Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Zapraszam charyzmatyków do szpitali onkologicznych.

W ubiegłym tygodniu dowiedziałem się, że jeden z naszych hmmm kolegów odszedł od naszej wiary i zaczął jeździć  do jakiegoś zboru charyzmatycznego w górach.

Powiedział on naszemu bratu w wierze, że nie interesują go kołka biblijne gdyż ważniejszy jest Duch święty. Oczywiście uznał, że Prawo jest nieważne i szabat i etc. Tak wygląda wolna wola, ale chciałbym przy tej okazji zwrócić uwagę na pewien szkopuł.

W centrum Nowego Testamentu nie jest Duch Święty, ale Jezus Chrystus i… posłuszeństwo Ojcu.

To o charyzmatykach mówił Pan Jezus, że ich nie pozna w czasach ostatecznych.

 

“Wielu powie mi tego dnia: Panie, Panie, czy w Twoim imieniu nie prorokowaliśmy i w Twoim imieniu nie wypędzaliśmy demonów, i w Twoim imieniu nie czyniliśmy wielu dzieł mocy?.

A wtedy wyznam im: Ponieważ nigdy was nie poznałem, odejdźcie ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.”

 

Myślę, że szatan przy swojej personalnej taktyce zwiedzenia,  wybiera sobie na charyzmatyków osoby poszukujące uniesień i nadnaturalnych doznań. Takich ludzi, którzy wyszedłszy z kościoła katolickiego szukają jego zamiennika i innego “cudu eucharystii”. Czegoś niesamowitego, podobnie zresztą jak Żydzi za czasów Jezusa oczekiwali cudów, a Pan Jezus powiedział, że nie zobaczą innego niż znak Jonasza. Oczywiście Pan Jezus uzdrawiał, Pan Jezus uwalniał od demonów, ale zdecydowana większość przypadków jak nie wszystkie była drastyczna. Nie było uwolnień od demona cukru,  demona zgagi itp.

 

Czy wierzę we współczesne uwolnienia i uzdrowienia? Jak najbardziej. Moje pierwsze uwalnianie to bardzo ciężki przypadek. Cudem Bożym zakończyło się to szczęśliwie dla wszystkich.

Co jednak jest ważniejsze od uwalniania? Posłuszeństwo Ojcu. Jeśli ktoś przez całe życie będzie niezdrowo się odżywiał wbrew Prawu Bożemu, to sprowadzi na siebie choroby. Proces myślowy charyzmatyków jest taki: Prawo Boże nie obowiązuje, ale jak ktoś zachoruje, to my go będziemy uzdrawiać. Rok temu zmarł pewien pastor, którego uzdrowienie ogłoszono miesiąc przed śmiercią. Podkreślam – ogłoszono. Może nie wszyscy to rozumieją. Oni powiedzieli tak (modlący się), “my nie prosimy o uzdrowienie ale my OGŁASZAMY uzdrowienie”.  Taka proklamacja miała na celu zbudowanie większej wiary ich wszystkich. Niestety ogłoszenie było sprzeczne z wolą Bożą i ostatecznie okazało się wielką porażką tego zboru, z czego mało kto wysunął jakieś sensowne przemyślenia. Z setek komentarzy na fejsie przeczytałem bodajże jeden podobny do moich przemyśleń. Nawet ten człowiek nawoływał do przemyśleń.

 

Salomon nie modlił się o cuda, ale o mądrość. Ojciec Salomona wychwalał ponad wszystko Prawo Ojca, a charyzmatycy szukają tylko uwolnień zamiast się uświęcać i szukać Prawa Ojca.

 

Dużo się mówi o wydłużeniach nóg, o leczeniu gorączek itp. Proponuje zatem charyzmatykom iść do szpitali onkologicznych i tam próbować uzdrawiać ludzi ewangelizując.

Zobaczymy wtedy, jaka jest skuteczność większa: diety biblijnej i Prawa Bożego, czy leczenia skutków nieprzestrzegania tej diety?

 

Jesteśmy atakowani zewsząd różnymi toksycznymi rzeczami. Jak nie randapem, to polem elektromagnetycznym, jak nie promieniowaniem to stresem. Co jest w tej sytuacji bardziej korzystne dla Chrystusowców: wiedza i informowanie innych o skażeniu, czyli tzw profilaktyka, czy cuda uzdrowienia?

 

Swoja drogą uważam, że w czasach Wielkiego Ucisku antychryst będzie uzdrawiał;.

 

Miłość Boga polega na tym, że chce On nas pouczać (Tora, hebr. תורה – wskazówka, pouczenie, wtórnie prawo), a nie leczyć skutki braku poznania. Oczywiście modlitwa SPRAWIEDLIWEGO  wiele może i Bóg zapewne uzdrawia nawet tych nieświadomych diety, ale jeśli mamy wiedzę na temat Prawa Bożego i przestrzegamy tego Prawa, to Bóg nie musi interweniować.

 

Niektórzy nawet utożsamiają nowe narodzenie z mową językami. Biedny William Tyndale i Jan Hus dzięki którym macie biblie. Z tego co wiem nie mówili oni językami, a wielu pastorów do pięt im nie dorasta.

Z drugiej zaś strony masy charyzmatyków mówią językami a sa w ekumenii z kościołem przez 2000 lat przesiadującym naśladowców Jezusa. Jakie więc sa to języki? Od kogo są te glosolalia?

Wszyscy mówiący językami, a będący w ekumenii nawróćcie się do Prawa Bożego.

Duch Święty jest Duchem Prawdy, a nie Duchem prowadzącym do bezprawia.

 

 

 

Updated: 12 lutego 2019 — 10:54

12 komentarzy

Add a Comment
 1. Niestety, nie powstrzymamy tego ruchu charyzmatycznego. Rozrasta się w każdej denominacji chrześcijańskiej i innych religii (żydzi i muzułmanie też mają charyzmatyków). Oni wszyscy twierdzą, że są prowadzeni przez tego samego ducha (Nie Wątpię!). Niestety to jest duch antychrysta, który ma nadejść.
  Szkoda tego kolegi co zamiast Prawdy Biblijnej wybrał zwodzenie i ekstazę. Trzeba się za niego pomodlić, może Bóg otworzy mu oczy.
  ps.
  Antychryst na pewno będzie uzdrawiał, będzie dawał pieniądze, sławę i władzę (zresztą już daje 🙂

  1. ad ps.
   No… niektórzy już dają… 300+, 500+, 1000+, 2000+..… i wszyscy się cieszą ,a to dopiero początek . Wszystko dla władzy , nawet motyw ten sam.
   I wielu, wielu jest ślepych i nie mogą przejrzeć na oczy, bo………pieniądze oślepiają a poznania brak. Jakże smutno .

 2. Dobrze to opisałeś ,Widziałem , słyszałem takich ludzi którzy owszem pięknie wykładają Pismo ,znają się na tym są dobrzy w wykładach ale te głosy te krzyki te modlitwy no i to wątpliwe uzdrawianie .Jeśli czynią to nieświadomie to mają mniejszy grzech lecz jeśli świadomie z wykorzystaniem by innych wciągnąć do swoich zborów to już Pan ich odpowiednio oceni

  1. Masz rację… Są tacy co umieją pięknie wykładać, ale duchowo już jest gorzej…

 3. “Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” Dz.52,29
  Już to Admin chyba kiedyś pisał, ale tylko przypomnę, że dla niektórych “wiernych” księża, pastorzy i inni głosiciele czegokolwiek stają się IDOLAMI.
  A bałwochwalstwo jest surowo wzbronione.
  Izajasz 55.6
  6 Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć,
  wzywajcie Go, dopóki jest blisko!
  7 Niechaj bezbożny porzuci swą drogę
  i człowiek nieprawy swoje knowania.
  Niech się nawróci do Pana, a Ten się nad nim zmiłuje,
  i do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu.

 4. Amen! Bardzo dobry tekst, trafia w punkt.
  Niech Bóg Ci błogosławi 🙂

 5. Czyli jak nie jem nieczystych rzeczy nie będę chorował ?

  1. Gregqu ja nie wiem co Ty obludnie tutaj jeszcze robisz.

   Widać jaki masz rozum po Twoim pytaniu.

   Przecież wiadomo że jest masa innych czynników wpływających na zdrowie jak choćby stronie nie od kłótliwości które jest Ci obce.
   Biblia także mówi o ruchu o miłości.
   Atakujesz prawo Boże. Kolejny raz Cię żegnam. Czemu nie chcesz odejść od tego bloga?
   Jesteś macicielem
   Żegnam. Strzepuje popiół z nóg ale chyba nic to nie da bo nie masz honoru

 6. “Myślę, że szatan przy swojej personalnej taktyce zwiedzenia, wybiera sobie na charyzmatyków osoby poszukujące uniesień i nadnaturalnych doznań. Takich ludzi, którzy wyszedłszy z kościoła katolickiego szukają jego zamiennika i innego “cudu eucharystii”.”

  Mam identyczne przemyślenia.Oprócz powyższego cytatu zauważyłem,że charyzmatyków cechuje także ciągłe skupianie się na tym jak to Pan Jezus nas kocha i jaki Bóg jest dobry a brak tam nauczania o poważnych sprawach jak czasy końca,bojaźń przed Bogiem,uświęcenie i oddzielenie od tego systemu babilońskiego i świata.
  Co do rzekomego mówienia językami i prorokowania to już kompromitacja totalna i zwykły bełkot zamiast cudownego władania jakimś egzotycznym językiem(istniejącym),którego się nigdy nie uczyliśmy.Prorokowanie powinno służyć przepowiedzeniu np:jakiś wydarzeń,które się spełni aby udowodnić,że to rzeczywiście Bóg działa a nie opowiadania jakiś nic nie znaczących słów i wizji,które nic nie wnoszą.
  W skrócie ma być dużo śpiewu,tańca,uniesień i bezgranicznej miłości(czy ktoś mówi o new age?)a zero twardej nauki biblijnej i życia w oddzieleniu(prawdziwego) od świata dla Chrystusa.
  Dziękuję,postoję.

  1. Dokladnie. Kazanie Jezusa na górze:
   “Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku.”
   Mówią językami a nawet mogą dokonywać cudów ale nie wypełniają Ewangelii…

 7. Witam braci Adwentystów. Mam nadzieje, że admin się modli o tego brata. A to co napisał/ła nie jest osądem Jak4:11. Niestety fragment z Mat7:22-23 jest wyrwany z kontekstu i przekręcony. Odpowiedzią jest m.in. 7:24 i 7:26. A dotyczy Mar16:16-18. Jeśli chodzi o charyzmatyków to we wszystkim trzeba mieć umiar i boli mnie bardzo bo faktycznie pragnienie charyzmatów (zamiast Jezusa) skutkuje podszyciem się demonów i następstwem jest zwiedzenie i dziwne praktyki i uwalnianie wszystkich od wszystkiego. 1Kor2:4-5; 1Kor4:19-20; 2Tym3:5-7. Czym jest ta moc? Wyjdźmy wiec wszyscy z Laodycei (piszę też o sobie) zajmijmy się tym co najważniejsze Jan17:3; 1Jn4:20; Gal5:14; Rz13:10. Poznawajmy Jezusa i miłujmy się wzajemnie. Pozdrawiam wszystkich.

  1. Szczęść Ci Boże.
   Raczej tutaj nie ma Ad7.
   Zbieżność w świętowaniu Szabatu.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: