Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 11.07.2016

„Błogosławiony ten, któremu odpuszczono występek, Którego grzech został zakryty! (2) Błogosławiony człowiek, któremu Pan nie poczytuje winy, A w duchu jego nie ma obłudy!” Ps 32

 

Nie ma lepszego błogosławieństwa aniżeli życzenie szczęścia od Boga. Błogosławieństwo od Boga to gwarancja spełnienia.

Czy to jest takie ważne aby mieć odpuszczone grzechy? Odpowiem oksymoronem: jest strasznie dobrze mieć odpuszczone grzechy.

Ostatnimi czasy w rozmowach prywatnych dzielę się z moimi rozmówcami tym spostrzeżeniem. Otóż katolickie rozumienie grzechu jest wypaczonym rozumieniem. Ba, gro zborów może się ze mną nie zgodzić z tym co za chwilę napiszę.

Grzech niewybaczony, to nie tylko utrata zbawienia. Grzech niewybaczony jest czekającą w niebie karą jeszcze za życia. On wisi w powietrzu. Czeka. Dojrzewa. Jednak Bóg jest Bogiem miłosiernym. jest to Bóg wielkiej miłości i dlatego czeka. Może się nawrócisz.  Rodzi to pewien problem. W związku z tym, że kary nie ma od razu, świat cały żyje w grzechach. Jeśli grzech działałby od razu, jak na przykład dotknięcie palcami  ognia, to nikt by nie grzeszył wiedząc, że się sparzy. Pełen miłości Bóg daje jednak szanse. Podsyła ludziom grzechu swój kościół. Na ulicy, w necie. Grzesznicy bagatelizują to. Jest to dla nich nierealne. Tylko garstka wybiera zbawienie, czyli uwolnienie z sideł grzechu. Reszta żyje w obłudzie jakby kary nie było.

Kara jest. Przeglądając życie poszczególnych postaci biblijnych widzimy, że owe kary są czasem nawet natychmiast. Przykład:

 1. Ananiasz. Za kłamstwo spotkała go nagła śmierć.
 2. Nabal. W ciągu 7 dni zmarł za złe potraktowanie Dawida. Był bardzo bogatym człowiekiem.

Historia Nabala, czyli jak Bóg wykonuje wyroki na naszych wrogach za nas.

Jednakże w większości przypadków wyroki są odłożone w czasie. Właśnie dlatego, że Bóg daje ludziom jeszcze szanse. Mógłby od razu ich zgładzić.

Jeśli nie narodziłeś się na nowo, nie otrzymałeś nowego ducha, jest to odpowiednia chwila, abyś przeprosił Boga za wszystkie swoje grzechy, które wbiły gwoździe wyszydzanemu, bitemu, opluwanemu Bogu, który zstąpił na ziemię, abyś Ty był/a wolny. Żebyś nie zginął.

 

Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (Rzym.6:23).

 

Pewnie chciałbyś/a zobaczyć się z bliskimi po śmierci. Niestety nie zobaczysz się ze wszystkimi…

 

„Błogosławiony człowiek, któremu Pan nie poczytuje winy, A w duchu jego nie ma obłudy”

To jest wielka sprawa mieć darowane winy przez Boga. Jest błogosławieństwem nie mieć obłudy. Czym jest ta obłuda?

Będąc katolikiem mówiłem do kolegi katolika: ja nie grzeszę. Nikogo nie ranię. Wiadomo, wówczas nie wiedziałem że grzeszę, ponieważ nie znałem Prawa Boga. Żeby wiedzieć czy grzeszysz, musisz znać Prawo Boga. To Prawo możesz znaleźć tylko w Jego Słowie. Nie w tekstach innych, ale w Jego Słowie. Możesz mi teraz nie ufać, więc zacznij sam szukać, zacznij czytać Słowo Boga.

 

Dziękuję Ci Panie Jezu Chryste, za pokazanie mi moich grzechów, za uwolnienie, za Twoją męczeńską śmierć za moje GRZECHY, które teraz są już zakryte.

„Błogosławiony ten, któremu odpuszczono występek, Którego grzech został zakryty!”.

 

W Syracha 21 mamy ostrzeżenie:

Synu zgrzeszyłeś? Nie czyń tego więcej i za poprzednie swe grzechy proś o przebaczenie! (2) Uciekaj od grzechu jak od węża, jeśli się bowiem zbliżysz, ukąsi cię: jego zęby to zęby lwa, co porywają życie ludzkie. (3) Każde przekroczenie Prawa jest jak miecz obosieczny, a na ranę przez nie zadaną nie ma lekarstwa. (4) Gwałt i przemoc pustoszą bogate posiadłości, tak też mieszkanie wyniosłego będzie zrujnowane. (5) Prośba z ust ubogiego dociera do uszu Pana, a sąd Jego prędko przychodzi. (6) Kto nienawidzi upomnienia, idzie śladem grzesznika, ale kto Pana się boi, z serca się nawróci. (7) Daleko znany jest mocny w języku, ale rozumny wie, kiedy on się potknął. (8) Kto buduje dom za cudze pieniądze, podobny jest do gromadzącego kamienie na własny grobowiec.

 

Świat nienawidzi mowy o grzechu, kiedy Duch Święty po to przyszedł:

„„On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie” (J 16, 7)

Dlatego nienarodzeni na nowo alergicznie reagują na nas, gdyż musielibyśmy im powiedzieć o grzechu. Głoszenie ewangelii dlatego właśnie działa na ludzi jak płachta na byka, ponieważ żyją oni w niewoli. Niewoli grzechu pod wpływem złych duchów. Owe duchy nie pozwalają im na słuchanie kościoła Boga. Mają nas, ich  za dziwaków, za nawiedzonych, kiedy Ci ludzie są ratunkiem dla ich staczającej się w przepaść duszy.

 

Jak wspomniałem świat kocha grzech.

Nadgryzione jabłko:

 

aple

Mało kto wie, ale nazwa znanej firmy Avon, z hebrajskiego tłumaczy się właśnie jako „grzech”.

 

W Ezechiela 18,4 jest wyjaśnione dobitnie:

„Każdy, kto grzeszy, umrze”

 

Pamiętam i będę długo pamiętał wykład Dawida Wilkersona pt Jajo węża. Mówił on w nim o tym, aby się nie mścić i nie hodować jaja węża. Podał kilka przykładów grzesznego zachowania członków zboru. Poważnie skrzywdzili innych. Obaj za pół roku zmarli. To były różne przypadki w różnych latach.

Na koniec lekko napomknę o jednej sprawie:

Przeciwieństwem błogosławieństwa jest przekleństwo.

Często przechodzi ono na dzieci. Owszem nie dotyczy to nas, tych którzy przyjęli łaskę Jezusa Chrystusa.

Tak więc błogosławieństwo od Boga jest czymś niesłychanie ważnym i pożądanym.

______________________

Serdecznie dziękuję w imię Jezusa Chrystusa wszystkim, którzy się o mnie modlą, a w  szczególności: Kosik, Lenie, Jackowi, Robertowi, Dianie, Wojtusiowi, Marcinkowi, Grażynce, Agnieszce,  Bogdanowi, Magdalenie, Żołnierzowi.

Przepraszam jeśli pominąłem kogoś, z kim choćby czasem mam relacje.

Dziękuję także wszystkim innym za wsparcie materialne, bez którego nie byłoby tego bloga.

Jesteście moim błogosławieństwem i czuję się błogosławiony.

Niech wam Bóg Ojciec Błogosławi w imię Jezusa Chrystusa.

Zaktualizowane: 11 lipca 2016 - 11:20

33 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dziękuję za ten bardzo wartościowy wpis w imieniu Jezusa! A Tobie Piotrze niechaj Pan Bóg obficie błogosławi i napełni Twoje serce pokojem!

  1. Dziękuję, ale w zasadzie sam Jacku odczuwasz na swej osobie, czym jest to, o czym pisze. Zostałeś kilkakrotnie upomniany przez Boga. Jesteś żywym tego przykładem. Tyle, że Twoje sins-y krzywdzą głównie Ciebie.
   Tak pokoju i spokoju się mi przyda. Wychodzę na prostą i wiesz dlaczego 🙂
   Chwała Bogu

   1. Dokładnie – uświadomiłem sobie, że moim największym wrogiem, naturalnie poza demonami, jest moje własne ciało, które walczy z duchem. Nie sądzę, by ktokolwiek mi źle życzył, czy był urażony przeze mnie, a i ja do nikogo żadnych złych uczuć nie żywię. Najtrudniej jest zapanować nad własną mową i własnymi pożądliwościami cielesnymi. Dlatego tak ważne jest wyznawać Bogu Ojcu przez Jezusa i w Duchu Świętym, jak bardzo jest to ciężarem, jakie to trudne zaprzeć się samego siebie i cierpliwie, dzień w dzień prosić o łaskę.

    Aha, podoba mi się to określenie „sinsy” 😉

 2. Dobra dobra Piotruś ty tu nie słodź tylko mów lepiej co z tym zjazdem bo wszyscy w blokach stoją. ?

  1. musze chyba sam znaleźć te kwatery 🙂
   Już szukam …

   1. w końcu fachowiec od wczasów ?

    1. Dzięki Marcin za monitowanie pana Detektywa 😉 A dziś brat Michał wspominał, że niestety pogoda ma się popsuć podobno pod koniec tego tygodnia…

     1. nie pod koniec, ale do końca.

      ps Marcin miał w weekend szukać kwatery 🙂

      1. Z kolei ja miałem szukać funduszy na wyjazd, ale spokojnie. Będą konkrety, to i będą pieniądze 🙂

       1. ale to jedna i nawet nie ten czas bo od 24.07 a my zjezdzamy sie 15.07 🙂

       2. Drogo? Ale jak to, przecież miało być tanio?! 😀

 3. Wspólnota chrześcijańska ma to do siebie, iż sobie wzajemnie pomaga, a pogańska ( katolicka, islamska, buddyjska itd. ) siebie wzajemnie kijem okłada i w błocie miesza.

   1. Sam grzech jest karą dla człowieka, bo jego konsekwencją jest cierpienie, a w końcu śmierć duchowa i fizyczna. Bóg jest wspaniałym kochającym OJCEM, który chce, aby JEGO dzieci miały z nim relacje miłości. Gdyby karał za każde przestępstwo Prawa, być może miałby rzesze takich, którzy unikaliby grzechu, ale byliby to ludzie okazujący posłuszeństwo ze strachu, a nie z miłości. BÓG JEST MIŁOŚCIĄ i pragnie relacji, które będą tę miłość odzwierciedlać.

    „On jest łaskawy i miłosierny, nierychły do gniewu i litościwy, i żal Mu karania” Ks.Joela

    „nieskory do gniewu i bardzo łaskawy” Ps. 86, 103, 145.
    Jezus Chrystus – doskonały obraz Ojca – okazywał współczucie, zrozumienie, cierpliwość i miłość każdemu, kogo spotkał na swojej drodze. Gniew okazał tylko raz (w świątyni).Ten kto naśladuje Zbawiciela, kocha Boga i bliźniego, rzadko ulega grzechowi, bo miłość strzeże jego serca i umysłu 🙂 Miłość, która wypływa z MIŁOŚCI, włożona do serc przez DUCHA. 🙂

    1. Wspaniale to siostro ujęłaś 🙂 Chwała naszemu Wielkiemu Panu Jezusowi Chrystusowi.

    2. jest litościwy dla swych dzieci,
     dla innych okazuje gniew.

     Ps 89
     „Lecz oto Ty odrzuciłeś i wzgardziłeś nim, Rozgniewałeś się na pomazańca swego, (40) Zerwałeś przymierze ze sługą swym, Zdeptałeś na ziemi koronę jego.’

     W Biblii jest mowa setki razy o gniewie Boga. Nie tyczy się on tylko wybranych.
     Z milości do ludzi czeka on na innych, a nam zbawionym wybacza grzechy małe jeśli Mu je wyznamy. tak to widze.

    3. Magdalena,
     zwyczajowo sie z Toba nie zgodzę,okazał gniew nie 1 raz.
     Zeby tak już móc zjeśc tę babkę zimniaczaną u Ciebie.
     Rozmarzyłam się.

     1. Kesja siostrzyczko 🙂
      Przyjeżdżaj – zjemy babkę i się trochę „pokłócimy” ha, ha 🙂

     2. np
      „(34) Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią.

      (Ew. Mateusza 12:34)

 4. Dzięki w imieniu Pana Jezusa Chrystusa za twoją pracę i niechaj Bóg Cię błogosławi.
  Kochani pomódlcie się za mnie,jadę z mężem do stolicy i potrzebuję siły i pokoju naszego Pana.Dzięki i z Panem Bogiem

 5. Człowiek Chrystusowy: myśli samodzielnie, działa wspólnie, a katolik…

 6. Ciekawa uwaga. Prawda obraża, a kłamstwo dotyka.

 7. Polacy ( ci w różnym stopniu wierzący ) mają rozliczne pretensje do Boga, iż im nie błogosławi. No przepraszam bardzo, jak ma obdarzać łaskami odstępców i bałwochwalców? Którzy wolą tradycję ( kłamliwe bajki ludzkie wszelakiego typu ), miast Biblię ( prawdziwe Boże nauki )?

 8. Jak myślicie co zrobić z komputerem? Bo jest powodem do grzechu i zgorszenia.

  1. komputer nie jest pwoodem do grzechu.
   To poszczegolne strony, ew gry

   1. To muszę pozbyć się internetu.

    1. Zdzisiu 🙂 Musisz pozbyć się tego, co tkwi w Twoim wnętrzu i pcha Cię do złych rzeczy w internecie. To nie komputer i internet są przyczyną – to tylko narzędzia, z których należy korzystać (dla dobra oczywiście). Ufam, że PAN przez swojego DUCHA uwolni Cię od wszystkiego, co trzyma Cię w niewoli i pcha tam, gdzie iść nie chcesz. Cierpliwości i zaufania Ci życzę, będzie dobrze 🙂

 9. Lechici zostali podstępnie ograbieni ze swojego walecznego i szlachetnego ducha, w miejsce którego wciśnięto im tchórzliwego i małodusznego obcego smorodliwego miazmata katolickiego. Watykan rzymski perfidnie i obłudnie podszywający się pod chrześcijaństwo niszczył naszych przodków i niszczy nas samych. Nie spoczniemy dopóki, dopóty ta babilońska zaraza nie sczeźnie, rozpadając się w proch i pył niepamięci. Boże Ojcze, Dopomóż nam. Przez Twego Syna Jezusa Chrystusa błagam cię o to. Niech tak się stanie.

 10. Każdy totalniacki przeciwnik wolności to wróg wolnych ludzi ( chrześcijan ).

 11. Witam! Chciałbym prosić o modlitwę za mnie, ponieważ straciłem wiarę. Byłem oddanym Bogu człowiekiem, ale pogubiłem się i na nowo wróciłem do swojej grzecznej natury całkowicie zapominając o Jezusie. Wierzę, że Wasza modlitwa sprawi, że powrócę do Jezusa…
  Mirek

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish