Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Podział w denominacjach stał się faktem: rozwiązanie Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego w USA i podział majątku.

Od około roku “prorokowałem” o tym, że zbory będą musiały prędzej czy później być podzielone.

 

 

W piątek przedstawiciele Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego wstępnie uzgodnili propozycję, która podzieliłaby drugą co do wielkości denominację protestancką w kraju, ze względu na  „fundamentalne różnice” dotyczące „interpretacji Pisma Świętego, teologii i praktyki”.
Spory między konserwatystami a liberałami w kościele dotarły do ​​impasu w zeszłym roku na specjalnej konferencji zwołanej w celu omówienia stanowiska Kościoła w sprawie moralności homoseksualizmu i kwestii małżeństw osób tej samej płci oraz wyświęcenia duchowieństwa, które identyfikuje się z gejami . 

 

 

Co ciekawe do podziału dojdzie w maju, czyli wtedy kiedy papież 14 maja będzie głosił o edukacji.

 

Jeszcze większą ciekawostką jest, że  znacząca historia z kilku powodów. Po pierwsze, Zjednoczony Kościół Metodystów był samotnym zwolennikiem głównego protestantyzmu w kwestiach związanych z moralnością seksualnąInne główne wyznania, w tym Kościół Ewangelicko-Luterański (ECLA, Kościół Episkopalny, Kościół Prezbiteriański USA, Zjednoczony Kościół Chrystusa i Kościół Chrześcijański (Disciples of Christ)) odrzuciły historyczne przekonania chrześcijaństwa na temat moralności seksualnej i już dawno przyjęły homoseksualizm

 

 

 

Jeśli chodzi o szczegóły wniosku, postępowcy w Zjednoczonym Kościele Metodystów dadzą nowo utworzonemu tradycjonalistycznemu wyznaniu metodystów 25 milionów dolarów. Lokalne kościoły, które zdecydują się przyłączyć do wyznania tradycjonalistycznego, mogą zachować swoje aktywa, w tym budynki i nieruchomości kościelne. Ponadto konserwatywni duchowni mogą zachować swoje emerytury. Te ustępstwa były możliwe, ponieważ konserwatyści utrzymują dominującą większość w ramach Zjednoczonego Metodystów, mimo że amerykańskie przywództwo metodystyczne jest liberalne.

 

Dlatego każdy wierzący w Biblię pastor i zbór będą musieli podjąć świadomą i publiczną decyzję. Czy pozostaną wierni swoim teologicznie konserwatywnym przekonaniom, czy też pójdą na kompromis?

 

Ale uważam, że jest to jedynie zapowiedź większych podziałów, które będą miały miejsce przy tzw biblijnym Wielkim Ucisku a zarazem jednej Zjednoczonej Światowej religii.

 

Natomiast z innej strony patrząc musimy podkreślić jakim ludziom ufali przez ostatnie dekady wierni tych wszystkich gejowskich kościołów. Jak więc możemy ufać nauczaniom jakiegokolwiek pastora? Wszak w Polsce większość uważa, że Prawo Boże już nie obowiązuje, a niektórzy, którzy uważają, że obowiązuje są “umoczeni” w ekumenii.

Kto sie brudził niechaj dalej się brudzi a kto sie uświęca neich dalej się uświęca. Módlmy się aby Pan Jezus włożył miecz swój w polskie kościoły ewangeliczne, aby doszło do podobnych podziałów. Módlcie się jeśli jesteście jesteście członkami kościołów, aby Bóg ujawnił wszelką agenturę w Waszym zborze.

 

Protestantyzm jest fikcyjny. Córy wracają do matki prostytutki….czyli Rzymu.

 

 

 

Updated: 13 stycznia 2020 — 21:19

2 komentarze

Add a Comment
  1. Proszę o modlitwę

    Witam,
    W naszym małżeństwie nadal trudności. Był czas spokoju a nagle tak jakby sam diabeł nas zaatakował. Żona się źle czuje. Ja nerwowy. W dodatku źli ludzi chcą popsuć nasze malzenstwo. Proszę Pana o modlitwę. Wierzę, że tylko Bóg może pomóc. Niech Bóg wynagrodzi Pana czas.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: