Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kreatywność i zarabianie pieniędzy

Filmik będący  małą przeciwwagą dla ogromu duchowości na tym blogu. Któż z nas nie potrzebuje pieniędzy, by opłacić rachunki, wykształcić dzieci, rozwijać się, przysposobić do zawodu, rynku pracy.

Nasz brat w wierze Mateusz przetłumaczył więc filmik, mogący pomóc zrozumieć pewne mechanizmy:

https://www.youtube.com/watch?v=jc2RoGeicdU

Profilaktycznie proszę, aby nie sypać z rękawa cytatami o wielbłądzie przechodzącym przez ucho od igły i bogaczu, o ptakach niebieskich itp. Ten wykład nie jest namową do mamony.

Co do pochodzenia prowadzącego ten wykład. Musimy pamiętać iż nie każdy Żyd to Żyd. Biblia była spisywana przez …. Żydów.

Nie wiem jakim jest człowiekiem ten prowadzący, ale to co mówi ma sens.

Pan Jezus mówił w apokalipsie:

„Znam twój ucisk i ubóstwo –
ale ty jesteś bogaty –
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana’

 

 

 

http://detektywprawdy.pl/2015/05/10/synagoga-szatana-ci-ktorzy-nazywaja-sie-zydami-ale-klamia-cz-i/

 

 

Czytanie poszerza wyobraźnie. Mówi się często po wypadkach samochodowych: ten człowiek nie miał wyobraźni.

W Biblii jest napisane: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. 2 Ono było na początku u Boga. 3 Wszystko przez Nie się stało,”

W katolickiej Polsce zarabianie pieniędzy jest czymś wstydliwym, ale każdy bierze kredyt na auto, mieszkanie. Jednakże jak to często wspominam, to z protestanckiego USA płyną do nas gratisowe gedeonitki.

Budowanie królestwa Bożego na Ziemi kosztuje. Tak naprawdę moją osobę wspierają w darowiznach nie studenci, bezrobotni, ale osoby albo będące zagranicą, albo prowadzący działalność, jak również ci, którzy są na kierowniczych stanowiskach i garstka pozostałych.

 

Biblie przemycane do Chin czy Koreii Północnej również kosztują. To Szatan chce byś był/a biedny. Owszem czasem Bóg dopuszcza do nas testy jak na Hioba, ale Bóg zarówno nie chce abyśmy pławili się w luksusach, ani w biedzie.

Popatrzcie tak przy okazji jak bardzo cieszą się Chinczycy z Biblii, które dopiero co im przysłali:

 

 

Poniżej kolportaż Biblii z nieba 🙂

http://detektywprawdy.pl/2015/06/04/ewangelia-dociera-balonami-do-korei-polnocnej/

To również kosztowało.

 

Sam fakt, że muszę się tłumaczyć za Mateusza, autora tłumaczenia z treści filmiku świadczy jak wielkim piętnem odcisnęło się 40 lat realnego socjalizmu w Polsce.

 

 

Zaktualizowane: 29 marca 2016 - 10:53

87 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Szczerze mówiąc to nie zależy mi na bogactwie. Wystarczy mi tyle ile zarabiam w mojej pracy a więcej nie chcę by nie popaść w większą pychę.

  1. no właśnie tu nie chodzi o bogactwo.
   Pieniądz ma byc skutkiem a nie celem, a budowanie królestwa na ziemi kosztuje.
   Poza tym, żeby dac potrzebującym trzeba mieć.
   Jak dasz glodnemu jak sam nie masz..

   1. Może nie zrozumiałem o co chodzi w tekście.

   2. Rozumiem kwestię odnośnie tego żeby dać potrzebującym a samemu nie mieć z czego dać. Przeżyłem skrajne ubóstwo.

 2. Dziękuję za tekst.
  Gdyby nie ten kult maryjny w Polsce to pewnie nie było by takiego ubóstwa a tak w każdym katolickim domu figurki i jest bieda.

 3. Dach nad głową , jedzenie i odzienie ewentualnie srodek lokomocji.To mam i nigdy Nic ponad to czyli: willa 19 łazienek 8 basenów i 100 sprzątaczek. Pozdrawiam

  1. tak myślałem, że większość nie zrozumie przesłania.

   Możemy pójść także w drugą stronę. Czy się spi czy sie lezy 2 patole się należy.

   1. Piotruś, ja zrozumiałam 🙂

    1. masz u mnie piwo.
     Bezalkoholowe 🙂
     w Mielnie
     😀

     1. Ja też zrozumiałam 🙂
      Dostanę piwko?

      1. no dobra, wezmę na dwa do Mielna.
       Ja prowadzę.
       Się
       🙂

      2. Haha 🙂 super Madziula, czyli idziemy wszyscy na oranżadę

   2. Oczywiscie ze zrozumialem. Wyrazilem tylko swoje stanowisko. Niekoniecznie bogaty jest zły i ma zakaz bycia chrzescijaninem! Lepiej? kupie sobie piwo sam. albo nie bo nie pije.

    1. Mati, wszyscy możemy napić się Karmi 🙂 gdy się spotkamy i jeden kupi drugiemu 😉

      1. Gybym był z waszych okolic skusił bym się na piwo bezalkoholowe 🙂

  2. Trzeba zachować umiar, jak we wszystkim bez skrajności.

   1. Agnieszka@ moze kiedys sie spotkamy : )

    1. Oczywiście, że się spotkamy … w niebie 🙂 Ale przedtem spotkamy się na jakimś zjeździe czytelników 🙂

     1. No o tym mowie 🙂 Poznan by styknal

 4. W Polsce uprawianie biznesu jest jak chodzenie z zawiązanymi oczami i bez wykrywacza po polu minowym. Rozbudowany aparat fiskalno-biurokratyczny, głupie, ba, często szkodliwe prawo, idiotyczny system podatkowy ( do tego są one za wysokie ), a to wszystko podlane sosem polokatolickiej „życzliwości”… Szkoda słów na to wszystko. A spowodowane to wszystko jest przekleństwem za kult maryjny. Za jakie grzechy musimy tak cierpieć? Za przewiny głupich przodków!

 5. Ten wykład jest moim zdaniem prawdziwy, kobieta ma wiedzę, pomimo, że nie jest chyba chrześcijanką, ale z tego co wiem to myślę, że mówi prawdę:

  https://www.youtube.com/watch?v=XtCsOGe4xrw

  1. Poznanie Prawdy

   Wszystko opiera się na energii duchowej to prawda. Ona porusza akurat tutaj fakty w temacie wibracji. W tym wypadku chodzi o wibracje niższych sfer demonicznych.

   1. Ta kobieta wspomniała że ma kontakt z tym środowiskiem, ciekawe „na czym” zarabia.

 6. Poznanie Prawdy

  Gdyby nie kościół Rzymski nie byłoby takiej biedy w Polsce. Klepanie paciorków bez sensu i kult maryjny wyrządziły ogromne szkody. No i realny socjalizm też, ale to był skutek odejścia od etyki protestanckiej.

  Ps: Co myślicie o Edenie? Czy to była taka wersja beta? Czy wrócimy do czasów kiedy był sobie tylko ogród? A może dalej będziemy trwać w postępie, ale bardziej zrównoważonym. Tylko to trochę przeczy logice Biblii i wgl.
  Budowanie królestwa na Ziemii. Coś w tym jest.. Nikt nikomu nie pomoże za darmo znikąd, z nieba pomoc itd. też jakoś się opóźnia.
  To że ktoś jest wierzący to bardziej z wygody i wyższych ideii. Jezus dał przykład jako mistrz duchowy. I rzeczywiście Jego nauki są prawdziwe i realne, dobre do harmonii na świecie. Żyć tu i teraz, ale dobrze. Co bedzie kiedyś to sprawa drugorzędna i w trakcie..
  Ludzie raczej nie myślą o tym, żeby rzucić to wszystko i żyć bez pieniędzy.. Pojawiają się oczywiście takie pomysły, ale mają one dwa oblicza. Z jednej strony otaczającą rzeczywistość i tworzenie jakiegoś paranoicznego świata. Ci co twierdzą, że da się żyć bez pieniędzy i wymyślają, że od teraz będą się bawić w handel wymienny, a żarcie sprowadzać ze śmietników hipermarketów. Tylko problem tkwii w tym, że gdyby każdy tak myślał.. To nikt by nie pracował.

  No, byłby wtedy powrót na wieś i uprawa jak za starych czasów. Tylko raczej nie możliwym jest pozbycie się postępu technicznego, który już jest na wysokim poziomie.
  Ale właśnie niektórzy z kręgów zwolenników przebudzenia, itd. twierdzą, że zajdą z czasem ogromne zmiany na tym tle. Ludzie się obudzą i zaczną na prawdę prowadzić zrównoważony rozwój, a nie ściemniać.

  Z drugiej strony powinno się dostosować do panujących warunków. A warunki te to świat coś na wzór holograficznego, ale nie jest to Eden pod opieką Boga. Dlatego tu trzeba liczyć na swój trud pracy.

  Napiszę o tym niedługo artykuł na swoim blogu.

 7. Czyż nie jest napisane, że mamy najpierw starać się o królestwo Boże, a cała reszta będzie nam dodana? Ja ufam Bogu i wierzę że on mnie przez to przeprowadzi zgodnie ze swoim planem.

  1. to miłość do pieniędzy jest zła, ale nie pieniądz.
   temat jest no cóż…

   1. Pieniądz to drzewo nic wiecej. To gowienko z okiem i piramida zrobilo wiele zlego. W niebie nie pracujesz i pieniedzy tam nie ma

    1. Dajcie cesarzowi co cesarskie Bogu co Boskie. Mamona albo Bóg. Jesli Bóg to i z glodu nie umrzesz bo te ziemskie dodatki beda ci dodane.

  2. Zgadzam się z tym co napisałeś,pierwsze to szukanie królestwa Bożego,reszta będzie nam dodana.
   Z tym,że wszystko co posiadamy nie należy już do nas tylko do Boga.My jesteśmy szafarzami i zarządzamy majątkiem Boga.I od nas w dużym stopniu zależy czy powiększamy królestwo Boga na ziemi.

 8. Poznanie Prawdy

  Czy burdele mogłyby być biblijnie uzasadnione? Czy społecznie są one pożyteczne?

  1. „nie cudzołóż” chyba wyjaśnia wszystko.

  2. Za duzo mi tu new age smierdzi. Myslenie błędne masz i nie staraj sie mi zaprzeczyc

   1. Poznanie Prawdy

    Po prostu dużo czytam. I to wszystko nie jest takie pewne. Zależy od punktu siedzenia tak jakby.

    1. Czy burdele mogłyby być biblijnie uzasadnione? Czy społecznie są one pożyteczne? co to jest w ogole zapytaie. Pornografia, burdele, ba nawet patrzenie na kobiete i myslenie o tym co by sie moglo stać w łozku jest cudzołozeniem. PO co tu filozofowac?

     1. Poznanie Prawdy

      Masz rację, ale kogo to obchodzi obecnie… Zależy jak się na to patrzy. Jeżeli czytałeś np. blog kefira to powinieneś widzieć o co mi chodzi.

      1. Nie czytalem ale domyslam sie o co Ci chodzi. Spieszę z krotka odpowiedzią. Nie nie sa pożyteczne bo Pan chce wziac ze soba jak najwiecej. Burdele to niemoralność. Kropka

 9. Prl nauczył ludzi dzierżawić, a nie gospodarzyć…Poza tym ten katolicyzm…Szkoda słów na ten upodlony kraj.

 10. Bardzo mądrze gada. Podkreślił znaczenie ust bo nimi wypowiadasz swoje myśli i nimi możesz przekonać kogoś do swojego sposobu myślenia 🙂 Niestety ale kreatywna komunikacja jak to określił wg mnie leży a mamy do czynienia z kreatywną manipulacją tym bardziej, iż ludzie niekiedy wypowiadają nie swoje myśli a „podszepty”. A mi teraz we łbie aż huczy od nich.

  1. tu jest wiele płaszczyzn. Jak sam słusznie stiwerdzileś usta. Można nimi ranić, zabić, sprzedawać, kochać.

 11. A ten zjazd w kwietniu będzie 100 % Sulejowo? Bo ktoś jeszcze wspominał o Mielnie bodajże.

 12. Bardzo fajny wykład… Zobaczcie jak szatan niszczy naszą kreatywność aby zrobić z nas zwykłych bezmyślnych robotników zombi. A niszcząc naszą kreatywność duchową blokuje nam tworzenie wielu cudownych rzeczy jak i uczynków.. Dobrze autor nawiązuje do np technik ogłupiania ( tv )… Linie papilarne ciekawe spostrzeżenie. Swoją drogą pozbawieni duchowej kreatywności nie będziemy w stanie stworzyć pracy która będzie podobać się Bogu tylko będziemy korzystać z szablonów podsuniętych przez świat ( szatana ). Wiele innych przemyśleń można wynieść z tego filmu 5+ 🙂

  1. Dobry komentarz , przychylam się 🙂

 13. https://www.youtube.com/watch?v=cXWCX2FKQEo
  Kent hovind-Jak zarabiać pieniądze i wydawać je w Bozy sposób-LEKTOR!

  1. dziekuje Kesja – chciałem to też w dalszym okresie czasu przetłumaczyć a tutaj wrzucasz z lektorem!

   Dziekuje raz jeszcze a sam wykład rewelacyjny 🙂

  2. Także dziękuję Kesjo za umieszczenie wykładu i potwierdzam,że wykład jest kapitalny.
   Zachęcam do obejrzenia,szczególnie tych,którzy mają problem z wydawaniem kasy.

 14. Amerykanie ( normalni, twórczy ) to przedsiębiorcy, Niemcy gospodarze, Holendrzy kupcy, a Polacy…utracjusze. Krk tak nas załatwił. NIECH SKONA!

 15. Jak myślicie, jaka prace powinien mieć chrześcijanin a jakiej powinien unikać? Jest na ten temat więcej informacji, prócz tego ze lichwa nie jest zbyt dobra, wiec bankier odpada

  1. A jaka dal prace Bog na poczatku? Zadnej. Plony same sie robiły. Znacie pojecie raj? Wieczne wakacje! Pozdrawiam: )

  2. Radze omijać wszelkiego typu telemarketing (wiem z doświadczenia, niezbyt miło go wspominam). Ze sprzedawcą także należy uważać. Chociaż według mnie wszystko zależy od sprzedawanego produktu i stosowanych „technik sprzedaży” 🙂

   Generalnie wszystko zależy od ciebie i twojego sumienia ^^

  3. Zadałeś sporne i dyskusyjne pytanie. Moim zdaniem praca owa nie powinna 1. Primo uwłaczać Bogu ( tu trzeba się kierować rozeznaniem biblijnym ) 2. Nie przynosić nikomu szkody.3 Inne pochodne typu zarządca Public house itp.. ( moim zdaniem ) Niestety wiele ówczesnych prac funkcjonuje na pograniczu ba często narusza moralność duchową. W takich sytuacjach mamy być mądrzy i sami musimy rozeznać co jest dobre a co złe… A swoja drogą zastanawialiście się dlaczego upada rolnictwo?… Bo właśnie taką pracę powinien mieć człowiek uprawiasz rolę i niczego ci nie brakuje… I tak zapewne będzie w raju.. Ewentualnie jak będziesz chciał zbudować dom a nie będziesz wiedział jak to sąsiad ci pomoże postawić i narąbać drewna 🙂 A z Adminem będziemy się spotykać na świętach, odwiedzinach itp Bo miejsca wokoło jego domu na dobre paręset hektarów są już dawno wymodlone… 🙂

 16. Tak ma być że:
  Rdz 3, 18: Cierń i oset będzie ci ona rodziła, a przecież pokarmem twym są płody roli.
  Rdz 3, 19: W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty;

  Gdyby nie grzech wszystko byłoby prostsze…

  Ale nam już niczego nie brakuje prawda bracia i siostry ☺

 17. Dziękuję za umieszczenie i przetłumaczenie filmiku. Dał mi nieco do przemyślenia. Tak samo jak wykład zapodany w komentarzach 😉

  Prowadzenie dziennika naprawdę działa. I sama zauważyłam jak się zmienia moje nastawienie, myśli. Ja stosuję go do uporządkowania swoich myśli, a także do m.in. zastanowienia się nad sobą, swoimi grzechami, ułomnościami.
  Czytałam, że pisanie dziennie 750 słów pozwala przelać na papier (ekran) wszystkie swoje myśli. Tylko, że ja wolę starą szkołę, czyli ja, zeszyt i długopis 😉 A z liczeniem za dużo zachodu ;P

  Co do czytania nagłos jako sposób na wyćwiczenie w sobie wyrażania swoich myśli i pomysłów, spróbuję. Chociaż głupio będę się czuła czytając samej sobie na głos. Pomimo, że mieszkam z rodzicami, prowadzę raczej samotniczy tryb życia. Ale mogę posadzić psa i kota, więc może nie będę się czuła aż tak głupio.

 18. Zapomniałbym. Obecny pieniądz to pieniądz fiducjarny ( na niczym nie oparty, tworzony z powietrza ), a nie kruszcowy. Jest to przekręt wszechczasów.

  1. Najlepsze w ,,kreowaniu” pieniądza jest plemię żmijowe.

   1. Bernard Madoff ( chazarski hochsztapler ) & spółka.

  2. To byla moja pierwsza lekcja myslenia ktora zaprowadzila mnie do Boga.

 19. Pytanie do braci co mają za sobą ten syf porno i reszta. Macie jakieś rady jak zaprzeć się ciału?

  1. Mam rade ale mi admin wpis usunie

   1. tez mam z tym problem ale co próbuje przestać to to jakoś dziwnie wraca ;/ i za kazdym razem po… jestem zly na siebie…

   1. Kesja lulu.
    alez ten Janusz pozwala Ci tak buszować w nocy
    🙂
    albo nie pozwala, wstajesz i buszujesz jak on śpi 😀

  2. Wołaj do Pana o pomoc nieustannie. Błagaj, proś i nie ustawaj. Nic innego Ci nie pomoże, a jak już przyjdzie uwolnienie to wysławiaj Pana. Weselić się będzie z tobą sam Bóg i Jego aniołowie w niebie.
   Zapewniam cię, że to działa. Jeśli upadniesz to znowu wołaj. Nie zniechęcaj się.

 20. Wkurza mnie już to nie będę usługiwał wciąż mojemu ciału w jego pragnieniach.

  1. Próbowałem to pokonać sam, wiele razy.. Nic to nie dawało, za słaba wola. Ciągle był taki impuls, i ciągnęło mnie do tego.
   Pewnego dnia narodziłem się na nowo, rozplakalem się wręcz dziekujac Bogu i prosząc go o przebaczenie, od następnego dnia żyłem zupełnie innym życiem. Nagle ten problem zniknął, i już nie mam takiego popędu. Oczywiście, jeszcze walczę z pewną pozadliwoscia, ale już jest super. Wiec co polecam? Mi pomogło nowonarodzenie, z doświadczenia wiem ze sam sobie z tym nie poradzisz, to tak jak nałogowy alkoholik który mówi ze może w każdym momencie przestać. Guzik, nie może. Nie wiem czy narodziles się na nowo jeśli nie to zrób to koniecznie, jeśli tak.. Hmm, sam tego nie próbowałem ale może zadziałać, mniemam ze to oglądanie jest głównie wieczorem? Bynajmniej u mnie tak było, najbardziej sprzyjające warunki. Najlepiej wyłącz laptop, telefon cokolwiek z dostępem do tych filmów żeby jak najmniej kusilo. I ukleknij.. Módl się szczerze do Jezusa Chrystusa 🙂
   Tylko w nim możemy pokonać pokusę i nałogi, powodzenia bracie! 🙂

   1. Znaczy ja już klękałem przed Jezusem i to nie raz . Nie dawno gorzko płakałem przed Nim i prosiłem Go o wybaczenie i On mi wybaczył. Wtedy tydzień wytrzymałem bez tego syfu ale później znowu to i przyszło poczucie smutku żalu i potępienia. Ja już nie mam tak jak kiedyś że co po chwilę grzeszyłem teraz myślę że Jezus dał mi chęć bym to porzucił i pragnę tego ale samemu nie mogę tego porzucić. Pokusy są ciężkie ja się staram ale słaby jestem. Komputer to on kusi przez internet.

  2. Jeszcze jedna wskazówka, nie tłumacz sobie tego, ze to normalne, ze popęd seksualny, ze facet jestem.. Nie, nie, nie to daje takie błędne przeświadczenie ze to co robisz jest okej. Jeszcze raz powodzenia, i
   „ Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia ” (Flp 4,13)

  3. Pieniądze potrzebne są do życia.
   Pieniądze są niezbędne do godnego życia.
   Do czynienia miłosierdzia, jałmużny i dziesieciny.
   Brak pieniędzy skutkuje ciągłym o nich myśleniem. Wtedy jest przystępując demona kanony. Zamiast o Panu, myśli myślą o braku pieniędzy.
   Brak pieniędzy jest złem. I bardzo często jest źródłem grzechu.

   To moje zdanie w tym temacie, wynikające z doświadczenia.

   1. Kwintesencją wiary jest to ze mając 50 zl na koncie i tydzień do wypłaty nie wpadamy w panikę nie boimy się .Nie martwimy się o jutro. On nas nigdy nie zostawi i zawsze jest przy nas…albo w to wierzymy albo zaczynamy działać na własną rękę…
    Brak dostaw prądu powoduje brak pieniędzy…
    Zastanówmy się przez chwilę w jakich czasach żyjemy jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na Naszego Pana Jezusa Chrystusa.

   2. Wtedy jest przystęp demona mamony.

   3. Racja. Taki swiat ze bez pieniedzy leżysz i kwiczysz. Jednak gdyby nie szatan wszystko byloby za darmo gdyz system ten jest glupi i jest przyczyna pychy, zazdrosci, pożądliwości, checi wladzy itd…..Myle sie?

   4. Poznanie Prawdy

    Kiedyś nie było pieniędzy i też było dobrze, miłosierdzie, etc. Ale cóż teraz trwa test po Edenie.. A tak ogólnie pieniądze nie są nic warte, to tylko założenie społeczeństw, założenie wartości.

   5. Dobrze Cię widzieć 🙂 PAN z tobą!

 21. Czytając komentarze naszło mnie pytanie. W sumie bez odpowiedzi pewnie. Jeśli coś robimy, produkujemy np. meble to, czy musimy się głowic do kogo one trafią ? Że pieniądze , za które były kupione pochodzą z jakiegoś przestępstwa. Czy musimy się takimi pytaniami zadręczać? Czy robić swoje w dobrej wierze?

 22. Nie wierzę! Że mi się taka sytuacja przytrafiła. Nigdy bym nie pomyślał że będę miał z tym styczność.

 23. Tak się ostatnio zastanawiam i to jest niezwykłe że poprzez bohaterów batman flash superman i reszta pokazują ludziom dobrą stronę antychrysta! Jakby nie patrzeć np taki superman przylatuje z jakiejś planety a ludzkość widzi w nim obrońce i bohatera uważają go za boszka. Czy to jest niezwykłe jak to wszystko jest przemyślane i zagrane?

  1. Jak ja to rozumiem superbohaterowie reprezentują nefilimów. To ludzie z DNA zmodyfikowanym przez upadłe anioły, stąd ich nadludzkie zdolności. No i to szatańscy zbawcy mający zastąpić ludziom Jezusa.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish