Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

I nie zaczynaj ze mną, bo wkopie Ci mój Tatuś, czyli Słowo na 04.08.2016.

Niedawno czytając z bratem Robertem biblię, zatrzymałem się na tym cytacie:

 

” Aby zaś udowodnić, że jesteście synami, Bóg zesłał do naszych serc Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze! Nie jesteś już więc niewolnikiem, lecz synem. A jeśli jesteś synem, to i spadkobiercą – z łaski Boga.”

 

Pokazany jest tu stosunek nasz do Boga, stopień relacji. Abba Ojcze i synowie.

Zarówno rola ojca jak i syna zobowiązuje w życiu. Ojciec ma być wsparciem, a syn ma prawo oczekiwać pomocy od ojca.

Pamiętam jak mój wówczas 8 letni syn poskarżył mi się, jak to jego rówieśnik uderzył go z pięści w brzuch. Już wcześniej doświadczył od tego chłopca przykrości. Tym razem miarka się przebrała. Poszedłem do dyrektorki i nauczycielki. Wychowawczyni tego chłopca powiedziałem, że jak jego rodzice  nie dadzą rady z wychowaniem, to ja go wezmę w obroty gdyż nie pozwolę na to, aby stale poniżał i krzywdził syna, którego notabene uczę kultury i nie mszczenia się. Syn chodził ze mną na karate więc mógł oddać, ale wartości chrześcijańskie, które mu wpajam sprawiły, że nie zrobił tego. Powiedział mi jednak: tato mówiłeś, że chrześcijanie nie mszczą się i nie biją innych. Trochę mnie to zatkało, gdyż poczułem niemoc i wiedząc że następnym razem może być nie brzuch, ale np twarz mego syna celem tego małego łobuza. Poszedłem do dyrektorki. Powiedziałem, że pójdę do kuratorium jak szkoła sobie z tym nie poradzi. Zrobiła się potężna afera w szkole. Nauczycielki widząc mnie rozgniewanego zaprosiły mnie na rozmowę uspokajającą.

Efekt? Napastnik od tamtej pory chodził jak trusia, unikał syna na kilka metrów. Kiedyś zapytany przez syna czego się boi odparł: Twojego taty.

 

Oczywiście tytuł tego artykułu jest nieco z przekąsem, ale oddaje sens przesłania tekstu.

Zaznaczam przy tym, iż nie chciałem ukazać stosunku i prawa do obrony, ale podkreślić rolę wstawiennictwa syna do Ojca.

W powyższej sytuacji miały odniesienia do Biblii:

 

 1. Nie oddawaj złem za zło ani złorzeczeniem za złorzeczenie. Przeciwnie – błogosław. Powołany jesteś, abyś odziedziczył błogosławieństwo, a zemstę zostaw Bogu.(por. Rz 12, 14-21).
  Czyń dobro! Bądź gorliwy w dobrym, a nikt ci nie zaszkodzi. Czyń dobro nawet w cierpieniu. Będziesz błogosławiony, jeśli coś wycierpisz dla świętości. (por. 1 P 3, 13-14).
  Syn się nie zemścił.

 

2. Kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka. Już prawica             moja nad nimi wyciągnięta” Zach 2

3. „Ojcze! Nie jesteś już więc niewolnikiem, lecz synem. A jeśli       jesteś synem, to i spadkobiercą – z łaski Boga.”

Lecz jeśli kto miłuje Boga, do tego przyznaje się Bóg. Kor 8 3

(3) A jeżeli ktoś kocha Boga, tego Bóg uznaje za swego. Poznańska

 

Boga można miłować tylko poprzez posłuszeństwo Jego Prawu.

Jako że nie jesteśmy już niewolnikami świata ciemności, to jesteśmy synami Boga. Jesteśmy synami jedynego Boga Wszechmogącego. Modlimy się Ojcze nasz.

Jeśli my ludzie troszczymy się o nasze dzieci, to o ile bardziej Bóg Ojciec troszczy się o nas…Czy on ze spokojem spogląda na naszych oprawców? NIE.

Obserwuję ludzi i widzę, jak za uczynione zło ponoszą karę.

Niedobra to rzecz dotknąć źrenicy Boga.

Wielu chrześcijan żyje w trybie przetrwania, bojąc się każdego dnia. Tak jakby zapomnieli, że nasz Bóg jest Bogiem. wszechmocnym. Taka postawa sprowadza wiarę do religii, powtarzalnych rytuałów pozbawiających prawdziwej wiary.

 

Tak czytając z Robertem ten cytat:

„Aby zaś udowodnić, że jesteście synami, Bóg zesłał do naszych serc Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze”

Powiedziałem mu pół żartem pół serio, że jeśli ktoś będzie chciał mi zrobić krzywdę następnym razem, to powiem mu prosto w oczy: nie zadzieraj ze mną, bo mam potężnego Tatę, a jest nim sam Bóg!!

Jak wspomniałem wcześniej, warunkiem wstawiennictwa jest posłuszeństwo:

 

” „Nie sądźcie, że możecie żyć jak wam się podoba, a ja będę po prostu wciąż wam błogosławił”.

 

Zemstę zostaw Bogu.

Chwała Bogu Ojcu za nasze synostwo!

 

 

Zaktualizowane: 4 sierpnia 2016 - 10:44

10 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dziś rano jak zwykle zresztą modliłem się słowami psalmu a był to psalm 119 najdłuższy bo się autor rozpisał na całego 🙂 O czym on mówi to każdy może sprawdzić. Wskakuję na bloga a tu:
  „Boga można miłować tylko poprzez posłuszeństwo Jego Prawu.”
  Niech mi ktos powie, że istnieją zbiegi okoliczności 🙂 Może i istnieją dla nienarodzonych na nowo. Dla nas istnieje plan 🙂

 2. Chwała Bogu Ojcu! za to czego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus.Dzięki temu jesteśmy dziećmi Boga Żywego.To niesamowity dar,chwała Tobie Jezu Chryste!
  Dzięki ? za tekst,pozdrawiam serdecznie ? w miłości Pana Jezusa Chrystusa .

 3. Dziękuję w imieniu Jezusa Chrystusa

 4. Dziekuje za ten tekst , pamietam jak od dawna ,moja Mama zawsze mi powtarzala ,kiedy ktos mnie bardzo zranil , zawiodl , wykorzystal i bylem zly:nigdy sie nie mscij synu , zostaw to , kiedys on(ona) za to zaplaci ,Bog to widzi.
  Dlatego zostawialem ,mimo ze we mnie buzowalo.
  Jestem jej wdzieczny za to i Bogu Ojcu mojemu ze tak kierowal moim zyciem.Teraz nawet prz sekunde mi nie przemknie przez mysl jakikolwiek odwet itp.Jezus moim Panem a Bog moim cudownym Ojcem!

 5. Jaka jest różnica między ZEMSTĄ a OBRONĄ czy samoobroną??

  1. Kesjo’kochana siostrzyczko w wierze obrona jest wtedy gdy podejmuje czynnosci majace na celu obrone w czasie terazniejszym a zemsta polega na odwecie w przyszlosci .

   1. Więc skoro tak,to chrzescijanin MOŻE SIĘ BRONIĆ (teraz) ale (potem) NIE MŚCIĆ.zakazu obrony nie ma,jest zakaz zemsty.Czy dobrze rozumiem -również kochany braciszku (w wierze)?
    czyli nie oddawaj złem dotyczy ewidentnie zemsty?
    Jeśli nieprzyjaciel łaknie ,nakarm go…a nie mscij sie..(por. Rz 12, 14-21)
    Wyglada na to,że nieprzyjaciel jest w moich rekach i jest głodny,moge zrobić z nim co chcę ale ja go karmie.
    ale jest pokonany ,jest w moich rękach ,bo inaczej jako nieprzyjaciel dalej ,by mnie niszczył a tak ,to ja
    decyduję o nim i go poję ale się nie mszczę.??????!
    Dzięki.

 6. Chwała Bogu Ojcu naszemu!
  Wspaniały tekst ❤

 7. Paweł Misiaszek

  „Dokładajcie wszelkich starań, aby, o ile to od was zależy, z wszystkimi żyć w zgodzie. Najmilsi, nie dopuszczajcie się żadnej zemsty; niech Bóg sam okaże swoje zagniewanie zgodnie z tym, co napisane: Do Mnie należy dokonywanie pomsty, Ja będę udzielał zapłaty mówi Pan. Jeżeli nieprzyjaciel twój jest głodny, daj mu jeść; jeżeli jest spragniony, daj mu pić. Postępując w ten sposób będziesz gromadził rozżarzone węgle [skruchy] na głowie twego nieprzyjaciela. Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło.”_Rz12

  1. Dzięki Ci bracie za te słowa, których potrzebowałem.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish