Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 24.07.2016

„(17) I wszyscy was znienawidzą z powodu mojego imienia, (18) ale wam włos z głowy nie spadnie. (19) Przez waszą wytrwałość ocalicie wasze życie.” Łk 21

 

 

Do naszej społeczności blogowej doszło trochę osób. Jako ponownie narodzeni doświadczają tego, co my wtedy i teraz nadal doświadczamy, czyli ataku od otoczenia. Pierwszą grupą, która nas piętnuje za naszą wiarę jest rodzina. Jest to zresztą zgodne z zapowiedzią samego Boga:

 

„34 Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz.

 

35 Przyszedłem bowiem przeciwstawić syna jego ojcu, a córkę jej matce, a synową jej teściowej; 36 bo wrogami człowieka mieszkańcy jego domu.

37 Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna lub córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; 38 i kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien. 39 Kto znalazł swoje życie, straci je; a kto stracił swoje życie ze względu na mnie, znajdzie je.” Mt 10.34

 

 

Te dwa zdania są esencją wiary:

 

„I wszyscy was znienawidzą z powodu mojego imienia,  ale wam włos z głowy nie spadnie.

Przez waszą wytrwałość ocalicie wasze życie”

 

Jest to standard. Nie wiem jak Wam, ale mnie owo znienawidzenie utwierdzało tylko w wierze. Wszystko się sprawdziło. Wcześniej zajmowałem się astrologią, Huną, czytałem dewianta Freuda, teksty o Krysznie, filozofie sztuk walki i o tym wszystkim mogłem opowiadać uchodząc za interesującego człowieka, o dużych horyzontach intelektualnych. Sytuacja się zmieniła diametralnie, kiedy chciałem całemu światu ogłosić, że czytam Biblię i wierzę w Jezusa.

Stałem się dzikiem, a dzik jak to dzik jest:

Chrześcijanin biblijny jest dziki, jest zły i ma bardzo ostre kły. No chyba Miecz Ducha. Kto zobaczy w domu chrześcijanina, temu szybko zrzednie mina.

Nie pomaga w wizerunku „dzika” jak to postrzegany jest chrześcijanin, ani większa łagodność, ani pomoc innym. Jesteś dziki. Kto zobaczy w domu chrześcijanina dzika,  ten na szafę szybko zmyka. Nie pomaga fakt przemiany: odejście od przeklinania, od złych nawyków. Pan Jezus wszak zabiera na początku naszej drogi kilka złych rzeczy i to bez naszych próśb. Tak po prostu w prezencie.

 

To co w tej sytuacji pomaga narodzonemu na nowo to po prostu:

„Przez waszą wytrwałość ocalicie wasze życie”

Wytrwałość jest kluczem.

Znienawidzą Was, ale włos z głowy Wam  nie spadnie.

I jeszcze ważna sprawa na koniec.

 

Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. 45 Napisane jest u Proroków: Oni wszyscy będą uczniami Boga. Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. 46 Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. 47 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto <we Mnie> wierzy, ma życie wieczne.” Jana 6

 

Sam Bóg Ojciec pociąga Cię do Jezusa. Jest to niezwykły przywilej. W powyższym wersie jest ukryte pewne piękno, które odważę się niebawem napisać. O tej niesłychanie budującej i niesamowicie cudownej tajemnicy poinformował mnie Krzysiu z Giżycka. Tajemnica, o której nigdy dotąd nie słyszałem, a wiąże się z tym:

 

Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.”

 

Uwierzcie mi, cytat wyżej jest bardzo mocno niedocenianym cytatem, nawet wśród osób mających nowego ducha od kilku lat.

Jak wielka jest to odpowiedzialność i przywilej,  napiszę zdradzając ową tajemnicę.

Dlatego Szatan i jego ludzie mordują chrześcijan. Oni dobrze wiedzą kim  jesteśmy.

Póki co, mamy w ciemności nieść światło. Czasem jest ciężko, stara natura walczy z nową. Rodziny, współpracownicy, wystawiają nas na próby, ale przez to wszystko przeprowadzi Was nasz kochany Bóg Ojciec.

Chwała Bogu Ojcu, Jezusowi Chrystusowi i Duchowi Świętemu.

 

 

 

Zaktualizowane: 24 lipca 2016 - 20:29

16 komentarze

Dodaj komentarz
 1. To samo powtarzam w modlitwie – jak bardzo wielkim przywilejem jest łaska oświecenia światłem prawdy Ewangelii, gdy przez Syna w Jego Duchu poznajemy Ojca i stajemy się Jego synami i córkami. A On się między nami przechadza, bo Jego Święty Duch jest w nas i przemienia nas na Jego podobieństwo. Chwała Bogu Ojcu.

  1. Pięknie powiedziane Jacku.

   „Niech będzie z wami łaska, miłosierdzie i pokój od Boga Ojca i od Pana Jezusa Chrystusa, Syna Ojcowego, w prawdzie i w miłości.” 2Jana1,3

  2. Chwała Bogu!Dziękuję bardzo ? za świetną analizę słowa w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
   To prawda dostąpiliśmy wielkiego przywileju gdyż jesteśmy teraz dziećmi Boga.Bóg Ojciec wyciągnął nas ze świata,aby DB prowadził nas i przemieniał na obraz naszego Króla.
   Nic cudowniejszego na ziemi nie mogło nas spotkać ☺ chwalmy naszego Pana za to i cieszmy się.Alleluja!

   1. Pokój Wam i łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa, dla którego codziennie umieramy i którego chwała rozświetla nasze serca i umysły.

   2. Lena jest coś zdecydowanie więcej…

    1. Piotrze oczywiście,że są jeszcze inne cudowne rzeczy,których doświadczamy.

 2. Chwała Panu.

  Ps. Ma ktoś GG lub Skype?

  1. CześćJestemSzymek

   A moze fb 😀 albo whatsapp? Messenger jakis hehe

 3. „Kto zobaczy w domu chrześcijanina, temu szybko zrzednie mina” 🙂 🙂
  I całe moje dzisiejsze rozdrażnienie poszło w drzazgi po przeczytaniu tego tekstu. Niestety walka z chrześcijanami przybiera coraz bardziej dramatyczny obrót. Jeśli chcesz wygłaszać Słowo Boże na ulicy musisz mieć pozwolenie od władz miasta i uzasadnić swoje zamiary. Jeśli „pan urzędnik” stwierdzi że możesz obrazić czyjeś uczucia religijne to może odmówić. Jeśli to zrobisz bez zezwolenia to policja ma prawo Cię zabrać na komisariat i przymknąć na 48h za zakłócanie porządku publicznego. Jeśli zrobisz to kilkukrotnie to czeka Cię grzywna, prace społeczne albo paka. Czy to nie jest ucisk ?

 4. Problem w tym, iż mówiąc nie gramatycznie dużo ludzia nie mieć dusza ( jednostkowa świadomość )… Powoduje to brak własnego zdania…

 5. Dobry wieczór, z tej strony kolejny dziki dzik 😉

  „Kto zobaczy w domu chrześcijanina, temu szybko zrzednie mina” 😀 hahaha

  Mnie też to utwierdza w wierze, te wszelkie nieprzyjemności których doświadczam.

  Bardzo lubię te „słowa na dziś” z rozważaniem 🙂
  I czekam na uchylenie rąbka tajemnicy o soli ziemi 😀

  1. Tak Kasia Ty to już w ogóle jesteś dzika :-). Strach się bać 🙂

   1. haha trochę jestem 🙂 dziki już tak mają

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish