Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Taka bowiem jest wola Boża, abyście przez dobre uczynki zmusili do milczenia niewiedzę ludzi głupich.

Jesteśmy zbawieni z łaski, ale owocem naszej wiary i przemiany serca są uczynki

 

„Taka bowiem jest wola Boża, abyście przez dobre uczynki zmusili do milczenia niewiedzę ludzi głupich.”

1 Piotra 2:15

 

Myślę, że wielu znawców Biblii z kręgów protestanckich przegrywa w zestawieniu z co niektórymi katolikami pełnymi dobrych uczynków. Znam takich kilku w realu.

Poniżej kompilacja filmików, po których obejrzeniu  powinniśmy  postawić sobie pytanie: czy my również pomagamy innym? czy może przechodzimy obok zapatrzeni w teksty biblijne.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6m_nRe3i7pc

Zaktualizowane: 20 grudnia 2015 - 18:34

6 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Tylko prawdziwą prawdą i życzliwością możemy zamknąć niegodziwcom usta.

 2. Wielu zabito już za nieugięte głoszenie prawdy i trwanie przy Jezusie np. Williama Coopera https://youtu.be/ylaf3fYCOlk.

 3. aby człowiek był człowiekiem, a nie wilkiem, pomagajmy, nie dla własnej chluby, ale dlatego, że taka jest wola Naszego Pana.

 4. Paweł_Misiaszek_CCH

  Warto jednak pamiętać, że uczynki są wtórne, że są owocami w życiu Chrześcijanina. Wiele kompilacji internetowych to często promocja własnej osoby – montują sobie kamery, a potem podbijają lajki… To tak jak z akcjami charytatywnymi podczas których zespoły muzyczne pobierają honorarium… Albo całe rzesze sportowców – od czasu do czasu sypną groszem i pokarzą się z kaleką, a na co dzień dla sukcesów zabiliby własną matkę. To delikatna materia i nie chcę nikogo osądzać, mam na myśli głównie ten fragment Pisma:
  „Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.”___Mt6
  Co do dobrych uczynków – ten fragment jest fajny:
  „Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód – nakarm go. Jeżeli pragnie – napój go. Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.”___List do Rzymian 12

  1. to prawda co napisałeś, ale MY będziemy odpowiadać za siebie a te filmiki powinny dać dio myslenia gdyż:

   40 A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.
   41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
   42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
   byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
   43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
   byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
   byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.”
   44 Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?” 45 Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

   1. Paweł_Misiaszek_CCH

    Pełna zgoda. Można jeszcze przypomnieć fragment o soli, która utraciła swój smak, mieście na wzgórzu i lampie pod korcem… oraz to:
    https://www.youtube.com/watch?v=Bs2kLIOebgQ

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish