Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy chrześcijanin powinien być wrażliwy społecznie?

Dziś przeczytałem na fejsie bardzo interesujący wpis pod tym zdjęciem.

pijakowizabralkluczyki

 

źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1225605364123080&set=o.702007536487343&type=3&theater

„”Wczoraj około północy miałem nieprzyjemność zatrzymać cie na drodze, bo jechałeś pijany żwawym slalomem przez Smolec. Akcja miała miejsce przy pensjonacie Róża, gdzie zjechałeś w zatoczkę parkingową (twoj samochód jeszcze tam stoi, foto poniżej). Wyjąłem ci kluczyki ze stacyjki, zabrałem prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Kazałem podać nr telefonu, żebym mógł cie dziś „złapać” i wytłumaczyć (jak wytrzeźwiejesz) co mi sie w tym wszystkim nie podobało. Było mi ciebie szkoda, jak trzesąc się bełkotałeś coś o kłótni z narzeczoną, że pracujesz na budowie i wiesz, że źle zrobiłeś. To trochę słabe powody w porównaniu do niebezpieczeństwa które powodowałeś. Ledwie stałeś na nogach, o kierowaniu nie wspomnę, a ja nie miałem czasu żeby czekać na przyjazd policji, ani sumienia żeby cie bić. Kazałem ci zamknąć samochód i wracać do domu z buta. W związku z tym, że 2 razy podałeś, jak się okazało, niewłaściwy nr telefonu do siebie, postanowiłem poszukać cie w inny sposób. Mam nadzieje, że ludzie będą mieli cie na oku i nikt nigdy nie zobaczy cie pijanego za kierownicą, a to będzie dla ciebie lekcja. Ciesz się, że masz prawo jazdy i możesz pracować, a narzeczona nie musi odwiedzać cie w więzieniu. Obiecałeś nigdy więcej tego nie robić, więc wierze na słowo. Kolejnej szansy nie będzie. Kluczyki, dowód rejestracyjny i prawo jazdy do odebrania””

 

Są takie sytuacje w życiu, kiedy naprawdę nie wiedziałbym jak się mam zachować. W tej jak wyżej, zapewne zadzwoniłbym na policję, gdyż juz raz tak z 15 lat temu zrobiłem. Kierowca w centrum Kielc jechał zygzakiem maluchem. Ledwo co wysiadł o własnych siłach.

Teraz jednak czytając tego newsa, uważam, że reakcja tego człowieka była lepsza, ponieważ zdążył zabrać kluczyki, a więc i może uratować życie.

 

Zachodzi więc pytanie: czy chrześcijanie powinni być bardziej wrażliwi społecznie.?

Zastanawiam się, ponieważ często spotykam się ze stwierdzeniem, postawą zborów: to nie nasz świat, to nie nasza sprawa.

Pójdźmy dalej. Czy brak zainteresowania bezdomnymi nie jest grzechem?

 

Mt 25

35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”.
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?” 40 A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.”
44 Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?”45 Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».”

 

Kilka miesięcy temu przeżyłem taką oto historię:

 

Będąc w centrum Kielc, kiedy szedłem chodnikiem, zauważyłem wysokiego mężczyznę, wiek ok 60 lat z brodą, w starym zniszczonym ubraniu.

W reklamówce miał butelki po piwie.  Spojrzałem mu jednak w twarz.

Nie widziałem zniszczonych oczu i oczodołów. Ogólnie nie było oznak pijaństwa.

Minęliśmy się. Przeszedłem kawałek w przeciwną stronę myśląc o nim, ale coś mi powiedziało „podejdź do niego i zrób mu zakupy”.

Zawróciłem wyprzedzając go. Następnie podszedłem pytając go ” czy potrzebuje pan jakiejś pomocy?”

On: tak

ja: czy mogę panu zrobić zakupy?

zdziwiony nie śmiało odparł: tak

ja: pije pan alkohol?

on: nie, zbieram butelki

ja: to chodźmy do tego sklepu obok.

 

alkoholu nie czułem

Weszliśmy i w tym sklepie społemowskim kupiłem mu najpierw na garmazerce krokiety,  i 30dkg sera Gudy w plasterkach, po czym powiedziałem: proszę zaczekać jeszcze coś Panu kupię.

Kupiłem duży pojemnik ze śledziami, chleb, masło, pomidory, cytrynę, banany i jeszcze kilka rzeczy , ale nie pamiętam.  Wybierając mu te artykuły czułem się szczęśliwy i zwracałem uwagę na jakość tych produktów jakby to mial byc prezent dla znajomego.

Dałem mu to wszystko jak wyszliśmy ze sklepu. Postanowiłem go zapytać dlaczego jest w takiej sytuacji?

on:  a bo nie moge pracowac bo mialem wypadek w wojsku i mam chore nogi a lekarz mi nie pozwala pracować.

ja; a rodzina panu nie pomaga

on: wie pan jak to z rodziną, jak na zdjeciach

powiedzialem więc: to co panu dałem jest od Jezusa Chrystusa

on: dobrze dobrze dziękuję

ja: nie jestem katolikiem, wierzę w Jezusa i czytam Biblie ale nie należe do żadnej organizacji, ale mam do pana prośbę

on: jaką?

ja: prosze sie modlić do Pana Jezusa i mowic Ojcze nasz, ale tylko Ojcze nasz, nie zdrowas mario dobrze? zrobi pan to dla mnie przez ponad tydzien? dla mnie za te zakupy…

on: tak, ale ja chodze do kosciola

ja: rozumiem, ale ja nie chce aby pan tam chodzil tylko modlil sie do Boga. Prosze także wierzyć, że Jezus Chrystus pana zbawi.

on: tak rozumiem

Ogólnie był w marazmie, nawet średnio sie cieszył z tych zakupów. Stanął  i na koniec nie smialo zaczal mowic:

„nie wiem jak panu mam powiedziec, ale no bo pan mi kupil to wszystko.”

ja; Prosze smialo

On; no bo chcialbym pojechac w pewne miejsce ale ..

ja: ok

dałem mu 5zł

Pożegnaliśmy się

nie pisze Wam żeby się pochwalić, nie o to tu chodzi, ale po to, aby po pierwsze patrzeć na ludzi wokół siebie. Po drugie nie wiem czy to DS nie powiedział mi aby podejść do niego.

Po trzecie w końcu: zbliżały się swieta swięta…szał świąteczny. Ludzie wydają kasiorę na konsumpcję, a po świecie chodzą biedni ludzie.

 

Ja po prostu czułem że wypełniam nakazy Jezusa:

Mt 19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.

 

 

Podkreślam, nie chce się tym chwalić, ale raczej zachęcić, do wrażliwości społecznej.

 

Zaktualizowane: 12 stycznia 2016 - 17:28

21 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dobrze postąpiłeś.Ciekawe czy ten człowiek posłucha Cię i będzie się modlić, ale do Boga Ojca a nie do Marii?

  1. nie ma zielonego pojęcia. To byl prosty człowiek, nie jeden z tych co stoją na parkingach prosząc o pieniądze, ale skromny, upodlony przez system człowiek.

 2. to doskonaly przyklad na to jak czesto oceniamy ksiazke po okladce-butelki po piwie ach to pewnie pijak a tu zonk:)Kim bylibysmy gdyby nie Duch Sw.

 3. Jakis czas temu polubilam piec swoj chleb, mowie do meza napieke chlebow i poroznosze na glownej ulicy Oslo, tam jest pelno spolecznosci Romskiej, ale moj pomysl upadl szybkim tempem.Mam taki problem mysle czesto, ze musze bardziej wsluchac sie w glos Bozy a nie glos sumienia, ktory moze zniszczyc i zmienic to do czego Bog chce Cie uzyc. Fajna postawa Piotrze, na chwale Pana tylko i zawsze:)Alleluja

 4. Lepiej starać się być pożytecznym członkiem społeczeństwa zbierając surowce wtórne niż być bezproduktywnym, bezwstydnym pasożytem żerującym na nim tj. np. zawodowi posłowie czy inni zbędni urzędasi.

  1. Ogólnoświatowy system szatana troskliwie pielęgnuje w ludziach to co najgorsze i wydziera z nich człowieczeństwo…Zeszmaca porządnych, a wynagradza dziadów…

 5. Też się zastanawiałem nad tym ostatnio i również czytałem fragment Ewangelii , który zacytowałeś. W trakcie lektury odniosłem wrażenie, że Jezus mówiąc o „braciach najmniejszych” miał na myśli przede wszystkim chrześcijan, bo przecież ” Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką”Mt 12,50. W Liście do Galacjan 6,10 jest napisane” Przeto, póki czas mamy, dobrze czyńmy wszystkim, a najwięcej domownikom wiary”, więc bracia i siostry przede wszystkim

 6. im bardziej stanowczo chcę komus wyjasnic coś jak np. różaniec itd to wychodze na tego który „obraża” cudzą wiarę…

  1. Dokładnie.Gdybyśmy byli ateistami nie ma problemu,ale jak już imię Jezus to kłopot i wariaci.

   1. U mnie: „nawracaj sobie ateistów na tę sektę, a nie nas, z prawdziwego kościoła (krk)”.

    1. Jesteśmy sektą Jezusa Chrystusa:) KRK temat rzeka, mówię do mamy,która twierdzi,że wszystko jest ok bo żyje zgodnie z dekalogiem `mamo łaską jesteśmy zbawieni nie uczynkami- no teraz to już gadasz jak z jehowych’ Ach no co tu gadać ręce opadają-modlitwa i post.Ot co pozostaje

 7. Wrażliwość społeczna musi być cechą chrześcijanina:
  1 List Piotra 2
  (12) prowadźcie wśród pogan życie nienaganne, aby ci, którzy was obmawiają jako złoczyńców, przypatrując się bliżej dobrym uczynkom, wysławiali Boga w dzień nawiedzenia…(15) Albowiem taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc, zamykali usta niewiedzy ludzi głupich,

  ew. Łukasza 10
  (33) Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: (34) podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. (35) Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał. (36) Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców? (37) On odpowiedział: Ten, który mu okazał miłosierdzie. Jezus mu rzekł: Idź, i ty czyń podobnie!

 8. Bardzo mi się spodobała postawa tego człowieka z tego wpisu na facebooku, Twoja Piotrze oczywiście również chociaż tu przecież nie o moje podobanie się chodzi 🙂

  Dobry uczynek ale… + Ewangelia Boża .. Czasem wystarczy chociaż wspomnieć kilka słów o naszym wspaniałym Zbawicielu lub wręczyć mini egzemplarz Biblii tudzież samego Nowego Testamentu.

  Na przykład w przypadku tej osoby która odebrała temu młodemu pijanemu człowiekowi, z którym raczej trudno było rozmawiać w takim stanie w jakim on był o takich sprawach i o czymkolwiek innym, kluczyki do autka i dokumenty można było na przykład do kieszeni kurtki włożyć taką Biblię kieszonkową. Gdyby oczywiście ta osoba, która tak postąpiła była chrześcijaninem..

  To są takie moje osobiste przemyślenia oczywiście 🙂

 9. Ale dzwonić na policję moim zdaniem wielkie zło:
  -funkcjonariusze systemu złego, bandyci w mundurach,zbójcy
  -delikwent może trafić do więzienia lub psychiatryka co trwale oddzieli go od Boga i zmniejszy szansę na zbawienie do zera, postawa Pana z fejsbooka bardzo dobra

  1. No tutaj zgadzam sie z postawa owego czlowieka. Ale odnosnie funkcionariuszy zlego nie ma co wszystkich szufladkowac bo jagby nie patrzec wszystkie sluzby i organizacje sa pod jego kontrola. Kwestia sytuacji ,a jak by jechal po pijaku ze spluwa wywieszona za szyba zatrzymal bys go… Nie ludzi trzeba nienawidzic ale ich myslenie postepowanie i system… Nie wiedza co czynia.. Ale w kwestji systemu potrzeba nam rozeznania poniewaz jesli to nie koliduje z Bozym prawem mamy byc nienaganni i podporzadkowani…np podatki Jezus placil itp… I przesiadywal z urzednikami..celnikami… Trzeba pamietac ze to szatan niszczy i wypacza ludzi.

   1. ” Nie ludzi trzeba nienawidzic ale ich myslenie postepowanie i system”

    No właśnie. Musimy sie nauczyc nienaiwdzić nie złych ludzi, ale zła w nich.

    1. No racja że są wypadki kiedy zawiadamianie służb jest konieczne,jeśli może to komuś uratować życie np ale jeśli tylko da się to załatwić inaczej to sądzę że to lepsze wyjście np w tym filmiku, zresztą wszystko wychodzi jak się znajdzie w odpowiednim położeniu a nie na forum także to tylko moja opinia,pozdrawiam z Bogiem

 10. Piotrze twoja postawa w tamtym momencie byla niesamowita. Na pewno jest to cos nie zapomnianego, zarówno dla ciebie jak i tego mezczyzny. Mam nadzieję że przyjął twoja prośbę i ja wyeplnil 😉

  Postawa tego pana który wyswietlil post na facebooku równiez jest pełna podziwu. Malo kto teraz potrafi się tak zachować. Fajnie ze nie zadzwonił na policje i dal chłopakowi szanse.

  Ale nie nam jest oceniać zachwianie innych. Gromadzmy skarby duchowe w niebie nie to co ludzkie na ziemi… Starajmy się być takimi jak Chrystus 😉

  1 list Jana r. 2
  3 Po tym zaś poznajemy, że Go znamy,
  jeżeli zachowujemy Jego przykazania.
  4 Kto mówi: «Znam Go»,
  a nie zachowuje Jego przykazań,
  ten jest kłamcą
  i nie ma w nim prawdy.
  5 Kto zaś zachowuje Jego naukę,
  w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.
  6 Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim.
  Kto twierdzi, że w Nim trwa,
  powinien również sam postępować tak, jak On postępował.

 11. Oczywiście,że tak chrześcijanie powinni być wrażliwi społecznie.Tą wrażliwość dostajemy od DS i mamy zapisaną w sercu.
  Wiadomo,że my jesteśmy tutaj przechodniami na krótki czas,ale naszym obowiązkiem jest miłość do bliźniego. żadne wymówki pastorów nie zastąpią ludzkiej życzliwości i postawienia się w sytuacji tej drugiej strony.
  W każdej chwili możemy być po drugiej stronie.
  Zachowanie tego gościa naprawdę godne polecenia,wczuł się w całą sytuację oszczędzając kłopotów nieszczęśnikowi z auta.
  Twoje zachowanie Piotrze było prawidłowe,dla nas bardzo ważne jest aby być posłusznym DS.
  Może coś zmieni ta sytuacja w życiu tego człowieka,trudno powiedzieć.Ale my mamy być solą tej ziemi i posłuszeństwo musi być.Piotruś bracie niech Cię Bóg błogosławi i strzeże.Popatrz ile nowych osób przybywa na stronie i jakich rzeczy Bóg dokonuje za pośrednictwem tej strony.

 12. Jezeli juz jestesmy przy tematach co bys zrobil,mam dla was pytanie zagadke. Co bys zrobil jako chrzescijanin/ka. Wybierasz sie na biwak w odludne miejsce. Szukajac miejsca spoczynku ziemia sie osuwa po czym wpadasz do zapadliska a twoja reke przygniata i unieruchamia wielki glaz. Telefon zostaje uszkodzony podczas upadku ale masz przy sobie troche jedzenia ,wody,linki namiotowe i noz mysliwski. Jezeli pogoda dopisze przezyjesz pare wschodow slonca. Co zrobisz? Oby nikt z was nie stanol przed taka sytuacja.. Oby Pan czuwal nad wami…

 13. ja ostatnio natrafiłem na księdza po kolędzie u mojego taty.
  wszyscy się pochowali tylko ja z tata zostałem, tato katolik trzy po trzy praktykujący, ja antyklerykalny, rebeliant Jezusa :). Ksiądz trochę uszczypliwy coś tam zaczął gadać, nawet padło stwierdzenie z jego ust, cytuję: Ja to taka żmija trochę jestem”, domyślacie się co sobie pomyślałem hehe 🙂 Najlepszy tekst do mnie od księdza:”Chodzisz do kościoła?
  Ja: nie.
  Ksiądz: dlaczego?
  ja: szczerze? Parafrazując bo już dokładnie nie przytoczę „nie uważam, żeby kościół katolicki był wybranym kościołem przez Boga, kiedyś chodziłem nawet dwa razy w tygodniu, pismo otwiera oczy, bliżej mi do protestantów.”
  Ksiądz oczy na mnie na tatę i zaczął porównywać jezusa w sakramencie do najlepszego dania. itp. ,można by było pisać dalej ale zakończę 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish