Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Siostrzeniec Benny’ego Hinna opisuje tragiczną opowieść o tym, jak telewangelista wykorzystuje swoich wyznawców.

We wrześniu 2017 r. Costi Hinn, bratanek popularnego telewangelisty i uzdrowiciela Benny Hinna,   podzielił się krótkim świadectwem  o tym, dlaczego uciekł z rodzinnej firmy, sprzedając ewangelię dobrobytu nieszczęsnym zwolennikom, żyjąc na łonie luksusu.

Około sześciu miesięcy później, w lutym 2018 r., Po  śmierci znanego ewangelisty Billy’ego Grahama , kontrowersyjny wujek Costiego, który często był krytykowany za poparcie ewangelii dobrobytu,  dokonał oszałamiającej spowiedzi,  że czasami wziął błędną ewangelię dobrobytu zbyt daleko.

 

Benny Hinn i Jan Paweł II kolejny człowiek sukcesu.

 

Teraz, w  Bogu, Chciwości i Ewangelii (Dobrobytu)  jest ukazane jak prawda przytłacza życie zbudowane na kłamstwach ,  nowej książce, która ma się ukazać 9 lipca, Costi Hinn przedstawia pełne świadectwo o wykorzystywaniu milionów rodzin przez Hinna na całym świecie,  świat z ewangelią dobrobytu i jest to odkrywcza, ostrzegawcza i tragiczna opowieść, która próbuje odpokutować za jego rolę w w tym. 

224-stronicowa książka jest łatwa do przeczytania, ale będzie się rozchodzić w zależności od tego, co chcesz dowiedzieć się o działaniach  Benny’ego Hinna.

fot z Billem Johnsonem.

 

 

Costi Hinn, który obecnie prowadzi własną służbę pod tytułem „  Dla Ewangelii” , wydaje się być w pewnym sensie nieco głoszącym, ale w zasadzie rozwija świadectwo, które podzielił w 2017 r., I dostarcza więcej informacji na temat swojego wuja, a także samego siebie, by kontekstualizować swoje motywacje .

 

Według Costi Hinna jego dziadek a ojciec Bennyego powiedział do syna, że “nie uda mu się”.

 

To zmiażdżyło młode serce Benny’ego. Pomyślał sobie: Tak, zrobię to! Do dziś mój wujek Benny jasno dał do zrozumienia, że ​​słowa ojca zraniły go i zmotywowały jego pragnienie sukcesu w życiu. U podstaw całego tego rodzinnego dramatu leży jedno: ojciec, który chciał, aby jego syn ciężko pracował i uczciwie zarabiał, oraz syn, który czuł się odrzucony przez ojca i postanowił udowodnić, że się myli ”, pisze Costi Hinn.

 

 

Opisuje podróż rodziny Hinna do Ameryki Północnej jako imigrantów z Bliskiego Wschodu i zmagania, z którymi się zmagali, aż Benny Hinn znajdzie Jezusa i zacznie przyciągać wystarczającą ilość pieniędzy i sławę przez lata, aby zwabić swoich braci, aby dołączyli do niego w interesach, w tym ojca Costiego Hinna.

 

Costi Hinn w końcu dorastał, po przeżywaniu przywilejów z łupów służby, aby zostać asystentem wuja, którego niegdyś szanował.

 

„Moim zadaniem było być jednym z osobistych asystentów wuja, kiedy podróżowaliśmy i być łapaczem podczas usług uzdrawiania. Służyłem również w tym charakterze wraz z moim ojcem, gdy podróżowaliśmy służbowo ”- zauważa z  dwóch  lat spędzonych w pracy w służbie wuja.

 

„W ciągu niespełna dwóch lat pracy w ruchu (nie licząc dorastania w nim) cieszyłem się bardziej luksusem niż kiedykolwiek mogłem sobie wyobrazić. Czułem się, jakbym spędzał czas z królem Salomonem. Są bogaci ludzie, którzy mają dużo pieniędzy, ale nie żyją hojnie; wtedy są bogaci ludzie, którzy mają dużo pieniędzy i wiedzą, jak zamienić hojną nowość w normalność. Byliśmy tym drugim ”, wyjaśnia w książce opisującej życie, które lubił.

 

 

Oto przykładowa organizacja podróży, hoteli i sklepów, których doświadczyłem w ciągu tych prawie dwóch lat:

• Podróże lotnicze Gulfstream IV (średni koszt: 36 000 000 USD)

• Royal Suite w Burj Al Arab w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie (25 000 USD za noc)

• Villa d’Este, Jezioro Como, Włochy (w pobliżu, gdzie George Clooney jest właścicielem domku nad jeziorem)

• Watykan, Watykan, Rzym

• The Grand Resort Lagonissi, Grecja (wille położone nad Morzem Egejskim)

• The Lanesborough Hotel (Londyn)

• The Mandarin Oriental, Mumbai, India

• The Ritz-Carlton, Paryż

• The Ritz-Carlton, Laguna Niguel, Kalifornia

• Zakupy w Harrods w Londynie

• Zakupy w górę iw dół Rodeo Drive, Beverly Hills, Kalifornia

• Apartamenty w hotelu de Paris, Monte-Carlo, Monako

Hazard w Casino de Monte-Carlo, Monako

• Zakupy w Monte-Carlo, Monako

• Wycieczki po Izraelu

• Apartament prezydencki w Grand Wailea, Maui na Hawajach

Prywatny dom na plaży, Kona, Hawaje

• Kierowcy pojazdów w Bentley, Rolls-Royce, Mercedes Benz, Range Rover, Maserati

• Odzież Versace, Salvatore Ferragamo, Gucci, Bijan

• Akcesoria Louis Vuitton, Prada, Breitling, Chanel, Hermes, D&G

 

„Bogaci ludzie, którzy cieszą się piękniejszymi rzeczami w życiu, patrzą na tę listę i wzruszają ramionami. Być może nawet ludzie o skromnych dochodach mówią: „Wielka sprawa, więc lubiłeś fajne rzeczy”. 

Obydwaj mają rację, patrząc na to z obojętnością – dopóki nie przypomnimy sobie, że za to zapłacili darowizny od zdesperowanych ludzi, którzy wierzyli, że ofiarowanie dobrobytu kaznodziei ich pieniędzy spowoduje ich życie również w tym stylu życia – pisze Costi Hinn. „Trochę bardziej bolesne jest to, że niektórzy z tych darczyńców mieli nadzieję ujrzeć pięćdziesiąt procent wzrostu powyżej ich płacy minimalnej jako błogosławieństwo od Boga za zasianie ich nasion. Najtrudniejszymi ludźmi pracującymi byli biedni, którzy ledwo to robili, ale dawali nam wszystko ”.

 

Benny Hinn nie lubi zapachu Indii.

 

W książce podkreślono również interesujące fragmenty podczas służby Benny’ego Hinna, takie jak wtedy, gdy grupa konserwatystów w Helsinkach w Finlandii nigdy nie zaprosiła telewangelisty z powrotem do służby po „oślizgłym” chwycie fundraisingowym, którego ojciec Costi Hinn użył wśród wiernych, co sprawiło, że niechętnie ofiarowali pieniądze na służbę w kopertach

 

„Spośród wszystkich metod, których używaliśmy do zbierania pieniędzy, nigdy wcześniej nie zauważyłem, jak ten oślizły wydawał się ten (bez słów). O ile mi się podobało, gdy dochody były wysokie, niektóre metody poszły trochę za daleko, nawet dla nas.  To było tak, jakbym nagle miał sumienie ”, zauważa. 

 

 

Po zakończeniu usługi zauważa: „Nasz zespół miał spotkanie w naszym pokoju hotelowym, aby policzyć wszystko. Podzieliliśmy łupy między sobą. Płatności za udzielenie namaszczenia. Coś w środku nie było w porządku. Nigdy nie byliśmy zaproszeni z powrotem. ”

 

Costi Hinn wspominał także podróż w 2004 r. Do Mumbaju w Indiach, gdzie ponad milion osób odpowiedziało na wydarzenie Benny’ego Hinna po raz pierwszy, ale zauważyło, jak wuj był wyłączony przez zapach kraju.

 

 

Mimo, że Costi Hinn nawiązuje kilka razy w całej książce, jak rozwinął sumienie, służąc w służbie swojej rodziny, dopiero jego związek z żoną, Christyn, spowodował, że w końcu postanowił odejść od jego rodziny i popierać bardziej konserwatywną teologię.

 

W części książki „Często zadawane pytania” Costi Hinn próbuje odpowiedzieć na obawy krytyków, takich jak ci, którzy uważają, że może po prostu handlować swoim nazwiskiem, aby stać się bogatym i sławnym.

 

 

Mój wujek systematycznie wykorzystywał kraje dotknięte ubóstwem przez 40 lat, aby stać się bogatym, a teraz inni członkowie rodziny podążają jego śladami. Pozwólcie, że przez chwilę będę boleśnie szczery: dla większości członków naszej rodziny bycie Hinnem może być dość krępujące ”- zauważa.

 

 

 

„Wielu z nas wolałoby być nieznanymi, pracowitymi, uczciwymi ludźmi, którzy umierają w zapomnieniu, kochając innych i służąc Bogu” – dodaje. „Po drugie, nie jestem sławny i nie chcę być bogaty. Jestem niczym innym jak osobą, która została przemieniona mocą prawdziwej Ewangelii. Z powodu mojego nazwiska moja historia bycia pastorem stała się interesująca dla ludzi i stworzyła sferę wpływów, ale jestem po prostu kolejnym ambasadorem Chrystusa, który przekazuje Jego przesłanie tym, do których mogę dotrzeć. Niezależnie od tego, czy moja strefa wpływów wynosi dwie osoby, czy dwa miliony, nadal będę robił to, co ludzie robili w Biblii i świadczą o tym, co Bóg uczynił ”.

 

 

W 2018 roku Benny Hinn przyznał, że wraz ze starzeniem się i zrozumieniem Biblii, zdaje sobie teraz sprawę, że niektóre z rzeczy, których nauczył się od kaznodziei, kiedy dorastał, nie są biblijne i popularną interpretacją ewangelii dobrobytu –  nauczanie, że wierzący mają prawo do błogosławieństw zdrowia i bogactwa  oraz że mogą uzyskać te błogosławieństwa poprzez pozytywne wyznanie wiary i „siew nasion” poprzez wierne spłatę dziesięciny i ofiar – jest jedną z tych rzeczy.

 

Podobnie jak Benny Hinn  głosił i głosi między innymi kościół Woda Życia z Koszalina jak i wiele charyzmatycznych kościołów.

 

 

 

„Im bardziej znasz Biblię, tym bardziej stajesz się biblijny i bardziej zrównoważony w swoich opiniach i myślach, ponieważ jesteśmy pod wpływem. Kiedy byłem młodszy, byłem pod wpływem kaznodziejów, którzy nauczali tego, czego nauczali. Ale jak żyłem dłużej myślę, że zaczekaj chwilę, wiesz, że to nie pasuje całkowicie do Biblii i nie pasuje do rzeczywistości. Więc co to jest dobrobyt? Nie brak. Powiedziałem to już wcześniej – powiedział Hinn.

 

 

Następnie omówił, w jaki sposób uważa, że ​​„brak szczęścia” należy interpretować.

„Czy prorok Eliasz miał samochód? Nie. Nawet nie miał roweru. Nie brakowało mu nic … Czy Jezus prowadził samochód lub mieszkał w rezydencji? Nie. Nie brakowało mu nic. A co z apostołami? wśród nich – powiedział Hinn.

„Dziś chodzi o obfitość i pałacowe domy, samochody i konta bankowe.

 

„Wszyscy ze smutkiem popełniamy błąd, myśląc, że tego właśnie chce Bóg, a Bóg mówi:„ Nie, to nie jest to, czego chcę ”. Nadszedł czas, aby żyć biblijnie. Wiesz, że wszystko sprowadza się do jednej rzeczy. Czy kochamy Jezusa, tak lub nie? Jeśli kochamy Jezusa, to wszystko jest o Jezusie. Jeśli nie kochamy Jezusa, to chodzi o inne rzeczy ”, powiedział.

 

Benny Hinn urodzony w Tel Avicie,

w rodzinie palestyńskich chrześcijan. Wychował się w prawosławnej tradycji[3]. Wkrótce po wojnie sześciodniowej rodzina Hinnów wyemigrowała do Toronto, w Kanadzie. W swoich książkach, Hinn twierdzi, że gdy się urodził jego ojciec był burmistrzem Jafy.

 

Na co warto zwrócić uwagę to dobroczynność Hinna typową dla masonów:

 

Misja Benny Hinna wspiera 60 organizacji misyjnych na całym świecie oraz kilkanaście sierocińców w krajach trzeciego świata. Zapewnia dach nad głową oraz wyżywienie dla 100 000 dzieci oraz wspiera finansowo 45 000 dzieci (łącznie z opieką lekarską), w Kalkucie. Opłaca opiekę medyczną dla 200 000 ludzi w Indiach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Benny_Hinn

 

To pokazuje, że tacy ludzie muszą dbać opinię.

 

11 kwietnia 1999 roku Dawid Wilkerson w kazaniu wygłoszonym w swoim zborze, wezwał swoich wyznawców by spalili książki Benny Hinna ponieważ  określił Benny Hinna jako zwodziciela i fałszywego proroka, zarzucił mu bluźnierstwo.

W tym samym kazaniu potępił również ewangelistę Kennetha Copelanda, ze względu na ewangelię sukcesu oraz Rodneya Howard-Browne’a.

 

W Polsce odpowiednikiem Benny Hinna jest oczywiście biznesmen od matki Boskiej z Torunia, ale i wiele mniejszych kościołów jak wspominany z Koszalina i wiele charyzmatycznych, powstałych na bazie katolickiej Odnowy w Duchu…

 

Żyjemy w czasach ostatecznych i prawda wychodzi na jaw. Módlcie się, módlmy o kościoły w których widzicie zwiedzenie, aby Bóg pokazał wiernym z tego kościoła nieuczciwe intencje i obnażył fałszywch nauczycieli zapewne na usługach Watykanu.

 

 

Zaktualizowane: 8 lipca 2019 - 21:01

5 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Cóż. Ludzie sprzedawali majątki by dołączać do apostołów i naśladowców Jezusa. Jaki z tego wniosek? Wyzysk większy niż Benny Hinn marzył. Bo dla niego nikt majątku nie sprzedawał. Ale cóż słowa są dzisiaj tanie. Można pluć na człowieka głoszącego Jezusa, zapominając przy okazji że wszystko w tym
  świecie jednak kosztuje. A dają Ci _ którzy chcą. Warto jednak do mierzenia używać tej samej miary. A nie radować się z tego że ktoś potwierdza Twoje zdanie. A to jednak różnica.

  1. oooo widzę bożka.
   Czas apostołów jest już zakończony wraz z darami. Jeśli uważasz, że to co robil Benny jest ok, to sprzedaj swój majątek i przekaż na Benny Hinna, czego oczywiście nie polecam.

   Oczywiście każda słuzba potrzebuje funduszy, ale jak widzę nie poznałeś różnicy między ewangelią sukcesu a prawdziwą ewangelią czego Ci życzę

 2. Nie wiedziałam o tym…dzięki za ostrzeżenie…oby temu siostrzeńcowi dopisywało zdrowie i żeby był z Nim szczęśliwy…

 3. **Jezus Chrystus-wszystkim czego Pragnę.

  ***Zrozumiałem jedno,że: Nasze czyny świadczą o każdym z nas. Dziękuję Ci Najwyższy Boże-Panie i Zbawicielu za Miłosierdzie. Potrzebuje Pana Jezusa Chrystusa w każdej dziedzinie mojego życia-nieustannie. Ratuj Zbawicielu ,każdego z nas.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish