Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jezus nie dla ignorantów.

Jak część z Was się domyśliła tytuł tego tekstu nawiązuje do niemieckiej reklamy korporacji Media Markt gdzie był napis “Media Markt nie dla idiotów”. Swoja drogą to pojecie pejoratywne powinno chrześcijanom pokazać ducha tej firmy… Skądinąd inna ich reklama pokazywała Polaka złodzieja. Pomijam problem mega złodziejstwa w majestacie prawa jaki przez UE dokonują na narodach Niemcy, jak wykupują Grecję. Niestety ale Polacy nadal tam robią zakupy kibicując polskiej drużynie podczas mistrzostw… No ale tak działa duch obłudy.

 

 

To tak tytułem wstępu.

Jestem po kłótni rodzinnej, gdzie po raz kolejny pewna osoba odrzuciła słowo Boga. Przedyskutowałem to z resztą rodziny i przypomniano mi pewien wers.

 

“”Nie rzucajcie swoich pereł przed świnie“.”

 

Oczywiście mojego rozmówcę nie uważam za świnie, ale ten środek literacki okazuje pewien właściwy model zachowania w czasie ewangelizacji.

 

Pan Jezus w ten oto sposób się zwrócił do Samarytanki:

 

“O, gdybyś znała dar Boży i [wiedziała], kim jest Ten, kto ci mówi: “Daj Mi się napić” – prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody”

 

Mój błąd i pewnie wielu z nas polega na wciskaniu Jezusa niczym świadkowie Jehowy swego Jehowę. Ewangelizować trzeba, ale nie na siłę, tutaj ważne są motywacje i stopień determinacji.  Pan Jezus jest jak najwyższej klasy gentelmen nikomu sie nie narzucający , a  więc nie wiem dlaczego MY mielibyśmy postępować jak akwizytorzy?

Kogoś tak cennego jak Jezus nie można wciskać na siłę.

Czy wyobrażacie sobie jakby Lamborghini lub Porsche ulotki wrzucano do każdej skrzynki w bloku?

Aby byc posiadaczem drogiego auta trzeba być wyposażonym w odpowiednie środki płatnicze, a więc trzeba być przygotowanym do zakupu i tak jest z Jezusem przy  którym kryją się wszystkie marki świata.

 

Jezus jest co prawda za darmo, ale nie dla ignorantów.

 

ignorancja «nieznajomość czegoś lub brak wiedzy z jakiejś dziedziny»  Sjp.

 

Brak wiedzy o Jezusie powoduje, że ludzie powstali do życia po śmierci na sąd Boży, umrą śmiercią druga, ponieważ nie zgłębili wiedzy duchowej. Nie przygotowali się i nie jest to wina Boga ale ich samych, ponieważ Bóg dał każdemu wolna wolę. Nie zobaczą się więc oni ze swoimi oddanymi Bogu rodzicami czy wcześnie zmarłymi dziećmi.

 

Czasem trzeba powiedzieć sobie trudno. Ale modlić się trzeba o bliskich nadal. Natomiast nachalne “wciskanie” Boga powoduje, że ten dar jest postrzegany jako pospolity a ma być elitarny.

 

Ja mam coś bardzo cennego, a Ty nie.

Jezus to życie

Jezus to prawda.

 

Dlatego tak wiele osób żyje w kłamstwie i tak pociąga ich kłamstwo.

 

Dlatego tym bardziej powinniśmy się różnić od tego świata. Każda osoba mająca w swej świątyni jaka są nasze ciała Jezusa odchodzi od tego świata, nie dotyka go z wyjątkiem ewangelizowania lub przekonywania się o tym, jak ten świat jest zepsuty.

 

Podsumowując, musimy pozwolić ludziom wybrać złą drogę tak jak Bóg im na to pozwala. Ludzie to nie roboty.

Popatrzcie, katolicy odwiedzają mój blog, bo szukają prawdy, ale nadal tkwią w szatańskim katolicyzmie, ponieważ nie chcą się otworzyć na prawdę i tym samym czynią z samych siebie ludzi niekonsekwentnych. Prawda u detektywa, ale wiara w zakłamanym kościele łamiącym wszelkie możliwe Prawa Boże.

Ludzie narzekają na kościół ale w nim tkwią.

Podobnie jest z wyborami. Wiedzą jak politycy z prawa i lewa oszukują i uciskają ale nadal ich wybierają. To właśnie jest duch nieprawdy. To nie jest duch Jezusa.

Jezus nie jest dla ignorantów, ale ludzi głodnych prawdy.

Nie interesuje ich jaki będzie ich los po śmierci, czy spełniają kryteria Boga. Ważne że spełniają kryteria Rzymu.

A propos niekonsekwencji, świeży news:

 

“Prawie 1300 osób podpisało się pod listem wystosowanym do arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia. Podkreślają, że koszty pogrzebu na należącym do kurii cmentarzu są zbyt wysokie. – Kwintesencją tego listu jest prośba o nieodzieranie ludzi z godności – mówi Radiu Łódź autor pisma Sławomir Pawlik.

Pawlik chował niedawno swojego zmarłego ojca na cmentarzu w Brzezinach pod Łodzią. Łącznie kosztowało go to 12 tys. zł, z czego 4780 zł musiał uiścić w administracji cmentarza. Wysoka cena spowodowała, że mężczyzna zdecydował się napisać do arcybiskupa metropolity łódzkiego Grzegorza Rysia. Nekropolia w Brzezinach jest administrowana właśnie przez jego kurię.”

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/brzeziny-mieszkancy-pisza-list-do-biskupa-rysia-skarza-sie-na-ceny-pochowkow/2slftnr

 

 

Niestety ale strach przed AUTORYTETEM  kościoła jest większy niż strach przed Bogiem. Gdyby mieli Jezusa w sobie wiedzieliby Ci ludzie, że to nie jest Chrystusa kościół.

 

 

__________

 

Dla osób pragnących mnie wesprzeć podaję nr konta:

 

Piotr

 

w tytule: “bezinteresowna darowizna”

PKO

 

nr konta: 03102026290000910204005278

 

Jeszcze raz dziękuje w imię Jezusa.

 

 

 

 

 

Updated: 26 sierpnia 2019 — 15:19

9 komentarzy

Add a Comment
  1. I ja również dziękuję, ładnie opracowane…

 1.  2Tym2. 23Błagam cię, nie wdawaj się w głupie i prostackie dociekania, wiedząc, że prowadzą one do kłótni. 24A słudze Pana nie przystoi się kłócić, lecz powinien być życzliwy dla wszystkich, umiejętnie pouczać i cierpliwie znosić przeciwności. 25Z delikatnością powinien napominać wrogo do niego usposobionych. Może kiedyś Bóg zmieni ich myślenie i dojdą do poznania prawdy. 26Wówczas wyrwą się z sideł diabła, w jakie zostali uwikłani, żeby pełnić jego wolę.

  1. Tak trudno się z Pismem nie zgodzić i ja się w 100% zgadzam.
   Ale w innym przekładzie jest napisane:

   |Unikaj natomiast głupich i niedouczonych dociekań, wiedząc, że rodzą one kłótnie.”

   Nie można mówić o głupich dociekaniach ewangelizując i mówiąc o Jezusie….
   Ja i tak uwazam, że zarówno na blogu jak i w realu jestem dosyć cierpliwy wobec osób agresywnych i niekulturalnych a z rodziną miałem epizod. Jak to mawiają rodziny ziemskiej się nie wybiera i za moje ewangelizowanie a raczej próbę otrzymałem atak. Wszystko trwało z minutę.

   1. Masz rację, chodziło mi bardziej o to, ze oni mają zakryte uszy i oczy, przez co stają się czesto marionetkami złego, zebysmy my dali się podpuścić i zgrzeszyć.

    1. ale nie ukrywam zdarza mi się najczęściej w rodzinie i to najbliższej , że poddaje się emocjom w tej kwestii choć coraz rzadziej, prakktycznie wcale

     1. “Ty więc, dziecko moje, nabieraj mocy w łasce, która jest w Chrystusie Jezusie.”

      1. pasuje do sytuacji 🙂 Dziękuję. Właśnie potrzebuje łaski…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: