Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Niektóre z przyczyn ciągłych problemów finansowych – Zac Poonen

Zac Poonen

 

Kiedy otrzymujemy coś od Boga i trzymamy to egoistycznie dla samych siebie, umieramy duchowo. Zaciśnięta pięść jest adekwatnym symbolem rasy Adama – zagarnianie tego co się da i trzymanie się tego kurczowo. Jezus miał otwartą dłoń na krzyżu Kalwarii i my też powinniśmy mieć. Izraelici byli pouczeni, że „…Celem dziesięciny było nauczyć ich aby Bóg był zawsze na pierwszym miejscu w ich życiu” (Księga Powtórzonego Prawa 14:23 Living Biblie). W nowym przymierzu, nie ma nakazu dawania dziesięciny, gdyż Jezus powiedział, że musimy być gotowi oddać 100% ( a nie tylko 10%) by być jego uczniami (Łukasza 14:33). Żadna z części naszych pieniędzy nie jest już nasza. Wszystko należy do Boga. To nie oznacza, że mamy oddać wszystkie pieniądze na Boże dzieło. Jednak musimy rozpoznać, że wszystko należy do Boga. Kiedykolwiek wydajemy też pieniądze na nasze potrzeby, powinno to być na chwałę bożą (1Koryntian 10:31). Jednak powinniśmy też łożyć na dzieło boże. Ile powinniśmy dawać? Tyle ile możemy dać z radosnym sercem (2 Koryntian 9:7). W nowym przymierzu nacisk jest położony na jakość naszego dawania w przeciwieństwie do starego przymierza gdzie nacisk był na ilość.

Będziemy jednak rząć zgodnie z tym co zasialiśmy (2 Koryntian 9:6). To co dajemy Panu jest jak zasianie ziarna. Jeśli siejemy mało, mało też będziemy rząć. To może być jedna z przyczyn dlaczego wielu wierzących jest w ciągłych problemach finansowych : Nie byli ”szczodrzy„ wobec Boga (Łukasza 12:21). Jest rzeczą niemożliwą by ktoś był szczodry wobec Boga i dla Boga by miał dług wobec niego w czasie gdy jest w potrzebie.

Jezus powiedział „…Bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać aniżeli brać” (Dzieje Apostolskie 20:35). Czy lubimy otrzymywać prezenty od innych? Jesteśmy więc jak wszystkie dzieci Adama. Jedną z cech osoby, która jest naprawdę bogobojna jest to, że bardziej woli dawać niż otrzymywać. „Sprawiedliwy uwielbia dawać” (Księga Przysłów 21:26- Living Biblie). Biblia mówi „żyć będzie, kto darów nie znosi” (BT Księga Przysłów 15:27). Nasz umysł musi być odnowiony abyśmy nie lubili otrzymywać darów a kochali obdarowywać.

Inną z przyczyn naszych finansowych trudności może być nasza niechęć by pomóc braciom i siostrom w ich potrzebach. „Kto uszy zatyka na krzyk ubogiego, sam będzie wołał bez skutku.” (Księga Przysłów 21:13). Z drugiej strony „Kto lituje się nad ubogim, pożycza Panu, a On płaci wysokie odsetki za twoją pożyczkę” (Księga Przysłów 19:17 Living Biblie). Powinniśmy być jednak mądrzy w tym. Jeśli nie masz mądrości w tej dziedzinie, wtedy lepiej jest dać pieniądze starszym zboru (co do których masz zaufanie) i poprosić ich by rozporządzili tym rozsądnie. Tak właśnie czyniono w pierwszych kościołach (Dzieje Apostolskie 4:34,35).

„Dawajcie, a będzie wam dane… albowiem jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą” (Łukasza 6:38) to jest prawo Boga, które zdeterminuje czy będziemy mieli obfitość cz też braki. Jeśli jesteśmy hojni wobec innych, Bóg będzie hojny wobec nas. Jeśli jesteśmy skąpi wobec innych, Bóg będzie skąpy wobec nas.

Miłość pieniędzy jest przyczyną tego, że wielu Chrześcijan jest w potrzebie. Wszyscy ludzie kochają pieniądze. Kiedy rodzimy się na nowo, ta miłość pieniędzy nie znika. Jednak jeśli jesteśmy wierni by osądzać samy siebie i oczyszczać się od tego, z czasem ona zniknie całkowicie z naszego życia.

 

źródło: http://bozedlaczego.blogspot.com/2016/08/niektore-z-przyczyn-ciagych-problemow.html

Zaktualizowane: 1 września 2016 - 15:36

14 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Czasy ulegają zmianie, ale miłość do bogactwa tudzież władzy zawsze pozostaje taka sama, powodując w konsekwencji zaślepienie umysłowe i kompletny brak umiejętności przejrzystego, logicznego i samodzielnego myślenia.
  Taki sam efekt uboczny powoduje samodzielne wyznaczanie sobie standardów dobra i zła, w oparciu o fałszywe przekonanie o uznawaniu samego siebie za dobrego człowieka, przy jednoczesnym odrzuceniu i zapomnieniu o prawdziwych zasadach współistnienia ludzi zawartych w żywych Słowach Bożych w Biblii.
  1.O tym w filmie na YT (od 18 lat) :
  „Aguirre – gniew Boży (1972) PL”
  2.O trudnych losach życia, jednocześnie fałszywej tradycji czczenia posągów niezgodnie z prawdziwym drugim przykazaniem z Biblii, na YT:
  „Polacy na Syberii 03 oddech tajgi”
  3.O życiu w pięknym acz surowym klimacie na YT:
  „Ostatni traper 2004 lektor PL”
  Niech Słowo Boże i Jezus Chrystus będą wyznacznikami naszego istnienia, a nie własne przekonania i kult zafałszowanej tradycji. Amen.

 2. Artykuł dla mnie. Choć nie mam pracy nadal, ale jakoś problemów finansowych tez nie. Ale widzę, że i tak mi się przyda ta nauka co jest w tym artykule. Czasami myślę nad tym, że lepiej oddać niż coś trzymać lub dostawać. Cały czas Boga pytam co mam zrobić z oszczędnościami gdzie je przeznaczyć..

   1. Dziękuję, to tez pytam Boga co z tym zrobić mam tzn mniej więcej już wiem, ale jak się zabrać do tego, aby ON mi pomógł, bo nikt mi nie pomoże oprócz Jezusa 🙂

  1. Może na jakiś cel charytatywny (np. pomoc psom i/lub kotom w schronisku- chyba w Poznaniu jest takowe… bądź też oddać na jakieś biedne dziecko lub pilnie potrzebujące operacji- np. jest taka akcja „wianki dla Bianki”, gdzie zbierają pieniądze bodaj na operację oka dziewczynki)? Zawsze to jakaś pomoc 🙂

   1. Dzięki, zobaczymy co Bóg powie, będę o te rzeczy pytać:)

  2. Rozdawnictwo na chybił trafił moim zdaniem nie jest dobre, lepiej obdarowuj ludzi którzy tego potrzebują. To nie muszą być duże kwoty, serce Ci podpowie komu masz dać.

 3. no ale ciezko tez stosowac te reguly jak ktos (okupant, najezdzca)
  zabiera wszystko co masz a Tobie pozostaje tyle ze nie starcza na podstawy
  a tak bylo w PRL ciezko i wielu ludzi malo mialo i byli biedni
  teraz bywa jeszcze gorzej skoro z kraju wybylo od siedmiu do osmiu milionow ludzi.Powtarzam za afera podsluchowa.
  o osmiu milionach mowil nemecki magazyn ktory przytoczyl Grzegorz Braun.
  no ale oficjalnie dalej sie sciemnia o dwoch do trzech milionach.

 4. Myślę, że problemy finansowe często są powiązane z wygórowanymi i zbytecznymi „potrzebami”. Ludzie karmią swoje bożki, a ich apetyt nigdy nie będzie zaspokojony. Bezbożnicy prowadzą wyścig zbrojeń, a ich arsenałem są domy, samochody, ciuchy, telefony, wakacje i wszystko to co zapewnia im przewagę nad wrogiem… tzn. sąsiadami, kolegami z pracy, rodziną itd.. Bożek pychy i próżności nigdy nie będzie zaspokojony… mówią sobie: „Gdybym wygrał w totka, to kupiłbym to i tamto, a resztę na procent…”, a dobrze wiemy, jak kończą milionerzy z przypadku – stan późniejszy owego człowieka staje się gorszy niż poprzedni. Bo wiemy, że „(…) kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie.” (Łk 16). Apetyty rośnie w miarę jedzenia, są hotele za poniżej 50 zł, są i za 15000 zł… Większość jednak nie wygrywa na loterii, więc karmią bożka jak mogą: nadgodziny, pracoholizm, wykorzystywanie bliźnich, okradanie pracodawcy itd.. Budują domy na piasku, a wszystko odbija się na życiu rodzinnym, są ciągle zmęczeni pogonią za wiatrem, poruszają się jak w zaklętym, szatańskim kieracie… Budują ogromne domy, a potem zostają sami, bo dzieci nie czują więzi… zostają sami ze wszystkimi zbytecznymi gratami – są jak faraon w komnacie pełnej dóbr ziemskich, które nie mają żadnej mocy po tamtej stronie… Obdarowywanie? Ciężko obdarować kogoś z kredytu, ale jeśli już, to zawsze na pokaz…

  1. Też prawda 🙂 Ludzie się zachłystują wręcz tymi pieniędzmi wygranymi, nie mając nawet odrobiny silnej woli, coby odeprzeć się pokusie rozdania wszystkiego na różności…a kończy się nie najlepiej 🙁

  2. Zgadzam się. Materializm prowadzi do zagłady duchowej, umysłowej i cielesnej. Ja tam wolę gromadzić skarby w domu Boga Ojca, mam nadzieję że coś tam już jest, bo idealnym chrześcijaninem to ja nie jestem 🙂

 5. https://www.youtube.com/watch?v=lO2KvqKmFsc ciekawy filmik, niestety tylko po angielsku…
  PS. Są tu jacyś ludzie z Podlasia?

 6. „Biada temu, co mienie cudze zabiera
  i obciąża się zastawem zbyt wielkim!(…)

  Biada ciągnącemu dla domu swego zysk nieprawy, 
  aby zbudować wysoko swe gniazdo 
  i tym sposobem uniknąć nieszczęścia!”
  Habakuka 2,6 i 9

  Leonardo DiCaprio podejrzewany o oszustwa finansowe:
  http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/leonardo-dicaprio-podejrzewany-o-udzial-w-defraudacji-mld-dol,672870.html

  Apple nie płaciło podatków od zysków:
  http://tvn24bis.pl/tech,80/apple-ma-oddac-13-mld-euro-irlandii-zdecydowala-komisja-europejska,672217.html

  Leo Messi skazany za oszustwa podatkowe:
  http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/leo-messi-skazany-za-oszustwa-podatkowe/d6gmng

  Mało im pieniędzy z tego co zarabiają? Ludzka pazerność nie zna granic…kompletne zaślepienie bożkiem pieniędzy.

 7. Chyba wróciłem z innego Świata, bo to, co tutaj widzę na tej planecie, to nie są żadne cudowności ale strukturalne gówno i nie uczynione przez rodzaj ludzki, bo ten uczynić więcej niż struktura tutejsza mu pozwala nie jest w stanie ale dzieło kogoś intelektualnie sprawniejszego.
  Tej intelekt gra najwyraźniej sobie w najlepsze a scenografia jest mistrzowska pełna radości i piękna zaś sztuka ze skutkami opłakanymi. Taki dramat w kolorowych tapetach a wszystko zeżrą robale a tych robali inne robale i narodzą się nowe robale i dalej będą żarły, bo autor takie ma upodobanie i niczego lepszego nie chce lub nie potrafi uczynić. Krainą śmierci i nędzy tak ten cud nazywam i choćby nie wiem jak cmokali cmokierzy od pism tego osądu się nie wyprę, no, bo jak? Widać co to jest.

  A tutaj rozgryzają szczegóły.
  A rozgryzajcie sobie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish