Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Doskonalenie poprzez cierpienie – Zac Poonen

„A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje” (1 Piotr 5:10). Tutaj Bóg jest nazwany Bogiem WSZELKIEJ ŁASKI. On prowadzi jego lud poprzez cierpienie po to aby stali się uczestnikami Jego łaski i aby „udoskonalić i utwierdzić ich”. Paweł doświadczył całkowicie wystarczającej łaski poprzez otrzymanie ciernia w jego ciele (2 Kor 12:7-10). Pierwszy List apostoła Piotra również dużo mówi o cierpieniu jako sposobie przez który Bóg udziela nam Jego Łaski.

Czytamy, że „Na to bowiem powołani jesteście, gdyż i Chrystus cierpiał za was, zostawiając wam przykład, abyście WSTĘPOWALI W JEGO ŚLADY, ON GRZECHU NIE POPEŁNIŁ….. Ponieważ więc Chrystus cierpiał w ciele, uzbrójcie się też i wy tą myślą, gdyż kto cieleśnie cierpiał, ZANIECHAŁ GRZECHU” (1 Piotr 2:21,22; 4:1). Tutaj jest wyraźnie napisane byśmy naśladowali przykład Chrystusa, który cierpiał, abyśmy zaniechali grzechu. Łaska ma za zadanie uczynić nas świętymi, „ gdyż ten który powołał nas jest Święty” (1 Piotr 1:16).

Piotr przypomina nam, że „jeśli cieleśnie cierpimy, powinniśmy zaniechać grzechu, aby pozostały czas doczesnego życia poświęcić woli Bożej (1 Piotr 4:1,2). „Cierpieć cieleśnie” nie znaczy być chorym w ciele, ponieważ nikt nigdy nie zaprzestał grzeszyć w ten sposób. To nie znaczy też być bitym i posiniaczonym dla sprawy Chrystusa, ponieważ nikt nigdy nie zaprzestał grzeszyć w ten sposób również. To odnosi się raczej do zapierania się pragnieniem własnego Ja, które są w opozycji do woli Bożej. Grzech przynosi pewną przyjemność. Cierpieć znaczy niedoświadczanie tej przyjemności. Jeśli jesteśmy gotowi cierpieć w każdej sytuacji, wtedy możemy zaprzestać grzeszyć. Bóg nam pomoże jeśli jesteśmy chętni. W zasadzie, to On nawet daje nam chcenie i wykonanie (Filipian 2:12-13). Jednak tak często jesteśmy oporni wobec jego działania. Dlatego też pozostajemy pokonani.

Chrystus cierpiał cieleśnie i my również powinniśmy uzbroić samych siebie tą myślą. Jezus zapierał się samego siebie całe swoje życie. Przybył na ziemię i nigdy nie czynił swojej własnej woli, ale zawsze wole Jego Ojca, bez względu na to jak wiele cierpienia miałoby go to kosztować (Jana 6:38). W ten sposób nigdy nie zgrzeszył. Teraz my również mamy możliwość „wstępować w Jego ślady, Tego, który grzechu nie popełnił” (1 Piotr 2:21-22).

To jest Ewangelia (Dobra Nowina) o Łasce Boga.

źródło:

http://bozedlaczego.blogspot.com/2016/06/doskonalenie-poprzez-cierpienie-zac.html

Zaktualizowane: 8 czerwca 2016 - 08:25

7 komentarze

Dodaj komentarz
    1. Ciekawe… i akurat teraz, kiedy pewne zdarzenia mają miejsce w naszym kraju. Czyżby znak?

  1. Widzialem raz taka kule, nie jestem pewien co to moglo byc, bylo ciemno ale na chwile zrobilo sie az jasno po tym. Zadnych smug. Dziwnie co myslicie?

  2. Daj nam Boże dar wytrwania w chaosie codzienności. Tak nam tego trzeba https://youtu.be/Wcg74qWXXEc.

  3. dziękuję w Imię Jezusa Chrystusa za cenny tekst 🙂

    1. Właśnie.. przeczytałam ten tekst dzisiaj kilka godzin temu i nawet nie podziękowałam.. bo.. zapomniałam..
      Zatem przyłączam się do podziękowań w Imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, bo tekst faktycznie jest ważny 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish