Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

CHRYSTUS ZBIERZE SWOJĄ OBLUBIENICĘ

David Wilkerson

Jezus mówił o wielkim i nagłym zniknięciu ludzi z ziemi. „Tej nocy dwaj będą na jednym łożu, jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. Dwie mleć będą na jednym miejscu, jedna będzie zabrana, a druga pozostawiona. Dwóch będzie na roli; jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony” (Łukasz 17:34-36). Uczniowie Jezusa zapytali, „Dokąd będą zabrani ci ludzie?” On odpowiedział, „Gdzie jest padlina, tam zlatują się i sępy” (17:37).Mówił im, „Ja jestem głową Ciała i Głowa będzie zjednoczona z Ciałem.”
Niektórzy bibliści mówią, że ludzie zabrani to są grzesznicy, którzy są zabierani na sąd. Ale Pismo mówi inaczej. Izajasz mówi o orłach w odniesieniu do Kościoła: „Ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają” (Izajasz 40:31). Bóg również powiedział do Izraela, „ Wy widzieliście, co uczyniłem Egipcjanom, jak nosiłem was na skrzydłach orlich i przywiodłem was do siebie” (2 Mojż. 19:4).
W Ew. Mateusza Jezus mówi o wybranych, zabranych przez Boga: „- I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi” (Mat. 24:31). Paweł pokazuje to wyraźnie i mówi: „ Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy” (1 Tesaloniczan 4:16-18).
Chociaż to wydarzenie będzie tak dramatyczne, to Jezus mówi, że to się stanie w normalny dzień. Będzie to tak, jak w dawnych dniach sądu, w społeczeństwie w czasach Noego i Lota. Ludzie będą zajęci swoją pracą i codziennymi obowiązkami tak, jak zawsze. Wtedy wszystko się stanie nagle, w jednym momencie. Paweł mówi: „ wszyscy będziemy przemienieni, w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni” (1 Koryntian 15:51-52).
To będzie taki dzień jak inne. Cała ludzkość będzie nieświadoma, ale wtedy, w jednym momencie Chrystus zabierze Swoją Oblubienicę.

Zaktualizowane: 13 czerwca 2016 - 12:31

50 komentarze

Dodaj komentarz
 1. To jest niespelnione proroctwo Pawla ktory okazal sie falszywym prorokiem .Paweł mówi: „ wszyscy będziemy przemienieni, w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni” (1 Koryntian 15:51-52).

  1. Dla Jezusa 🙂 A skąd wniosek, ze proroctwo jest niespełnione. Może jeszcze nie przyszedł czas wypełnienia proroctwa. A poza tym, czy wiesz o co chodzi w kwestii trąb (zwłaszcza tej ostatecznej)? Czy wiesz czego to proroctwo dotyczy ? I na jakiej podstawie twierdzisz, że Paweł jest fałszywym prorokiem ?
   Jeśli kwestionujesz wiarygodność Pawła to wnoszę, że masz bardzo, bardzo szeroką wiedzę i dogłębnie temat zbadałeś. Podaj podstawy takich twierdzeń! Bo zdanie ludzi, którzy szykanują apostoła, czy wymysły oparte na niezrozumieniu i wyrywaniu cytatów z kontekstu to po prostu głupota (stwierdzenie delikatnie, bo można byłoby użyć mocniejszego). Niech Ci Duch Święty pokazuje prawdę, bo PRAWDA pochodzi od Boga. 🙂

   1. Kazdy kto bezstronnie przeczyta ,1Kor.15;51-52 stwierdzi ,ze Pawel mowil o czasie w ktorym zyl(terazniejszym), wiec okazal sie falszywym prorokiem , albo zle przetlumaczono pisma 🙂

    1. To są słowa samego Zbawiciela :

     “36 Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec. 37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, 39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 40 Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. 41 Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.” Mat.24

     Inny cytat: “3 Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.” Mat.25

     Czy Paweł i jemu współcześni mogli spodziewać się powrotu Pana w każdej chwili ? Oczywiście, że tak ! Czy Paweł miał prawo wierzyć, że powtórne przyjście będzie miało miejsce za dni jego życia ? Oczywiście, że tak ?
     To, że Pan jeszcze nie wrócił nie znaczy, że to o czym pisał Paweł nie wypełni się w czasie wyznaczonym przez Boga. Porównaj słowa Pawła ze słowami Jezusa a zobaczysz, że nie ma tam żadnej sprzeczności. 🙂
     Niech Duch święty Cię prowadzi – polegaj na NIM, a nie na zdaniu ludzi, czy własnym rozumie. 🙂

     1. Nie moge sie z tym zgodzic ,co piszesz ze Pawel tak jak my spodziewamy sie przyjscia Pana Jezusa , poniewaz Pawel powiedzial wyraznie ze “17 a potem my, jeszcze żyjący, jednocześnie z nimi zostaniemy pochwyceni ku obłokom na spotkanie z Panem. I pozostaniemy z Nim już na zawsze” Przypomne ze Pan Jezus Chrystus powiedzial ze nikt tego niewie kiedy przyjdzie tylko Ojciec , wiec skad Pawel wiedzial ?

      1. @ Dla Jezusa 🙂

       Ale czy Paweł podał dokładną datę kiedy to się stanie..?
       Jezus mówił, że nikt nie zna dnia ani godziny.
       Paweł też nie znał i dlatego też nie podał ani dnia ani godziny.

       1. Magdula 🙂
        Czasami trudno z kimś dyskutować 🙁
        Dla ludzi, którzy oczekują powrotu PANA i spodziewają się GO w każdej chwili, powiedzenie “my żyjący” jest jasne i oczywiste. Innym być , może trudno to zrozumieć 🙁
        Zostaje modlitwa 🙂

       2. Magdalena 🙂

        Zgadzam się oczywiście z Tobą..
        Ale.. ziarno zasiane..
        Oczywiście- pozostaje teraz modlitwa..

  2. hmmm…
   Jeśli skreślasz Pawła na podstawie tego cytatu to musisz skreślić całą apokalipsę.
   Apokalipsa mówi o trąbach. A skoro trąby zabrzmiały a my tu jesteśmy hmm…Tylko jakoś przeoczyłem wielki ucisk. A jeśli trąby nie zabrzmiały to na jakiej podstawie uważasz że się to nie wypełniło. I dlaczego wszyscy atakują osobę Pawła, a nie księgi. Dlaczego przy ew. Tomasza czy Marii Magdaleny nie rzucają oszczerstw przeciwko Tomaszowi czy Marii Magdalenie.
   Idź precz i nie siej kąkolu.

  3. Pawla nie wybral zyjacy na ziemi Pan Jezus Chrystus , kto mi udowodni ,ze tak nie jest?
   Apostolami byli I sa tylko wybrani osobiscie przez Pana Jezusa Chrystusa I mamy to potwierdzone w Ew.Mateusza .

   1. Udowodnij, że Pan Jezus nie wybrał Pawła… Masz na to jakieś dowody …?

    Tak można “bawić się długo”…tylko po co…?

    1. @ Dla Jezusa 🙂
     “Pawła nie wybrał żyjący na ziemi Pan Jezus Chrystus”
     Czy Jezus Chrystus żyjący w niebie nie może wybierać do służby kogo chce, kiedy chce i na jak długo chce ?
     Od kiedy to Bóg jest ograniczony do miejsca, czasu i przestrzeni ?

     1. Oczywiscie ,ze nie mozna nazywac I wybierac apostolow tak sobie bo kazdy moze powiedziec ze mial objawienie jak Pawel I zostal wybrany na apostola , dlatego Pan Jezus Chrystus przyszedl I widzialnie wybral 12 apostolow by wszystko bylo pewne , jasne prawdziwe .Apostol to szczegolny tytul przewidziany tylko dla wybranych przez Boga dla wykonania Bozego dziela .

      1. Dla Jezusa, plywasz po temacie.
       Ostatni raz publikuje Twój post ponieważ dzielisz chrześcijan. Od Boga to nie ejst.
       Odpowiem Ci tylko merytorycznie linkiem:

       https://detektywprawdy.pl/2015/09/30/dowod-na-to-ze-pawel-byl-apostolem-jezusa/

  4. Kto nazwal Pawla apostolem ?

   1. Słownik języka polskiego:
    – 1. «każdy z dwunastu wybranych uczniów Chrystusa»
    2. «głosiciel chrześcijaństwa»
    3. «propagator jakichś zasad, jakiejś idei lub nauki»

    Czy Pawła można nazywać apostołem ? Powyżej masz odpowiedź !

   2. Trudno jest napisać o Pawle w kilku zdaniach. Proponuję ci studium Słowa Bożego na stronie tiqva.pl np list do Rzymian i wszystko stanie się jasne 🙂 Paweł był Apostołem wybranym przez Boga, nie ma co do tego wątpliwości! Pozdrawiam 🙂

    1. Pewnie, że nie ma co do tego wątpliwości 🙂

  5. To proroctwo już niedługo się spełni , a Paweł nie jest fałszywym prorokiem.

  6. Skoro tak uwazasz a nie starasz sie wyjasnic i rozwinac swoich mysli to z jakiego powodu tu zagladasz i dodajesz ten wpis? Cos dzisiaj jakis atak Pawlowy mamy… Nie starasz sie pomoc jezeli uwazasz nas za zbladzonych a wiec twoj owoc zakwitl i zabierz go z naszego stolu…

   1. Gdyby nie internet, to nigdy nie przyszłoby mi do głowy, by zastanawiać się, czy św. Paweł pisał pod natchnieniem…

 2. Skad taka pewnosc ze Pawel to falyszywy prorok i taka watpliwosc w naszego Pana ze pozwolilby na falszywa ewangelie w jego slowie?

  1. Myślę, że ta pewność jest od złego…

  2. Dla Jezusa:”BW Dz 20,29
   Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody,

   BW Dz 20,30
   Nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą”.
   Pomyśl o sobie Dla Jezusa co robisz. Jaki siejesz zamęt dla słabych w wierze. Apostoł Paweł był wybrany przez Zbawiciela, aby głosił Ewangelię wśród pogan i nie tylko. Jak wiesz głoszenie Ewangelii to sprawa życia lub śmierci. Paweł nie ustawał w głoszeniu jej narażając własne życie, głodując, trudząc się, będąc wśród łez i doświadczeń nie zaprzestawał zleconego zadania.Pod koniec swojej służby powiedział: BW Dz 20,26
   “Dlatego oświadczam przed wami w dniu dzisiejszym, że nie jestem winien niczyjej krwi;”. Rozumiesz co to znaczy Dla Jezusa? A czy Ty możesz powiedzieć o sobie, że nie jesteś winien niczyjej krwi? Apostoł Paweł to niestrudzony orędownik Słowa wzywający do upamiętania i wiary w Pana naszego Jezusa Chrystusa. Jego listy pokrywają się z Ewangeliami. Oby Pan Jezus dał Ci Ducha mądrości.

 3. Dla Jezusa
  A kiedy ta trąba juŻ zagrzmiała,że patrząc na siebie widzisz nieprzemienione ciało?
  Mógłbyś mnie uświadomić,bo moje ucho jeszcze żadnej trąby nie usłyszało.
  Czy odrzuciłeś też Piotra,który sie nie poznał na Pawle i napisał o nim:nasz umiłowany brat Paweł?

 4. Prosze ,wybaczcie jesli Was urazilem , pragne tylko by czytac Biblie w Duchu Prawdy , sami zdecydujcie czy Pawel mowi jak falszywy prorok wypowiadajac te slowa , ktore nie spelnily sie w czasie jego zycia a tak powinny sie wypelnic jesli byl prawdziwym prorokiem , prosze dokladnie to sprawdzcie :Sam Pan powiedział bowiem, że my, którzy na ziemi doczekamy Jego przyjścia, nie spotkamy Go szybciej niż ci, którzy już umarli. 16 Pan zstąpi z nieba na specjalne wezwanie, na głos archanioła i dźwięk Bożej trąby. Wtedy najpierw ożyją zmarli wierzący, 17 a potem my, jeszcze żyjący, jednocześnie z nimi zostaniemy pochwyceni ku obłokom na spotkanie z Panem. I pozostaniemy z Nim już na zawsze!

  1. (17): Potem my, KTÓRZY POZOSTANIEMY ŻYWI, razem z nimi będziemy porwani w obłoki, w powietrze, na spotkanie Pana, i tak zawsze będziemy z Panem. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, 1tes 4]

   Najpierw zmarli, a potem Ci którzy w tym czasie będą żywi, Paweł nigdzie nie pisze że będzie jeszcze żył.

  2. Akurat nie widzę w tym tego co Ty. Mam natomiast inną wątpliwość. Czytałem ostatnio jak Paweł żegna się ze zborem i udaje się do Jerozolimy mówiąc, ze już nie wróci. Potem go chwytają i trochę (odniosłem wrażenie) mataczy między żydami, stronnictwami, a rzymianami i trafia do Rzymu. Potem chyba po dwóch latach wraca do tamtego zboru. Nie jest to zaden atak tylko calkiem szczere wrazenie, które odniosłem, gdy czytałem ten fragment. Zadalem sobie pytania dwa:
   czemu tak kręci ?
   czemu jego przeczucie się nie spełniło?
   Proszę o odpowiedź w tej konkretnej sprawie bo nie daje mi spokoju.

   1. Łukasz 🙂
    Nieomylny jest tylko BÓG. Każdy człowiek, także ten pozostający pod wpływem Ducha Świętego, nadal pozostaje omylnym człowiekiem i mówi także “od siebie”. Gdyby mówił tylko to co DŚ – byłby robotem.
    Bóg nie chce robotów ! 🙂 To tak krótko …

    1. Trochę mi się to nie zgadza co napisałaś Magdaleno. Generalnie przykład nawrócenia Pawła jest budujący ale ten fragment kojarzy mi się raczej z zaparciem się Piotra.

     1. Chyba nie do końca zrozumiale wyłożyłam swoje myśli. A skoro o Piotrze mowa – Piotr przebywał z Jezusem przez ponad trzy lata, otrzymał od NIEGO DŚ i zaparł się Pana… popełnił zresztą parę innych błędów. Dlaczego więc wymagasz od Pawła nieomylności… ?

      1. “Czemu jego przeczucie się nie spełniło”
       A dlaczego nasze się nie spełniają ?

      2. tzn wtedy jeszcze chyba nie otrzymal DS. Czy nie aby dopiero na dzień ZS?

       1. ” Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»11. J 20

       2. Być może podczas zesłania DŚ otrzymali moc Ducha. Jezus powiedział im wcześniej: “zostańcie w Jerozolimie, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysoka” (cyt.z pamięci).

      3. Raczej nawet nie o nieomylność chodzi, tylko wygląda mi to na taki kluczowy moment, W którym miał wybór czy idzie do Pana, czy zostaje. Każdy ma wolną wolę i w pewnym momencie słyszymy ”sprawdzam”. Nie wiem sam. Narazie mi to nic nie daje więc dam ja spokój. (W sensie , że nie rozwiązuje mojego konfliktu). Kilku bylo mężów w kanonie co nie wytrzymali próby i kilku poza kanonem , co mieli doskonałe życie. Wśród chrześcijan na bliskim wschodzie jest kanon obszerniejszy. To co piszę nie ma na celu podważać słów Pawła choć sam widzę w moim pisaniu wpływ zasianego ziarna zwątpienia w jego dorobek. To, że co jakiś czas pojawiają się takie wrzutki może też oznaczać, ze jest tam jeszcze jakaś nauka ukryta?

  3. Dla Jezusa 🙂
   ” Pragnę czytać Biblie w Duchu Prawdy”
   Duch Prawdy to Duch Święty. Módl się i proś Boga o prowadzenie. Podążaj za JEGO natchnieniami i wskazówkami, bo wtedy nie zbłądzisz.
   Jeśli zaczynasz od “sprawdzania” wiarygodności Pawła, czy innych ksiąg PŚ, to masz ogromne szanse (powiedziałabym nawet pewność), że pójdziesz drogą prowadzącą na manowce.

   1. Magdalena , Pan Jezus Chrystus po zmartwychwstaniu byl wsrod swoich uczniow I tchnol na nich Ducha Swietego , I nie byl to dzien zielonych swiat o ktorym pisze w dziejach apostolskich Lukasz .

    1. Dla Jezusa 🙂
     Słusznie – masz rację w tym momencie 🙂 Mój błąd
     Jezus tchnął na nich po zmartwychwstaniu,
     ale to zmienia faktu, że Piotr przebywał z Jezusem niemalże 24 godz. na dobę i pomimo to popełniał wiele błędów i zaparł się Pana.
     Żaden człowiek nie będzie postępował bezbłędnie i każdemu będą zdarzać się pomyłki. Nie popełnia błędów i jest nieomylny tylko BÓG.
     Gdybyśmy uznali, że Piotr czy Paweł byli nieomylni i nigdy więcej nie popełnili żadnego błędu musielibyśmy uznać ich za boga.
     Paweł mówił: “jeśli zgrzeszymy mamy orędownika w niebie – Jezusa Chrystusa” (cyt.z pamięci)
     Jeśli mówił o możliwości grzechu to tym bardziej o prawie do popełnienia błędu.
     Nie czepiajmy się szczegółów lub tego czego w danym momencie nie rozumiemy (a może jakiegoś błędu tłumacza), bo tak czyniąc będziemy odrzucać wszystko po kolei ( niektórzy to czynią).
     Niech Cię Pan prowadzi i strzeże 🙂

     1. Magdalena ,piszesz nie czepiajmy sie szczegolow ? Dla mnie to swiadectwo wystarczy , mianowicie ,ze Pan Jezus Chrystus tchnol Ducha Swietego po zmartwychwstaniu I nie byl to dzien zielonych swiat , o ktorym pisze Lukasz skryba Pawla , wyglada to tak jakby Lukasz pisze to co uslyszal od innych wiec zeslanie ducha w czasie zielonych swiat nie sa wiarygodne .

      1. Do Jezusa 🙂
       ” A podczas wspólnego posiłku4 kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca:
       «Słyszeliście o niej ode Mnie – [mówił] – 5 Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni5 Duchem Świętym». 6 Zapytywali Go zebrani: «Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?» 7 Odpowiedział im: «Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, 8 ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami6 w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi».
       9 Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Dz.Ap.
       Odrzucasz Pawła Dzieje pewnie też i może jeszcze inne księgi ? Czego szukasz i czy się kierujesz ? Szukasz PRAWDY, DROGI I ŻYCIA i pozwalasz się prowadzić DŚ, czy szukasz prawdy wedle ludzkich opinii i własnego rozumu ? Warto odpowiedzieć sobie na te pytanie, bo od odpowiedzi zależy co znajdziesz.
       Niech Cię prowadzi Duch Święty i doprowadzi do PRAWDY.

       1. Piszę na kiepskiej klawiaturze i mam mało czasu, więc wkradło się wiele błędów. Oczywiście miało być “Dla Jezusa” Jeśli można, proszę adminie o poprawkę 🙂

    2. 19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: “Pokój wam!” 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: “Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: “Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

     1. Tak to prawda,, wynika to z faktu, że po zmartwychstaniu otrzymali DS, ale podczas ZS byli ochrzczeni DS.
      Nieznajomość Pisma rodzi takie własnie pozorne sprzeczności

     2. Tutaj to już przekroczyłeś granice. Albo kompletnie nie znasz Biblii, albo postanowiłeś zmanipulować Pismo do swoich własnych intencji.

      Przeczytaj cały 20 rozdział Ew. Jana i 2 rozdział Dziejów apostolskich dokładnie ze zrozumieniem. Tam są opisane 2 różne wydarzenia.
      A najciekawszy jest fakt że w Dziejach jest wzmianka o wzięciu Ducha Świętego, dokładnie w Dziejach 1:8.
      W tym miejscu kończę wszelką dyskusję z Tobą gdyż albo kompletnie nie znasz Biblii i ktoś Ci nawkładał do głowy przekonań o Pawle, lub celowo manipulujesz tekstem Pisma.

 5. A wiec czy Jana , Piotra rowniesz wykreslisz poniewaz pisali w formie ktora sugeruje przyjscie Jezusa za ich zycia. Np:
  Jn 14:1-3 Mt 24:42-44 Jk 5:7-8 Jk 1:2-4
  1P 1,3;4,7.13
  1Jn 2,18.28;3,2-3
  Przeczytaj 2P 1:13-14 2P 3:3-10
  Wersetow jest duzo… Kwestia tego ze to nie zostalo im objawione bo Tylko Ojciec zna godzine ale jako ze oczekiwali Chrystusa , czuwali to mysleli ze moze przyjsc w kazdej chwili. Swoja droga piekny przyklad oczekiwania nam wyszedl 🙂

 6. Nasz Bóg jest wszechmogący. Jeśli nie chciałby aby listy Pawła znalazły się w Nowym Testamencie to by do tego nie dopuścił. Skoro listy Pawła znalazły się w kanonie, to znaczy że Bóg chciał aby tam były.

 7. Moi drodzy proponuje abyśmy przestali rzucać cytatami spierać się rewanżować itd. mówmy do siebie pełni miłości i zrozumienia . Rozmawiajmy ze sobą z serca a nie z głowy. To wyjdzie na pożytek nam jaki nowym czytelnikom.
  Z Panem Bogiem .

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish