Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Byliśmy w Ustroniu Morskim.

Od piątku do poniedziałku byliśmy w Ustroniu Morskim ekipą z Kielc i Łodzi. Sama miejscowość ciekawa nie jest. Wąska plaża, sezonowa gastronomia odbijająca się jakością obsługi.

Jeszcze raz sprawdziła się stara prawda mówiąca o tym, że szkolenia i zjazdy dają o wiele więcej nauki niż regularny kurs.

Pamiętam jak chodziłem na karate dwa razy w tygodniu. Nadszedł jednak czas  dwudniowego stażu od rana do popołudnia. Proporcjonalnie podczas stażu nauczyłem się o wiele więcej niż w kilka tygodni kursu.

Tak było i tym razem bynajmniej ze mną w Ustroniu Morskim.

 

 

Już w piątek poznaliśmy Mariusza i Kasię. Chyba dotychczas nie spotkałem w swym życiu tak poważnie traktującej Boga osoby jaką jest Mariusz. Oczyma wyobraźni spoglądałem w lustro. Pomyślałem: popatrz chłopie na tego Mariusza. Brat ów ma w sobie dużą Bojaźń Bożą.

Oto Boża para Mariusz i Kasia:

para

 

Kiedy opowiadał on o swoim życiu, czułem jak stosuje się choćby do tego cytatu:

(32) Przed siwizną wstaniesz, będziesz szanował oblicze starca, w ten sposób okażesz bojaźń Bożą. Ja jestem Pan!

(Ks. Kapłańska 19:32)

Mariusz po chrzcie bardzo się wzruszył. To dziecko Boże, wypełniło wolę Ojca dokonując chrztu pośród atakujących nas fal morskich.

chrzestMariusza

 

Ogólnie wiele emocji i uczuć związanych z wiarą towarzyszyło nam przez te kilka dni.

 

 

W sobotę zaprosili nas do siebie, koło Kołobrzegu  hodowca gąsienic 🙂 Marcin z Gosią.

Ta wspaniała para ugościła nas, niczym ludzie ze świata na okazję komunii zwanej świętą, tyle że my im nie przywieźliśmy laptopa na prezent :-).

Bez fałszywych komplementów, czego nie mam ogólnie rzecz biorąc w zwyczaju czynić,  śmiało mogę stwierdzić i to na pewno nie tylko ja, że Gosia bardzo dobrze gotuje. Oczywiście przed posiłkiem się pomodliliśmy. Udało się, każdy przeżył. (Gosia, żarcik 🙂 ) O Agnieszki smacznej sałatce z kebabem z indyka mówiłem to samo 🙂

Humory dopisywały wszystkim.

Ogólnie Gosia jest wspaniałą chrześcijanką, co przenosi się na wiele płaszczyzn, jak choćby  pełne kwiatów i zadbanych roślin otoczenie domu.

Do ostatniej chwili nie wiedziałem jaka będzie atmosfera, a była iście rodzinna. Szczerze przyznam, że w swej ziemskiej rodzinie nie miewam takich chwil naturalnej nieskrępowanej radości.

 

Spotkanie nad morzem w sobotę:

diana

 

Podejrzewam, że te kilka wieczorów było dla Jacka i może Zdzisia jakby sesją terapeutyczną 🙂

 

Mnie osobiście wiele chwil tego zjazdu uszczęśliwiło, wiele dało do myślenia, wiele nauczyło i uświadomiło.

 

Chwała Bogu za tak wspaniałe zgromadzenie braci i sióstr.

Notabene. Przed narodzeniem na nowo, określenie per brat, siostra, kojarzyło mi się ze zwiedzonymi ludźmi w białych uniformach. Swoje wyobrażenie o tym dawno zmieniłem, a ten weekend mnie w tym utwierdził.

Bój jednak rzekł:

” Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”

To wcale nie oznacza, że musisz iść do zakonu. Po prostu jesteśmy rodziną, gdyż jesteśmy dziećmi Bożymi.

Zjazdy takie, wiele pomagają i wg mojej oceny złemu nie są na rękę. Kto miał być, był i Chwała Bogu Ojcu za szczęśliwe powroty wszystkich.

 

ps.

Być może coś nie dopowiedziałem (5h snu)

Zaktualizowane: 19 lipca 2016 - 14:23

48 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Piotrusiu 🙂 Też byłam z Wami – sercem, myślą i modlitwą. Żałuje, że nie fizycznie 🙁 , ale nie zawsze można mieć to co się chce 🙁 . Cieszę się, że wszystko tak pięknie Wam się udało 🙂 Chwała Panu 😀

  1. U mnie podobnie jak,u Magdaleny byłam z Wami duchowo i sercem.
   Pozdrawiam w imieniu Pana Jezusa Chrystusa

   1. Dziękuje Bożenko i Tobie też Lenko za modlitwy o moje uwolnienie. Pan ich wysłuchał i wyzwolił mnie z kajdanów niewiary! To jest moc modlitwy, która niszczy każde zniewolenie demoniczne. Demony myślały, że mnie mają w garści w mojej obłudzie, ale nikt nie może wyrwać nas Panu Jezusowi, bo należymy do Niego, a On jest Wszechmocny!

 2. Bardzo dziękuję Piotrze za te słowa. Dziękuję również w imieniu Jezusa Chrystusa za to spotkanie pełne miłość, otwartości, uśmiechu, spokoju (oprócz naszego niesfornego psa Kevina??)
  Dziękuję Panu naszemu ze ,,podarował” mi taka mądrą i pełną miłości żonę która przygotowała kolację przy której Duch Boży był razem z nami.

  1. Przyjechaliśmy do Was jak do najbliższej rodziny, bo taką tworzymy. Czuję się zrozumiany i kochany i kocham Was!!!!?

   1. My Ciebie też kochamy Jacku. Odpoczywaj i módl się wiesz za kogo. ?

  2. Cieszę się także, że poznałem Waszą córkę Klaudię.

 3. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świetemu! Bracia i siostry kazdego dnia myslami i modlitwa jestem z Wami. Panu Najwyższemu dziekuje z całego serca ze połaczył nasze drogi!Piotrze prawdziwie sługą Bozym jestes i prosze wznos błagania do Boga o nas i wszystkich tych którzy szukaja Boga w sercach swych. Dziekuje Bogu naszemu i dziekuje Wam bracia i siostry. Umacniajmy sie w Panu Zbawcy kazdego dnia. Jezu Chryste jak Wielka jest Chwała i Milosc Twoja. Kocham Cie Boze moj i kocham Was bracia i siostry moje…Niech Pan Łaskawy Was wszystkich BŁOGOSŁAWI…AMEN

  1. Pokój z Tobą i Twoją rodziną, bracie! Dałeś wraz z Kasią przykład prawdziwego, najszczerszego pragnienia posłuszeństwa Panu Bogu Jezusowi Chrystusowi i głodu Jego Słowa i za to Ci z całego serca dziękuję!

 4. Kasia oczywiscie takze serdecznie Was wszystkich pozdrawia a synek moj Aleks pozdrawia Filipka i Witka….Róbmy wszystko juz tylko w naszych zyciach umocnieni Duchem Świetym na Chwałe Pana naszego Jezusa Chrystusa!

  1. Mariusz
   Szkoda że was nie miałem możliwości poznać 🙂

   1. Chwała Panu Najwyzszemu.Witam Cie Matiks bracie. I ja załuje ze nie moglismy sie poznac ale z Boza łaska wierze ze bedzie nam to dane. Namawiajmy Piotra na kolejny zjazd:) Chociaz na weekend gdziekolwiek byle sie zobaczyc hehe.Niech Bog Cie błogosławi. Pozdrawiam wraz z rodzinka.

 5. Dziękuje Bogu, Bracia i Siostry za wspaniałe chwile, które mogliśmy spędzić razem. Dziękuje Gosi i Marcinowi za pyszny posiłek, którym nas ugościli, za radość którą nam dali. Gosia jest naprawdę wspaniała kucharką. Piękne i budujące są takie spotkania, czułem się jak w kochającej rodzinie, a i Kevin tak bardzo nie dokuczał, fajny wesoły piesek o poczciwej mordce 🙂 Dziękuje też Agnieszce za pyszną sałatkę i pizzę, na którą nas zaprosiła. Chwała Bogu i Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi za Mariusza i Kasię, bardzo mnie wzruszył moment ich chrztu, aż się łezka w oku zakręciła, tak piękny to było moment. Piotrze, dziękuje, że organizujesz takie spotkania, że możemy się wspólnie karmić Słowem Bożym.

  1. ja Tobie również Robert dziękuję za Twój przyjazd, pomoc biblijną no i zdjęcia, które są w tym tekście 😉
   Jesteśmy latoroślami krzewu winnego samego Boga:

   „5 Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.’
   Chwała Panu Jezusowi

  2. Robert, jesteś moim kochanym starszym bratem 🙂 tak się cieszę, że Cię poznałem! Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa niech będzie z duchem Twoim!

  3. Robert stanowczo za mało czasu spędziliśmy na rozmowie. Jesteś wspaniałym ciepłym człowiekiem uwielbiam z Tobą rozmawiać.
   Niech Pan Jezus Ci błogosławi braciszku i całej twojej rodzinie.

   1. Tak Robert to Boży człowiek i cieszę sie, że poznałem go prawie rok temu.

   2. Dzięki wielkie bracie musimy to następnym razem nadrobić. Niech Pan nasz Jezus Chrystus, Tobie też błogosławi i całą Twoją rodzinę, strzeże ją i umacnia.

 6. Kochanie bracia i siostry! Narodziłem się na nowo z wody i z Ducha!!!

  Czułem, że jestem u progu Chwały Bożej, ale ostygłem, popadłem w intelektualizm i dopiero w tych dniach, kiedy nad morzem byliśmy razem doznałem prawdziwego oświecenia światłem miłości Pańskiej, która rozświetliła moje serce. Pan Jezus Chrystus oczyścił mnie momentalnie z brudu w zakamarkach serca, gdy Mu zaufałem i wyrzekłem się ducha niewiary i splamień na sercu. Wyznałem swoje grzechy przed Nim i przed Wami. Nie mam nic do ukrycia, bo Pan mnie prześwietlił.

  Jestem wolny od onanizmu, fetyszyzmu i uzależnienia od używek!!! Wiem o tym. Wreszcie dotarło do mnie, jak wielką łaskę otrzymałem od mojego Pana Boga Jezusa Chrystusa i jak wielkim niewdzięcznikiem byłem…

  Powątpiewałem w Jego wszechmoc, ale w końcu uwierzyłem. Bardzo pragnę żyć pobożnie, w pokorze i ciszy i trzeźwości umysłu, nieobłudnie. Pragnę słyszeć głos Ducha, który daje poznanie prawdy.

  Ojciec Święty mnie znał i powołał, bo powiedział: „Nie wszyscy pojmują tę sprawę, tylko ci, którym jest dane”. Dziękuję Ci Panie Przenajświętszy, że jest mi dane pokochać Cię pierwszą miłością i poddać się Tobie. Takiemu nędzikowi to zostało objawione… Dane nowe serce. To niepojęte, jak On nas kocha. Nieprawdopodobne. A jednak to prawda. Wolność jest tylko i wyłącznie w Panu Bogu Jezusie Chrystusie. CHWAŁA BOGU OJCU, PANU JEZUSOWI CHRYSTUSOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU!!!

  1. Nie jem wieprzowiny, nie piję piwa i nie komentuje ? ale tak bardzo Jezus zbliżył nas do siebie że nie mogę się powstrzymać. Wierzyłam w to całą sobą a wiara jest dobrem najwyższym. Modliłam się braciszku ty mój całym sercem ❤. Niech Bóg Błogosławi nam wszystkim. WSZYSTKIM.

  2. Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi!
   Bardzo się cieszę ? ,aż się popłakałam ze wzruszenia.
   Nasz Bóg jest potężny i to prawda,że bardzo nas kocha i ta właśnie miłość rozbraja.
   Kiedy na nas spada,przemienia nas na podobieństwo Pana Jezusa Chrystusa
   Chwała Ci Boże

   1. Ja też ciągle wzruszony jestem 🙂 Tak jakby Pan odblokował moją wrażliwość, którą stłamsił świat.

    1. Dzięki Ci Panie Boże za to,że przemieniasz nas.
     Chwała Panu,że kruszy nasze serca.
     Cieszę się ☺ Jacek twoją wolnością i wysławiam Pan Boga bo jest cudowny.

  3. Jacku, wszystkie Twoje wpisy są piękne, ale powyższy chwyta za serce! Chwała Panu!

   1. Dziękuję Moniu za te słowa 🙂 Tę radość trudno opisać, starałem się oddać to jak najlepiej 🙂 Czas oddać się Duchowi Boga, który zaprowadzi do wszelkiej prawdy i da pokój Boży i pewność zbawienia. Może i stoimy u progu rewolucji, o której pisze Detektyw, ale ufamy Panu, że tak jak nas oczyścił, tak nas zbawi ode złego. Nie bójmy się, bo On nas zna, a my przez Niego znamy Abbę, Ojca Świętego i jedynego Boga. Jemu cześć i chwała na wieki wieków!

  4. Piękne świadectwo Jacku 🙂
   Wielkie dzięki za wszystko naszemu umiłowanemu Panu Jezusowi Chrystusowi. Za wszystko co już uczynił i co czyni w dalszym ciągu w naszych sercach, duszach i umysłach i w całym naszym życiu.
   🙂

  5. Amen 🙂 Pan ma o nas wszystkich staranie. Nowe Serce i Prawy Duch to jest to, co chce w nas stworzyć. Mamy Łaskę Pana darmo nam ofiarowaną, do nas należy nauczyć się ją przyjąć w całej pełni, poddając się z ufnością.

  6. Jacku bracie zapomniałem Ci odpisac i oznajmic jak bardzo wielbi dusza moja Pana ze wrociłes na droge Ojca naszego! Niech Łaskawy Bog da Ci siły abys wytrwał abysmy my wszyscy wytrali w PRAWDZIE! Bo Prawda WYZWALA! Tak jak powiedział Pan nasz Jezus Chrystus! ON JEST DROGA PRAWDA I ZYCIEM i ta droga podazajmy kazdego dnia i ta prawda zyjm na codzien i Jego zyciem umacniajmy sie w wierze , w wierze PANA KTORY ZMARTWYCHWSTAŁ ZASIADA PO PRAWICY OJACA I KROLOJE NAM SPRAWIEDLIWIE I MILOSIERNE! NAJWIEKSZA CZESC I CHWAŁA JEGO SWIETEMU IMIENIU I TYLKO JEGO!

 7. Dziękuję Panu Bogu za to spotkanie i za wszystkie osoby, z którymi mogłam spędzić czas. Atmosfera była bardzo rodzinna i wesoła, zwłaszcza na smakowitej kolacji u Gosi i Marcina. Bardzo się wzruszyłam podczas chrztu przemiłej pary, Kasi i Mariusza. To wspaniałe, że Pan Bóg dotyka ludzi i przemienia ich życie. Pozdrawiam wszystkich i błogosławię 🙂 🙂 🙂

 8. Chętnie bym jeszcze raz na taki zjazd pojechał.

  1. Zdzisław już wkrótce znowu się spotkamy tylko musimy poprosić Pana Jezusa aby nam to zorganizował.
   Trzymaj się ciepło i oszczędzaj urlop na kolejne zjazdy.

   1. Te wspólne rozmowy. Wspólne przebywanie i spotkania to coś pięknego.

    1. Tak Zdzisiu, masz 100% racji. Rozmowa z braćmi i siostrami w wierze jest na wagę złota.

 9. Gratuluję chrztu Mariuszowi i Kasi 🙂 Chwała Panu 🙂
  Pozdrawiam Was Wszystkich Kochani w Imieniu Jezusa Chrystusa 🙂

  1. Dziekujemy ci siostro z całego serca. To wszystko tylko dzieki Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi ktory tak mocno nas ukochał…Uwielbiajmy Jego Imie teraz i na wieki! I namawiajmy Piotra na jakis mały zjazd 🙂 abysmy mogli wszyscy sie spotkac:) Niech Bog Cie błogosławi.

 10. Chwała Panu za takich wspaniałych ludzi jak Wy! 🙂

  1. CześćJestemSzymek

   Szkoda ze sie nie udalo, bo tez mialem byc i zostac ochszczonym 🙁 najwyrazniej taka jest wola Pana. Chwala Tobie Panie Jezu.

 11. Szkoda, że i tym razem nie mogłam przyjechać.

  1. Dina 🙂
   Jakbyś nie miała jak przyjechać na kolejne zjazdy. Mogę Cię zabrać na zjazd 🙂

   Ps. Dawno się z wami nie widziałem. Pozdrawiam 🙂

  2. dokładnie Dina mówiłam ci o tym niedawno, jakbyś kiedyś chciała i będzie taka możliwość Zdzisiu Ciebie chętnie zabierze 🙂 Pozdrawiam w cię w Imieniu Jezusa Chrystusa 🙂

 12. Dziękuję za ten zjazd i możliwość spotkania się z braćmi i siostrami.

 13. „Podejrzewam, że te kilka wieczorów było dla Jacka i może Zdzisia jakby sesją terapeutyczną”

  Było. Szczególnie na przykładzie Jacka mogłem zaobserwować pewne pomocne wnioski.

  1. Naprawdę?… Jej, nie ogarniam! Ależ się cieszy moje serce! 🙂 Chwała Bogu Ojcu!
   P.S.: Pokazałem mamie Twój tekst o fałszywych obrazach i chyba zaczyna się budzić! 🙂 Jeszcze nigdy nie byłem tak rozradowany w duchu, coś niebywałego!!! Musze częściej zaglądać na Twojego bloga. Tak się cieszę, że jesteś z nami. Świetnie się rozmawiało w pokoju. Pokój z Tobą!

   1. Tak. Dzięki że sesje terapeutyczne były za darmo.
    Miło że mój tekst w jakiś sposób pomógł twojej mamie. Chwała Panu.
    Jak Cię zaciekawi co tam jest to pewnie czemu nie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish