lektorem
  http://pureflix.com/

 3. Drugi film tej serii czyli “Anioły i Demony” miał podświadomie pokazać masom kto jest twórcą zakonu iluminatów. Oficjalnie był to Adam Weishaupt, ale wystarczy połączyć kilka faktów z historii jego życia.

  “Adam Weishaupt rozpoczął edukację w wieku 7 lat w szkole jezuickiej.”

  “Po tym jak papież Klemens XIV zniósł Zakon Jezuitów w 1773 roku objął on katedrę prawa kanonicznego, dotąd zarezerwowaną tylko dla członków zakonu.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Weishaupt

 4. A co do teorii, że ziemia jest płaska… 🙂

  ,,Ziemia jest płaskim dyskiem, spoczywającym na sześciu krokodylach, przykrytym łukowato wygiętym ciałem Bogini Nut, wspieranym przez Bóstwo Przestworzy i Powietrza.”

  Cytat pochodzi z młodzieżowego serialu Siedem życzeń, wyprodukowanego w latch 80-tych.

 5. Historie przedstawione w tego typu filmach opierają się na
  ewangeliach gnostyckich. Np Ewangelia Tomasza, Judasza i innych ” apostołach “. To w nich jest opisane ” małżeństwo Jezusa z Marią Magdaleną. Opowieści o Graalu. Piotrze czy kiedykolwiek interesowałeś się gnozą? To właśnie z gnozy wiele zaczerpnął Kościół Katolicki za pośrednictwem Św.Augustyna, który zanim przyjął katolicyzm był słuchaczem sekty Maniego ( Manicheizm ) przez 9 lat.
  Gnoza to znaczy ukryta wiedza, zarezerwowana tylko dla wybranych.Listy Ap. Piotra, Jana, 1 Tym 4, 1-3. ostrzegają przed inną ewangelią.

  • To chyba ten film: http://www.filmweb.pl/film/S%C5%82ugi+bo%C5%BCe-2016-753823
   a tu krótki opis: “Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska) – niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku dr.Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączyy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika z Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana komisarz Warski i Ana Wittesch muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie zaufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna…”