Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

W każdym pokoleniu Bóg potrzebuje Bożych liderów

Zac Poonen

1 Królewska rozpoczna się historią Dawida, męża według Bożego serca, a kończy się historią Ahaba, który okazał się najgorszym królem jaki kiedykolwiek rządził Izraelam.

Izrael rozpoczna jako potężny naród, a kończy jako podzielony naród, z wieloma złymi królami rządzącymi nad podzielonymi królestwami – zwłaszcza nad Izraelem.

Stan Bożego ludu zależy w dużej mierze od duchowości lub jej braku jego liderów. Kiedykolwiek Izrael miał Bożego przywódcę, szli do przodu w dobrym kierunku. Kiedy zaś mieli cielesnego lidera, postępowali w sposób cielesny.

Największą potrzebą Bożego ludu od zawsze byli Boży liderzy. Pewnego dnia Jezus spojrzał na tłumy i zobaczył ,że są jak owce bez pasterza. Powiedział wtedy swoim uczniom aby modlili się aby Bóg wzbudził pasterzy pośród nich (Matt 9:36-38).

Kiedy Bóg patrzy na kościoły w dzisiejszym świecie, widzi tą samą potrzebę – Bożych liderów. Wyzwaniem które stoi przed nami jest zadowolenie Bożego serca poprzez bycie Bożym lidrem którego on szuka w tym pokoleniu.

W każdym pokoleniu Bóg szuka Bożych przywódców. Nie możemy polegać na mądrości liderów z poprzednich pokoleń. Dawid nie mógł rządzić Izraelem wiecznie. On musiał umrzeć i ktoś po nim przejąć władzę. Co stałoby się z Izraelem, który zależałby od typu osoby jakim nowy przywódca będzie.

Bóg wzbudza Bożego przywódcę w danym pokoleniu aby rozpocząć swoje dzieło. Ta osoba później się starzeje i umiera. Jeśli liderzy w następnym pokeniu będą mieli tylko wiedzę i doktryny ich przywódcy, a nie jego bogobojność i poznanie Boga, wtedy ludzie z pewnością odejdą od Boga.

Przesłał Dominik (vel Gluchy Dziadek).

Zaktualizowane: 13 lutego 2016 - 13:43

6 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Piotrze, może ty będziesz tym liderem? Byłoby super. Pozdrawiam.

  2. W tych czasach mało kto szuka Boga, a jeśli pragnie kontaktu z Bogiem, to tylko w celu spełnienia jego/jej zachcianek…Ludzie ogłupieni lucyferiańską propagandą mają swoją duchowość w głębokim poważaniu…Przyczynia się do tego również pogoń na oślep za niczym ( rzeczami materialnymi, zatrutymi marzeniami/snami, pieniędzmi itd. itp. )…Przy czym ci ludzie odczuwają dojmujące uczucie pustki, któremu nijak nie potrafią zaradzić, ani go wyjaśnić…

  3. To wszysko jest plan boży nikt nie wie czy się nim staje i czy nim będzie, i nie uciekniemy od tego chyba że z bohatera staniemy się nikim.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish