Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Niebezpieczeństwo niewiary – David Wilkerson

W przesłaniu Mojżesza do Izraela w 5 Mojżeszowej, Mojżesz pokazał nam niebezpieczeństwo niewiary. Ostrzegał też, że jeżeli nie usłuchamy, to będziemy ponosić takie same konsekwencje jak ci, którzy upadli przed nami: „aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem niewiary” (Hebr. 4:11). Mówi on właściwie, „Nie ma znaczenia to na jakie niemożliwości napotkacie, albo jak beznadziejnie wszystko może wyglądać. Nie możecie wpaść w ten sam grzech niewiary. W przeciwnym razie skończycie na strasznej pustyni, tak jak oni. I będziecie się na niej błąkać przez resztę życia.

„Bóg jest wierny, aby was prowadzić tak, jak prowadził waszych ojców do ich kryzysów , bo miał w tym cel. Chciał ich nauczyć jak mają Mu ufać. Chciał mieć lud, którego wiara nie będzie się chwiała. Mieli wyjść z pustyni z wypróbowaną wiarą, która była czysta jak złoto. Chciał, żeby byli dla świata świadectwem Jego dobroci dla Swojego ludu.”

Ja uważam, że nasze pokolenie traktuje grzech niewiary zbyt lekko i już widzimy tragiczne tego skutki. Widzę dzisiaj wielu wierzących, którzy są pełni depresji i niepokoju. Oczywiście, niektórzy cierpią te rzeczy z powodów fizycznych, ale wielu innych znosi takie cierpienia z powodu duchowego stanu. W mojej opinii, ich depresja jest rezultatem Bożego niezadowolenia z powodu ich ustawicznej niewiary.

Pan zawsze używa mocnego języka, kiedy mówi o niewierze wśród Swojego ludu, słowa takie jak gniew, obrzydzenie, kuszenie Go. Mojżesz postanowił przypomnieć młodszym Izraelitom o tym. „widziałeś, Pan, twój Bóg, nosił cię, tak jak ojciec nosi swoje dziecię, przez całą drogę. . . A gdy Pan usłyszał wasze słowa, rozgniewał się i tak poprzysiągł: Nikt z tych mężów, z tego złego pokolenia nie ujrzy ziemi dobrej, którą przysiągłem dać waszym ojcom” (1 Mojż. 1:31, 34-35).

 

 

 

 

Zaktualizowane: 22 grudnia 2015 - 23:55

80 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Co sądzicie o ty? nie oglądam tego kanału, ale trafiłem przypadkowo na niego.
  https://www.youtube.com/watch?v=w-H264sCTfo
  Jeżeli jest to to prawda, to czasu ucisku są blisko.

 2. My mamy chwile zwątpienie, za to różne kapłany Lucyfera (Holdren, Dawkins) wierzą w niego bez żadnych zastrzeżeń…Jak na złość…

  1. i jak na złość mamy duuże zamieszanie w samym „chrześcijaństwie”, ale pamiętajmy że to ateiści idą na łatwiznę, biorąc to sobie za argument, tymczasem jest to element Słowa Bozego, i ewidentny dowód na mieszanie przez ducha antychrysta etc
   „nigdy sie nie poddawaj, co najwyzej odpocznij”

   1. Jeszcze gorsze jest to, iż różnego sortu ateisty młodzież psują wmawiając samowolę miast odpowiedzialną wolną wolę…

    1. zrób „se” in vitro, a jak się rozmyślisz to aborcję, potem zrzuć winę na męża, w końcu zawsze mozesz się rozwieść, kwestia pieniędzy, których jak nie masz, możesz sprzedać cnotę córki, ewantualnie konfesjonał zmyje wszystkie winy przed następnymi świetami…

     1. Młodzież (ta czująca) instynktownie wyczuwa nieszczerość i nieautentyczność tzw. ludzkich wyroczni.

 3. Mamy chwilę zwątpienia, pamiętajmy jednak, że nawet kiedy ogarnia nas potężna ciemność powinniśmy trzymać się tej maleńkiej iskierki, która jest wstanie rozświetlić największy mrok, z czasem ta iskierka da potężny płomień. Tą iskierką jest nasza wiara w Naszego Pana Jezusa Chrystusa, która ma dla nas obietnice życia wiecznego! I nic nie wyrwie nas z jego ręki!

 4. W artykule poruszono bliski mnie i jak mniemam wielu czytelnikom bloga temat zaburzeń depresyjno-lękowych, niejako zahaczając o zagadnienie „chorób psychicznych”. Zastanawia mnie, kiedy w przypadku takiej schizofrenii, czy jakiegokolwiek innego „schorzenia duszy” możemy mówić o podłożu duchowym, a kiedy biologicznym. Jak to rozróżnić (bo jak rozumiem podloże tych problemów jest dwojakie?)? Czy możemy mówić o zdemonizowanym schizofreniku, który wierzy w Jezusa, a np. słyszy w głowie potępiające go, albo nakazujące mordować głosy? Może ktoś z was ma poznanie w tej kwestii.

  1. Ja uważam, że większość takich konkretniejszych zaburzeń psychicznych ma podłoże duchowe i można zostać od tego uwolnionym. Medycyna może prawie wszystkie choroby i schorzenia zaklasyfikować do takich, które mają podłoże biologiczne, a jednak Jezus nie patrzył tak na to w Ewangeliach.

   Jak chodzi o kwestię czy można być zbawionym, a mieć jakiś problem w stylu słyszenie głosów to uważam, że tak. Kiedy rodzimy się na nowo to nasz duch zostaje ożywiony i zamieszkuje w nim Duch Św. Nasze psychika dotyczy sfery duszy do które diabeł ma dalej dostęp.

   Nie robię z tego co powiedziałem doktryny, piszę tu jedynie co mniej więcej wiem na ten temat.

  2. Nie mam na ten temat poznania profesjonalnego,ale mogę ci napisać jak to było w moim przypadku.Zostałam uwolniona z depresji,fobii i różnych chorób dzieki Jezusowi Chrystusowi.Nie wiem czy istnieje podłoże biologiczne tegoż zagadnienia.Natomiast wiem i wierzę,że za problemy związane z psychiką odpowiadają demony.A my poprzez łamanie prawa oddalamy się od Boga i otwieramy furtkę dla złego.
   Mogę się mylić w moim poznaniu

   1. Dzięki za Wasze spostrzeżenia. Sam celowo swoich nie napisałem, ale się z nimi pokrywają. Psychiatra nafaszeruje zagubionego chorego ekstremalnie niebezpiecznymi narkotykami syntetycznymi jak na ironię zwanymi „lekami”(antydepresanty, uspokajacze, nasenne etc.)- a niby „narkotykiem” nazywają konopie indyjskie-, jak jest zaangażowany, to może i wesprze słowem (ale do Słowa raczej nie pokieruje), ale uwolnić od depresji może tylko Pan. Mówię tylko, co zaobserwowałem i sam przeżyłem. I za tę wolność od obłędu cześć i chwała Panu Jezusowi Chrystusowi!

  1. ileż to „demokracji” tam się wylało…

   1. Niby czego ? ataków nuklearnych ? hahahaha

    nie słuchaj tego człowieka, NIC SIĘ NIE STANIE do końca tego roku i później także 🙂

   2. każdy meteoryt symbolizuje kamień młyński, podobnie jak huragany układajace sie na mapach pogodowych w kręcące koła, w tv pokazali ostatnio taka animacje też, spaść ma też smok..

    1. Czyli co to oznacza dokładnie? 13 listopada też leciała jakaś kometa/meteoryt.Czyżby kolejne zamachy?

  2. Adi, czy Ty będziesz jeszcze dodawał jakieś filmy na kanał? 😀

   1. tak, jak będę miał spokój w domu żeby się skupić, bo mam jeszcze troche ciekawych rzeczy do pokazania
    tu jest mój chomik, gromadze spawdzone teksty z roznej tematyki http://chomikuj.pl/Grzybq

 5. Ehhh, i jak zwykle Priest twoje bajki się nie sprawdziły 🙂

  1. W usa jest dopiero 10 rano wiec niby jeszcze wszystko moze sie zdarzyc

  1. Jestem mamą 11-latki z zaburzeniami dyssocjalnymi. Dziecko nie przestrzega zasad – łamie jej z uśmiechem na twarzy, nie dotrzymuje umów, nie wykazuje absolutnie żadnego lęku przed konsekwencjami mimo, że je ponosi. Kontrolująca. Ma problem z odczuwaniem empatii. Sprzeciw wywołuje u niej różne formy agresji. Nie tylko niszczy rzeczy, szantażuje, grozi, obraża, ale atakuje fizycznie. Często miewa furie.. Agresję werbalną przenosi na grunt domowy, aby rozładować napięcie. Świat zewnętrzny to świat pozorów – jest czarująca, elokwentna, towarzyska, ma rozległą wiedzę, którą chętnie eksponuje. Ale tez daje się we znaki. Manipuluje nauczycielami i koleżankami w sposób bardzo wyrafinowany. Mistrzyni prowokacji. Jej relacje są powierzchowne. W każdej placówce (było ich kilka) pojawiają się problemy z jej udziałem – wybitnie inteligentna – padają opinie.Rzeczywiście, nad wyraz zdolna, ma niesamowita pamięć, wygrywa konkursy, podejmuje każde możliwe aktywności, ale nie kończy ich, jest niekonsekwentna, nie prowadzi żadnych zeszytów, książki bez części kartek po dwóch miesiącach wyglądają jak wyciągnięte ze śmietnika.Niepokojące zachowania pojawiły się wcześnie, od kilku lat jest pod opieką psychologów, terapie indywidualne i grupowe nie dają rezultatu. Gra z terapeutami, wyprowadza w pole wkręcając w wymyślone historie, manipuluje. Ostatnio odkrywa seksualność – chętnie obnaża ciało stając np. naga w oknie.Zaczepia mężczyzn. Internet wi-fi w domu został zlikwidowany, telefon odebrany – prawie natychmiast wpadła w nałóg grania i odwiedzania witryn wiadomych, skubana obchodziła kontrole rodzicielskie. Syndrom odstawienia to niebywała agresja, kopanie, wyzwiska, popychanie, niszczenie rzeczy. Ma problemy z utrzymywaniem higieny, nie lubi myć się. Ginie, przepada, nie wiadomo, jak, Bardzo kochamy ją, staramy się pomóc, ale życie z nią to codzienna walka i stres.Ale nie jej stres. Ja już nie jestem w stanie pracować, życie rodziny zrujnowane. Terapeuci rozkładają ręce, psychiatrzy nie mogą leczyć, nie wiedzą jak. Wszyscy jedynie ostrzegają, że prawdziwe problemy zaczną się, jak na dobre wejdzie w okres dojrzewania…
   Wiem, że takich dzieci jest więcej, w różnych środowiskach, czasem to jedno z pięciorga rodzeństwa, czasem jedynak.Nikt nie wie, co stoi za taka osobowością, pewne jest, że metody wychowawcze mogą utrwalić / zniwelować pewne zachowania, które i tak będą. Nie zawsze więc należy obwiniać matkę czy ojca. Cytat ku przestrodze. Za taką osobowością stoją geny demoniczne.

   1. Niesamowicie ciekawą rzecz opisałaś detmold. Moja córka chodzi do kasy z 2 chłopcami, którzy mają stwierdzony zespół Aspergera. Jeden chłopiec wybitnie atakuje moją córkę (ona jest słabszym uczniem( deficyty OUN)w ogóle jest „inna”). Potrafi posłać k.. nawet nauczycielce i nie boi się żadnych konsekwencji. Kiedy czytam Twój wpis jakbym widziała właśnie jego. Ja podobnie jak mój mąz też twierdzę, że to sprawa demonów. Matkę ma niesamowitą, kochającą, wyrozumiałą, jest dojrzała już wiekiem, tak więc jest mega zaopiekowany.

    1. Nie jestem kobietą. Tylko przytoczyłem cytat.

     1. ojej przepraszam, kurczę nie kojarzę nicków ale komentarz bardzo ciekawy.

      1. Heh, też u mnie psychiatrzy Aspergera podejrzewali i chyba nawet to zdiagnozowali. Czyli autyzm wysokofunkcjonujący. Do tego wykryli schizoidalne zaburzenie osobowości i wreszcie chorobę dwubiegunową. Nie byłem może aż tak zbuntowany, ale krnąbrny i skrajnie egoistyczny na pewno. To mam szatanskie geny? 🙂 Skoro tu piszę, to nawet jeśli tak jest, to jak widać to nie koniec świata 😉

       1. Myślę, że to stwierdzenie o szatańskich genach nie musi być zgodne z prawdą. Tak samo uważam za kiepski ten sztywny podział: Nefilim albo nie nefilim/normalny. Myślę, że takie uproszczenia niekoniecznie muszą być właściwe.

        Jeszcze co do tych dzieci, co podał Detmold, to jak myślicie – co z takimi dziećmi? Jest to zdemonizowanie? Czy po prostu jakieś zaburzenia w organizmie, niekoniecznie wywołane przez demony? Czy to możliwe żeby ktoś przez geny/chorobę z góry skazany był na potępienie?

        Co z ludźmi upośledzonymi?

        1. „Co z ludźmi upośledzonymi?”

         Właśnie „Guzzik”. Dobre pytanie.
         Niejednokrotnie się nad tym zastanawiałam.

         1. Magdula, nie robisz teraz karpia w galarecie?

        2. Nie .. żadnego karpia już od ładnych paru lat 🙂
         Jutro będę smażyć z mamą fileta z dorsza i do tego kapustka z grzybkami i barszczyk. Opłatka już drugi rok nie będzie ale za to chlebek bez zakwasu którym się przełamiemy oraz winko. Planuję przeczytać fragment z NT o Pamiątce Ostatniej Wieczerzy 🙂

        3. Magdula

         „Co z ludźmi upośledzonymi?”

         Właśnie „Guzzik”. Dobre pytanie.
         Niejednokrotnie się nad tym zastanawiałam.
         _________

         Księga Izajasza 45:5-12, i 2 Księga Mojżeszowa 4:11

 6. A ja wam powiem tak: słyszę sobie w radio piosenke „porwali te panny prosto od kmicica…” patrze – https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Kmicic kmicic ma w herbie kobiete w szkarłacie na bestii 🙂

  1. na you tubie jest reklama nowej gry DEUS ex przyszlosc ludzkosci, a symbol obok to piramida z 3 ma rownobocznymi w środku=666

   1. Adi, dokładnie to podtytuł tej gry z nota bene serii o tytule, który przekłada się luźno jako „Bóg z Maszyny”, a o podtytule „Ludzkość Podzielona”- na nadludzi i podludzi bez wszczepów.

 7. Jak to nie jeszcze dzien sie nie skonczyl 🙂

 8. Pozatym jest jeszcze jutro pojutrze pomalu mamy czas . realista .

  1. Pokaż mi dowody, że COKOLWIEK ma się stać w najlbiższych dniach, a nie np. za pięć lat, czy roku następnym

   1. groxt jako amerykanin wie naprawde duużo o usa i jak tam to wszystko jest zepsute, cia, rząd cieni etc tak samo huskyxp , ludzie chcą od nich jakieś daty jakby byli wyroczniami, ale prosto piszą że nie ma zadnej daty, nikt nie zna ale Bóg, przeslankis a ciagle jakies nowe i czuwac trzeba, jednak jak ktos w imie Boże mówi że bedzie tak a tak to już robi z siebie proroka

    1. Groxt stwierdza, że bardzo tragiczne wydarzenia w USA mające w skutkach wielkie konsekwencje dla całego Świata wydarzą się jeszcze za prezydentury Obamy. Tak wygląda u niego sytuacja odnośnie czasu tego typu wydarzeń. A, że Obama ma jeszcze cały rok prezydentury przed sobą, a 11 miesięcy do kolejnych wyborów, tym razem już na pewno bez jego udziału, to jeszcze trochę tego czasu na te wydarzenia jest. Ja mam przeczucie, że władzę po Obamie przejmie Hillary Clinton, ale będzie rządziła już zupełnie inną Ameryką.

 9. My tu gadu, gadu a tymczasem Grecja i Słowenia zalegalizowały małżeństwa homo.

  1. Nadszedł dzień kiedy gmach rozpadł się, skruszyła go rysa waszej plugawości, a sznur konopny znalazł wnet wasz kark, a świnie obgryzły wasze kości, w dzień Pański bankiet skończył się, przeraziła was twarz waszej obrzydliwości, wtedy stal zemsty odnalazła wnet wasz kark, a czołgi zmiażdżyły wasze kości. Wyroki na siebie wydaliście sami, więc gińcie.

 10. Papiez powiedzial ze to ostatnie Swieta dzisiaj w homili .

  1. wow czyżby wiedział o ingerencji Boga w roku 2016?

   1. Paweł_Misiaszek_CCH

    Dziękuję za linkowanie filmów „Czas na zmiany” i „Cudowna miłość”.
    Proszę o polecenie kolejnych produkcji fabularnych… mam jeszcze półtora tygodnia wolnego i muszę to jakoś wypełnić 🙂

    Kto ubiera choinkę ? 🙂
    Po obejrzeniu „Dlaczego nie obchodzimy ?” proponuję następującą interpretację choinkowej symboliki:
    Samo drzewko symbolizuje światowe życie lub sam świat. Na dole (pod drzewkiem) mamy prezenty, czyli piaskowy fundament w postaci dóbr materialnych, na którym budują ludzie. Słodkości/bombki to odstępstwo od Boga i poddanie się pokusom, łańcuch – niewola grzechu. No a na samej górze drzewka mamy spadającą, najjaśniejszą gwiazdę, czyli Lucyfera, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem świąt… Lampki to ludzie/dusze, które tylko aspirują, ale nie są w stanie prześcignąć gwiazdy wieczoru…. Aha, a czyje to urodziny?! … Jezus sprowadzony do bezbronnego dzieciątka leżącego w sianie, gdzieś pod drzewkiem… Najgorszy solenizant w historii nie miał takich „urodzin”… Samo drzewko przypomina masońską piramidę.

 11. Borgolio dostał nagrodę Karola Wielkiego za budowanie pokoju i jedności europejskiej.Tę samą nagrodę otrzymały taki „autorytety” jak Donald Tusk czy Martin Schultz (to ten człowiek, który ciągle grozi Polsce).

  1. haha pokaż jakieś info 😀 no nie moge

  2. o widziałam to info dzisiaj na mieście, zastanawiałam się czy ktoś z Was o tym napisze

 12. Nie wiem jak Ty uważasz Piotrze, ale ja uważam, iż ludziom coraz bardziej odbija…Sam przy tym nie jestem zbyt dobry. Bez wiary w Boga człowiek przypomina znerwicowanego upiora…

  1. raz, że śruba jest dokręcana i pułap odporności nerwowej opada, a dwa demonom sie spieszy.
   Trzy mamy cos na kształt małej reformacji w PL, a to fanom tradycji sie podoba ale inaczej.

   1. Paweł_Misiaszek_CCH

    Była koncepcja bazy/ top listy „zdrowych” utworów muzycznych… zróbmy to samo z filmami 🙂 Bo nie mam już co oglądać na YT…

 13. Palnar ma byc atak Rosji na USA i isis na usa rowniez ,a le co bedzie pierwsze to tego nikt nie wie .

 14. Ma byc i to i to ale nie wiadomo co bedzie pierwsze.

 15. Jest mi przykro, że nie opublikowano mojego posta. Orientuje sie, ze jest jakis rozlam i czesc osob wierzy w ewangelie lukasza i listy pawla a czesc nie, ale nie wiem co myslec. Nie wrzucilam tego linka by wsadzac kij w mrowisko tylko szczerze zapytac o argumenty za Pawlem i Lukaszem, ktorzy podobno nie byli wcale natchnieni DS a jako osoba nawrocona od kilku dni i bladzaca po omacku nie wiem co myslec:( Chcialam zadac pytanie na forum, ale niestety nie moge sie zalogowac mimo ze dostalam link aktywacyjny i zatwierdzenie admina :/ Ehh

  1. tak ten blog skupia osoby akceptujące Biblie taką jaka jest.
   Ponieważ:

   (2 Tymoteusza 3:16).
   Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania” (2 Tymoteusza 3:16)

   1. Rozumiem to, ale przecież z tamtych czasow sa tez ksiegi niebiblijne. Do kanonu wybrali te biblijne ludzie. Skad wiemy, ktore listy czy ewangelie sa wartosciowe, a ktore bez wartosci? Pytam szczerze choc moze dla Was jest to pytanie glupie czy banalne.

    1. To akurat cytat z Pawła jak znalazłam. Więc podejrzewam, że ta strona, na której czytałam iż nie jest on uznany jako autorytet do gloszenia Slowa nie uznałaby tego za argument. Tak czułam, ze nawracając się nie doznam natychmiastowego poznania tylko raczej jeszcze wiecej watpliwosci 🙁 Pozdrawiam serdecznie!

     1. Nicnierozumiem- doskonale cię rozumiem, też miałam z tym problem. Zaczęłam nawet wątpić w jakiekolwiek istnienie Boga(najpierw rozczarowanie kościołem katolickim, potem zamieszanie wokół Biblii..) Dzisiaj wiem, że Słowo Boże bez Pawła straciło by sens. Czytałam raz,drugi,trzeci,nadal czytam, aby zrozumieć lepiej 🙂 Paweł nigdy nie zmienił ani nie unieważnił zakonu(pewnie nad tym się zastanawiasz). Czytaj ze zrozumieniem, szukaj informacji na necie, słuchaj kazań różnych pastorów np. Paul Washer, Mirek Kulec i z Bożą pomocą zobaczysz prawdę 🙂 Wróć do Starego Testamentu- należy go poznać, aby lepiej zrozumieć Nowy. Co to byłby za Bóg gdyby kazał nam wybierać sobie księgi..? Oczywiście, słowa mogą być i są różnie ltumaczone, ale przekaz Słowa Bożego jest ten sam.

    2. albo ufasz Bogu albo nie. Albo uważasz, że Bóg ma kontrole nad światem, albo jej nie ma.
     Widzę że szczerze pytasz, to i ja szczerze odpowiadam.
     Co to byłby za Bóg gdyby pozwolilby, aby człowiek zmienił Jego Słowo. Czy to byłoby Słowo Boże? nie.
     To Bóg zdecydował, które księgi mają wejść w kanon, tak, jak Bó pozwoli na Wielki ucisk i różne plagi.
     Albo jest to Pismo Święte, albo coś czego nie powinnismy czytać, bo wszystko jest kłamstwem albo większość.

     Ktoś kto odrzuca Pawła, odrzuca także dzieje apostolskie i Łukasza, a więc 2/3 NT

     Nie uznaje na tym blogu odrzucania Pawła.
     Skoro jesteś słabej wiary, to Cie utwierdzę na logikę:

     http://detektywprawdy.pl/2015/09/30/dowod-na-to-ze-pawel-byl-apostolem-jezusa/

     1. Odrzucając Pawła jesteśmy na najlepszej drodze do powrotu religii uczynków i zapracowywania sobie na zbawienie.
      „Co to byłby za Bóg gdyby pozwolilby, aby człowiek zmienił Jego Słowo. Czy to byłoby Słowo Boże? nie.”
      Z drugiej strony Bóg pozwolił na powstanie KK, które twierdzi, że jest jedynym i prawdziwym Kościołem Jezusa Chrystusa i jest niesamowicie potężny w swych wpływach.
      Ale zgadzam się, że Bóg nie pozwoliłby na fałszerstwo Biblii, bo jak wtedy mielibyśmy szukać prawdy? Na podstawie czego Bóg by nas oceniał?

     2. Dziękuję, Uważam, że Bóg ma kontrolę nad wszystkim, ale jednak w tej chwili światem włada szatan. Przynajmniej tak rozumiem to, że on przed przyjściem ponownym Jezusa ma tu swoje królestwo. Mam nadzieję, że kiedyś to z Pismem zrozumiem. Niestety tego wyjaśnienia, do którego mi zalinkowałeś nie rozumiem. 12 Apostołów to dla mnie Ci pierwotnie wybrani przez Jezusa no ale nie przeczytałam jeszcze DzA, jestem dopiero na etapie ewangelii. Nie wiedziałam, że Judasz przestał być apostołem.

      1. Jeszcze nikogo nie odrzuciłam, szukam aż „znajdę”. Wiadomo, że czyta się Pismo i interpretuje je zawsze subiektywnie, ale dobrze jest posłuchać co myślą inni, którzy czytają to samo.

     3. Jakiś czas temu czytając Biblie zwróciłam uwagę na ten fragment:
      „Jer 8:7 Nawet bocian w przestworzach zna swój czas, synogarlica, jaskółka i żuraw przestrzegają pory swojego przylotu, lecz mój lud nie chce znać prawa Pana.
      Jer 8:8 Jakże możecie mówić: Jesteśmy mądrzy i znamy zakon Pana? Zaiste: W kłamstwo obrócił go kłamliwy rylec pisarzy.
      Jer 8:9 Na wstyd narazili się mędrcy, struchleli i uwikłali się, gdyż pogardzili słowem Pana, jaką więc mają mądrość?”

      Do czego odnosi sie tu „zakon Pana” zmieniony przez „kłamliwy rylec pisarzy”? Często sie nad tym zastanawiam. Jeśli ktos mógłby to wyjaśnić byłabym wdzięczna.

      1. to np tradycje Faryzeuszy itp ludzi, którzy przez swoje tradycje, swoje interpretacje wykrzywiali proste ścieżki Pana, ze światłości robi ciemność a z ciemności światłość.

       Dzisiaj to np nauki różnych organizacji, denominacji czy ludzi. To np katolickie nauki czyli fałsz ubrany w pozorną biblijności.

       To większość nauk Świadków Jehowy – podobnie pozorna biblijność a w środku kłamstwo, to adwentyzm ze swym sabatem, eschatologia, Ellen White i jej książkami.

       Słowo Boże przemielone przez organizacje i ludzi czyli trucizna ubrana w biblijne ciuszki – to przykłady kłamliwego rylca

       ” On zaś rzekł im: Dobrze Izajasz prorokował o was, obłudnikach, jak napisano: Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. (7) Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi. (8) Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie. (9) I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować. (10) Albowiem Mojżesz rzekł: Czcij ojca swego i matkę swoją; oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie. (11) Wy zaś mówicie: Jeśliby człowiek rzekł ojcu albo matce: Korban, to znaczy: To, co się tobie ode mnie jako pomoc należy, jest darem na ofiarę, (12) już nie pozwalacie mu nic więcej uczynić dla ojca czy matki; (13) tak unieważniacie słowo Boże przez swoją naukę, którą przekazujecie dalej; i wiele tym podobnych rzeczy czynicie ” – Ewangelia Marka 7:6-13 BW

   2. Już widzę, że ten człowiek, który neguje Pawła neguje też Jezusa jako Boga :/ A więc jednak zwodziciel..

    1. te odrzucanie Pism z całości która już w 1 wieku była skompletowana w zasadzie, to trik który prowadzi właśnie do jakichś fundamentalnych błędów na temat Chrystusa- a dlaczego? Bo Chrystus jest nr 1 w całej Bozej historii, dlatego przeciwnik uderza w prawdy o Nim i sieje dezinformacje, zamęt, zniechęcając do „chrześcijaństwa” i niszcząc reputację imienia Chrystusa w oczach świata.

    2. do czego to dochodzi.. trzeba apostołów bronić przed samymi wierzącymi

 16. Rzadnej ingerencji Boga admin chodzi mu o to ze wybuchnie wojna i nie dozyjemy nastepnych swiat .

 17. Czym jest demencja starcza? Przekleństwem?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish