Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kościół Zielonoświątkowy rzekomo ukrywał wykorzystywanie seksualne przez 30 lat.

Cztery kobiety twierdzą, że mężczyźni w kościele Zjednoczonego Zielonoświątkowego Kościoła wykorzystywali je seksualnie i manipulowali nimi, gdy byli dziećmi – a przywódcy kościelni nie robili nic, by interweniować.

 

 

Debbie McNulty, Rachel Capacio, Rachel Huff i Rebecca Martin Byrd powiedziała The Cap Times , że w młodym wieku zostali przygotowani do „akceptowania seksualnego wykorzystywania przez mężczyzn” w Calvary Gospel Church w Madison, Wisconsin.

 

 

Mężczyźni, którzy rzekomo wykorzystywali kobiety, mieli po 20 i 30 lat i cieszyli się dużym szacunkiem w kościele. Przemoc miała miejsce w latach 80. i około 2005. Dorośli rzekomo patrzyli w drugą stronę, kiedy starsi mężczyźni ścigali młode dziewczęta w kościele.

Katelyn Ferral, reporterka Cap Times, która badała nadużycia, twierdzi , że wyższe kierownictwo kościoła promowało „kulturę manipulacji i prawdziwego strachu”. Niektórzy z tych starszych są nadal przywódcami. Ferral mówi, że powiedzieli kobietom, aby nie zgłaszały wykorzystywania seksualnego, ponieważ podważyłoby to reputację kościoła i utrudniło ewangelizację.

 

McNulty rozpoczęła blog w 2017 roku, w którym pisała o swoich doświadczeniach z Ewangelii na Kalwarii. Wkrótce inni zaczęli zwracać się do niej w sprawie molestowania, którego doświadczyli lub byli świadkami w kościele.

McNulty miała 11 lat, kiedy 29-letni żonaty mężczyzna spędzał z nią często samotne chwile, podczas których zaczął ją molestować. Kiedy miała 12 lat, próbował ją zgwałcić. Kiedy McNulty powiedziała wówczas pastorowi, Johnowi Grantowi, powiedział jej że już  nigdy tego nie zrobi.

„Obramowuje to, co mi zrobił, jako cudzołóstwo, a nie pedofilię” – powiedziała McNulty w 27 News .

W zeszłym roku McNulty napisała na Twitterze, że kościół udzielił łaski swojemu oprawcy, ale nie jej.

 

Byrd mówi, że jej oprawca zaczął ścigać ją romantycznie, gdy miała 10 lat, a on miał 27 lat. Zaczął ją dotykać seksualnie, gdy miała 12 lat, a następnie gwałcił ją, gdy miała 14 lat. Za każdym razem, gdy ją gwałcił, ona mówi, że zmuszał ją do uklęknięcia razem z nią recytowania Psalmu 51. Została upokorzona.

„Kiedy po raz pierwszy opowiedziałam mojemu pastorowi, powiedział mi, że gdybym opowiedziała moją historię, zrujnowałoby to życie mojego sprawcy” – mówi Byrd. „Sprawiłoby to, że kościół wyglądałby źle, a gdyby kościół wyglądał źle, to ludzie nie przychodzili do kościoła, a jeśli ludzie nie przychodzą do kościoła, nie zostają zbawieni.

Byrd ostatecznie poprosiła, aby się pobrali, aby seksualna aktywność nie była już grzechem. Dziesięć lat później rozwiodła się z mężem i została samotną mamą.

Laura Anderson z niepokojem obserwowała, jak starszy mężczyzna ściga jej 9-letnią córkę. Kiedy Anderson i jej mąż przedstawili Grant swoje obawy, mówią, że nic nie zrobiono. Kiedy córka Andersona była nastolatką, ona i mężczyzna zaczęli spać razem, a kościół unikał jej.

Obecny pastor Kościoła Ewangelii na Kalwarii, John Seidle, powiedział, że kościół analizuje zarzuty: „Będziemy nadal współpracować z organami ścigania”.

Powiedział także, że w kościele obowiązuje obecnie polityka i procedura zapobiegania wykorzystywaniu dzieci. Przywódcy służby i każdy, kto pracuje z młodzieżą, musi przejść kontrolę przeszłości i potwierdzić, że rozumie i zobowiązuje się do szkolenia WPR.

Cap Times informuje, że duchowni nie są zobowiązani do zgłaszania zarzutów napaści seksualnej, gdy informacje są udostępniane prywatnie. Ale rep. Chris Taylor promuje projekt ustawy, który nakładałby na duchownych obowiązek zgłaszania wykorzystywania seksualnego w każdych okolicznościach.

 

To wszystko pokazuje, że nie ma Bożych denominacji, choć zapewne takie zachowania nie są standardem w kościele zielonoświątkowym, który również jest przesladowany w różnych częściach świata.

Przy tego typu sprawach warto zwrócić uwagę na skrajność patologii, która pokazuje tylko, że kościoły są zepsute i to że w innych obszarach życia panuje liberalizm.

Dlatego powinniśmy się sami uświęcać i nie przymykać oczu na zło czy to w kościele ewangelicznym, czy na blogu, czy też na jutuberów niby chrześcijańskich, którzy maja wiedzę, ale na przykład przeklinają lub okazują pychę. Ludzie nie potrafią oceniać po owocach.

Sam pisałem o pastorze ściągającym innych do świata, obchodzącym Mikołaja. Pedofilia czy cudzołóstwo to nie jedyne problemy. Największym problemem jest letniość co pcha do grzechu.

 

 

“A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego: (15) Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! (16) A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich. (17) Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły, (18) radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał. (19) Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i upamiętaj się. (20) Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną” Ap 3.

 

Jezus zna uczynki Twoje. Jeśli jesteś niegorliwy, to zostaniesz wypluty z ust Pana.

Wiele osób wpada w różne złe sytuacje a wynika to z braku uświęcania. Mnie osobiście szabat uczy uświęcania. Pomijając sam obowiązek przestrzegania go, zwracam uwagę na to, czy sobie folguje, gdyż zdarzało mi się np zatankować, bo sobie mówiłem “nie miałem czasu”, inni mówią “nie człowiek jest dla szabatu, ale szabat dla człowieka. To złe podejścia. Oszukiwanie się. Mamy dążyć do uświęcania, bez którego NIKT nie obejrzy Pana.

 

Czy mamy być hipokrytami, którzy widzą zło w kościele Rzymu a nie widza w jej córce, ponieważ KZ jest bliżej nam ewangelikom?

 

Ja cztery lata temu wyidealizowałem świat chrześcijan. Umieszczałem wykłady pastorów, którzy okazywali się wrogami Prawa Bożego a później swym językiem pokazywali satanizm. Podobnie z kilkoma jutuberami. Duża wiedza o Prawie Bożym a język pełen pychy i zła. Bóg nie namaścił żadnej denominacji. Prawdziwi czciciele okazują Bogu cześć w Duchu i w prawdzie.

 

Nie wylewajmy także dziecka z kąpielą, gdyż i w KZ są porządni pastorzy. Pewnie się zdarzają.

 

Przywódca kościoła zielonoświątkowego w Polsce stoi na czele Aliansu ewangelicznego, który jest w mariażu z Rzymem:

 

 

Pan Kamiński kolo bałwochwalczej choinki i kapłanów Babilonu. Pomyśleć, że ludzie ufają takiemu nienawróconemu człowiekowi.

 

Modne jest wśród letnich przekonanie, że Pan Jezus już wypełnił Prawo abyś Ty nie musiał przestrzegać przykazań. W ten sposób ludzie tracą zbawienie, ponieważ nie muszą się uświęcać.

 

Zabiegajcie o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana.” Hbr 12.

 

 

 

 

Updated: 16 sierpnia 2019 — 08:12

2 komentarze

Add a Comment
 1. A number of years ago, the three companies that insure most Protestant churches reported that receiving approximately 260 reports a year of minors being sexually abused by church leaders and members. This is compared to the approximately 228 “credible accusations” a year of child sexual abuse reported by the Catholic Church

  tlumaczenie

  Wiele lat temu trzy firmy, które ubezpieczają większość kościołów protestanckich, poinformowały, że otrzymując około 260 zgłoszeń rocznie nieletnich wykorzystywanych seksualnie przez przywódców i członków kościoła. Porównuje się to do około 228 „wiarygodnych oskarżeń” na rok , wykorzystywania seksualnego dzieci zgłoszonego przez Kościół katolicki.

  https://religionnews.com/2015/12/07/spotlight-its-not-just-a-catholic-problem/

  czyli ida leb w leb ale i tu wygrywaja protestanci w niechlubnej statysctyce o cale 12% czyli 32 osoby rocznie wiecej.
  W katolickim skrupulatnie notuja , archiwizuja przypadki i utajniali a w protestanckich staraja sie przymknac buzki ofiarom i rodzinom bo moze to zaszkodzic kosciolowi.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: