Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Recenzja filmu “Przypływ wiary”.

Kilka dni temu reklamowałem na blogu film o tym tytule, a dzisiaj już moja siostra w wierze Anita na moją prośbę zrecenzowała go tuż po objerzeniu.

 

___________

 

pozwoliłam sobie napisać recenzję filmu “Przypływ wiary”.
Niebagatelna historia, 12 letniego chłopca z Gwatemali, adoptowanego i mieszkającego z USA, którego rodzice są wyznania protestanckiego. W wyniku zabawy nastolatków na tafli zamarzniętego stawu dochodzi do utonięcia, głównego bohatera ww. filmu. 15 min spędzone pod powierzchnią w lodowatej wodzie, sprawia, że wszelkie próby przeprowadzenia reanimacji, kończą się fiaskiem. Do szpitala przybywa matka chłopca, przyprowadzają ją do sali by się pożegnała, że zmarłym dzieckiem. Ww. zaczyna się modlić wołając, wręcz krzycząc do Ducha Świętego, o pomoc w uratowaniu i ożywieniu dziecka.  I tak się dzieje, wraca puls. Niestety lekarze twierdzą, że ww. nie przetrwa nocy, tak się jednak nie staje. Chłopiec żyje, podłączony pod aparaturę podtrzymującą życie. Jego organy przestały działać, płuca są pełne krwi. Lekarze zaznaczają ze nawet jeżeli by się wybudził, będzie tzw. “warzywem”. Tak się jednak nie staje. Nasz wspaniały Wszechmogący Pan ma wobec niego inne plany. Chłopiec wraca nie tylko do życia, ale i do stanu całkowitej sprawności w krótkim czasie. Cud medyczny!
Przechodząc do moich wrażeń: film mocno gra na emocjach, co jest typowe dla amerykańskiego kina. Celowa dramaturgia, czasem niestety zahacza o groteskę… Momentami ma się wrażenie, że się jest na musicalu.
A czego zabrakło mi najbardziej?
Najbardziej zabrakło mi mowy o Jezusie Chrystusie. Owszem na początku filmu jest parę zdań nt. Syna Bożego, powiedzianych rzutem na taśmę. Pastor który wygłasza kazanie, zaprasza na scenę zespół rockowy do wielbienia i mówi stylem młodzieżowym, tudzież sam ubiera się bardzo na luzie… i udaje luzaka.
Matka głównego bohatera jest zgorzkniałą, wredną babką, która dogryza pastorowi, jak ma ku temu okazję.
Na końcu filmu jest mowa o sile modlitwy i miłości i o Bogu, ale nie o Jezusie…
Ogólna konkluzja jest taka, że tylko miłość się liczy i innych jednoczy ….
Mam mieszane odczucia po tym filmie. Zdecydowanie bardziej wole pozycję np.: Przełącz ocalonych, Najcudowniejszy Nieznajomy, Próba ogniowa, War Room, Czy naprawdę wierzysz, Zmartwychwstały itd.
Niech każdy oceni sam :)))
Pozdrawiam serdecznie!
Chwała Panu Jesu!

 

_________________

 

Jak wynika z tej recenzji Anity coś co zostało dokonane na chwałę Boga i Jezusa zostało przeobrażone w uniwersalną miłość bez Jezusa, a przecież to tylko w nim mamy zbawienie. Lucjano kultura wykorzysta do swych celów nawet tak wielkie wydarzenie jakim był ten cud. Gdyby było pochwycenie jutro, to zapewne nagraliby z tego super kasowy film fabularny zmieniając fakty i motywy pochwycenia.

Reasumując ckliwe filmy religijne należy oglądać z dystansem.

Anita wymieniła swoje ulubione filmy, a ja z kolei mogę polecić całym sercem film pt “Spotkanie”.

 

 

 

Updated: 16 kwietnia 2019 — 18:59

8 komentarzy

Add a Comment
 1. Szkoda, bo historia wydaje się być ciekawym materiałem na film tego typu…

 2. O tym filmie zapomniałam, podobnie jak o “Sprawie Chrystusa”. Dzięki Piotr za przypomnienie.
  Pozdrawiam w Chrystusie Panu!

 3. Tak, film “Sprawa Chrystusa” polecam gorąco 🙂

  1. Witajcie,

   Myślałam, że też będę mogła obejrzeć ten film lecz okazało się, że jest on nie tak łatwo dostępny bynajmniej jak przeglądałam w tamtym tygodniu.

   Bardzo ciekawa i nie pohopną recenzja. Ja mogę dodać co już zauważyłam przy reklamie zwiastunu, aktorkę bardzo dużej postury (promowanie otyłości i wynoszenia się kobiety) z donośnym głosem, bez powściągliwości i delikatności, schludnie i przyzwoicie zachowującej się i ubranej też nie dokonca…

   To imię Jezusa i modlitwa do Niego oraz wypełnianie Prawa jako dowód miłości a nie zbawienia z Prawa uczynków ( jak myślą Ci co uciekają od Prawa) to boli świat ciemnej mocy duchowej. Stąd promowanie filmów o uzdrowieniach, bazując na małej części prawdy gdyż wszystko zostało stworzone przez i dla Chrystusa.

   Dziękuje Ojcu za Ducha Św, który potwierdza zawsze Słowo Boga. Charyzmatyczny ruch idzie za duchem, a Słowo potem chociaż niektórzy oponują temu mówiąc, że ma zgadzać się ze Słowem lecz Prawa Bożego, dekalogu narazie nie biorą w całość a tych co już wzięli traktują jako tych co odpadli od łaski. Wiele zwiedzenia przychodzi przez ducha nie bożego.

   1. wow Natalia.. chyba post i wypoczynek zaprocentował 🙂

    “Bardzo ciekawa i nie pohopną recenzja. Ja mogę dodać co już zauważyłam przy reklamie zwiastunu, aktorkę bardzo dużej postury (promowanie otyłości i wynoszenia się kobiety) z donośnym głosem, bez powściągliwości i delikatności, schludnie i przyzwoicie zachowującej się i ubranej też nie dokonca…

    To imię Jezusa i modlitwa do Niego oraz wypełnianie Prawa jako dowód miłości a nie zbawienia z Prawa uczynków ( jak myślą Ci co uciekają od Prawa) to boli świat ciemnej mocy duchowej. Stąd promowanie filmów o uzdrowieniach, bazując na małej części prawdy gdyż wszystko zostało stworzone przez i dla Chrystusa.”

    1. W Slowie jest jasno modlitwa i post w połączeniu więc wypada stosować od czasu do czasu a nawet częściej jeśli znajdzie taka potrzeba byleby nie popadać w skrajności ?

     1. Przypuszczam, że zdecydowali się na taką a nie inną aktorkę z uwagi na fakt, iż prawdziwa mama głównego bohatera filmu, też jest kobietą sporych rozmiarów, co widać na końcu filmu, gdzie pokazują prawdziwe zdjęcia rodziny i przyjaciół chłopca.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme