Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 19.07.2016

„Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego świat nas nie zna, że jego nie poznał.”  1 Jana 3.1

Pozornie banalny cytat dla przeciętnego chrześcijanina.

Patrzcie…

Nie jest on banalny. Jak wielką miłość nam okazał Ojciec nazywając nas swymi dziećmi. Król królów, Pan Panów nazwał nas swymi dziećmi. Dla przykładu taki Obama jest królem na ograniczonym terytorium i do tego  nie nazywa nawet części swych poddanych swymi dziećmi. Jest powodem do dumy lub wstydem, mieć jakiegokolwiek rodzica. Albo się rodzica wstydzisz, albo nim szczycisz.

Bóg nazywa nas swymi dziećmi. Jest to wielki przywilej mieć za tatusia samego Boga.

Niesie to za sobą nie tylko wielką radość, poczucie wyróżnienia, ale także zobowiązania. Mając ziemskiego Ojca przede wszystkim musisz być mu posłuszny jako dziecko. Żeby być mu posłuszny, musisz wiedzieć czego On od Ciebie wymaga. Żeby wiedzieć czego od Ciebie wymaga musisz:

  1. Znać Jego Słowo.
  2. Utrzymywać z nim kontakt, mieć relacje.
  3. Wykonywać Jego Słowo.

 

To nie koniec. Teraz już wiesz, że jesteś dzieckiem WIELKIEGO I POTĘŻNEGO I JEDYNEGO BOGA. W związku z tym, czy Boga dziecko może chodzić niechlujnie ubrane? Czy dziecko Boga może mieć w domu nieporządek? Czy dziecko Boga może nie dbać o swe zdrowie? Czy może ono nie dbać o świątynie Ducha Ojca jaką jest ciało?

Jak widzicie skoncentrowałem się na fizycznym aspekcie dziecka Boga. Kiedyś zapytałem w Mielnie pewną starszą kobietę, chrześcijankę: jak powinna się ubierać kobieta? Odpowiedziała krótko i na temat: „tak, jak wypada w danej chwili”. W sumie zgodnie z cytatem rzekła:

12 Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę”.

 

Dziecko Boże ma być wzorem przede wszystkim ze względu na wartości, wygląd i  kulturę. Okazywać szacunek innym, uprzejmość. Dziecko wiele mówi o jego rodzicach.

Pan Jezus powiedział o faryzeuszach:

(44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

(Ew. Jana 8:44)

 

oraz

 

1 Jana 3

„Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła,
ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku.
Syn Boży objawił się po to,
aby zniszczyć dzieła diabła.
9 Każdy, kto narodził się z Boga,
nie grzeszy,
gdyż trwa w nim nasienie Boże4;
taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga. ’

 

Jesteś dzieckiem jednego z duchów.

Bycie dzieckiem Boga zobowiązuje. Nikt Ci nie uwierzy, że jesteś chrześcijaninem/ką jeśli nie pełnisz woli Ojca.

Powiedzmy, że cudzolożysz. Chodzisz do kościoła rzymskiego i cudzołożysz. Możesz się okłamywać, że jesteś chrześcijaninem, świętować 24 grudnia tzw Boże narodzenie, tak naprawdę będące świętem  Sol Invictus, ale z Boga nie jesteś. Dopóki tego nie przerwiesz, nie otrzymasz nowego ducha, jesteś dzieckiem diabła, ponieważ diabeł trwa w grzechu.

Reasumując, rób wszystko by wyglądać jak dziecko Boże, zachowuj się jak dziecko Boże, traktuj innych jak dziecko Boże, brzydź się złem jak dziecko Boże.

 

 

 

Zaktualizowane: 19 lipca 2016 - 12:04

4 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Krótko i jasno powiedziane :D. Dzięki 😀

  2. Dziekuje Ci Boże za Piotra ktory głosi Twe Świete słowa. Bardzo mnie umociły dzisiaj. Oddajmy się Woli Pana naszego bo tylko On wie co jest dobre dla swoich dzieci…Kochajmy Pana i wysławiajmy Go bo tylko On jest DROGA PRAWDA I ZYCIEM…AMEN

    1. Także przyłączam się do podziękowań bardzo budujących słów,które dzisiaj dostaliśmy.?

      1. Nawet w pozornie „banalnym” wersecie biblijnym jak powyższy jest taka głębia i absolutna prawda, że aż chce się zakrzyknąć: chwała Tobie Panie, że my go rozumiemy i wiemy, że należymy do Ciebie!

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish