Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dowód na to, że Paweł był apostołem Jezusa.

Ja tych dowodów nie potrzebuje, gdyż uważam, że to Bóg decydował co ma wchodzić w kanon Jego Słowa, a nie ludzie. Ludzie byli tylko wykonawcami Jego woli.

Tekst ten umieszczam, ponieważ co jakiś czas, ostatnio wczoraj napisał do mnie pewien Skutek uboczny odrzucenia Pawła, wraz ze swymi owocami, zarzucając mi kłamstwa ponieważ ja uznaje Pawła Apostoła. Jestem wg niego kłamcą bo czytam i cytuje Pawła. To już jest jakaś choroba, mania prześladowcza, urojenia.

 

Jest to logiczne wytłumaczenie wybrania Pawła na apostoła. Na ten nie podważalny dowód wpadł  ok tydzień temu nasz drugi admin forum-chrzescijan.pl – Krzysztof. Oto, o czym mnie poinformował:

 

” Jeżeli odrzucimy dzieje apostolskie,a jak wiadomo przed zesłaniem Ducha Świętego na apostołów Piotr i inni pomodlili się i losowali żeby nadal zgadzało się 12 apostołów,i los padł na Macieja, czy Syn Boży gdy był na ziemi kazał coś takiego uczynić wiedząc że Judasz dopuści się zdrady,nie nie wydał takich zaleceń. A Biblia mówi  w Objawieniach Św. Jana rozdział 21 wers 14 mówi o Nowym Jeruzalem i tam pisze:”A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych,na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka“,więc kto jest tym 12stym apostołem, który apostoł dokonał tyle, by być nazwany apostołem Baranka, uważam że jest to Paweł, ale jeżeli nie uznając ani Pawła, ani Macieja, bo przeciwnicy Pawła nie uznają  dziejów apostolskich to kto? Jeżeli odrzucam,dzieje apostolskie to odrzucam wszystko,co się w nich znajduje nie można sobie wybierać,co mi pasuje a co nie,odrobina kwasu całe ciasto zakwasza.

Czy to nie jest tak że Abraham dostał obietnicę od Boga i ta obietnica zrealizowała się w jego synu Izaaku,ale Abraham uczynił coś bez pozwolenia Boga i przez to narodził się Ismael i stąd mamy świat arabski. I to samo się stało w dziejach apostolskich jeżeli uznamy Macieja za apostoła, to wyjdzie na to, że była to decyzja apostołów, a nie Boga, bo przypominam że nie mogła to być decyzja pod wpływem Ducha Świętego, gdyż on został udzielony po ich losowaniu.Czy jeżeli chodzi o kwestie 12 apostoła czy to nie Bóg Ojciec,lub Syn Boży decyduje kto nim powinien być?”

 

Z logiki Krzysztofa bezwzględnie wynika, że 12 apostołem byl Paweł. Rozumiem, że antypawłowcy mogą i odrzucić w tej sytuacji apokalipsę, ale to już będzie pokrętna logika i bicie piany. równie dobrze można odrzucić wg własnego widzi mi się każdą inną ewangelię, księgę ST, tudzież powycinać wersety. To czytelnik jest panem i władcą a Bóg…no cóż, nie miał siły aby zadbać o swe słowo. Oczywiście to jest ironia. Mój Bóg jest Bogiem Wielkim. Mój Bóg jest Bogiem mającym wszystko pod kontrolą. Dał ludziom wolę, ale nie pozwolił na to, aby miliardy ludzi czytały słowo szatana jak sie nam sugeruje. Bóg zezwolił na dogmaty, na herezje, na sekty bazujące na Biblii, ale Jego Słowo jest Słowem Świętym.

Mówi się, że winno sie tylko Pana Jezusa cytować. Jeśli tak, to antypawłowcy winni być konsekwentni i pod żadnym pozorem nie powinni cytować Psalmów Dawida, czy cytatów z księgi Przysłów.

 

 

Tak więc ja uznaje bezwzględnie, że:

 

Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości, aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła” (2 TYMOTEUSZA 3:16, 17).

 

 

Proszę zaś, aby antypawłowcy sami ustosunkowali się do tego wg Pisma, a nie czekali na wypowiedź Pana X czy Pana Y czy Pani Zet. Módlcie się do Boga Ojca o zrozumienie Bracia i Siostry, a nie oczekujcie na wypowiedzi kogos innego.

 

 

Updated: 30 września 2015 — 15:47

41 komentarzy

Add a Comment
 1. Komentarz prof. Veitha do wizyty papieża w USA – niestety w eng. Może warto przetłumaczyć ?!

  1. można skorzystać z funkcji automatycznego tłumaczenia napisów na polski – nie jest to rozwiązanie idealne ale zawsze coś….

   1. Niestety ta funkcja na tym filmiku nie działa. 🙂

    1. Działa tylko kliknij na “obejrzyj w witrynie yt” i tak kliknij na napisy a potem na ustawienia….

  2. Witam was serdecznie bracia i siostry mam do was pytanie i proszę was o odp.dotyczącą tych wersetów Co o tym myślicie? Najpierw list Jakuba:)
   Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Tak, bracia moi, być nie powinno.

   (11) Czy źródło wydaje z tego samego otworu wodę słodką i gorzką?

   (12) Czy drzewo figowe, bracia moi, może rodzić oliwki albo winna latorośl figi? Tak też słony zdrój nie może wydać słodkiej wody.

   (13) Czy jest między wami ktoś mądry i rozumny? Niech to pokaże przez dobre postępowanie uczynkami swymi, nacechowanymi łagodnością i mądrością.

   (14) Jeśli jednak gorzką zazdrość i kłótliwość macie w sercach swoich to przynajmniej nie przechwalajcie się i nie kłamcie wbrew prawdzie.
   A teraz werset Pawła:
   „Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!” (Ga 1,8-9)
   A teraz z listu Judy:
   Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi.
   Moi drodzy co o tym myślicie? Czy Jezus kiedyś przeklął? Czy Pawła postawa jest ok? Chciałbym poznać wasze zdanie.

 2. Kto nie chce iść za Panem Jezusem, nie chce zawierzyć Bogu i Jego Słowu które jest prawdą…oddać się pod autorytet SŁOWA BOŻEGO… ten zaczyna zmieniać ewangelię… dostosowywać ją pod siebie, poddawać ją pod SWÓJ autorytet …w kwestii wybierania wygodnych dla siebie treści

 3. taka zagadka kto to napisał?
  Niezły jest:
  “Powiem Wam wprost.

  Ostatnio coraz rzadziej się mylę i uważam za olbrzymi przywilej danie mi przywileju zrozumienia proroctw wyzwolenia Narodu Wybranego jako najprawdopodobniej jedynemu człowiekowi na ziemi. Mogę się z tym mylić ale drugiego nie znam.

  Jedno jest pewne. Proroctwa te są na 100% prawidłowo rozpoznane i nie jest to rezultat mojej inteligencji i wiedzy!

  To jest Boży plan a ja jestem niezwykle uprzywilejowany być tego częścią.

  Nie piszę Wam wszystkiego ponieważ nie wszystko powinno być opublikowane.

  Ale przysięgam Wam na moje zbawienie, że nie kieruje mną duch, o którym pisał Paweł.
  Jestem ostatnio zaciekle atakowany przez demony często spać nie mogę. Pan czasami pomaga ale czasami nie.”
  http://zbawienie.forumotion.com/t12p120-cudowne-wybawienie-ludu-bozego

  1. Właśnie….???!!!!Często czytam witryny Kubika, dużo z nich zrobiło na mnie ogromne wrażenie i dużo wyciągnęłam wniosków dla siebie, ale to co przeczytałam jw. wprawiło mnie w osłupienie i zwątpienie czyżby mam do czynienia z fałszywym prorokiem??????????????

  2. Masakra.. I ci ludzie go słuchają jak potulne otumanione owieczki. Chłop się zagubił w tych wszystkich swoich rewelacjach i zapędził się za daleko w jakieś bzdury i myśli, że jest jedyny, któremu została objawiona prawda. Zaczął dobrze ale niestety się pogubił.

  3. Wziąłem fragment z cytatu “Ale przysięgam Wam na moje zbawienie, że nie kieruje mną duch, o którym pisał Paweł.”
   Odpowiedź brzmi: “W ogóle nie przysięgajcie. Ani na niebo, bo jest tronem Bożym. Ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego. Ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. Ani na twoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz jednego włosa uczynić białym albo czarnym. Niech raczej mowa wasza będzie: tak, tak; nie, nie. Co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5, 34-37)
   Dla mnie wszystko jasne, chociaż nie cieszy mnie ta wiedza.

  4. Henryk nie używa hermeneutyki biblijnej, ale hermeneutyki własnych zasad, to i efekt jest nonsensowny, nic dziwnego.
   http://www.ulicaprosta.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=1659

 4. Krzysztof żołnierz

  Diabeł chodzi wkoło jak lew ryczący szukając kogo by pochłonąć,módlmy się za wszystkich ludzi,gdyż taka jest wola Boga Ojca,aby każdy przyszedł do opamiętania,i każdy został zbawiony w imię Jezusa Chrystusa.

 5. Krzysztof żołnierz

  Pamiętajmy modlitwa ma ogromną moc,módlmy się nie oczerniajmy,nie wytykajmy,walczmy za błądzących,i za tych którzy wpadli w sidła,i pułapki diabła,

  1. Dokładnie bardzo trafny komentarz,oczernianiem niczego nie zwojujemy módlmy się o siebie wzajemnie.Mamy nieść światło na świat i po miłości względem siebie mamy być rozpoznawani.Pomówieniami względem braci w niczym nie różnimy się od faryzeuszy.

   1. Ale tu nikt nikogo nie pomawia.To stwierdzenie faktu, który ma miejsce.A modlitwa jak najbardziej, jestem za..

    1. Popieram. Nie chodzi o pomówienia czy osąd, chodzi o ujawnienie, że ktoś idzie złą drogą – ku przestrodze dla tych, którzy chcieliby zostać naśladowcami. Wszak mamy obowiązek ostrzegać przed tym co niewłaściwe. Ez. 3,17-21. Modlitwa w takich przypadkach bardzo wskazana. Niech Bóg prowadzi wszystkie swoje dzieci. 🙂

 6. Hmm odnośnie Pawła i Apostołów – też nad tym często myślę – ale logika myślenia tu i w wielu innych miejscach zastosowana pomija … (a bynajmniej ja nie znalazłem innej interpretacji – bo np. przypisy podane w wersie dziejów apostolskich 1:20 odnośniki do psalmów 69,5 i 109,8 wyglądają na dopasowane do Judasza na siłę i wyrwane z kontekstu) -… odpowiedź na pytanie – czy Judasz przestał w którymkolwiek momencie być apostołem? W pierwszym odruchu odpowiedź wydaje się nader oczywista – skoro “zdradził” – ale skoro sam Jezus z woli Boga Ojca wybrał 12 i nie zostawił wskazówki jak “dobrać” nowego apostoła – a przecież wiedział co nastąpi mówiąc “Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam: jeden z was mnie wyda” – i nawet wskazał na Judasza – to gdyby było konieczne jego zastąpienie – coś o tym by wspomniał.

  W modlitwie kapłańskiej mamy słowa: Jan: 17:12 “Dopóki byłem z nimi na świecie zachowywałem w imieniu twoim TYCH KTÓRYCH TY MI DAŁEŚ i strzegłem i żaden z nich nie zginął, prócz syna zatracenia, by się wypełniło pismo”
  i nadal nic o zastępowaniu któregokolwiek – a nawet podkreślenie że Apostołowie są tymi których sam BÓG wskazał.

  Myślę więc że:
  cyt: “A Biblia mówi w Objawieniach Św. Jana rozdział 21 wers 14 mówi o Nowym Jeruzalem i tam pisze:”A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych,na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka„

  A sam Jezus podkreśla – która to 12 pochodzi od samego BOGA – to wszelkie nadinterpretacje są tylko ludzkim dołożeniem do słowa Bożego własnych herezji.

  Boża sprawiedliwość jest inna niż ludzka – więc ocenianie Judasza, Macieja, Pawła, z naszego punktu widzenia – zawsze pozostanie tylko i wyłącznie naszym punktem widzenia – dla mnie wskazania w Biblii na razie są jednoznaczne. Ale nie ukrywam że moja znajomość Słowa w porównaniu z wieloma tutaj obecnymi jest znikoma – więc jeżeli piszę herezje – proszę o konkretne wytłumaczenie.

  Pozdrawiam.

  1. Gdyby Jezus wybrał do apokalipsy Judasza jako wyróżnionego, to tym samym dałby nam przykład, że możemy kraść, oszukiwać jako nowo nagrodzeni a i tak będziemy zbawieni.

   1. Czy ,watpisz ,ze Judasz jest apostolem Pana Jezusa Chrystusa ?

    1. nie wątpię, wiem.
     Jak może Judasz byc apostołem Jezusa skoro zdradził go a w pokalipsie jest mowa o 12ce?

     1. I zwołał swoich dwunastu uczniów oraz dał im moc nad nieczystymi duchami, aby je wyrzucali; by uzdrawiali każdą chorobę i wszelką niemoc. A takie są imiona dwunastu apostołów: Pierwszy Szymon zwany Piotrem i Andrzej, jego brat, Jakób syn Zebedeusza i jego brat Jan, Filip, Bartłomiej, Tomasz i ów poborca podatków Mateusz, Jakób syn Alfeusza i Lebeusz nazwany Tadeuszem, Szymon Kananejczyk, i Judas Iszkariot, który go też wydał. Tych dwunastu Jezus wysłał, rozkazując im i mówiąc: Nie oddalajcie się na drogę narodów i do miasta Samarytan nie wchodźcie; ale raczej idźcie do owiec, które zginęły z domu Israela. A idąc głoście, mówiąc: Przybliżyło się Królestwo Niebios.
      Ewangelia Mateusza 10:1‭-‬7

      1. bezapelacyjnie BYŁ apostołem Jezusa.
       Dlatego po Judaszu było losowanie kto ma nim zostac.

      2. I tu się wyłanis kwestia owych zagubionych szczepów Izrela http://www.zbawienie.com/10-pokolen.htm

     2. A mur miasta miał dwanaście podwalin, a na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.
      Objawienie spisane przez Jana 21:14
      Wśród nich jest także Judasz i tego nikt nie zmienił , a dlaczeego ? Bo Judasz wykonał dzieło Boże.
      Sa pewne sprawy w ewangeli Jana w czasie ostatniej wieczerzy ktore sa dopiero dopowiedziane przy koncu tej ewangeli dotyczace Judasza

      1. “Wśród nich jest także Judasz”

       skąd takie dane?

      2. Dla Jezusa 🙂 Moim zdaniem zbaczasz na niebezpieczną ścieżkę…
       Kwestionujesz wiarygodność ap. Pawła, teraz wysuwasz “dziwne” teorie… Wybrałeś sobie nick “Dla Jezusa” więc mam do Ciebie prośbę – opowiedz mi proszę o Jezusie i Bogu Ojcu (nie cytuj Biblii), opowiedz…
       Chciałabym też usłyszeć co robisz dla Jezusa …

  2. Czyż Pan Jezus sam nie wybrał sobie Szawła:

   «Panie – odpowiedział Ananiasz – słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie. 14 I ma on także władzę od arcykapłanów więzić tutaj wszystkich, którzy wzywają Twego imienia».
   15 «Idź – odpowiedział mu Pan –
   bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. 16 I pokażę mu, jak wiele będzie musiał wycierpieć dla mego imienia».

   17 Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na nim ręce i powiedział: «Szawle, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym».

   Co do Judasza:
   Jezus odparł: «To ten, dla którego umaczam kawałek [chleba], i podam mu». Umoczywszy więc kawałek [chleba], wziął i podał Judaszowi, synowi Szymona Iskarioty 27 A po spożyciu kawałka [chleba] wszedł w niego szatan. Jezus zaś rzekł do niego: «Co chcesz czynić, czyń prędzej!»

   Co chcesz, a nie co musisz czynić. To był wybór Judasza. Gdy wziął pieniądze też dokonał wyboru.
   Diabeł krążył jak lew ryczący i znalazł posłuch u Judasza.Przekonał go do swoich racji, a Judasz się zgodził. Nie zapominajmy, że diabeł “gra” o nas codziennie i nie odpuszcza…

 7. Zadam więc pytanie inaczej – czy wypełnianie woli Boga – to grzech? Zauważmy że gdy Jezus powiedział do Judasza – idź i czyń co masz czynić – to wszedł w niego (Judasza) szatan – Jana 13: 26,27 – Judasz bez tego nie był zdolny wypełnić tej roli.

  Czytamy też w Mt27: 3,4 że Judasz żałował za grzech – oraz można wyciągnąć wniosek że nadal wierzył mówiąc “zgrzeszyłem wydając krew niewinną”

  Widzimy tu że Judasz – gdyby nie wszedł do niego szatan z woli Bożej lub co najmniej za Bożym przyzwoleniem – nie dokonał by tych czynów. Ale że pisma musiały się wypełnić o czym sam Jezus mówi – pytanie stawiam jak na początku – czy było to wypełnienie woli Bożej – a jeżeli tak – czy jest to grzech? Czy nie większym grzechem w tej sytuacji byłby bunt gdyby Judasz miał wybór? I nie wypełniły by się pisma?

  zobaczmy Mt16 22,23 – Piotr mówi Panie nie przyjdzie to na Ciebie.
  A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie. Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.

  Piotr przepełniony ludzkim podejściem i ludzką troską zachował się dobrze – zgodnie z sumieniem – a namawiał Jezusa do czego? do ratowania życia cielesnego – czyli w tym momencie do grzechu? Chcąc mu życie uratować? Takie to ludzkie – ale ja tu widzę podobieństwo do roli Judasza – grzechem było sprzeciwienie się woli Boga – niż jej wykonanie.

  Nie wszystko co zgodne z “Naszym” sumieniem – Bóg postrzega jako grzech. Dla mnie to na razie wystarczający dowód na to – która 12-ka to apostołowie – wypełniający wolę Boga.

  Czy Abraham – zabijając swojego syna w ofierze – byłby grzesznikiem – czy człowiekiem Bożym? Czy w tamtym momencie wola boga była zgodna z ludzkim pojęciem grzechu? – pomyślmy.

 8. Edit:
  w przedostatnim akapicie miało byc:

  Nie wszystko co zgodne z „Naszym” ludzkim sumieniem – Bóg postrzega jako DOBRO – chociaż nam tak się wydaje . Dla mnie to na razie wystarczający dowód na to – która 12-ka to apostołowie – wypełniający wolę Boga.

  1. Duke

   Opierając sie na Twojej logice winniśmy zaakceptować ewangelie Judasza.

   http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/zak/Ewangelia_Judasza.pdf

   To co prezentujesz to filointelekt a może uzyje nowego pojęcia brainbreakerkianizm (bloger, który doszedł do wniosku, że Jezus to szatan).

  2. to co napisałeś ma na pierwszy rzut oka sens, ale takie założenie jest tezą sekty gnostyckiej ofitów (II wiek), która czciła Judasza jako aktywnego uczestnika Bożego planu zbawienia (bez zdrady Judasza nie doszłoby do ukrzyżowania Jezusa, a co za tym idzie, nie byłoby Zmartwychwstania).

   1. Tak tutaj czytając komentarze, i podane w nich fragmenty Pisma, zastanawia mnie kwestia Szatana, i ukrzyżowania Jezusa. Mówi się, że Szatan został wykiwany dopuszczając do ukrzyżowania Chrystusa… Ale – dlaczego więc Piotr który chciał Jezusa wyratować ze śmierci został nazwany Szatanem, i Jezus mu się sprzeciwił, natomiast co do Judasza, to Jezus wyraźnie dawał do zrozumienia, że ma on zdradzić, że Jezus o tym wiedział, i akceptował to. Czy Szatan by się nie połapał, że Jezus “chciał” być ukrzyżowany, bo się przed tym nie bronił, mimo że wcześniej wiele razy w imponujący sposób wychodził z opresji, unikając śmierci?

    1. Guzzik, równiez nad tym się zastanawiałem. Szatan myślał zapewne, że Jezus mimo wszystko nie ofiaruje się na krzyżu. Dlaczego tak uważam? ponieważ kusił Jezusa na pustyni. Kusił Boga w ciele, mysląc, a właściwie licząc, że się skusic da. Sam Jezus powiedział

     J12

     (27) Teraz lęk ogarnął moją duszę. I czyż mam powiedzieć: Ojcze, uwolnij Mnie od tej godziny? Ale po to przyszedłem, dla tej właśnie godziny!

     Szatan walczy o nas do końca.

  3. i jeszcze jedna sprawa. Judasz popełnił nie miłe Bogu samobójstwo. Tutaj wklejam bo nie chce mi się pisać od początku to z czym sie utożsamiam:

   “Według Biblii zbawienie człowieka nie zależy od tego, czy popełni samobójstwo. Jeśli ktoś świadomie niewierzący w Boga popełni samobójstwo, przyspieszy moment, w którym znajdzie się w Jeziorze Ognia. Choć osoba, która popełnia samobójstwo, znajdzie się w piekle nie dlatego, że popełniła samobójstwo, ale dlatego, że odrzuciła zbawienie przez osobę Chrystusa. Biblia wspomina czterech ludzi, którzy popełnili samobójstwo: Saula (1 Księga Samuela 31:4), Achitofela (2 Księga Samuela 17:23), Zimriego (1 Księga Królewska 16:18) i Judasza (Ewangelia wg św. Mateusza 27:5). Każdy z nich był złym, niegodziwym i grzesznym człowiekiem. W Biblii samobójstwo jest równoznaczne z morderstwem, jednak jest to morderstwo dokonane na sobie samym. Jedynie Bóg ma prawo decydować, kiedy i jak człowiek umrze. Ważenie się na swoje własne życie jest, według Biblii, bluźnierstwem przeciwko Bogu.”

   http://www.gotquestions.org/Polski/samobojstwie-chrzescijan.html

   1. Jezus nie nakazał Judaszowi, aby poszedł i Go wydał. Byłby to czysty nonsens. Powiedział tak /znając zamysły ludzkich serc/ bo wiedział, że uczeń ten już dokonał wyboru i podjął decyzję. Judasz nie musiał tego robić, bo oprawcy i tak znaleźliby sposób, aby Jezusa “dopaść”. Co prawda proroctwa mówiły o zdradzie przez przyjaciela i Zbawiciel oczywiście wiedział kto miał Go wydać, ale Bóg jest miłością i do końca stara się każdego doprowadzić do zbawienia.. Słowa “idź i czyń, co masz czynić” nie były nakazem lecz rezygnacją z ratunku Judasza.

  4. Cześć Duke 🙂
   Wypełnianie woli Bożej nie jest grzechem a wręcz jest czymś bardzo ważnym dla chrześcijanina – “21 Nie każdy, kto mówi do mnie: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, ale ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie”(Mat 7).

   Bóg może wybrać dowolnego człowieka do celu który dla niego przygotował – “21 Czyż garncarz nie ma mocy nad gliną i nie może z tej samej zaprawy zrobić jednego naczynia ozdobnego, drugiego zaś na użytek niezaszczytny?”(Rzymian 9). Grzechem w takim wypadku byłoby sprzeciwienie się woli Bożej (np. jak w przypadku Jonasza, kiedy Bóg chciał go posłać do Niniwy by tam upominał grzeszników, a on chciał uciec przez Panem wtedy Bóg sprawił że za nie podporządkowanie się woli Bożej ryba połknęła Jonasza).

   Co do samego Judasza mam takie samo zdanie jak Detektyw, że zgrzeszył on dopiero popełniając samobójstwo (zamiast pełnić dalszą posługę). Spójrzmy np. na Piotra – zaparł on się Jezusa trzykrotnie, a kiedy zorientował się co zrobił, pokutował i zostało mu to wybaczone, dalej był apostołem.

   Był wybrany nowy apostoł, widzimy to na początku Dziejów Apostolskich (1 rozdział):
   “15 Wtedy Piotr w obecności braci, a zebrało się razem około stu dwudziestu osób, tak przemówił: 16 “Bracia, musiało wypełnić się słowo Pisma, które Duch Święty zapowiedział przez usta Dawida o Judaszu. On to wskazał drogę tym, którzy pojmali Jezusa, 17 bo on zaliczał się do nas i miał udział w naszym posługiwaniu. 18 Za pieniądze, niegodziwie zdobyte, nabył ziemię i spadłszy głową na dół, pękł na pół i wypłynęły wszystkie jego wnętrzności. 19 Rozniosło się to wśród wszystkich mieszkańców Jerozolimy, tak że nazwano ową rolę w ich języku Hakeldamach, to znaczy: Pole Krwi. 20 Napisano bowiem w Księdze Psalmów:
   Niech opustoszeje dom jego
   i niech nikt w nim nie mieszka!
   A urząd jego niech inny obejmie!
   21 Trzeba więc, aby jeden z tych, którzy towarzyszyli nam przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał z nami, 22 począwszy od chrztu Janowego aż do dnia, w którym został wzięty od nas do nieba, stał się razem z nami świadkiem Jego zmartwychwstania”.
   23 Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, z przydomkiem Justus, i Macieja. 24 I tak się pomodlili: “Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, 25 by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą”. 26 I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów.”
   Widzimy zatem że sam Jezus Chrystus zatwierdził nowego apostoła w miejsce Judasza.

 9. Krzysztof żołnierz

  chciał bym jeszcze coś dodać,wielu ludzi na świecie twierdzi że Judasz dalej jest apostołem Chrystusa,i on się zalicza do tych 12 apostołów Baranka,przykro mi ale słowo Apostoł oznacza wysłannik człowiek powołany do głoszenia Słowa Jezusa Chrystusa,czy spełnił swoje zadanie Judasz jako apostoł nie śmiem nikogo oceniać,gdy chodził z Chrystusem widział jego cuda,widział rzeczy dokonywane przez niego,nie będę oceniał bo nie mam wglądu do ludzkich serc i umysłów,ale Słowo Boże wyraźnie mówi nie można służyć Bogu i mamonie,w dzisiejszym świecie ludzie oficjalnie deklarują chcę mieć kasę,sławę,bogactwo,reszta mnie nie obchodzi mogę nawet sprzedać swoja duszę,uważacie że w tamtych czasach było inaczej,nie bracia i siostry stare metody diabła są najskuteczniejsze,i dlatego twierdzę że nic się nie zmieniło do dziś.

  I nie zgadzam się że apostoł Judasz wypełnił swoje posłannictwo głoszenia SŁOWA BOŻEGO,ALE MOGĘ BYĆ W BŁĘDZIE JESTEM TYLKO CZŁOWIEKIEM.

 10. Slawomir Kuciel

  Ciesze sie ,ze mnie odblokowales 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: