Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nie chce Ci się modlić? Wiem dlaczego.

Na temat modlitw napisano wiele książek. Nie mam pojęcia, czy ktoś kiedyś poruszał tę kwestię, ale ja napiszę z perspektywy znajomych mi osób.

Oczywiście powodów niechęci do modlitwy jest więcej niż ten poniżej. Mogą to być także przyczyny duchowe, lenistwo itd.

Ja skoncentruje się na jednym: fatalizmie. Fatalizm to inaczej nieuchronność losu.

 

Człowiek jest istotą społeczną, choć nawet psy mają potrzebę przebywania w stadzie i kochają towarzystwo człowieka.

Stąd bardzo często porównujemy się do innych. Ona ma fajnego męża, a ja nie mam. On ma dom, a ja nie mam. Oni mają dzieci zdrowe, a ja dziecko chore. On ma dobrą pracę, a ja żadną prestiżową. On ma dobre wykształcenie ja nie mam itd itd.

Jednym słowem, bycie małym w tym świecie przytłacza i czasem jest tak, że po prostu godzimy się z własnym losem nie mając już nawet sił do optymizmu. Nie mamy sił do poproszenia Boga o zmiany, gdyż na tylu frontach jest porażka, że zmiana na lepsze wydaje się niemożliwa.

Myślimy sobie: “a cóż da kolejna modlitwa” lub “Bóg tak chce”.

 

Ale co mieli myśleć Izraelici na pustyni lub Józef sprzedany przez braci?

Co myślał Dawid kryjący się w jaskiniach?

Oni nigdy nie porzucili Boga. To uczyło ich cierpliwości i zaufania do Boga i tylko do Boga. Nie byli zdani na własne siły, ale tylko na Boga moc i łaskę.

 

Wczoraj wspominałem o Psalmie 37 i dzisiaj tez będzie on dobry w zrozumieniu sytuacji takich osób:

 

Rozkoszuj się Panem, A da ci, czego życzy sobie serce twoje! (5) Powierz Panu drogę swoją, Zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni. (6) Wyniesie jak światło sprawiedliwość twoją, A prawo twoje jak słońce w południe. (7) Zdaj się w milczeniu na Pana i złóż w nim nadzieję. Nie gniewaj się na tego, któremu się szczęści, Na człowieka, który knuje złe zamiary

 

My chrześcijanie mamy działać, tak postępować w życiu, że pomimo trosk i problemów mamy dawać z siebie maksimum tak, jak potrafimy.

 

 

W końcu sam Pan Jezus powiedział:

 

Szczęśliwi ubodzy w duchu, albowiem ich jest królestwo niebieskie.

(4) Szczęśliwi, którzy się smucą, albowiem będą pocieszeni.

(5) Szczęśliwi łagodni, albowiem odziedziczą ziemię. (

6) Szczęśliwi, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem będą nasyceni,

(7) Szczęśliwi miłosierni, albowiem dostąpią miłosierdzia.

(8)Szczęśliwi czystego serca, albowiem będą oglądali Boga.

(9) Szczęśliwi, którzy doprowadzają do pokoju, albowiem nazwani będą synami Bożymi.

(10)Szczęśliwi, którzy cierpią prześladowanie za sprawiedliwość, albowiem ich jest królestwo niebieskie.

(11) Szczęśliwi jesteście, jeśli z mojego powodu lżą was i prześladują, i przypisują wam wszelkie zło, kłamiąc.

(12) Cieszcie się i radujcie, bo czeka was sowita zapłata w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy żyli przed wami. (13) Wy jesteście solą ziemi, a jeśli sól utraci swój smak, to czym go przywrócić? Nie przydaje się na nic! Wyrzuca się ją z domu i ludzie ją podepczą. (14) Wy jesteście światłem świata; nie da się ukryć miasta, które leży na górze. (15)

 

 

Te przyjemności i sukcesy na ziemi są niczym wobec tego co otrzymamy w niebie.

 

Cieszcie się i radujcie, bo czeka was sowita zapłata w niebie

 

Jeśli nie chce Ci się modlić, to po prostu spróbuj dziękować Bogu za to co masz lub tylko porozmawiać, a reszta przyjdzie sama. Nie musisz stale prosić o to samo. Bóg zna nasze potrzeby. Warto również wstawiać się za innymi. Wtedy zapominamy o własnych krzywdach.

Ale jedno musimy wiedzieć: sam Bóg obiecał nam że nas nigdy nie opuści. Może Cię opuścić mąż, żona, siostra, brat, przyjaciel, przyjaciółka, ale nie Bóg.

 

“Nikt się nie ostoi przed tobą przez wszystkie dni twego życia. Jak byłem z Mojżeszem, tak będę z tobą, nie opuszczę cię ani porzucę. ” Jozuego 1.

 

 

Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi.

 

Updated: 21 maja 2019 — 10:43

10 komentarzy

Add a Comment
 1. Bóg Ci zapłać ,bardzo dobrze napisane .Tego potrzebujemy tu na blogu.Jeszcze raz dzięki

  1. Tak racja, muszę się zdetoksyzować od polityki….

 2. Po raz kolejny piszesz Piotrze o czyms, co akurat dzieje sie w moim życiu. Dziekuję Ci za ten wpis i dziekuję Bogu za tego Bloga, bo jesteście moją jedyna wspólnotą w wierze.

  Akurat wczoraj miałam bardzo trudny dzień, wylało się duzo łez i wtedy przyszła mysl….”ty chcesz z tym sie borykać sama? A Jezus Chrystus, on jest zawsze przy Tobie i Cie nie zostawi” Jakoś tak zrobiło mi sie lżej, teraz wierze ze te problemy bedą pokonane z Bożą pomocą. Chwała naszemu Panu.

 3. Dziś rano pojawiła mi się myśl po co ja w ogóle o coś się modlę jal dzieje się coś odwrotnego…potem wszedłem na tego bloga i to przeczytałem dziękuję za ten wpis.

 4. “Nikt się nie ostoi przed tobą przez wszystkie dni twego życia. Jak byłem z Mojżeszem, tak będę z tobą, nie opuszczę cię ani porzucę. ” Jozuego 1.

  A ja dodał bym jeszcze z tego samego rozdziału 😉

  (7) Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.

  (8) Niechaj nie oddala się księga tego zakonu od twoich ust, ale rozmyślaj o niej we dnie i w nocy, aby ściśle czynić wszystko, co w niej jest napisane, bo wtedy poszczęści się twojej drodze i wtedy będzie ci się powodziło.

  (9) Czy nie przykazałem ci: Bądź mocny i mężny? Nie bój się i nie lękaj się, bo Pan, Bóg twój, będzie z tobą wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.

 5. W sedno…
  Ostatnio przepraszałem Pana Boga za to, że modlę się do Niego w sposób wyuczony i jakby w sposób rytualny/religijny :/

  Z Panem Bogiem.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: