Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bóg dopuszcza do wielu rzeczy w naszym życiu, byśmy mogli zwrócić się do Niego”

Zac Poonen

 

Jednym z powodów, dla których Bóg pozwala szatanowi wywoływać takie spustoszenie i tyle cierpienia na ziemi jest, by w wyniku tego ludzie zwracali się do Niego.

 

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że gdyby życie na ziemi było bardzo wygodne, bez chorób, cierpienia, ubóstwa czy niedoli, to mało kto w ogóle myślałby o Bogu?

 

Wszystko, co Bóg dopuszcza ma swój cel. W Starym Testamencie czytamy, że kiedy lud Izraela zapomniał na pustkowiu o Bogu, to natychmiast ukąsiły go jadowite węże. Niezwłocznie zwrócili się wtedy do Boga, a On ich uzdrowił (Lb 21). Czy nie było rzeczą dobrą, że były tam te jadowite węże, które sprawiły, że ludzie ci zwrócili się do Boga?

 

Słyszałem historię pewnego biznesmena, który kiedyś był blisko Boga. Oddalił się od Niego, gdy jego interes prosperował. Starsi w jego zborze wielokrotnie z nim rozmawiali i usiłowali zwrócić go z powrotem ku Bogu, lecz jego biznes za bardzo go zajmował. Pewnego dnia jadowity wąż ukąsił najmłodszego z jego trzech synów. Dziecko poważnie zachorowało. Nawet lekarze porzucili wszelką nadzieję. Ojciec był wtedy naprawdę stroskany i posłał po jednego z starszych zboru, by modlił się za to dziecko. Ów starszy był człowiekiem mądrym. Przyszedł i modlił się: „Panie, dzięki Ci za wysłanie tego węża, by ukąsił chłopca, ponieważ nigdy nie mogłem sprawić, by rodzina ta w ogóle o Tobie myślała. To, czego mi nie udało się dokonać przez sześć lat, ten wąż uczynił w jedną chwilę! Teraz, gdy dostali nauczkę, uzdrów Panie to dziecko i spraw, by nie potrzebowali oni już więcej węży, by im o Tobie przypominały.”

 

Są ludzie, którzy nie myślą o Bogu dopóki któregoś dnia nie są nagle zabrani do szpitala mając raka. Zaczynają wtedy niespodziewanie myśleć o Bogu, zwracają się do Chrystusa i rodzą się na nowo.

 

Nieuleczalne choroby, niedomaganie, bieda i wiele innych odmian zła na tym świecie zostały użyte przez Boga, by sprawić, aby ludzie odwrócili się od swoich grzechów i mieli wieczny dom w niebie. W taki sposób Bóg używa tych samych rzeczy, które czyni zły, by wyzwolić ludzi z jego szponów i zbawić ich na całą wieczność, kolejny raz ośmieszając przeto szatana.

 

Tłumaczył Jacek, Dzięki

 

Zaktualizowane: 14 stycznia 2016 - 13:19

16 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Piotrze,następny świetny artykuł. Dziękuję.
  Napisałeś niedawno, że nie jesteś pastorem. Wczoraj dostałam taką myśl i muszę to napisać… Jesteś pastorem społeczności tego bloga, nauczasz. modlisz się o nas i organizujesz spotkania.
  Jeszcze raz dziękuję, niech Bóg ma Ciebie w swojej opiece, a Duch Święty prowadzi zawsze drogą prawdy.
  Niech się spełni.

  1. Pastor Zimbarder, powiadasz? Ciekawe, co na to sam zainteresowany 😉 Siłą rzeczy coś w tym jest, tak myślę…

   1. wolę określenie organizator 🙂

 2. Podziękowania Piotrze kolejny bardzo budujący artykuł. Z Panem Bogiem.

 3. myśle podobnie, dobry art, dzięki.

  znalazłem ciekawy art takżę wartu uwagi, nie wiem czy był tutaj, http://www.radiopielgrzym.pl/chrzescijanskie-mity.html

  1. Dzięki Adi za podziękowania, będę szukał dalej tego typu budujących, uświadamiających artykułów (uprzedzam, że nie tylko pióra pastora Poonena 😉 ) i dziękuję Ci za ciekawy link 🙂 Z Panem Bogiem!

 4. Pan Bog zawsze z czegos zlego wyciaga dobro.

  Wiec przyslowie, ” nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo” pochodzi od Boga 🙂

 5. mielonka turystyczna

  Podpisuję się pod artykułem w 100%. Właśnie tak działa Bóg, przekonałem się o tym często na własnej skórze. Od kiedy zacząłem codziennie rozmawiać z Bogiem a nie tylko jak trwoga, zdecydowanie tzw. pech odwrócił się ode mnie. Tak działa Stwórca – po cichu ale skutecznie. Często w chwili gdy faktycznie pomaga mi Pan w danej sytuacji nie dostrzegam tego ze względu na towarzyszące emocje ale wieczorem gdy analizuję wszystko na chłodno wtedy wiem komu zawdzięczam pomyślne rozwiązanie moich problemów. Chwała Panu Bogu.

 6. Ja np.zauwazylem że odkąd się naprawdę rodze w Chrystusie to zaczęły na mnie spadać problemy, które są chyba takim „testem na mnie”

  1. Może Pan Bóg próbuje Tobie i nam wszystkim poukładać życie od nowa, tym razem budując je na skale a nie na piasku…
   Pewien pastor porównał to do gry w tetris. Jeśli zbudowałam coś za szybko, niechlujnie, nie na skale i zaniedbując inne aspekty życia (np. powiedzmy że ktoś poświęcił rodzinę na rzecz pracy) to układanka rośnie nieproporcjonalnie i jest w pewnym momencie kryzys – game over, trzeba układać od początku. A Pan Bóg chce nam poukładać życie od nowa na solidnym fundamencie, umocnić wszystkie dziedziny naszego życia – tak jak w tetris paskami, że wszystkie obszary są zabudowane.
   🙂

 7. Dziękuję adminie Piotrze 🙂 i tłumaczowi Jackowi wielkie dzięki!

 8. Tutaj jest „syndrom Drzewa Poznania”. Nie nam oceniać co dobre i złe bo jesteśmy krótkowzroczni i ta ocena może zamknąć nam oczy- np depresją, bo „czemu nas te złe rzeczy spotykają?”- nie dostrzegamy przez to właśnie tego dobra, które ma nas doprowadzić do Ojca

 9. Bardzo ciekawe przyznam dzięki za ten artykuł.Jedno sprostowanie wieczne życie na nowej ziemi nie w niebie pozdrawiam.

 10. W królestwie szatana dopóki jesteś zagubionym „baranem” podążającym do potępienia nic tobie nie „grozi”. Kiedy jednak odkryjesz prawdę, iż Jezus to dobra nowina, wtedy szatan stara się cie zniechęcić do Boga i zaszkodzić tobie wszelkimi znanymi sobie metodami…

  1. Więc musimy przejść przez te udręki, by się oczyścić.

   1. By do uczty wiecznej z Królem królów zasiąść.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish