Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Główny jezuita mówi, że diabeł jest tylko „symbolem”, a nie prawdziwą istotą.

Diabeł jest „symbolem” zła, a nie prawdziwą osobą. Tak mówi głowa zakonu jezuitów w Kościele rzymskokatolickim.

 

 

 

Katolicka Agencja Informacyjna donosi, że ks Arturo Sosa, przełożony generalny jezuitów, powiedział włoskiemu czasopismu  że diabeł „istnieje jako uosobienie zła w różnych strukturach, ale nie u osób, ponieważ (diabeł) nie jest osobą , „ale zamiast tego jest„ sposobem działania zła … Jest to sposób zła, aby być obecnym w życiu ludzkim ”.  

Sosa powiedział dalej: „Symbole są częścią rzeczywistości, a diabeł istnieje jako rzeczywistość symboliczna, a nie jako rzeczywistość osobista”.

 

 

 

Wypowiedzi ks. Sosy wydają się zaprzeczać Katechizmowi Kościoła Katolickiego, który mówi, że Szatan i jego demony są upadłymi aniołami, którzy zbuntowali się przeciwko Bogu, który je stworzył na dobre. Sam Katechizm stwierdza, że ​​Szatan i jego demony są „istotami duchowymi, niecielesnymi”, które są „osobowymi i nieśmiertelnymi stworzeniami … z inteligencją i wolą”.  

To nie jest pierwszy pędzel ks. Sosy z kontrowersjami lub doktryną katolicką. Wcześniej zdepersonalizował diabła, mówiąc El Mundo w 2017 r., Że „stworzyliśmy symboliczne postacie, takie jak Diabeł, aby wyrażać zło”, według katolickiej agencji prasowej.

Wygląda na to, że parafianie otrzymali tę wiadomość.Wg sondaży tylko 17%  katolików powiedziało, że wierzy w istnienie szatana, osiągając 83% w odniesieniu do istoty jedynie jako symbolu.

Ta sama ankieta wykazała, że ​​tylko 55% ewangelicznych protestantów wierzyło dosłownie w szatana.

To, co katolicy wierzą w szatana, wydaje się wpływać na ich zachowanie. Daily Wire cytuje Marka Graya, redaktora blogu badawczego CARA, który mówi, że katolicy, którzy postrzegają Szatana raczej jako rzeczywisty niż zwykły symbol, są bardziej konserwatywni politycznie i wspierają moralne przyczyny, takie jak działania na rzecz życia.

Gray pisze: „Symbole nie wzbudzą u tych samych ludzi tych samych obaw. Katolicy, którzy wierzą w diabła i piekło, są bardziej skłonni niż ci, którzy nie są aktywni religijnie”.

 

Jezuici konsekwentnie od początku swego istnienia odsuwali ludzi od Biblii, a teraz wmawiają, że diable to symbol zła.  Pytanie o czym serial pt Lucyfer dzieło ich rak zapewne.

 

 

Biblia jasno mówi, że szatan (przeciwnik) to istota duchowa.

 

Wtedy wystąpił szatan przeciwko Izraelowi, pobudziwszy Dawida do tego, aby policzył Izraelitów. 
1 Ks. Kronik 21:1, 

 

Potem ukazał mi Jozuego, arcykapłana, stojącego przed aniołem Pana i szatana stojącego po jego prawicy, aby go oskarżać. 
Zachariasza 3:1, 

 

 

To kto kusił Jezusa? Symbol?

 

 Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz. 
 Mateusza 4:10

 

Jezuici to jedna z najbardziej złych w historii świata organizacji. Ale to innym razem poświęcę im więcej uwagi.

My dobrze wiemy, że to oni podjęli się niszczenia reformacji i wydalano ich z każdego kraju.

 

Nadchodzą czasy Gniewu Bożego, a wypowiedź tego Jezuity wkomponowuje się w zapowiedź tych czasów. Oni chcą nie nam ale katolikom wmówić i jak widać skutecznie, że szatan jest tylko symbolem, ponieważ największym kłamstwem szatana jest wmówienie ludziom, że on nie istnieje, kiedy za wszelkie zło, ludzie obwiniają Boga, a więc wypowiedź Jezuity wskazuje na ich religię, której patronuje Baphomet.

 

 

Updated: 26 sierpnia 2019 — 15:38

9 komentarzy

Add a Comment
 1. Czasy ostateczne 🙂
  Tak na marginesie to w piątek szef banku centralnego Anglii ogłosił, że trzeba zamienić dolara na wirtualną, cyfrową (globalną) walutę, bo dolar jest zbyt ryzykowny.
  Wg słów Bartosiaka z 31.07.2019 wojna może wybuchnąć w każdej chwili. Dziś wyczytałem, że USA z 10 państwami będą robić manewry morskie koło Chińczyków 2 września. Mogą pójść na ostro. Zobaczymy.

  “Kiedy więc usłyszycie o wojnach i pogłoskach wojennych, nie trwóżcie się! To się musi stać, ale to jeszcze nie koniec. Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu; będą miejscami trzęsienia ziemi, będą klęski głodu. To jest początek boleści.”
  “ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie”.
  Z Bogiem!

   1. Zwlaszcza jak Niemcy dokupuja 50 mln dawek jodu a Litwa 4 mln. Oficjalnie boją sie skażenia z elektrowni. Nasi za to kupuja armaty. Niech sie dzieje wola Nieba z nia sie zawsze zgadzac trzeba 🙂

 2. Piotruś oni nie wiedzą co to jest moc szatan. My wiemy jak potrafi zadręczyć duchowo.
  Ludzie ze świata nie wiedzą bo są w jego łapach. Ludzie ze świata nie wiedzą co to jest codzienne wmawianie że Pan Jezus mnie odrzucił itd.
  Ludzie nie wiedzą co się z nimi dzieje. Przyjąłem strategie ewangalizacyjną i zaczynam mówić ludziom o zagrożeniach o demonach złych duchach, o tym dlaczego piją palą dlaczego dzieją się nieszczęścia w ich rodzinach. Muszą przestać się wystawiać na działanie złych mocy.
  Jak zaczynam mówić o Jezusie to odwracają wzrok☹️. Główna wina ludzi którym oznajmilismy prawdę to ignorancja i indolencja tak jak napisałeś w poprzednim artykule.
  Będę mieli o wiele wieksze wyrzuty od tych którzy tej prawdy nie usłyszeli.

 3. Jak ten człowiek mógł nawet się tak wyrazić… :/
  Ale cóż, “po owocach ich poznacie”…

 4. A według filmu I pet goat, rosja ma być zniszczona przez broń biologiczną, znaczy “oni” tak planują.

 5. Trump publicznie powiedział: “I’m the chosen one”, co oznacza “Jestem tym wybranym”.
  Oczywiście media obróciły to w żart, sarkazm, ale dla znających Biblię to bardzo poważnie brzmiące słowa.

  https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/us-news/2019/aug/24/donald-trump-chosen-one-messiah-china-joke

 6. Karol Kuligowski, Olsztyn

  Diabeł jest osobą. Dziwne, że tak wykształcony duchowny tego nie pojmuje i rozpowiada zwodnicze niedorzeczności.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: