Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Smok Wawelski był dinozaurem

Niektórzy uważają, że przemawia przeze moje teksty Duch Boży. Czasem ciężko mi jest się z tym zgodzić z uwagi na to że zdarza mi się grzeszyć. Ostatnio przegiąłem, dałem się sprowokować i zrobiłem coś złego. Poczułem się brudny, odcięty od Boga, przegrany.

Wiele osób idealizuje osoby prowadzące blogi w przeciwieństwie do będących po przeciwnej stronie: haterów. Obserwują blog, a następnie wyżywają się w komentarzach lub na innych forach.

Jestem normalnym człowiekiem a więc grzesznikiem. Fakt, staram się nie grzeszyć. Miałem taki czas, że byłem niemal zupełnie czysty. Generalnie stronie od zła.

Pisze o tym tak przy okazji ponieważ temat smoka wawelskiego narodził się w mojej głowie w jednej chwili, kiedy syn oglądał wykład Kenta Hovinda pt. ” Co dzieci powinny wiedzieć o dinozaurach ”

http://www.youtube.com/watch?v=ASmG_0jLwFc

Kiedy syn oglądał ów wykład, ja słuchając tego wykładu przeglądałem strony na innym kompie i akurat dziwnym zbiegiem okoliczności pojawił się gdzieś „niechcący” Smok Wawelski” właśnie.

Kent wspomina, że pierwszy raz pojęcia dinozaur użyto w XIX wieku. Postanowiłem sprawdzić historie legendy o strasznym smoku w Krakowie:

„Według starszego przekazu z XII wieku autorstwa Wincentego Kadłubka[1] za rządów króla Kraka w Krakowie pojawił się potwór – smok nazywany „całożercą” (holophagus). Żądał on raz na tydzień ofiary z bydła. Jeżeli mieszkańcy nie dostarczyli mu krowy, zjadał w zamian ludzi. Krak wysłał do zabicia smoka swych dwóch synów. Nie potrafili jednak pokonać stwora w walce wręcz, więc wymyślili podstęp. Podali mu skórę bydlęcą wypchaną siarką i smok się nią udusił. Następnie bracia poróżnili się o to, kto zwyciężył smoka, i jeden z nich zabił drugiego. Powróciwszy do zamku, wytłumaczył ojcu, że to smok zabił jego brata. Gdy został po śmierci Kraka królem, odkryto jego tajemnicę i wygnano z kraju. Jan Długosz w swojej kronice przeniósł bratobójstwo synów Kraka na okres po śmierci ojca, a zabójstwo smoka przypisał samemu władcy. Braci nazwał również Krakiem i Lechem. Według początkowej wersji to Krak II był młodszym bratem i zabił starszego, natomiast według Jana Długosza było odwrotnie.”

 

Hovind udowodnił że smoki z legend były po prostu dinozaurami, na które polowali prawdziwi mężczyźni bohaterowie. Jako przykład podaje taką mniej więcej hipotetyczną sytuację: w wiadomościach amerykańskiej stacji TV nagle podają informacje, że w danym lesie szaleją wielkie niedźwiedzie. Po czym Kent zadaje pytanie: jak myśliecie co by się stało następnego dnia po tej wiadomości? pytanie retoryczne. …Na drugi dzień stado myślwych szukałoby tych niedźwiedzi. W ten sposób wyginęły  dinozaury będące jeszcze w średniowieczu normą.

Jaka jest różnica w smoku a dinozaurze?

Smok wg tradycyjnych przekonań:

 

„Smok – fikcyjne stworzenie, najczęściej rodzaj olbrzymiego, latającego gada. ’ wikipedia

Przykład wyobrażenia smoka ze strony wiki:

Smok

A teraz przykład dinozaura –  Pterodaktyl:

pterodaktyl

Mamy jakieś różnice? nie duże. Oba stworzenia są latającymi gadami. Smok ma skrzydła jako dodatek, a u Pterodaktyla skrzydła stanowią całość z kończynami.

Nie rozumiem do dzisiaj dlaczego szatana nazywa się w Biblii  smokiem starodawnym…

 

 

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish