Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Watykańskie źródło Sylwestra, czyli odbieram Wam ostatnią radość świąt pogańskich.

Oczywiście tytuł jest z przekąsem i na wyrost, ale nie letni chrześcijanie w obliczu poniższych informacji przestaną świętować owego Sylwestra i Nowy Rok.

Jakie źródło ma ten przełom 31 grudnia na 1 stycznia?

 

„Grecka wróżka – Sybilla przepowiedziała, że w roku 1000 nastąpi koniec świata. Zagłady dokonać mia uwięziony w lochach Watykanu smok Lewiatan. Według ludowych opowieści w roku 317 bestię pokona i ujarzmi papież Sylwester I. Sybilla twierdziła, że potwór wybudzi się z wielowiekowego snu właśnie w nocy z 999 na 1000 rok i zniszczy istniejącą cywilizację.

Gdy zbliża się przepowiadany czas spełnienia wróżby, w Watykanie urzędował papież Sylwester II. Nie tylko ludność Rzymu, ale i ca ej Europy w napięciu, strachu i przerażeniu oczekiwała nadejścia pamiętnej nocy. W społeczeństwie zrodzi o się logiczne skojarzenie, że skoro Sylwester I uwięzi smoka, to Sylwester II będzie tym, który go uwolni. Zatrwożeni ludzie oczekiwali na zagładę. Niektórzy chowali się w domach, inni modlili się, a jeszcze inni odprawiali religijne pokuty.

Wybiła północ. Lewiatan się nie pojawił, a świat nadal istniał. Szczęśliwi i uradowani ludzie wybiegli na ulice miast, by świętować kolejny Nowy Rok. Rozpacz zamieniła się w bezgraniczną euforię, której towarzyszyły śpiewy, tańce i strumienie wina. Wówczas po raz pierwszy papież udzielił błogosławieństwa „Urbi et Orbi – Miastu i Światu”. Nazwy wszystkich zabaw i balów, odbywających się na przełomie grudnia i stycznia, pochodzą od imienia tego papieża.

W taki oto sposób narodziła się tradycja radosnego i hucznego witania Nowego Roku. Również od tego momentu, każdego roku papież błogosławi całemu Światu.”

 

źródło: http://www.sylwestrowanoc.pl/ciekawostki/historia-nocy-sylwestrowej-8.htm

 

Jeśli ktoś taki jak wódz odstępczego kościoła, czyli  papież,  błogosławi światu i to od tej instytucji pochodzi owo święto, to należałoby się głęboko zastanowić nad świętowaniem w tych dniach.

Tego właśnie dokonuje w tym wpisie.

 

Po pierwsze, jeśli czujesz się naśladowcą Jezusa, to czy powinieneś świętować watykańskie święto? Czy Jezus świętował Nowy Rok?

 

Inną kwestią jest „moc” życzeń o północy. Powiem Wam szczerze, że wolałbym usłyszeć kilka błogosławieństw w ciągu roku od oddanych Bogu ludzi na tym blogu, a moich przyjaciół już, braci i sióstr, aniżeli mieć zapchaną skrzynkę smsową z życzeniami od ludzi z tego świata, tudzież życzenia na jakimś balu od pijanych  Jestem pragmatykiem. Jak dla mnie, to co robię musi mieć sens i sprawdzać się w rzeczywistości. Modlitwy i błogosławieństwa od naśladowców Jezusa, mają dla mnie uzasadnienie praktyczne.

Życzenia noworoczne nie mają dla mnie żadnych wartości.

 

Moc bąbelków.

Jeszcze z 20 lat temu śmiałem się z tego dnia, ponieważ wszyscy umawiają się, że akurat tego dnia muszą się opić. Folgują sobie nie tylko z alkoholem ale i z moralnością.

Dochodzi do tego bezmyślne mieszanie szampana z wódką, winem i zatrucie gwarantowane. Efekt? Jeśli ktoś nie zaliczy rozmów z tygrysem, tudzież tzw pawia, to na drugi dzień jego pierwsze słowa będą brzmieć tuz po obudzeniu  mniej więcej tak: „oh..moja głowa”.

Niech moc alkoholu nie będzie z wami.

 

Zabawy sylwestrowe w Polsce rozpoczęły się dopiero w XIX wieku. Tak więc jak młoda jest to tradycja. Odbywały się one głównie w pałacach i bogatych domach miejskich. Podczas zabawy sylwestrowej wylewano wosk, wypowiadano różnorodne zaklęcia- czyniono to po to by dowiedzieć się co przyniesie nadchodzący rok.

 

Zatem, jeśli tradycja ta jest tak młoda, a ma swe źródło w kościele rzymskim, to czy nie powinniśmy tym bardziej zmienić swych przyzwyczajeń?

Nie chodzi o to, aby chrześcijanin był smutny.

Podczas naszego pierwszego zjazdu czytelników tego bloga, po kilkugodzinnym wykładzie i dyskusji poszliśmy na grilla i kto chciał napił się 1-2 piwa.

Myślałem nawet niedawno, aby zrobić na przekór światowym tradycjom zjazd 30 grudnia 🙂

Chrześcijanin ma nie asymilować się ze światem, bo to wszystko marność.

 

 

Fajerwerki.

 

„Wygląda na to, że pionierami fajerwerków byli szamani, którzy zabarwiali płomienie ziołami dającymi barwne efekty lub wywołującymi silne dymienie. Natomiast ok. 200 lat p.n.e. w Chinach postarano się o dodatkowe efekty dźwiękowe. Prażono bambusy, aby wywołać huk, odstraszający złe duchy”

W Polsce pokazy sztucznych ogni odbyły się po raz pierwszy w 1918 roku, kilka dni po ogłoszeniu niepodległości. Dzisiaj towarzyszą każdemu plenerowemu Sylwestrowi.

http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/168274,Tajemnice-ognia-i-fajerwerkow

 

Następnie:

W 1379 r. przed pałacem Biskupa w Vicenza podczas obchodów tajemnica Zielonych Świąt utworzono z zimnych goni gołębia reprezentującego Ducha Świętego sypiącego iskrami.

Widowisko zrobiło ogromne wrażenie. Publiczność zamarła z zachwytu i przerażenia. Wśród błysków i huku dały się słychać słowa chwalące Boga, który oto nagle objawił swoją moc w postaci zstępującego z nieba płonącego gołębia.

Pirotechnika świetnie sprawdzała się jako narzędzie do budowanie dramaturgii chrześcijańskich spektakli religijnych. Fajerwerki towarzyszyły zstępującym z niebios aniołom, wyłaniającym się z czeluści piekieł diabłom, imitowały gwiazdy i komety. Pirotechnika była więc narzędziem transformacji transcendencji do wymiaru ziemskiego.

 

 

Przedstawiam Wam poniżej grafikę na fajerwerkach jakie oferuje Lidl:

fajerwerki

 

Tak żeby było wiadomo, kto jest panem tego święta.

 

Dodajmy do tego zabójstwa poalkoholowe, oraz liczne wypadki przy odpalaniu owych fajerwerków. Dla tych osób na pewno nie będzie udany ten rok.

 

W obliczu powyższych informacji proponuję 31 grudnia pomodlić się przed północą o wszystkich naszych bliskich i znajomych, aby w następnym roku tj 2016 Jezus Chrystus ich poprowadził.

 

 

 

Zaktualizowane: 20 grudnia 2015 - 20:33

12 komentarze

Dodaj komentarz
 1. genialna fotka tzn w sensie symbolicznym: czerwony byk-diabeł spada i robi „bum” (ww3 może zacząc się od nuklearnej fałszywej flagi)

   1. ej Biblia też ma 66 ksiag w nowoczesnym ukłądzie 😀

    ale w kontekscie gazetki, no fakt jako symbol diablo

  1. zaraz zobczcie resztę, pod kostką jest „rzymski ogień” z „czerwonymi i purpurowymi kolorami m.in. i 999=666 , 23 strzałowa – 23 częęsto przewija się ta liczba w różnych miejscach symbolicznych (może dzień miesiaca?), i poniżej obok psa – apollo=apollyon, pies reprezentuje syriusza (możliwe że jest portalem w świecie duchowym), druga strona obok 55 = 5 dla 5ej ery, królestwa (stopy posągu z ks Daniela ze snu króla, któe mają być rozbite) 55 jest na czerwono (edom, ezaw) tak jak kostka z diabołem, na dole „magic”bum bac – z rudymi jak ezaw włosami i ręką wystawioną jakby czarował = magik fałszywy prorok, rakietki.. – nadal myślisz że to co wrzuciłeś to przypadek? 😀

 2. dziękuję za kolejny pouczający wpis 🙂 tym więcej rozumiemy co skąd pochodzi.

 3. ja w zeszłym roku tego nie obchodziłem i w tym też nie będę tego święta obchodzić wolę spędzić ten czas na społeczności z Panem i poście niż pić alkohol i składać sztuczne życzenia na nowy rok

  1. Parę lat temu wyglądało to w moim przypadku właśnie tak, że szedłem byle gdzie (w wyniku presji świata, gdzie ten, co nigdzie 31.12 nie idzie to totalny przegraniec), schlałem się gorzałą, wymiotowałem na siebie i itp. żenujące akcje odwalałem, by rano obudzić się i powiedzieć to, co napisał Piotr o bolącej głowie. Było to równie bezsensowne, co świąteczne obżarstwo i nieszczere, wymuszone życzenia. W tym roku będzie inaczej 🙂

 4. Zadaj ludziom pytanie dlaczego obchodzą sylwka, to zdecydowana większość z nich nie będzie potrafiła sensownie odpowiedzieć…I tak jest z wieloma, nie tylko religijnymi, rzeczami…

 5. Kolejne straszenie i manipulowanie ludźmi. Będę zmuszony zgłosić tego bloga.

  1. jawamdam dlaczego nie pójdziesz do proboszcza w Jaśle z tym:

   http://detektywprawdy.pl/2014/03/29/skradzione-dzieci-hiszpanii/

   Dlaczego nie zainteresujesz się na przykład ludźmi pokrzywdzonymi przez krk?

   grozisz mi?
   a gdzie jakas merytoryczna wypowiedź?
   Sylwester pochodzi od papieża Sylwestra i pierwszy raz był obchodzony w 999 roku, odwrócone trzy szóstki.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish