Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak pastor Chojecki skręca.

Obejrzałem filmik o posiadaniu broni i teraz jestem już pewien  błędnego nauczania p.Chojeckiego.

Nie zająłbym się tym tematem, przerobionym przez nas zresztą, gdyby nie ocena samego pastora.

https://www.youtube.com/watch?v=vZi31sS3O2k

Sam tytuł jest manipulacją. Ktos kto ma inne zdanie jest „hejterem”. Poza tym jest napisane „pastorze” jak żyć. Czy widzieliście jakikolwiek filmik z Dereckiem princem lub Paulem Washerem pt. „Pastorze co sądzisz o…?’ To tak jakby tytuł pastora miał uwiarygadniać treść.

W  19:45  jest okaz szyderstwa i ironii. Czy tak powinien zachowywać się pastor. Mówi on: „jak tego nie rozumiesz to poczytaj, albo niech mamusia ci poczyta”. Po czym wszyscy się śmieją.

Pycha. Gdybym był w takim zborze i ktoś by mi tak powiedział, natychmiast bym wyszedł.

To nie są owoce Ducha.

Ja nie wiem w jaki sposób p. Chojecki zdobył tytuł pastora? Może ktoś wie? Szukałem w necie i nie mogłem się doszukać.

Pan Chojecki porównuje zabijanie do antybiotyku zabijającego zarazki. Absurd.

Za chwilę rozróżnia on zabijanie od morderstwa. Powiada on, że wolno zabijać w obronie własnej. Tak więc jeśli zabije kurę nie w obronie własnej, to jest to zbrodnia?

Nie ma w tym zdrowego rozsądku. Zrównuje zarazki i  zwierzęta z człowiekiem.

 

Powiada on, opierając się na apokalipsie,  że Pan Jezus przyjdzie z literalnym mieczem.

Jest to błędne nauczanie.

W NT jest wielokrotnie mowa o mieczu i nigdy o mieczu fizycznym:

 

Żywe jest Słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ciała, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca”.

 

 

Jak pan Jezus zabije antychrysta? Laserem Jedi? nożem? harpunem? NIE.

 

„wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia” 2 Tes

Teraz bardzo ważna kwestia z punktu widzenia wszechmocy Boga. Otóż zanim Pan Jezus  przybędzie ponownie na Ziemię,  nie będzie się siłował z siłami Antychrysta. To nie będzie walka na miecze. Ludzie, nie żartujcie. Zrównujecie Szatana z Bogiem. To nie będzie walka dwóch stron. To będzie pobicie sił szatana, bez uszczerbku dla  sil Jezusa. To będzie pokaz sił Boga.

Jeśli byłoby inaczej, to powinniśmy obstawiać w zakładach bukmacherskich.

Może inaczej. Jak obstawiasz: ile osób pokona swym mieczem fizycznym   Pan Jezus  w wojnie z siłami zła?

 

a. 100 osób

b. 1200 osób

c. 10 000 osób

d. zero

 

Na początku apokalipsy, w rozdziale  3, jest powiedziane jak to się stanie

 

A do anioła zboru laodycejskiego napisz: Oto, co mówi Amen, Świadek wierny i prawdziwy, Początek Bożego stworzenia:”

Amen, czyli inaczej – niech się tak stanie. To oznacza, podobnie jak w 2 Tesaloniczan, że to będą tylko słowa. Słowo jako miecz. Niech się tak stanie i po antychryście. Koniec kropka.

 

 

Więc jak ma chrześcijanin walczyć?

 

10 Na koniec bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. 11 Przyobleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. 12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw duchowym pierwiastkom zła na wyżynach niebieskich. 13 Dlatego przywdziejcie pełną zbroję Bożą, abyście się zdołali przeciwstawić w dzień zły i ostać, zwalczywszy wszystko. 14Stańcie więc [do walki], przepasawszy biodra wasze prawdą i przyoblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, 15 a obuwszy nogi w gotowość [głoszenia] dobrej nowiny o pokoju. 16 W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego. 17 Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże – 18 wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! Nad tym właśnie czuwajcie najusilniej i proście za wszystkich świętych 19 i za mnie, aby dane mi było słowo, gdy usta otworzę, by jawnie i swobodnie głosić tajemnicę Ewangelii, 20 dla której sprawuję poselstwo jako więzień – żebym jawnie ją wypowiedział, tak jak winienem.

 

Czy Pan Jezus przyszedł z karabinami na świat?

Czy  kogoś zabił?

Ok, miała być dokonana misja, ofiara za grzechy, ale apostołowie swym życiem również pokazali antymilitaryzm.

 

Czy apostołowie walczyli z Imperium rzymskim broniąc się? NIE.

Cytuje się Piotra z mieczem.  Trzeba wiedzieć, że Piotr wyjął miecz jeszcze przed Dniem Pięćdziesiątnicy, bo za życia Jezusa. Nigdy później nie ma wzmianki o Piotrze z mieczem.

 

„”Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! 24 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.’

 

Jak więc zachować się w sytuacji zagrożenia? masz wybór:

a. Zdajesz się na własne siły

b. Ufasz Bogu zdając się na niego.

 

Jakoś dziwne, że Pastor Chojecki ma identyczny punkt widzenia z p. Braunem: kościół, rodzina, strzelnica.

 

 

Być może obaj przygotowują nas  albo do  III w św., albo anarchii wojny domowej z muzułmanami i gangami.

 

Reasumując, jeśli mamy opierać się na tym co fizyczne, to po co nam modlitwy i zaufanie do Boga? po co nam zbroja Boża z Efezjan?

 

Może się w czymś mylę, ale ja nie jestem…pastorem. Sprostujcie mnie proszę, jeśli się w czymś mylę.

 

Musicie się zdecydować czy zaufacie Bogu, czy karabinowi i sztukom walki.

Zaktualizowane: 13 stycznia 2016 - 15:24

121 komentarze

Dodaj komentarz
  1. nic tak nie podnosi sprzedaży jak śmierć artysty. Wydajesz ostatni album życia więc jedyne co jeszcze możesz zbić pożytecznego dla wytwórni to umrzeć. Majkel wie coś o tym

  2. Kościół rzymski bezczelnie oddający hołd celebrycie, który otwarcie podziwiał Aleistera Crowleya… Dlaczego mnie to nie dziwi?

  3. Żegnają z honorami artystę i za chwilę będę doszukiwać się u zmarłego świętość.A co tam idą z duchem czasu i postępu.Jakoś trzeba przyciągnąć uwagę duszyczek,może znajdą się jakieś materiały co by doszukiwać się świętość.No i będzie kolejny błogosławiony.Zwiedzenie rusza pełną parą.

  4. Czekamy na pożegnanie madonny 🙂

   1. Ja myśle ze przebije Cher w długości kariery.
    Poza tym nie ma im co źle życzyć, lekko to im napewno nie jest

 1. Chyba Jestem komunistą? nie miej ta Broni ludzie… Najlepszy jest napis na żółtym kartoniku obok broni.. 🙂
  Przepraszam obejrzałem pobieżnie nie jestem w stanie obejrzeć i słuchać całości parę wątków wystarczy.
  Zachęta do używania broni…fuj…

  Ładnie wychwyciłeś ten film w sieci. Piękny strzał 🙂 To się nazywa prawdziwa broń 🙂
  Napisy które przewijają się na dole informują że jest to program miedzy innymi naukowy a nauki ludzkie nie pochodzą od Boga.

 2. na szczęście nie oglądam tego pana, ale robi niezły mętlik w głowie osobom, które darzą go zaufaniem. To jest takie typowe amerykańskie nauczanie.

  1. Pozdrowienia Wojtuś?
   Z Panem Bogiem

 3. Wojny jeszcze nie ma bo jeszcze nikt się nie stawił na froncie, stąd kampania strachu z jednej i promocja zbrojenia się z drugiej, szczucie ludzi na siebie i oswajanie z okrucieństwem.

  Człowieka można pozbawić życia na różne okrutne sposoby, trzeba się modlić o to że nawet jeśli nas lub naszych bliskich takie okrucieństwo spotka, żebyśmy wytrwali w Jezusie i tylko na Nim polegali nie na własnych siłach.

  Nie ma sensu stawiać się i wyobrażać sobie siebie lub bliskich w skrajnych wypadkach o jakich się codziennie słyszy. Nie wiemy co Bóg dla nas szykuje, itak się do takich rzeczy nie da się przygotować. Nie dajcie się sprowokować pytaniami co byś zrobił/ła w takiej czy innej sytuacji. Odpowiedź zawsze powinna wyglądać tak: „zaufałbym Jezusowi” i taką postawę trzeba ćwiczyć pocieszając się danymi przez Jezusa obietnicami.

  1. „Odpowiedź zawsze powinna wyglądać tak: „zaufałbym Jezusowi” i taką postawę trzeba ćwiczyć pocieszając się danymi przez Jezusa obietnicami.”

   Strzał w 10! Nic dodać nic ująć.
   🙂

  2. I o taka odpowiedz wlasnie chodzi Jawa 🙂 odpowiedzia jest wiara jak w jaskini lwow.

 4. Jestem młody, więc trochę jeszcze nie rozumiem. Powiedzcie mi, jeśli muzułmanin wejdzie do mojego domu i będzie chciał zabić mnie albo moja rodzinę, to mogę się bronić i czy popełniam tym samym grzech?

  1. gdybanie to jest pułapka, jedyne przygotowanie jakie powinieneś uczynić to zaufać Jezusowi co by się nie działo.

  2. Mirku ja uwazam ze mozesz w takiej sytuacji sie bronic. Jezeli w takiej sytuacji bedziesz z Bogiem On bedzie z toba a wtedy napewno uda ci sie go obezwladnic bez zabijania lub wyjsc z sytuacji w inny sposob.
   Odnosnie zabijania ma byc powrot do czasow Adama. Bog zmartwil sie pierwszym zabojstwem a Jego zdanie sie Nie zmienia. Powolujecie sie na stary testament kiedy to Bog karal inne narody za nieposluszenstwo. Jezus dal zakaz zabijania. Powiem wam tak mozecie zabic jesli dostaniecie taki rozkaz od Boga a o takowym mozecie zapomniec na wieki

  3. Poczytaj KKK (Katechizm Kościoła Katolickiego)
   Tam masz odpowiedzi nt. obrony koniecznej.
   Uprawniona obrona jest omówiona w KKK od 2263 do 2267

   Cóż mówi nam KKK?
   KKK 2264 Miłość samego siebie pozostaje podstawową zasadą moralności. Jest zatem uprawnione domaganie się przestrzegania własnego prawa do życia. Kto broni swojego życia, nie jest winny zabójstwa,nawet jeśli jest zmuszony zadać swemu napastnikowi śmiertelny cios:

   Jeśli ktoś w obronie własnego życia używa większej siły, niż potrzeba, będzie to niegodziwe. Dozwolona jest natomiast samoobrona, w której ktoś w sposób umiarkowany odpiera przemoc …

   Nie jest natomiast konieczne do zbawienia, by ktoś celem uniknięcia śmierci napastnika zaniechał czynności potrzebnej do należnej samoobrony, gdyż człowiek powinien bardziej troszczyć się o własne życie niż o życie cudze.

   Tak, możesz się bronić, nawet jeśli to spowoduje śmierć napastnika.

   I pamiętaj, jeśli jesteś z innymi osobami w domu, to odpowiadasz też za ich życie. Zaniechanie obrony swoich bliskich to jawne przyzwolenie na wyrządzenie im krzywdy [łącznie z możliwością pozbawienia życia].

   No i na koniec, co mają robić żołnierze na wojnie? Święconą wodą nie pokonasz agresora.

   1. „co mają robić żołnierze na wojnie?”
    Na kogo wojnie?
    Czy stroną walczącą ma być armia Pana Boga jak w starozytnym Izraelu?

    za kogo mamy walczyć?

    za rząd Kaczyńskiego? za 80% opodatkowanie zmuszające do emigracji zarobkowej?
    za złodziejski zus?
    za biurokracje, urzędników?

    1. A jak chrześcijanie by przejęli władzę w Polsce jak Oraban ewangelik na Węgrzech? to jakie państwo oparte na moralności Biblijnej można zbudować? A tak rządzą nami złodzieje i komuniści i chrześcijanie mówią to nie moja sprawa bronić się. Niedługo zaczną uczyć czarów w szkole a chrześcijanie powiedzą to nie moja sprawa niech się dzieci uczą, czy tak dla Jezusa zrobią pacyfistyczni Chrześcijanie?

     1. Orban jest odznaczony najwyższym orderem watykańskim.

      1. Może go odznaczali tylko on się im sprzeciwił i skąd wiesz jakie to miało dla niego znaczenie. Może dostał odznaczenie i dal dziecku do zabawy albo wyrzucił dziadostwo. Jako polityk musi gadać ze wszystkimi co nie znaczy że jest im poddany.

   2. CoreA 🙂
    „Święconą wodą nie pokonasz agresora”
    Święcona wodą z pewnością Ci się to uda ! Uda Ci się z pomocą modlitwy i zaufania do Boga i poleganie na Jego mocy i sile, a nie na środkach pochodzących od ludzi.
    Wszak jest napisane: „Kto mieczem wojuje od miecza ginie”. Bóg wielokrotnie pokazał swoją moc i troskę o oddanych mu ludzi, biorąc chociażby jako wzór uratowanie trzech młodzieńców z pieca ognistego, czy też Daniela z paszczy lwów. Jeśli zaufasz Bogu to „chociażby kto umarł, żyć będzie”. (nauka ldzka zawarta w KKK wydaje mi się niezbyt rzetelna i wiarygodna).

    1. Sorry 🙂 Miało być – „święconą wodą z pewnością ci się to nie uda”.

  4. W dekalogu tłumaczone Nie zabijaj w oryginale jest nie będziesz mordował. Morderstwo jest grzechem, jednak Bóg kazał kamienować za grzech oko za oko życie za życie, Już w ST Bóg powiedział że będzie żądał za przelanie krwi, krwi tego człowieka. Pacyfizm nie jest od Boga i Jezusa. To on łamie prawo i nastaje na twoje życie i masz prawo bronić swoich jak i swego życia przed napastnikiem.

   1. A Jezus nauczał:
    38 Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb!17 39 18 A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! 40 Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! 41 Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! 42 Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.” Mat. 5,38-42
    i dalej mówi:

    „43 Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził20. 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; 45 tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. 46 Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? 47 I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? 48 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.” Mat. 5,43-48.
    Bóg każdego obdarzył wolną,a jeśli ktoś wolę PANA przedkłada nad własną, to kiedy stanie przed koniecznością dokonania wyboru niech prosi DŚ o radę i pomoc.
    Na marginesie – może warto zastanowić się jakie było zachowanie uczniów Jezusa i pierwszych chrześcijan i dlaczego wybierali śmierć a nie walkę ?

    1. Acha, żeby nie było…nikogo nie namawiam do heroizmu…

    2. Pismo stosuje się w zależności od sytuacji. Jesli ktos cię chce okraść napadając samą w nocy to nie stawiaj oporu oddaj co chce złodziej bo za te rzeczy nie warto się narażać ani zdrowia ani życia. Policzek w tamtych czasach oznaczało zniewagę, więc nie oddawaj zniewagą za zniewagę. Co wcale nie oznaczało że masz zostać masochistą i szukać batów. Poszukaj w necie są stare kroniki gdzie są opisane legiony składające się z chrześcijan a wiec służyli w wojsku.

     1. Kto ufa Bogu i wierzy w Jego opiekę i Jego moc, ten jest bezpieczny. Oto przykład z czasów II wojny światowej.

      Poszedł na front bez karabinu. Oszalał ? Nie, zaufał Bogu. Przeżył, uratował wielu kolegów, wrócił do domu i został odznaczony przez prezydenta USA.

      Napisałeś: „Pismo stosuje się z zależności od sytuacji”. Zadziwiające podejście do Słowa Bożego …

    3. Czasy się zmieniają. Wiec jak w takiej mniejszości mieli o coś walczyć. Chrześcijaństwo się dopiero rodziło wiec jak dziecko było bezbronne. Jednak kiedy dziecko rośnie też siły i rośnie w siłę. Tak powstały też Stany Zjednoczone były protestanckie i musieli nosić broń żeby bronić niewinnych i chronić państwa.

 5. Panie Piotrze ma Pan 100% racji. To jest promocja prawa Mojzeszowego. Jezusa dyskwalifikuje sie do roli baranka ofiarnego za grzechy. Czyli mozna zabijac. Jak wierzycie w Jezusa to on jest Waszym Barankiem Ofiarnym – jestescie usprawiedliwieni. Zlo wykorzystuje Boga do wlasnych niecnych celow. Ofiary beda zabijac ofiary a zlo bedzie przyklaskiwac. Przyjrzyjcie sie co Jezus mowi o prawie Mojzeszowym – dlaczego nie mowi: prawo Boze, prawo Ojca mojego tylko wielokrotnie jest okreslone jako wasze prawo. W Torze Bog nawoluje do milosierdzia, do obrzezania serc nie napletkow. W Zachariasza 4:06 zapowiada: ”Nie
  siła, nie moc, ale Duch mój [dokonczy dzieła] – mówi Pan Zastepów” . Czym posluzyli sie faryzeudze wydajac wyrok smierci na Syna Bozego? – P r a w e m M o j z e s z o w y m.
  J 1,17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojzesza, łaska i prawda przyszły
  przez Jezusa Chrystusa.
  J 8,15 Wy wydajecie sad według z a s a d tylko l u d z k i c h. Ja nie sadze nikogo.
  J 8,17 Takze w w a s z y m P r a w i e jest napisane, ze swiadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe.
  J 10,33 Odpowiedzieli Mu Zydzi: ”Nie chcemy Cie kamienowac za dobry czyn, ale za
  bluznierstwo, za to, ze Ty bedac człowiekiem uwazasz siebie za Boga”.
  J 10,34 Odpowiedział im Jezus: ”Czyz nie napisano w w a s z y m P r a w i e: Ja rzekłem: Bogami jestescie?
  J 10,35 Jezeli [Pismo] nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boze – a
  Pisma nie mozna odrzucic –
  J 10,36 to jakzez wy o Tym, którego Ojciec poswiecił i posłał na swiat, mówicie:
  ”Bluznisz”, dlatego ze powiedziałem: ”Jestem Synem Bozym?
  To sa tylko moje spostrzerzenia. Czlowiek bozy ma wypisane w sercu prawo. I niestety nie rodzimy sie z instynktem zabijania. Tego uczy ten zgnily swiat bestii.

 6. co by nie było, pacyfizm też jest naiwny..

  1. jakiś balans trzeba mieć w tej sprawie, przykazanie nie zabijaj wg wykładni hebr. brzmi nie morduj – chodzi o samowolne przelewanie krwi, krwawe zemsty na bliznich, co innego moim zdaniem to sytuacja obrony koniecznej jak np obrona Polski w kampanii wsześniowej – nie było innego wyjścia, wleźli i koniec..
   Elity zauważcie chcą rozbroić usa i pozbawić konstytucyjnych praw do obrony nawet przed złym rządem.

   1. Nie no, widać że nie podoba sie Tobie to że nie podążam za twoja interpretacją w tej kwestii..

    „zimnym a ciepłym” – nie mieszaj kontekstów, a słyszałem że jesteś jednym z tych którzy sobie samodzielnie Pismo Św rewidują, toteż nie dziwią mnie twoje interpretacje i wymuszanie ich na innych poprzez zawoalowane zarzuty

    1. adi, Rafał ma racje co do ataku ad persona.
     Rozmawiajcie merytorycznie. Ja Ciebie także mógłbym posadzić o coś tam i Ty wiesz o co 🙂
     Rafał wie, wczym sie nie zgadzamy, ale tutaj bądżmy ponad podziałami koncentrując sie na problemie w dyskusji

    2. Rafale, to nie było nic do twojej osoby, tylko do twojej „hermeneutyki” tak w tym temacie jak i w tym, że nie uznajesz całęgo Słowa Bozego

    1. adi, ale w obronie własnej zabiłbyś człowieka?

     1. jeśli napastnik umyślnie chciałby zrobić mnie czy komuś krzywdę , nie byłoby innej opcji – móglbym zrobić „kuku”,
      ale to daleko posunieta dywagacja ,generalnie nie mam takiej broni, i preferuję siłę w nogach

      1. sytuacje są różne, ale nie zgadzam się na takie generalistyczne i „poświęcone czyjąś gorliwościią” nauki które faktycznie robią z ofiary – jakby napastnika

 7. Hej.
  Mordowanie nie równa się zabijanie.
  Chrześcijańki pacyfista, który zapomniał, że władza świecka nosi miecz i może nim się posługiwać w słusznej sprawie z pełną akceptacją niebios?
  Jezus nigdy nie potępiał żołnierzy tylko dlatego, że nimi byli. Nie namawiał też do porzucenia żołnierskiej profesji. Pacyfistyczne nauki kojarzą się ze świadkami jehowy.

 8. Nie chce w kółko poruszać tego tematu ale moim zdaniem prawo do posiadania broni powinien mięć każdy zdrowy mężczyzna. Broń może zabić ale równie dobrze odstraszyć. Nie wiem jak wy Bracia i Siostry ale ja wole mieć broń nawet żeby siebie nie ratować ale kogoś innego kto jeszcze ma szansę poznać prawdę i zmienić swoje życie. Nie będę walczyć za ojczyznę, za majątki oligarchów, za polityków ale tylko i wyłącznie w obronie własnej i ludzi którzy mogą paść ofiarami.
  Skoro uzasadniacie na podstawie Biblii to i ja się postaram chociaż jestem amatorem: Jezus krytykował żołnierzy, ochronę, potępiał obronę własną lub ratowanie życia innego człowieka kosztem zabicia napastnika który mógłby skrzywdzić n+1 osób( i pewnie by to zrobił) ? Jeżeli odpowiedz brzmi NIE to dla mnie temat zakończony. Broń to tylko kawałek metalu, to od człowieka zależy co z nim zrobi, tak samo jak nóż albo …. kamień.
  PS niedługo zamierzam kupić broń
  Bóg to nie tylko miłość ( NT ) ale również sprawiedliwość i szansa na zmianę, na obronę, na życie ( ST ).

  1. wybierając broń jako ratunek, oddalasz od siebie Boga, bo w tym momencie On Ci już nie jest potrzebny. Masz przecież broń

   1. nie,nie,nie, tak samo to nie ma sensu, tak samo Izraelici modli pójść na podbój bez broni, bronić się bez broni a nie wydaje mi się żeby tak było. Wg Was chrześcijanom to chłopczyk do bicia który bronić się nie może. Natomiast dla mnie chrześcijanin to osoba która podąża za Bogiem nawet go nie znając bo ma Jego zasady w sercu i innej osobie bez przyczyny krzywdy nie zrobi, jest litościwa, miłosierna i sprawiedliwa ale to nie osobą można pomiatać.

    1. albo wchodzisz więc w zakon albo w łaskę. Wybieraj assim

    2. izraelici wykonywali wyroki Boga, nie działali z własnej woli.

    3. assim.. chrześcijanin jest w Nowym Przymierzu w Chrystusie w którym wypełnił się cały zakon..
     Jesteśmy pod duchowym zakonem a nie cielesnym jak było w przypadku Izraelitów..
     🙂

     1. wiec nie możemy się bronić, tylko czekać aż nas zabiją i nawet sami mamy im nóż podać.

      1. Pacyfizm to droga do samozagłady. Jezus wcale nie kazał kłaść glowy pod topór. Dzisiaj mamy wykastrowane chrześcijaństwo poddane systemowi świata i tak sobie siedzą w zborach i nic nie robią.

       1. zibi udzielasz się tylko w wątku o Chojeckim

     2. I tak jak admin napisał wybierajmy : zakon czy łaska..?
      chcemy żyć dalej i myśleć cieleśnie czy oddajemy swoje życie całkiem Jezusowi ufając Mu w pełni i zapierając się samych siebie współpracując z Bożym Duchem w uświęcaniu i przemienianiu naszych serc z kamiennych na mięsiste.?

      Takie twarde serca mieli właśnie Izraelici i stąd Prawo Mojżeszowe..

      1. Przykładowo: Idę sobie z żoną i napada mnie kilku bandytów z zamiarem pobicia,no i a przede wszystkim z zamiarem zysków materialnych.Więc postępuję jak pacyfista(tak jak większość tu mówi ”w łasce”) i daję się okraść,pobić.I teraz takie pytanie:Czy żona chciała by mieć takiego męża,który jej nie potrafi obronić? Prawdopodobnie taka chciała,by wyjść za kogoś niewierzacego,byle by być bezpieczną.Dla mnie brak obrony przed atakiem jest głupotą.
       Adminie,zawsze wspominasz o uczynkach Ducha Świętego,prawie przy każdym artykule chełpisz się i chwalisz,że Ty je masz a tamci nie mają i nie mogą być chrześcijanami.To jest zwykła uczynkowość,religia uczynków,bo jakbyś chciał działać w Duchu to byś miał te uczynki bez jakiejkolwiek inicjatywy,nawet byś nie wspominał o nich a one by przychodziły jak z automatu.
       Najbardziej bawi mnie to,jak wrzucasz filmiki mp.Paula Washer’a i wybierasz z nich co się Tobie podoba,w sumie inni też tak robią na tym forum.Z tego wszystkiego tworzy się zlepek nie wiadomo czego.Wierzysz w predestynację? Bo jak nie to radzę zobaczyć kazanie Paula Washer’a na ten temat.Jest logiczna i potwierdzona w Biblii.Raz zarzucasz innym,że kierujesz się Biblią a inni polegają na swoich odczuciach,ale przecież Ty robisz podobnie,tak jak z tą predestynacją.
       Ostatnio 3 osoby wyżaliły się,że mają problemy,wg.Ciebie te osoby mają owoce Ducha? Gdzie jest pokój,radość? Gdyby się te osoby zechciały zwrócić do Boga,oddać Mu swoje życie i z własnej inicjatywy czytać Biblię przez kilka dni po godzinę dziennie to ich ból,by przeminął i Owoce DŚ,by wydawali.

       1. „Ostatnio 3 osoby wyżaliły się,że mają problemy,wg.Ciebie te osoby mają owoce Ducha? Gdzie jest pokój,radość? Gdyby się te osoby zechciały zwrócić do Boga,oddać Mu swoje życie i z własnej inicjatywy czytać Biblię przez kilka dni po godzinę dziennie to ich ból,by przeminął i Owoce DŚ,by wydawali.”

        Uświęcanie niejednokrotnie rodzi się w bólach niestety. Tu nie zawsze wystarczy czytać Biblię i jestem też pewna , że każda z tych osób, która pisała swoje świadectwa na tym blogu co zapewne nie przyszło jej z łatwością zwraca się również do Boga , modli wytrwale ale.. Jezus zachęcał również do wyznawania sobie nawzajem grzechów a co za tym idzie z pewnością mówienia innym wspólwyznawcom o własnych również duchowych problemach. Na tym polega wspólnota- Ciało Chrystusa. My wszyscy jesteśmy jedno w Chrystusie.
        Inaczej jak mielibyśmy się za siebie nawzajem modlić gdybyśmy nie wiedzieli co innych naszych braci i sióstr gnębi.

        Narodzenie na nowo i posiadanie Duch Chrystusowego nie oznacza od razu życia w pełni szczęścia i radości. Chociaż mamy się cieszyć, że jesteśmy w Chrystusie , że jest naszym Panem i Go wychwalać.

        Jezus przestrzegał jednak niejednokrotnie , że jego naśladowcy będą przechodzić przez uciski , nie tylko cielesne ale i duchowe. Uśmiercanie starej natury to nie koniecznie bajka.

       2. najlepiej według nich dać się zabić, jeszcze dać broń żeby zabili rodzinę i przypadkowych ludzi, z miłości pozwolić i oczywiście łaski

        1. morderca sam łaski nie chce komuś dać to i powinien się liczyc z odpowiedzia w obronie,
         funcjonariusze państwa także mogą karać, nawet śmiercia, gdy jest takie prawo

   2. Tak a strach jest narzedziem szatana. Boga narzedziem jest zdrowa bojazn. Co poczuje nspastnik bojazn? Nie strach a wiec jak bedziemy nalezec do Pana uzywajac narzedzi szatana? Pamietacie kazanie na gorze jesli zle mysli sa potepiane przez Jezusa to o ile bardziej czyny. Zrozumcie mamy isc powoli do przodu do doskonalosci a nie cofac sie w rozwoju duchowym. A co jak szatan przyjdzie do kogos zastrzelisz go… wtedy Pan powie a gdzie stalem jak napadli na ciebie ludzie? Stalem obok ale mnie nie potrzebowales to dlaczego mam teraz przystawac z toba skoro ty nie przystawalem z toba. Kochani czasem nie wiem jak wam pewne rzeczy wytlumaczyc 🙂

    1. sprostowanie—Skoro ty nie przystawales ze mna- nie lubie pisac na tel

    2. Uważam, że bardzo ładnie to wyjaśniłeś.

     Właśnie tych słów mi brakowało 🙂

     1. Dobry tekst. Ale mi chodzi tylko o obronę konieczną nic wiecej

      1. ciekawe podsumowanie – http://www.gotquestions.org/Polski/wojna-Biblii.html
       dodałbym tam tylko to, że władza, dane przepisy , ma ważność (w sumieniu) o ile zgadzają się z prawem Bożym

   3. jej…wydaje mi się że temat jest z tego rodzaju że nie rozwiążemy tego ,bo to rozwiązują konkretne przypadki i w nich wola Boża i nie ma co się dzielić ze względu na stosunek do obrony koniecznej

   4. Admin? Krąży taka przypowieść wśród chrześcijan: Pewien człowiek rozbił się łodzią na otwartym morzu i modlił się do Boga tymi słowy Boże wyratuj mnie od śmierci. Za jakiś czas przypłynął statek i chcieli go wziąć na pokład odmówił mówiąc że Bóg go wyratuje, potem znowu się modlił i przypłynęła łódź rybacka. Rybacy także zaproponowali mu wejście na pokład. Odmówił mówiąc że Bóg go wyratuje. Po kilku godzinach człowiek ten utonął. W niebie stając przed Bogiem robi Bogu wyrzuty z tego powodu że wierzył w niego i modlił się o ratunek i go nie wyratował. Bóg mu odpowiedział: dwa razy posyłałem do ciebie łodzie i odmówiłeś wejścia. Jak mylisz? Bóg używa ludzi do wykonywania sprawiedliwości na ziemi czy nie? Szatan używa swoich ludzi czy nie? A gdzie mieszka Duch św.? I kto ma czynić dzieła boże na ziemi?

 9. Ze względu na 1 przykazanie (które rozumiesz w wykładn iswojej – pacyfistycznej) nazywasz kogoś synem diabła? Rafale – to jest legalizm

  1. Orginalnie w przykazaniach jest nie morduj a nie nie zabijaj.

 10. Właśnie zamierzałem pójść do KNP
  p. Chojeckiego, tam jeszcze nie byłem.
  Ale jeśli chodzi o posiadanie broni, itd. Jestem za złotym środkiem. Mam podobne zdanie co adi. Tu trzeba mieć rozsądek, żyjemy w świecie gdzie jest broń i zdarzają się sytuacje, które wymagają jej użycia. Taki system, którym steruje szatan. Oczywiście, że najlepiej gdyby wcale nie było żadnych broni, ale to tylko Bóg może. Jak na razie trzeba być ostrożnym i zapobiegawczym. Jeśli sytuacja wymaga zabicia kogoś w obronie czyjejś, własnej, rodziny to trzeba to zrobić albo umrzeć. Ja nie rozumiem tej logiki pacyfizmu. To tak jakby ktoś mówił, że nie chce pracować, bo pracowałby dla systemu i grzeszyłby. Taka osoba chciałaby, żeby nie wiem Bóg zrzucił z nieba mu pieniądze. Ale to tak nie działa, pewne sprawy zależą od nas w tym materialnym świecie. A Bóg powinien być naszym Przewodnikiem i Panem, powinniśmy mu wszystko powierzyć. Ale w sytuacji niebezpieczeństwa nie możemy być bierni i nic nie robić. Z tym zachowaniem życia, traceniem go to chodzi o co innego. O całkowite poświęcenie mimo wszystko. Ale owszem możnaby było rozpatrywać też pod kątem zabijania.

  1. Walczyć za kogoś-JESZCZE to jakoś rozumiem, ale za SIEBIE.

   Pewnie, że obrona jest takim ludzkim instynktem,ale nie możemy dać się ponieść instynktom.

  2. w świecie pełnym grzeszników, wojna to tylko kwestia czasu… to nie chmurki ,to ziemia jeszcze jest, o to mi chodzi

 11. Jeśli dwóch złoczyńców napada grupkę dzieci z zamiarem zamordowania ich a uciekać nie ma dokąd.
  Jaka jest WOLA BOŻA względem nas jeśli zostaniemy wstawieni w tę sytuację?
  I do poczytania: http://www.biblijny.net/co-biblia-mowi/o-przemocy.html

  1. @veteran
   W czasie przyjścia Chrystusa mieliśmy rzeź NIEWINIĄTEK – Pan z pewnością o nie zadbał, więc zadba i o Twoją grupkę napadniętą przez złoczyńców…

   1. o ich dusze, ale nie ciała, a ciało mozemy póki co chronić chyba?

 12. Przesłanie tego pana można skomentować krótko – ” Kupujcie broń i brońcie się żebyście nie musieli oddawać życia za Chrystusa. 13:23 min – „jest hołdem dla tych, który nie mieli możliwości obrony i musieli oddać życie dla Chrystusa” Kupujmy więc bracie i siostry broń żebyśmy czasem nie musieli oddać życia za swojego Pana!

  1. Tak mi się nasunęło na myśl: skoro „po co” mamy używać broni w uzasadnionych przypadkach, to „po co” mamy używać rąk by wykarmić swoje rodziny, potrzebujących etc? Moze lepiej wszystko zwalić na Pana Boga, jak ateiści którzy nie chcą zrozumieć że ludzkosć jest pod przekleństwem z genesis.

 13. Kto ma ufność w Bogu, ten nie dozna zawstydzenia ani porażki.

  Król Jozafat zamiast żołnierzy do boju wysłał śpiewaków, którzy chwalili Boga. Bóg sprawił że dużo liczniejsza armia wroga sama stanęła przeciwko sobie i Izrael zwyciężył nie stając do boju, mieli ufność w Bogu a nie w sile swojej ręki i miecza.

  „A naradziwszy się z ludem, wyznaczył śpiewaków dla Pana, którzy odziani w święte szaty mieli kroczyć przed zbrojnymi i śpiewać hymn pochwalny: Wysławiajcie Pana, albowiem na wieki trwa łaska jego.
  Gdy tylko zaczęli śpiewać radosne pienia pochwalne, Pan nastawił zasadzkę na Ammonitów, Moabitów i mieszkańców pogórza Seir, którzy ruszyli na Judę i zostali pobici.
  Ammonici i Moabici wystąpili bowiem przeciwko mieszkańcom pogórza Seir, aby ich doszczętnie wytracić, a gdy wybili mieszkańców Seiru, dopomogli sobie nawzajem do zguby.
  Gdy zaś Judejczycy doszli do wieży strażniczej u wejścia na pustynię i spojrzeli na tę tłuszczę, oto wszędzie leżały trupy na ziemi i nikt nie ocalał.”
  2 Kronik 20:21-24

 14. co się dzieje…kurcze Pastor jest w posiadaniu broni, łał uszom nie wierzę, ciekawe w kogo lub co on ma zamiar mierzyć? Daj pan spokój.Jaka łaska nad nami,że Duch Św.objawia nam prawdę.

 15. ale się zbulwersowałam, a Ci ludzie, niby chrześcijanie siedzą w tym studio jak trusie i żaden nie jest przeciwnikiem broni.No ciekawe bardzo..i jeszcze pyta „a gdzie jest napisane,ze człowiek ma nie zabijać”. Detektywie Ty jak podasz temat to aż ciśnienie skacze:)
  ale w takim pozytywnym sensie.

 16. Używanie broni w formie obrony jest czymś normalnym we współczesnym świecie. Gdyby ktoś mieszkał w Syrii, Libanie, itd. to by powiedział że może umrzeć, zważywszy też na biedę tamtych regionów.. Ale we współczesnym świecie, w Polsce czy gdziekolwiek indziej raczej nikt by nie czekał aż go ktoś zabije. Jestem niemalże pewien, że każdy tutaj z was w sytuacji zagrożenia by się bronił, aniżeli przyglądał się bezczynnie. Tu nie chodzi o nienawiść, itp., tu chodzi o szacunek do życia. Ten kto chce kogoś zabić nie szanuje czyjegoś życia. To normalne jeśli ktoś chce bronić siebie lub kogoś z bliskich, czy w imię sprawiedliwości. Jednak powinno się to robić jak najmniejszym kosztem, np. obezwładnić. Oczywiście w razie masowej wojny, w którą każdy byłby zamieszany, lepiej byłoby ginąć niż wdać się w masową rzeź.
  Choć to jest mało zdarzające się, aczkolwiek można polemizować bardzo w tej kwestii. W sumie jeśli nie jest się ze świata, to można odejść z niego. Albo zostać i głosić ludziom prawdę. Istnieje wiele możliwości. Trzeba mieć też na uwadze, że jeśli ktoś cię znienacka zaatakuje to nie będzie możliwości szukania broni, no chyba że będzie się nosić na pasku. Ale będzie to dosyć dziwne, no i nie zawsze będzie się go nosić, zależnie od stroju. Teraz podsumowanie. Użycie broni może być po prostu zwykłą reakcją obrony ludzkiego życia. Ale dosyć rzadko zdarzają się takowe sytuacje i nie zawsze można mieć broń przy sobie.

  1. Chodzi o np. ochronę domu. W ekstremalnych przypadkach wojna, ochrona ojczyzny. Nie mówię nawet o przypadku walki każdy z każdym (państwa).

   1. czy możesz podać jakiś przykład z życia Pana Jezusa albo apostołów na potwierdzenie swoich słów?

    1. Już podałem.
     22:35 I rzekł do nich: Gdy was posłałem bez trzosa, bez torby, bez sandałów, czy brakowało wam czegoś? A oni na to: Niczego.
     22:36 On zaś rzekł do nich: Lecz teraz, kto ma trzos, niech go weźmie, podobnie i torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi.
     22:37 Albowiem mówię wam, iż musi się wypełnić na mnie to, co napisano: Do przestępców był zaliczony; to bowiem, co o mnie napisano, spełnia się.
     22:38 Oni zaś rzekli: Panie, oto tutaj dwa miecze. A On na to: Wystarczy. Łk 22

     1. Przeczytaj sobie co jest dalej, Pan Jezus kazał im wziac miecz zeby sie spełniła przepowiednia ze został zaliczony do przestępców. Chwile pózniej jeden z mieczy jest wykorzystany do odcięcia ucha żołnierzowi dzieki czemu apostołowie zostali uznani za zbójów. Ale Pan Jezus wyraźnie potępił walkę słynnymi słowami „kto mieczem wojuje od miecza ginie”

      To jest świetny przykład na budowane doktryny na jednym wydarzeniu, cała ewangelia mowi o tym zeby nadstawiać drugi policzek i ze ten kto chce zachować życie straci je a ten kto straci życie dla Jezusa zyska życie wieczne.

      Kiedyś mój znajomy opisał przypadek jak Pan Bog mu pomógł w ostatniej chwili mimo tego ze postanowił całkowicie zaniechać walki, jak znajdę to wrzucę te historie tu

      1. jest gdzieś na YT pokazana historia w pewnej wiosce serbskiej, kiedy zawodowy bandyta, że sie tak wyraże, wszedł do kolejnego domu i zobaczył babinke ok 80lat. Ona spojrzała mu prosto w oczy mówiąc: no zabijaj, na co czekasz. Powiedział on, że pierwszy raz w życiu stchórzył przed tą babcią. Zobaczyl jej pewność siebie i wiarę. Ona wcześniej się modliła z tego co pamiętam

      2. 47 Gdy On jeszcze mówił, oto zjawił się tłum. A jeden z Dwunastu, imieniem Judasz, szedł na ich czele i zbliżył się do Jezusa, aby Go pocałować. 48 Jezus mu rzekł: «Judaszu, pocałunkiem wydajesz Syna Człowieczego?» 49 Towarzysze Jezusa widząc, na co się zanosi, zapytali: «Panie, czy mamy uderzyć mieczem?» 50 I któryś z nich uderzył sługę najwyższego kapłana i odciął mu prawe ucho. 51 Lecz Jezus odpowiedział: «Przestańcie, dosyć!» I dotknąwszy ucha, uzdrowił go. 52 Do arcykapłanów zaś, dowódcy straży świątynnej i starszych, którzy wyszli przeciw Niemu, Jezus rzekł: «Wyszliście z mieczami i kijami jak na zbójcę? 53 Gdy codziennie bywałem u was w świątyni, nie podnieśliście rąk na Mnie, lecz to jest wasza godzina i panowanie ciemności».

       Wyraźnie tutaj Jezus mówi o przypadku, gdzie zastosowanie miecza nie miało żadnego precedensu. Dlatego ten fragment jest ok. I nic nie wyrwałem z kontekstu, tylko ukazuje że Jezus nie zabraniał się bronić, jego uczniowie posiadali miecze.
       Ale w tym wypadku Piotr zrobił to z jakiejś złości, itp. Nie zagrażało mu nic, nie zagrażała mu śmierć! Czy teraz już rozumiesz?
       Na pewno napiszę na ten temat jakiś artykuł.
       Już napisałem kilka postów w temacie. Wcale nie chodzi o to by kogoś mordować, lecz zabijać ale tylko i wyłącznie w obronie własnej, ludzkiego życia czy bliskiej osoby, miejsca zamieszkania. Oczywiście jestem takiego zdania co wy, modlitwą i nieustannym czuwaniem, myśleniem o Panu Bogu. Nie jestem za tym światem, za robieniem zapasów żywności, schronisk, itp. Ufajmy Panu. A jeśli chodzi o broń, cóż złego ją mieć? A bronić się trzeba jak przyjdzie pora…

       1. Piotr bronił Jezusa przed wojskiem ktore po Niego przyszło wiec to nie było nieracjonalne zachowanie.

        Tak czy inaczej nie ma sensu rozwlekać dyskusji, bo prawdopodobieństwo przekonania osoby do jakiejs racji jest odwrotnie proporcjonalne do ilości komentarzy wymienionych miedzy sobą.

        Jeszcze ten tekst o którym mówiłem:
        http://57kerenor.neon24.pl/post/120002,rozjuszone-oczy-byka

        1. Przeczytam, na resztę jutro odpowiem dziś już jestem zmęczony.

     2. „A On na to: Wystarczy. Łk 22”
      Słowo „wystarczy” nie jest przypadkowe. Dlaczego Pan nasz nie powiedział „za mało!. Więcej!”?
      Niech i wszystkim chcącym mieczem wojować te słowa wystarczą.
      Miecze te były potrzebne aby wypełniły się słowa proroków, a nie po to żeby chrześcijanie się zbroili i mieczem wojowali.
      Wystarczy to wystarczy. Nie szukajmy w tych słowach więcej niż one znaczą.

 17. Moze tak… jestescie ojcami matkami. Czy gdy zobaczycie ze waszemu dziecku stanie sie krzywda nic nie zrobicie. To zrozumcie ze jestescie dziecmi Boga. Wiem ze wielu chrzescijan jest mordowanych zabijanych itd. Ale to ze Bog do tego dopuszcza to inna kwiestia wazniejsza. A ilu bylo uratowanych z reki Pana.

 18. My chrześcijanie posiadamy broń Słowa, wiara i zaufanie Panu, to nasza obrona przed złem i napaścią. Wierzę, że nawet w najtrudniejszych chwilach Bóg nas obroni lub pośle, gdzie będziemy bezpieczni (warunkiem jest umieć słuchać Jego głosu).
  Broń jest wytworem ludzkich rąk, sług szatana.
  Dla Boga w Nowym Przymierzu jesteśmy równi, nie określa nas po kolorze skóry, języku, wyglądzie…
  Czytając NT, wydaje mi się, że nieważne jest z jakiego państwa pochodzimy, z jakiej części ziemi. Dlatego dla Boga niczym są ziemskie sprawy, jak patriotyzm i obrona ojczyzny.
  Naszą ojczyzną jest Królestwo Boże i do niego zmierzajmy…

 19. widzę, że kilka osób nie rozumie ideii chrześcijaństwa, myląc je ze Starym Przymierzem.
  Tak więc podaje link do filmiku, pokazującego czym jest naśladownictwo Jezusa:

  http://detektywprawdy.pl/2015/07/27/wiecej-niz-sen-historia-mohammeda-muzulmanina-ktory-porzucil-islam/

 20. 22:35 I rzekł do nich: Gdy was posłałem bez trzosa, bez torby, bez sandałów, czy brakowało wam czegoś? A oni na to: Niczego.
  22:36 On zaś rzekł do nich: Lecz teraz, kto ma trzos, niech go weźmie, podobnie i torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi.
  22:37 Albowiem mówię wam, iż musi się wypełnić na mnie to, co napisano: Do przestępców był zaliczony; to bowiem, co o mnie napisano, spełnia się.
  22:38 Oni zaś rzekli: Panie, oto tutaj dwa miecze. A On na to: Wystarczy. Łk 22

  Jezus i pacyfizm…

  1. To nie ten blog… Liczy się prawda a nie tanie sensacyjki. Inni to jeszcze mówią, że cała Biblia jest stekiem bzdur. Takie myślenie donikąd nie prowadzi.

  2. Rafał ,a kurę na rosół to można?

 21. Co do pastora Chojeckiego i jego zbory mam mieszane uczucia.Czasami się z nimi zgadzam a czasami nie.
  Jeżeli chodzi o posiadanie przez chrześcijanina broni i ogólnie o obronę własną, to jestem jak najbardziej za, bo nie stoi to w sprzeczności z Biblią.Ktoś powiedział, że przecież Bóg powinien nas bronić itd, ale przecież Bóg kazał walczyć Izraelitom, nie robił wszystkiego za nich, bo to demoralizujące, z resztą to samo z pracą, chrześcijanin powinien pracować i liczyć na Boże błogosławieństwo, a nie czekać ze skrzyżowanymi rękami i mówić, że Bóg mu da wszystko, a my wiemy z Biblii, że Bóg chce, żebyśmy żyli z owoców pracy swoich rąk.
  Broń często może zażegnać konflikt albo go nawet powstrzymać przed rozpoczęciem.Przestępcy i bandyci boją się uzbrojonych i praworządnych ludzi.Z resztą już o tym pisałem.Dlatego Jezus kazał kupić miecze swoim uczniom.
  W Biblii mamy przykazanie nie morduj – czyli nie zabijaj ze słych powodów i tak to trzeba tłumaczyć, bo inaczej wychodzą sprzeczności.Najpierw Bóg zakazuje Izraelito „zabijania” a potem każe zabijać innych ludzi (np. Kaananejczyków,Moabitów) czy zwierzęta do jedzenia.Nie, nie chodzi o zabijanie tylko o mordowanie – to jest właśnie zakazane.
  Piotrze powiedziałeś, że niektórzy mylą chrześcijaństwo ze Starym Przymierzem.A ja chciałbym dodać coś od siebie.
  Paweł walczył z judaizacją chrześcijaństwa i z legalizmem a Jakub z drugą stroną tego bieguny czyli jakby całkowitemu odrzuceniu prawa jak to niektórzy chcą robić.
  Podsumowując.Pacyfizm jest sprzeczny zarówno z Nowym jak i Starym Przymierzem.Chrześcijanin musi zawsze dążyć do pokoju i rozwiązywania konfliktów, ale czasami, żeby zaprowadzić pokój i rozwiązać jakiś konflikt trzeba użyć siły.Przecież Jawhe zniszczy siła Watykan.A i jeszcze Piotrze, powiedziałeś, że Jezus nie walczy mieczem, ani laserem itd. – słusznie.Podobnie zresztą jak jego Ojciec.Ich siłą nie są miecze, bomby, lasery, karabiny tylko np. siły przyrody, trzęsienie ziemi, ogień z nieba, (Egipt, Sodoma i Gomora) rzucanie kamieniami z nieba itd. albo po prostu Ich Słowa, bo Słowo Boga ma potężną moc i tą potężną mocą Bóg stworzył świat, ale też Jego Syn zniszczy Antychrysta.

 22. Samo posiadanie broni nie jest czymś złym, ale korzystanie z niej już tak. Jezus powiedział schowaj swój miecz, bo kto mieczem wojuje od miecza ginie – uniwersalne przesłanie bo czym się różni np. karabinek AKM od miecza? efekt jest ten sam. Pastor Chojecki, często pisze prawdę, ale również często tego nie robi (moja osobista opinia), nie mam prawa go osądzać, gdyż sam popełniam błędy. Powiem szczerze że zawsze jak widzę na stronie jakiegoś zboru dział „doktryna” zapala mi się światełko i napis uciekaj! Czy Jezus stworzył jakąś doktrynę? nie, wypełnił w sposób doskonały prawo które już było! Czy przesłanie Chrześcijaństwa jako stylu życia a nie religii nie jest proste? Bóg nie mieszka w świątyniach, Bóg jest Duchem któremu oddaje się cześć w duchu i prawdzie, miłuj swojego bliźniego, kochaj swoich nieprzyjaciół, jeśli nie możesz nic zrobić to módl się, modlitwa ma moc! Skoro cały świat leży w mocy złego, zbuntuj się przeciwko niemu, kiedyś Szatan zbuntował się przeciwko Bogu, odpłać mu tym samym i zbuntuj się przeciwko światu, wiem że jest ciężko ale pamiętaj Jezus pierwszy zwyciężył świat! 🙂

 23. Mój komentarz na temat nauk Pastora zostawiłem tam gdzie jego miejsce, czyli pod filmem na YT… Podpisuję się pod wszystkim co napisał Nasz Admin.

 24. A gdyby caly swiat przestrzegal 10 przykazan Bozych, to swiat bylby rajem, no ale tak nie jest.

  Jestem przeciwniczka posiadania broni, bo jak masz bron to jestes zwolennikiem zabijania, albo inaczej to masz swiadomosc ze mozesz kogos zabic z tej bron, a tu juz przekracza sie pewne granice.
  Ale czy mamy prawo sie bronic? Raczej tak, gdyby ktos mnie napadl lub moje dzieci, mysle ze nie stalabym jak kolek, tylko krzyczla w nieboglosy ( podobno jak sie krzyczy pozar to ludzie reaguja),nie wiem, bilabyam, drapala no wszytsko co kobieta moze…., a w sercu bym wolala Boga o pomoc.

  Moja rodzina zostala napadnieta w domu i gdyby nie pomoc Boga to moglo by sie to bardzo zle skonczyc , a skonczylo sie na kilku siniakach. Mnie z dziecmi w domu akurat nie bylo, bo cos mi kazalo jechac do kuzyna w odwiedziny.

 25. Powiedziałbym jeszcze jedno – Po wersecie z chwytaniem za miecz mamy: „Czy myślisz, że nie mogę teraz poprosić mojego Ojca, by postawił przy Mnie więcej niż dwanaście legionów aniołów” (Mt26:53)… Czyli mamy 12×5000=60000 aniołów „śmierci” o wartości bojowej przekraczającej 185000 zaprawionych w boju Asyryjczyków (każdy), czyli daje nam to armię ponad 11 miliardów konwencjonalnych wojowników…, a wy o jakiś śmiesznych pukawkach w domowym sejfie… Co więcej: Sprawdziłem kilka przekładów i nigdzie nie znalazłem słowa „wojować” – pojawia się raczej „chwytać”, „wziąwszy”, „dobywać”… Sprawdźcie proszę swoje przekłady: (Mt26:52).

  1. Tylko Jezus przyszedł z określoną misją zbawienia. Bez krzyża nie było by to możliwe. Wiec nie pisz bzdur tylko czytaj ze zrozumieniem. Mógł nie zrobił bo ciebie między innymi chciał zbawić bez ofiary nie możliwe. A potem każe sprzedać suknię i kupić miecz. Poszukaj prawdy.

 26. dzięki Piotrze, potrzebowałam tego.

 27. Absolutnie masz rację, Piotrze! <3

 28. Dobrze Piotrze ze wyszedł od Ciebie taki temat, bo tez mnie to od dłuższego czasu nurtuje, jak mamy do takich spraw podchodzić. Jezus mówił żeby nie przeciwstawić się złu i nadstawić policzek gdy ktoś cie uderzy lub do czegoś zmusi, ale to dotyczy gdy Tobie samemu chcą wyrządzić krzywdę i możesz zrezygnować z prawa do obrony, ale co z innymi osobami? Mamy się przyglądać i tylko modlić, gdyś ktoś ginie. Gdy przychodzi jakiś bandyta, czy terrorysta i strzela do bezbronnych osób, a my np. mamy broń i możemy kogoś uratować strzelając do napastnika. Nie zawsze da się obezwładnić taką osobę na odległość, krzykiem czy perswazją. Ładnie się mówi, ale postawcie się w takiej skrajnej sytuacji gdy decydują sekundy i co potem gdy zginie np 20 osób. Bóg nie zainterweniował. Nie mielibyście wyrzutów sumienia, bo ja bym miał i by mnie to prześladowało do końca życia.Wolałbym sam zginąć ratując kogoś. To są trudne wybory, napisane jest też w Biblii ze: Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni, grzeszy. Myślę ze ratowanie czyjegoś życia jest dobrym czynem. Często Bóg posługuje się ludźmi żeby ratować Przykazanie mówi żeby nie mordować, a nie zabijać, jesteśmy pod łaską, ale prawo moralne nas dalej obowiązuje. Jezusa nie zaatakowali od razu mieczem tylko przyszli Go schwytać i postawić przed sądem, a to jest troszkę inna sytuacja i Piotr wyszedł jakby przed szereg uderzając mieczem. Myślę ze w takich sprawach musimy zwrócić się do Pana, żeby nam to objaśnił, bo w życiu jest różnie.

  1. bronić się możemy. np odepchnąć, uciec:

   „”Gdy was prześladować będą w jednym mieście, uciekajcie do drugiego” (Mt 10,23)”

   ale nie zabijać.
   Byc może W WYNIKU obrony własnej zdarza się kogoś zabić, ale to są wypadki, a nie nastawienie, na rewanż bronią palną.
   Chrześcijaństwo jest ciężkie ja wiem.
   Ja uwielbiałem TRENOWAĆ sporty walki. Lubiłem tę sprawność fizyczną, płynne ruchy itd. Darowałem sobie jednak 2 lata temu dla Boga.

   Poza tym został poruszony problem wizerunku chrześcijan z bronią. Czy nie wystarczy, że w Anglii, chrześcijanie radykalni są podejrzani?
   O co im chodzi aby stworzyć wizerunek chrześcijanina z bronią palną?

   1. Czy broń posiadać do obrony czy nie to jest nasz własny wybór i decyzja, osobiście nie jestem za posiadaniem broni palnej ostrej, poruszyłem tylko problem czy możemy jej użyć w skrajnych przypadkach do ratowania komuś życia i nie chodzi o rewanż tylko obronę. Natomiast afiszowanie się w takiej formie żeby robić sobie zdjęcia to już lekka przesada. Przesłanie jest takie ze chrześcijanie są uzbrojeni i niebezpieczni, a raczej powinno poznawać się nas po wzajemnej miłości.

 29. Ale pan panie Kudrański poucza że połowa nowego testamentu jest pismem szatana,nawet ewangelia marka i pewnie teraz jescze jedna albo wszystkie prócz jednej idąc tym trendem, jak można ufać takiej wybiórczości w wierze i myśleniu? Moim zdaniem jest to dostosowywanie pisma do własnych poglądów typu to mi się podoba przyjmuję, to jest niezgodne z moimi uczuciami to usuwam, dojdzie do tego co kubik albo brainbreaker, tylko stary testament, jezus baal,Pozdrawiam serdecznie i modlę się o pana nawrócenie

 30. Widzę,że chrześcijanie nadal mylą Stare Przymierze z Nowym. Nie rozumieją co to być pod łaską, a nie pod przykazaniami (zakonem, prawem).
  Piotrze wstawiłeś niedawno świetne kazanie : „Łaska i Chwała”
  Wszyscy powinni go zobaczyć. Może wtedy by nie było tych sporów, o broń i walkę w obronie własnej.
  Z Bogiem.

 31. Nie podoba mi sie Chojecki. Na poczatku ogladałem jego filmy, w których widziałem dużo prawdy lecz teraz za duzo polityki, Mariana i gadaniu o broni. Wole zostac zabity niz zabijac i ucieklem stamtad. Trafilem tutaj i chyba juz stad nie pojde. Pozdrawiam was wszystkich 😉

 32. „czasem jest równie gorzko zwyciężyć człowieka jak być zwyciężonym” – obrona własna nie ma być równa zaraz zabijaniu można uciec, odepchnąć, na moim osiedlu był chłopak, który zabił ojca w obronie własnej, ojciec pił i katował ich, czy odzyskał spokój? przecież ojca nie ma, ale on spokoju odzyskał, i już nie odzyska, to co wyrządził im ojciec tego już nikt nie pamięta, ale on jest i wieść to ten morderca, ten co zabił, to ciągnie się za nim śladem, którego nie zgubi, gdziekolwiek by nie spróbował uciec, wiecie i on żałuje, że nie cofnie czasu, że wtedy nie uciekał tylko dał się sprowokować wciągnąć walkę albo ty albo ja. Bo teraz żyje z takim piętnem, że wolałby wtedy umrzeć.

 33. P. Chojecki sam się uczynił pastorem -ten kościół ma tylko jeden jedyny oddział i tylko jednego jedynego pastora

  1. A gdzie jest napisane że tylko ordynowany pastor ma prawo być sługą Boga? Nie jestem jednym z nich. Jednak irytują mnie ludzie którzy ograniczają władzę Boga do seminariów i wielkich kaznodziejów ordynowanych. Zadam wam pytanie? Czy Ducha Świętego otrzymuje się przez urząd i tylko wykształconych ludzi? Jak uczelnia rozdaje dar Ducha Świętego. Wstydźcie się ciemnotą i zniewoleniem przez systemy tego świata.

   1. „Wstydźcie się ciemnotą i zniewoleniem przez systemy tego świata.”
    czy uważasz to za chrześcijański ton?

 34. Jak to mówią nigdy nie mów nigdy:
  Fakt jest taki że Piotr nosił miecz i Jezus najwyraźniej nie potępił go za to
  Jan. 18:11
  11. Na to rzekł Jezus do Piotra: Włóż miecz swój do pochwy; czy nie mam pić kielicha, który mi dał Ojciec?
  A tu co czytamy? Jezus zrobił wszystko czyli dokonał zbawienia przez mękę i śmierć bo po to przyszedł. Teraz odchodzi i każe kupić miecze, On już nie będzie ich chronił jak do tej pory. Otwórzcie oczy pacyfizm to droga do samozagłady. Choć nie należę do ich Zboru to jednak Bóg nie pozbawił swoich dzieci prawa do obrony. Pacyfizm to fałszywy pokój wymyślony po to żeby obezwładnić chrześcijan i postawić w stan letniości żeby państwo nie miało kłopotu.
  Łuk. 22:36-38
  36. On zaś rzekł do nich: Lecz teraz, kto ma trzos, niech go weźmie, podobnie i torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi.
  37. Albowiem mówię wam, iż musi się wypełnić na mnie to, co napisano: Do przestępców był zaliczony; to bowiem, co o mnie napisano, spełnia się.
  38. Oni zaś rzekli: Panie, oto tutaj dwa miecze. A On na to: Wystarczy.
  Jezus nie potępił lecz powiedział że „wystarczy”.
  Co do ataku na cesarstwo w 12 osób? A jak było by tysiące chrześcijan to co mają jako przywódcę wziąć poganina? Żeby nie mieszać się w politykę? To szybko wylądujecie w grobie i to na własne życzenie.

  1. Zibi 🙂 Grób nie jest najgorszą rzeczą, która może spotkać człowieka. Grób jest (dokąd Bóg tego nie zmieni) najbardziej naturalną i najpewniejszą sprawą na ziemi.

   Człowiekowi grozi znacznie poważniejsze niebezpieczeństwo – utrata życia wiecznego.
   Oto słowa Zbawiciela:
   ” Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. 5 Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! 6 Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. 7 U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.” Łk.12

   1. magdalena
    zibi rozwaza chyba obrone innych nie siebie.
    to chyba zasadnicza różnica?
    twój cytat z Pisma nie wyjaśnia tego

    1. Owszem wyjaśnia 🙂

     „Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli”

     Odpowiedz sobie na pytanie: jeśli Ty jesteś ważny dla Boga, to czy twoi bliscy są dla Niego mniej ważni ?
     Czy jeśli będzie ochraniał Ciebie, to w tym samym czasie nie będzie ochraniał tych, których kochasz ?

 35. Chojecki nigdzie nie zdobył tytułu „pastora”. Po prostu w pewnym momencie sam zaczął tak siebie nazywać i tyle. Wiem to ze źródła. Nigdy też nie przepracował nawet miesiąca, zawsze utrzymywała go żona a potem grupa osób które udało mu się zmanipulować. Chojecki nienawidzi kobiet. Wyjątkiem są tylko jego córki, im wolno więcej niż reszcie w tej organizacji. Nie wierzycie? Przyjrzyjcie się jak wyglądają tam kobiety (nie mówię o młodziutkim narybku) chociażby jego żona. To zmęczenie ciągłą obsługą tego towarzystwa. Czy słyszeliście kiedyś jakąś kobietę w dyskusji? No może tylko w programach o „rozwydrzonych bachorach”, albo „głupich babach” itp. Wyjść stamtąd można ale jest się szykanowanym i izolowanym jak u Świadków Jehowy. Nie ma litości.

 36. Wolę ufać Bogu i mieć karabin do samoobrony.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish